Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

36 minutes ago, Drug Crni said:

Gde su nam komsije...? I vi imate razloga za zadovoljstvo zrebom @Bugl Khan@gledan van, ludilo 1@Cilemile

Za zadovoljstvo ždrijebom za EURO? Daj, nemojmo se zajebavat. Iz 1. ili 2. pota ne otić na EURO je umjetnost. 

Ok, naravno da je bilo dobro izbjeći Francuze i Engleze. Ali i da smo njih izvukli, opet bi išli. Ako bi ujebali cijele kvale, i nekako bili ispod 2. mjesta, išli bi u dodatne sa silama tipa Azerbajdžan. 

Iskreno, meni nije jasno kako vi na EURO još niste otišli, a na SP ste skoro redovni. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Perkos2 said:

Hrvati su naravno favoriti za prolaz ali uz određeni oprez protiv Velsa i Turske. Slovenije ima dobre šanse za prve dve pozicije a BiH ako prevaziđu unutrašnje probleme mogu da se uključe za drugo mesto. Najteži žreb imaju Makedonci koji su u grupi sa Engleskom, Italijom i Ukrajinom i teško mogu da EP. Možda je to šansa za ubacivanje mlađih igrača.

Ovo je i meni na prvu palo na pamet, ali Turci su u dubokom kanalu. Od EURA di su došli kao neki dark horse i failali za anale, njih nema nigdje. Navodno im ni klubovi više nemaju toliko para, a njih svejedno (osim 2-3 igrača) nema u značajnijim europskim klubovima. Iako je to mentalitet da uvijek mogu imati dan i sjebat ti planove. Wales smo imali nedavno i mislim 4 boda uzeli. Ne znam jel dolaze njima kakvi mladi igrači, ili je i dalje sve na Baleu i Ramseyu. Ugl, ako ne odemo na EURO direkt to će bit težak blam.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Za zadovoljstvo ždrijebom za EURO? Daj, nemojmo se zajebavat. Iz 1. ili 2. pota ne otić na EURO je umjetnost. 

Ok, naravno da je bilo dobro izbjeći Francuze i Engleze. Ali i da smo njih izvukli, opet bi išli. Ako bi ujebali cijele kvale, i nekako bili ispod 2. mjesta, išli bi u dodatne sa silama tipa Azerbajdžan. 

Iskreno, meni nije jasno kako vi na EURO još niste otišli, a na SP ste skoro redovni. 

To je jedna od zivotnih misterija ali eto uspijevali smo

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Buglom, mada ja uvijek sa zanimanjem i određenim nestrpljenjem čekam svaki ždrijeb, pa i ovaj gdje pola Europe sudjeluje na završnom turniru. Sad baš gledam, od svih grupa da se zamijenimo s nekim iz prvog šešira jedino bi nam lakša grupa za prolaz bila vaša - dakle da smo mi umjesto Mađara tu (kažem za prolaz, dakle jedno od prva dva mjesta) i ona gdje je nositelj grupe Poljska i eventualno ona gdje je nositelj Švicarska. Osobno možda i najviše volim grupe gdje smo jači od svih a imamo dva solidna protivnika protiv kojih nema unaprijed upisanih bodova a oni su, barem na papiru, nedovoljno jaki da ostvare neku seriju pobjeda (gubit će bodove međusobno ta dva - Wales i Turska, a moguće i protiv Armenije). Meni samo nije jasno kako to da nije zabranjeno biti u istoj grupi Turcima i Armencima. BiH grupa ima najviše realnih kandidata za plasman na Euro (tj. za 2. mjesto u grupi) a talijanska je po meni najjača, mada ni ona gdje je Belgija nije “za bacit” (po meni vrlo zanimljiva borba Austrije i Švedske za prolaz). Na papiru i grupa gdje su Nizozemci i Francuzi je odlična ali po meni ne i neizvjesna, očekujem da se tu te dvije ekipe bez ikakvih problema plasiraju na Euro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bugl Khan said:

Razumijem ona navijačka divljanja kad su vas koštala. Ali vi 2x niste na prošireni otišli. WTF???

 

To je bio prvi prosireni, da se nije desilo otisli bi (mada smo i sa tim mogli da odemo, ali smo fejlovali).

 

U drugom smo imali jaku grupu, Ukrajince i Portugalce sa Krstajicem, ona blamaza 5-0 u Ukrajini, ali da kazes ok, moze da se desi da u toj grupi budes treci.

 

U barazu smo prosli Norvesku koja je mozda bila i favorit tada, ali smo pukli od Skota na penale, sto je bio tezak fejl.

 

Oba puta smo bili u trecem sesiru. Iz drugog je normalno mnogo lakse, bar na papiru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Bugl Khan said:

Ovo je i meni na prvu palo na pamet, ali Turci su u dubokom kanalu. Od EURA di su došli kao neki dark horse i failali za anale, njih nema nigdje. Navodno im ni klubovi više nemaju toliko para, a njih svejedno (osim 2-3 igrača) nema u značajnijim europskim klubovima. Iako je to mentalitet da uvijek mogu imati dan i sjebat ti planove. Wales smo imali nedavno i mislim 4 boda uzeli. Ne znam jel dolaze njima kakvi mladi igrači, ili je i dalje sve na Baleu i Ramseyu. Ugl, ako ne odemo na EURO direkt to će bit težak blam.

Vels je generalno slaba ili najjače prosečna reprezentacija. Mislim da im je ovaj plasman na SP, poslednje što će uraditi sa ovom generacijom, a posle toga videćemo. Svakako Hrvatska je favorit i ne bi trebalo tu da bude većih problema.

Turska je mina. Ne zato što su ekstra jaki, nego znaju da idu od sjaja do očaja, često i u jednom meču. Odigraju vrhunski jedan meč, sledeći puknu i tako u krug. Ipak treba biti jako oprezan sa njima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Don Juan said:

Vels je generalno slaba ili najjače prosečna reprezentacija. Mislim da im je ovaj plasman na SP, poslednje što će uraditi sa ovom generacijom, a posle toga videćemo. Svakako Hrvatska je favorit i ne bi trebalo tu da bude većih problema.

Turska je mina. Ne zato što su ekstra jaki, nego znaju da idu od sjaja do očaja, često i u jednom meču. Odigraju vrhunski jedan meč, sledeći puknu i tako u krug. Ipak treba biti jako oprezan sa njima.

 

To je tacno, ali vise je nezgodno na nekom vecem takmicenju ili u barazu. Posto ce oni i ako uzmu 4 boda protiv Hrvata (naucna fantastika, ali zamislimo) garantovano kiksirati negde drugde, izgubiti obe protiv Velsa i slicno. Tako da i sa nekim cudnim rezultatima i losom igrom nezamislivo mi je da Hrvatska bude ispod drugog mesta.

 

Mada naravno da ce biti ubedljivo prvi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Turska je mina. Ne zato što su ekstra jaki, nego znaju da idu od sjaja do očaja, često i u jednom meču. Odigraju vrhunski jedan meč, sledeći puknu i tako u krug. Ipak treba biti jako oprezan sa njima.

Drito to sam i rekao za Turke. Nikad ne znaš oćeš im naletit kad im je dan i kad će odigrati na neko ludilo. A i Turke zbog 2008. nećemo zaboravit nikad. To neće oprat 100 pobjeda nad njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pricao sam da je Turke nebeski usralo kako su prosli grupu, pogotovo raspad Ceske od 2-0 na 2-3 i da ce Hrvati da ih rasture.

 

Ne znam da li sam to pisao na forumu, ali se secam gde sam i gledao utakmicu Ceska - Turska i s kim i kako smo se iznervirali, drugar cekao Cehe na kladionici za pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam dokon i tražio Euro 2008 temu (😄🤦‍♂️) i da, točno je da si rekao da prolazimo opušteno 😄

 

A rekao si par dana nakon toga i ovo (komentar Španjolska-Rusija polufinala)

 

Quote

Hidinka je zeznuo matori Aragones.. neverovatno. Nema sta da se prica, ja sam licno razocaran, ali sta je tu je. E sad.. najgore od svega je to sto ce opet Nemci da pokupe kajmak. A kad se pogleda sve ukupno, ako uzmu titulu.. opet nista specijalno, negde sesta, sedma ekipa na turniru kad se sve sabere i oduzme. Ali, pobedjuju


Oduvijek si krojio svecka zbivanja bio moćan Meklaude 😁😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 4:21 PM, Bugl Khan said:

Razumijem ona navijačka divljanja kad su vas koštala. Ali vi 2x niste na prošireni otišli. WTF???

Prvi prošireni EURO je bilo ono sa Albancima :classic_laugh:

 

Najjače je što smo ih dobili u Albaniji 0:2, ali smo izgubili 6 bodova kući. Oni su dobili 3 boda zbog te utakmice, pošto se nije nova igrala i plus smo kažnjeni -3 tako da je Albanija tu otišla +6 u odnosu na nas. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...