Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Di mi je [mention=1194]John Terry[/mention] sto se bunio jer mu nisu proverili d-dimer, a on placa zdravstveno?
 
VIdi koliko mi placamo - obavestili nas da su morali malo da poskupe:
 
wd8NvnB.jpg
 
 
Da cujem ostale dijasporase - koliko vi izdvajate za zdravstveno od bruto plate?
 
 
Ja mislim da je nešto oko 8-9%. Plus poslodavac oko 6%, baš ću da proverim.

CZ

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

Di mi je @John Terry sto se bunio jer mu nisu proverili d-dimer, a on placa zdravstveno?

 

VIdi koliko mi placamo - obavestili nas da su morali malo da poskupe:

 

spacer.png

 

 

Da cujem ostale dijasporase - koliko vi izdvajate za zdravstveno od bruto plate?

 

 

 

Ja sam od februara privat... AOK oko 950 eur od januara (to je obavezno, pola pola poslodavac i ja), 650 Allianz (privatno, pola pola). Pa jebem li ga. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Ja sam od februara privat... AOK oko 950 eur od januara (to je obavezno, pola pola poslodavac i ja), 650 Allianz (privatno, pola pola). Pa jebem li ga. 

 

Kad sam ja pocela da radim u Nemackoj (sad ce vec 13 godina!) svi u kompaniji su bili nesto protiv privatnog, jer ako se dobro secam, bilo je da ako izgubis posao, a na privatnom si, moras da nastavis da placas, ne mozes se vratiti na obavezno (neka takva zackoljica, ako se secam). Imala sam divnu doktoricu 100 m od mene, ona i muz imali svoju praksu, pricali engleski odlicno, radili po svetu, i prihvatali moj TK - posle se nisam nesto ni udubljivala da menjam....mozda bi imalo smisla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za medicinsko plaćam pre poreza $1.860/poslodavac skoro $15.000 na godišnjoj bazi. 

Zubno plaćam previše, oko 40% cene medical, ali izabrala sam kvalitetno, pa sad...

Primetila sam da se za trampove administracije otišlo u vis sa cenama koje plaćamo za hitno i bolnice, kao i za co pay (to je cena koje se plaća svaki put kod prijema doktora ili specijaliste) i uveli su deductible koji se duplira skoro svake godine. Ranije nisam imala deductible. Svejedno sam zadovoljna jer sam svesna koliko drugi plaćaju ili recimo da ga nemam, pa samo moje operacije u poslednjih par godina bi me koštale kao neki bolji auto, npr. Recimo da me otpuste ili napustim, po zakonu imam pravo da koristim i dalje, ali da plaćam sumu iz svog džepa ' mislim da je 6 meseci, ali morala bih da pitam HR. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Thx, kod mene je 50/50 zaposleni/poslodavac

Kod mene je mislim 62% zaposleni za medicinsko, a ostatak poslodavac, a za zubare 50/50.

 

Inace:

Charlotte, NC utorak...diner:

ciHJJ9i.jpg

 

Negde u Alabami izmedju Montgomery i Mobile, htela sam da mahnem Zokiju ali nisam znala tacno gde :classic_biggrin:

8EQYRC5.jpg

 

New Orleans....dorucak

YVfjZqQ.jpg

 

Setnja:

TX50qFS.jpg

 

Ovo sam ja levo :classic_biggrin:

d67HmnI.jpg

 

i vecera

JszLT14.jpg

 

Toplo preporucujem restoran, na Royal St

IirzMg8.jpg

 

lUa8kLi.jpg

 

Trenutno u Jackson, Mississippi nisam jos nasla sta radim veceras :classic_biggrin: btw od kako sam an jugu, pandemija izgleda tako daleko.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Vecera je bila odlicna, to je appetizer :classic_biggrin: ja nisam mogla ni desert da pojedem tako je bilo dobro.

Odlicno. Ako nista drugo mnogima si nabila pritisak zbog onog minica.:roflmao:

Edited by DJORDJE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State pitanje na koje ti možda imaš odgovor: plan je još uvek da provedem višemesečni period u zapadnoj Evropi čim budem u mogućnosti, pa u slučaju da tamo moram da nabavim očne kapljice Combigan, možda znaš da li ima da se kupi u holandiji, belgiji ili nemačkoj ili moram da nosim odavde? Podsetila si me sa pitanjima o zdravstvenom jer iz svog dzepa plaćam dosta za njih ovde, a mogu da naručim samo jednu mesečno. Hvala

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ControlFreak said:

@Sunshine State pitanje na koje ti možda imaš odgovor: plan je još uvek da provedem višemesečni period u zapadnoj Evropi čim budem u mogućnosti, pa u slučaju da tamo moram da nabavim očne kapljice Combigan, možda znaš da li ima da se kupi u holandiji, belgiji ili nemačkoj ili moram da nosim odavde? Podsetila si me sa pitanjima o zdravstvenom jer iz svog dzepa plaćam dosta za njih ovde, a mogu da naručim samo jednu mesečno. Hvala

 

Ima i u Holandiji i u Nemackoj, ali mora recept....a od pre dve-tri godine ne prihvataju recepte dobijene van EU

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Eddard said:

Imaju u De da se kupe, ali su na obavezan recept (ili na lekarski ID).

 

Ako se ne snađeš nikako, javi, mogu ja da ti uzmem i pošaljem gde treba. Koštaju oko 25 eur.

Wow. Plaćam $40 iz svog džepa sa vrlo dobrim osiguranjem. Rekli su mi da nema generic verzije za njih. Hvala puno!

Kod nas zahladilo ove nedelje, sinoć petak, nakon posla, baš mi je prijalo 

Spoiler

uSKDpUE.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Eddard said:

Imaju u De da se kupe, ali su na obavezan recept (ili na lekarski ID).

 

Ako se ne snađeš nikako, javi, mogu ja da ti uzmem i pošaljem gde treba. Koštaju oko 25 eur.

 

Evo ja se ne snalazim za Zorac 😄

Teba mi recept, a Hausarzt penzionisan jos 2014!!

 

p.s. kako ste ti i gospodja?

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Evo ja se ne snalazim za Zorac 😄

Teba mi recept, a Hausarzt penzionisan jos 2014!!

 

Recept ne može, ali da dilujemo može, za tebe bez provizije 😁

 

Quote

p.s. kako ste ti i gospodja?

 

2 hours ago, ControlFreak said:

Da, @Eddard, htedoh da pitam i ja kako ste? Još se ne snalazim dobro, spojilo mi gore postove...

 

Šta znam, čudna neka boljka. Juče mi je bilo odlično, danas opet malo gore, ponovo gorim, a nemam temperaturu i malaksalo sam, kao s početka. Supruga stabilno, malo smo se juče uplašili da nije otišlo na pluća jer je počela da kašlje, ali za sada je ok. Poslušao je, nema ništa (mada uzeti sa rezervom kad to traumatolog radi, poslednji put sam stetoskop koristio pre par godina 😁, ali toliko znam), saturacija odlična, od juče pije ivermectin (@Sunshine 😎), inhalira salbutamol, oboje uzimamo aspirin i NMH, cink, vit C i D... Držimo se... Ali još nismo safe... 

Edited by Eddard
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

   Mirujete li ili raspakujete kutije?!

 

Re ivermectin - bravo za gospoju, treba mi bar jos jedan za studiju, nije mi dovoljan samo @Akiro - on nije po protokolu -   pio je konjske doze!

 

p.s. odakle ti NMH?

TI si dobro opremljen za covid! Ja od svih tih pomocnih imala samo Panadol - dobro sam i ziva 😄

 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Eddard said:

Ma mirujemo, ostaće rupa u krevetu, a i sve me boli i od ležanja.

 

Stavi neki poveći jastuk ispod kolena tako da ti jedna ili obe noge budu povijene. To pomaže što se tiče leđa. Takođe kada ležiš sa strane probaj gornju nogu da saviješ u kolenu pod uglom od  90 stepeni i gurneš ispred sebe koliko možeš. To je meni pomoglo kada sam letos morao da ležim zbog bolova u leđima. Naravno imaju i vežbe za istezanje, nisu teške ali traju 15-tak minuta pa ne znam da li možeš toliko da izdržiš u ovom stadijumu bolesti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Trudim se da budem aktivnija. Ovaj deo planine je manje posećeniji, ali puno mountain bajkera danas. Niži deo je lakši, stoga veće gužve, ali jednom kad si gore, jedva da smo naišli na par njih.

iXA0eXA.jpg

 

Spoiler

EOiiqVO.jpgJuče kad smo krenuli u hajk, naidjosmo na ovaj parkirani motor. Nisam tako nešto ranije videla.kkr9VRP.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...