Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

6 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

 

Igra reprezentacija na oba stadiona al je nekako tradicija da se vecinom igra na Bilinom. Bilino bi bilo vrh kad bi se napokon grad i savez sjetili uloziti kakve pare u renoviranje. 

Ja iskreno ne mogu da se setim kad su igrali na Grbavici, mozda nisam ispratio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2024 at 12:15 PM, Pero_Cameron said:

Sad igraju u gradu El Alto gde je nadmorska visina (4100m) veća nego u La Pazu. Skoro kao da igraju na vrhu Alpa.

Nisam znao to. Od kada igraju tamo, od ovih kvalifikacija? Na kojoj je La Paz visini? Ali ne vidim veliku razliku između toga i kada SAD, u kvalifikacijama za SP, Meksiko, Kostariku i još nekoga ugosti u na -20. Kanada je tako bila prva, jbg. Iako je naravno ova nadmorska visina puno gora, ako je proglašeno regularnim jbg. Postoje načini za privikavanje. Naravno, ne da budeš na njihovom nivou, ali da ne padaš u nesvijest nakon 10 min. Navodno, između ostalog, moraš pit puno vode (Nuggetsi to koriste kad se vrate sa gostujuće turneje). 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dragan Mićić said:

Ja iskreno ne mogu da se setim kad su igrali na Grbavici, mozda nisam ispratio.

Ni ja. U biti mislim da su s Danskom prije koju godinu igrali tamo. Ali ona koju baš pamtim je prijateljska između BiH i Hrvatske. Ne znam kojem geniju je to palo na pamet. Naravno, razbucali ih, krenula sranja, pa na tribinu s našima ušla interventna, pa lik zadao klasični KO interventnom panduru odmjerenim udarcem nogom u glavu, sve sa kacigom. Grozno. ili je to bilo na Koševu? Btw, zašto se ne igra na Koševu? Al Bilino polje je barem onaj pravi, moderni, engleski tip stadiona 😎

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Nisam znao to. Od kada igraju tamo, od ovih kvalifikacija? Na kojoj je La Paz visini? Ali ne vidim veliku razliku između toga i kada SAD, u kvalifikacijama za SP, Meksiko, Kostariku i još nekoga ugosti u na -20. Kanada je tako bila prva, jbg. Iako je naravno ova nadmorska visina puno gora, ako je proglašeno regularnim jbg. Postoje načini za privikavanje. Naravno, ne da budeš na njihovom nivou, ali da ne padaš u nesvijest nakon 10 min. Navodno, između ostalog, moraš pit puno vode (Nuggetsi to koriste kad se vrate sa gostujuće turneje). 

 

La Paz i El Alto su bukvalno srasli gradovi, to vam je kao Stari grad Beograd i Zemun. El Alto je tipa 300-400 metara visi, mozda pravi neku razliku dodatno, ali nisam preterano siguran.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Шпанци играју најлепши и најатрактивнији, а уз то и врло ефикасан, фудбал тренутно од свих и репрезентација и клубова. Не постоји клуб који игра оволико добар и леп за око фудбал, а камоли репрезентација. Апсолутни први фаворити ће бити за освајање СП-а следећег.

 

Сигурно једну читаву деценију нисам видео екипу која игра толико директно и која покушава да шутира на гол одмах чим добије слободног простора било то дал је са 20 метара или 10, уместо да гњави лопту и да се ушетавају у шеснеастерац по сваки цену као свака данашња екипа у фудбалу. Овај тренер њихов је мађионичар шта је направио од једне предосадне екипе.

Link to comment
Share on other sites

Uspio je PSG u tom formatu (ko na 1 utakmicu, neutralni teren) odvesti do finala CL u vrijeme korone. Radio je u Engleskoj, zaboli ga za ocjenu kvalitete engleskih igrača od strane "objektivnih" medija i navijača, pozna reprezentativce i sigurno zna koga novog(eventualno) pozvati da bi imao bolje šanse protiv jačih europskih i svjetskih reprezentacija. Englezi trenera te klase nemaju, trenera koji je vodio velike klubove u 3 od 5 najjačih liga. Osvojio je sva kontinentalna i svjetska natjesanja s sa Chelseajem (Liga prvaka, FIFA SP za klubove, UEFA Superkup), s PSGom je uzeo sva domaća natjecanja (2 x Prvak Francuske, Kup, Liga kup, Super kup), i igrao finale Lige prvaka. Uzeo Bundesligu s Bayernom, Kup s Dortmundom. Znači potrebno znaje ima, i reference bolje nego Eddie Howe i slični kandidati. Jedino bi problem mogao biti što nije baš people's person, a to u reprezentacijama zna biti prilčno bitno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2024 at 10:27 AM, Drug Crni said:

Nekada ne umem da razaznam sarkazam od realiteta..šta je ovde u pitanju?

Nema sarkazma. Ako pogledas kvalitet igraca koji imaju, nisu uzeli do sada neku titulu samo zato sto ih je vodio ekvivalent Krstajica. Sa iole boljim trenerom ta bi ekipa uzela ili EU ili WC. Izgleda da su Englezi resili konacno da angazuju nekog ozbiljnog strucnjaka kada vec imaju talentovanu generaciju igraca. Pokusali su sa Klopom, i Pepom i onda uzeli Tuchela kao najbolju slobodnu opciju. Covek je odlican trener, ali ima pogan jezik i to ga ubi. Zbog toga su ga oterali iz Dortmunda, PSG-a, Chelsea i Bayerna. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2024 at 8:53 AM, Drug Crni said:

Očito ja na Tuchela gledam bitno drugačije.
Za mene je on neki apgrejdovani Southgate. Njegova fudbalska filozofija i stil i igrački kadar kojim će raspolagati nisu fit.

Ma ni blizu. Southgate bi Chelsea vodio 4 dana, a Bayern i PSG 3. Sata.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...