Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Čoveče,ja pojma nisam imao da je Sergej Barbarez novi BiH selektor. :classic_blink:
Profesionalni igrač pokera i lik bez ikakvog trenerskog staža ako se ne varam..:classic_biggrin: Doima se kao gotivac..možda im baš takav profil selektora i treba da ih trgne iz neke prosečnosti.

Držim mu fige

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dešan objavio spisak Francuske za Euro sa 25.imena.

 

Goalkeepers: Alphonse Areola (West Ham), Mike Maignan (AC Milan), Brice Samba (Lens)

 

Defenders: Jonathan Clauss (Marseille), Théo Hernandez (AC Milan), Ibrahima Konaté (Liverpool), Jules Koundé (Barcelona), Ferland Mendy (Real Madrid), Benjamin Pavard (Inter Milan), William Saliba (Arsenal), Dayot Upamecano (Bayern Munich)

 

Midfielders: Eduardo Camavinga (Real Madrid), Youssouf Fofana (Monaco), Antoine Griezman (Atlético de Madrid), N’Golo Kanté (Al-Nassr), Adrien Rabiot (Juventus), Aurélien Tchouaméni (Real Madrid), Warren Zaïre-Emery (PSG)

 

Forwards: Bradley Barcola (PSG), Kingsley Coman (Bayern Munich), Ousmane Dembélé (PSG), Olivier Giroud (AC Milan), Randal Kolo Muani (PSG), Kylian Mbappé (PSG), Marcus Thuram (Inter Milan)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Dešan objavio spisak Francuske za Euro sa 25.imena.

 

Goalkeepers: Alphonse Areola (West Ham), Mike Maignan (AC Milan), Brice Samba (Lens)

 

Defenders: Jonathan Clauss (Marseille), Théo Hernandez (AC Milan), Ibrahima Konaté (Liverpool), Jules Koundé (Barcelona), Ferland Mendy (Real Madrid), Benjamin Pavard (Inter Milan), William Saliba (Arsenal), Dayot Upamecano (Bayern Munich)

 

Midfielders: Eduardo Camavinga (Real Madrid), Youssouf Fofana (Monaco), Antoine Griezman (Atlético de Madrid), N’Golo Kanté (Al-Nassr), Adrien Rabiot (Juventus), Aurélien Tchouaméni (Real Madrid), Warren Zaïre-Emery (PSG)

 

Forwards: Bradley Barcola (PSG), Kingsley Coman (Bayern Munich), Ousmane Dembélé (PSG), Olivier Giroud (AC Milan), Randal Kolo Muani (PSG), Kylian Mbappé (PSG), Marcus Thuram (Inter Milan)

nerealno kolko su duboki

Link to comment
Share on other sites

fudbalski savez Holandije je saopštio da će Kuman konačan spisak od 26 fudbalera saopštiti 29. maja.

Na spisku se nalaze:

Golmani: Džastin Bijlov (Fejnord), Mark Fleken (Brentford), Bart Ferbrugen (Brajton) i Nik Olij (Sparta Roterdam)

Odbrambeni igrači: Nejtan Ake (Mančester siti), Dejli Blind (Đirona), Virdžil Van Dajk (Liverpul), Denzel Damfris (Inter) Džeremi Frimpong (Bajer Leverkuzen), Lustarel Gertruida (Fejnord), Matijas De Liht (Bajern), Ijan Matsen (Borusija Dortmund), Miki Van De Ven (Totenhem) i Stefan De Vrij (Inter)

Vezni igrači: Rajan Gravenberh (Liverpul), Frenki De Jong (Barselona), Teun Kopmajners (Atalanta), Tijani Rejnders (Milan), Marten De Ron (Atalanta), Džerdi Šouten (PSV), Ćavi Simons (Lajpcig), Kvinten Timber (Fejnord), Džoi Verman (PSV) i Žoržinjo Vajnaldum (Al Etifag)

Napadači: Stiven Bergvajn (Ajaks), Memfis Depaj (Atletiko Madrid), Kodi Gakpo (Liverpul), Doneli Malen (Borusija Dortmund) i Vout Veghorst (Hofenhajm).

 

Link to comment
Share on other sites

Desanov spisak mi je kao random generator, nisam uopste siguran da je ovo najbolje sto imaju ali svakako je nebitno. Jedino odbrana po formi iz ove sezone osim Salibe mi je onako ali svakako jace od 99% reprezentacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, McLeod said:

Desanov spisak mi je kao random generator, nisam uopste siguran da je ovo najbolje sto imaju ali svakako je nebitno. Jedino odbrana po formi iz ove sezone osim Salibe mi je onako ali svakako jace od 99% reprezentacija.

Clauss je imao dobru sezonu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Popis igrača: Hrvatska

 

Vratari: Dominik Livaković (Fenerbahče), Ivica Ivušić (Pafos), Nediljko Labrović (Rijeka).

 

Braniči: Domagoj Vida (AEK), Josip Juranović (Union Berlin), Joško Gvardiol (Manchester City), Borna Sosa (Ajax), Josip Stanišić (Bayer Leverkusen), Josip Šutalo (Ajax), Martin Erlić (Sassuolo), Marin Pongračić (Lecce).

Vezni igrači: Luka Modrić (Real Madrid), Mateo Kovačić (Manchester City), Marcelo Brozović (Al-Nassr), Mario Pašalić (Atalanta), Nikola Vlašić (Torino), Lovro Majer (Wolfsburg), Luka Ivanušec (Feyenoord), Luka Sučić (RB Salzburg), Martin Baturina (Dinamo).

Napadači: Ivan Perišić (Hajduk), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Bruno Petković (Dinamo), Marko Pjaca (Rijeka), Ante Budimir (Osasuna), Marco Pašalić (Rijeka).

 

Pretpozivi: Borna Barišić (Glasgow Rangers), Duje Ćaleta-Car (Lyon), Kristijan Jakić (Augsburg), Dominik Kotarski (PAOK), Toni Fruk (Rijeka), Marin Ljubičić (LASK), Igor Matanović (Karlsruhe), Niko Kristian Sigur (Hajduk), Petar Sučić (Dinamo).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odbijam da gledam reprezentaciju gde Caletov Car ne igra.

 

Realno gledano, i dalje jaka reprezentacija, ali za par godina ako im ovih par klinaca potencijala ne izrastu bar u nivo Rakitica ako ne Modrica, Hrvati ce biti barabar sa nama, a verovatno i gori.

 

Ovo je bas bas tanko van veterana.

 

Sreca u nesreci su im Gvardiol i Stanisic kao mlada okosnica odbrane jer je ovo ostalo tiha jeza, bez njih dvojice igrali bi kao mi na EURO 2000, svaku utakmicu bi primali po 3+ gola.

Link to comment
Share on other sites

Srbija može da sanja igrače poput baturine, Sučića, Marka Pašalića i Josipa Šutala ali zato mi imamo mićka i zdjelra kao osigurače što niko na ovom EP neće imati na terenu

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pasalic je propali talenat na revitalizaciji, da mozemo samo da sanjamo takve ne bismo isli na dva prvenstva zaredom, Sutalo je bas nista specijalno, pada mu vrednost kao stoperu i to u Holandiji (recimo Maksimovic koji je isto tako ispao nista specijalno je u njegovim godinama igrao Seriju A), nije ni on vise toliko mlad, Baturina je malo mladji i nisam ga dovoljno gledao, videcemo, jedino je Sucic top talenat.

 

U svakom slucaju kao sto sam i rekao, nedovoljno ako oni ne ispadnu kao prethodna generacija, jer isuvise rupa imaju u timu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 hours ago, McLeod said:

Odbijam da gledam reprezentaciju gde Caletov Car ne igra.

 

Realno gledano, i dalje jaka reprezentacija, ali za par godina ako im ovih par klinaca potencijala ne izrastu bar u nivo Rakitica ako ne Modrica, Hrvati ce biti barabar sa nama, a verovatno i gori.

 

Ovo je bas bas tanko van veterana.

 

Sreca u nesreci su im Gvardiol i Stanisic kao mlada okosnica odbrane jer je ovo ostalo tiha jeza, bez njih dvojice igrali bi kao mi na EURO 2000, svaku utakmicu bi primali po 3+ gola.

Modrić- najtrofejniji igrač u povijesti Real Madrida (ima sve trofeje koji postoje), član najboljih 11 u povijesti Real Madrida, Srebro i bronca na 2 uzastopna SPa, Zlatna lopta SPa, Brončana lopta SPa, 2x u momčadi SPa, Balon D'or, 6x u najboljih 11 na svijetu......
Rakitić- Barcelona- 6 sezona jedan od najstandardnijih igrača u prvih 11, 4x Prvak Španjolske, 4x Kup Kralja, Liga prvaka (strijelac u finalu), FIFA SP Klubova, UEFA Super Kup. Sevilla- 2x Europa liga, Srebro sa SPa, u momčadi SPa.

Ne želim biti pesimist, ali mislim da čemo teško uskoro dobiti barem Rakitića, kad već nećemo Modrića. Jer igra s 39 u Realu zato što takvi igrači rastu na grani.
EDIT: a pognoze o propasti slušam od 2000.

LN Hrvatska- Francuska 1:1
Zadnja linija Hrvatske- Juranović, Erlić, Vida, Barišić
LN Francuska- Hrvatska 0:1
Zadnja linija Hrvatske- Stanišić, Erlić, Šutalo, Juranović
LN Danska- Hrvatska 0:1

Zadnja linija Hrvatske- Vrsaljko, Erlić, Šutalo, Juranović

LN Hrvatska-Danska 2:1
Zadnja linija Hrvatske- Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa

LN Hrvatska- Nizozemska 2:4

Zadnja linija Hrvatske- Juranović, Šutalo, Vida, Perišić

LN Hrvatska- Španjolska 0:0 (4:5 pen)

Zadnja linija Hrvatske- Juranović, Erlić, Šutalo, Perišić

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Ono sve zavisi odakle se posmatra, Hrvatska na velikom takmičenju je nešto što se podrazumeva a Srbiji je sam plasman ogroman uspeh i niko i je očekuje da se na takmičenju nešto uradi. Za Hrvatsku ako ispadne pre polufinala odmah će se pisati"neuspeh, eto propadaju" Totalno smo neuporedivi, mi nemamo ni jednog igrača u ekipama koje su šampioni u ligama petice a njihove prebrojte sami.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Ono sve zavisi odakle se posmatra, Hrvatska na velikom takmičenju je nešto što se podrazumeva a Srbiji je sam plasman ogroman uspeh i niko i je očekuje da se na takmičenju nešto uradi. Za Hrvatsku ako ispadne pre polufinala odmah će se pisati"neuspeh, eto propadaju" Totalno smo neuporedivi, mi nemamo ni jednog igrača u ekipama koje su šampioni u ligama petice a njihove prebrojte sami.

Nije baš tako. Naravno da se plasman na EURO ili SP podrzumijeva. Jednostavno iz razloga što u kvalifikacije krećemo iz 1. šešira. Neodlazak na turnir bi bio debakl. Neprolazak skupine ovisi o skupini. Svaki neprolazak iste je danas neuspjeh, 2002. je bio neuspjeh, 2006. je bio neuspjeh, 2014. je bio neuspjeh, ali 2004. i 2012. se ne može nazvati neuspjehom. A sve u KO fazi ovisi o okolnostima. Njemačka 1996. nije neuspjeh, ali je ostao gorak okus, Turska 2008. je teški neuspjeh i sportska tragedija, Portugal 2016. je, zbog načina na koji smo ispali i igara u skupini, neuspjeh, Španjolska 2021. nije neuspjeh.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam imao u vidu prethodnu generaciju i rezultate. I Belgija je u padu, Nemacka i Holandija su bili za njih u slobodnom padu, to ne znaci da su pali ma nivo Azerbejdzana, nego da su osetno slabiji nego prethodnih godina

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se za dupli post.

Portugalci su odmah izbacili spisak sa konačnih 26.igrača.

Goalkeepers: Diogo Costa (FC Porto), José Sá (Wolverhampton Wanderers FC) e Rui Patrício (AS Roma)

 

Defenders: António Silva (SL Benfica), Danilo Pereira (PSG), Diogo Dalot (Manchester United), Gonçalo Inácio (Sporting CP), João Cancelo (FC Barcelona), Nélson Semedo (Wolverhampton Wanderers), Nuno Mendes (PSG), Pepe (FC Porto), Rúben Dias (Manchester City

 

Midfielders: Bruno Fernandes (Manchester United), João Neves (SL Benfica), João Palhinha (Fulham FC), Otávio Monteiro (Al Nassr), Rúben Neves (Al-Hilal), Vitinha (PSG)

 

Forwards: Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Al Nassr), Diogo Jota (Liverpool FC), Francisco Conceição (FC Porto), Gonçalo Ramos (PSG), João Félix (FC Barcelona), Pedro Neto (Wolverhampton Wanderers), Rafael Leão (AC Milan).

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Mislim da je ovo drugo, rodjeni u DDR-u, za vreme njegovog postojanja.
Ako se ne varam, kada sam prvi put cuo taj podatak, isto tako sam bio frapiran i dodatno istrazio, i nasao da su trojica Nemaca iz jedne sampionske generacije iz 70-ih bila rodjena u Zapadnom Berlinu xD
Mozda je i ovo prvo, nznm da li je neko iz generacije koja je uzela 2014-e rodjena na teritoriji DDR posle reunifikacije. Mihael Balak je Luzicki Srbin, valda je i iz DDR, ali nije poziveo da zaigra i 2014-e

 

Od ekipe koja je osvojila SP 2014. Kros je rođen u DDR-u, Podolski i Klose u Poljskoj, svi ostali u Zapadnoj Nemačkoj. Boateng doduše u zapadnom Berlinu, ali to se računa kao Zapadna Nemačka.

 

Balak je rođen u Gerlicu, mestu na granici sa Poljskom, u tadašnjem DDR-u.

 

Ostala tri SP koja su osvojili Nemci (1954. 1974. i 1990.) je osvojila Zapadna Nemačka, istočni Nemci su igrali za svoju tadašnju državu.

 

Iz ekipe 1974. Vimer je rođen u Belgiji. Iz ekipe 1990. Buhvald, Litbarski i Hesler su rođeni u zapadnom Berlinu.

 

Osam fudbalera je igralo i za reprezentaciju DDR-a i za reprezentaciju ujedinjene Nemačke: Thomas Doll, Ulf Kirsten, Olaf Marschall, Matthias Sammer, Heiko Scholz, Dirk Schuster, Andreas Thom i Dariusz Wosz.

 

Od poznatijih istočnih Nemaca tu su još Jorg Bohme, Thomas Linke, Michael Ballack, Carsten Jancker, Steffen Freund, Jens Jeremies, Bernd Schneider, Tim Borowski, Marko Rehmer, Marcel Schmelzer, Robert Enke, René Adler, Toni Kroos.

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Stiletto said:

 

Od ekipe koja je osvojila SP 2014. Kros je rođen u DDR-u, Podolski i Klose u Poljskoj, svi ostali u Zapadnoj Nemačkoj. Boateng doduše u zapadnom Berlinu, ali to se računa kao Zapadna Nemačka.

 

Balak je rođen u Gerlicu, mestu na granici sa Poljskom, u tadašnjem DDR-u.

 

Ostala tri SP koja su osvojili Nemci (1954. 1974. i 1990.) je osvojila Zapadna Nemačka, istočni Nemci su igrali za svoju tadašnju državu.

 

Iz ekipe 1974. Vimer je rođen u Belgiji. Iz ekipe 1990. Buhvald, Litbarski i Hesler su rođeni u zapadnom Berlinu.

 

Osam fudbalera je igralo i za reprezentaciju DDR-a i za reprezentaciju ujedinjene Nemačke: Thomas Doll, Ulf Kirsten, Olaf Marschall, Matthias Sammer, Heiko Scholz, Dirk Schuster, Andreas Thom i Dariusz Wosz.

 

Od poznatijih istočnih Nemaca tu su još Jorg Bohme, Thomas Linke, Michael Ballack, Carsten Jancker, Steffen Freund, Jens Jeremies, Bernd Schneider, Tim Borowski, Marko Rehmer, Marcel Schmelzer, Robert Enke, René Adler, Toni Kroos.


Kad je ovako nabrojano, onda onaj podatak i nije toliko nestvaran. Zaboravio sam da je i SP 1990. osvojila Zapadna a ne ujedinjena Njemačka. Hvala na info.

5 minutes ago, McLeod said:

Balak je zapravo Luzicki Srbin.


Znam(o), spomenuo je Ratzenstadt.

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2024 at 2:02 AM, McLeod said:

Naravno da sam imao u vidu prethodnu generaciju i rezultate. I Belgija je u padu, Nemacka i Holandija su bili za njih u slobodnom padu, to ne znaci da su pali ma nivo Azerbejdzana, nego da su osetno slabiji nego prethodnih godina

Naravno da smo (ćemo bit ) u padu. Pa izgubiti ćemo 2/3 najboljeg veznog reda na svijetu. Ali ovo o primanju 3+ gola su gluposti. A zaključak da je Šutalo lošiji igrač jer igra u Ajaxu a ne u Veroni mi je u najmanju ruku čudan. I čovjek ne propada, nego Ajax igra horor sezonu. Neko mora biti kriv. Ajax je platio 20+M i Dinamo ga je pustio. Pustio bi ga i u Lazio, i u Torino da su dali te pare. Čovjek nema lošu utakmicu za reprezentaciju, a igrao je, kao što vidimo, protiv opasnih teškaša. 

LN je bez veze natjecanje komentari mogu od onih koji su ostvarili isti ili bolji uspjeh. 

A i lista osvajača ne sugerira bezveznjaštvo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...