Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

7 hours ago, Sunshine State said:

 

Ne znam je l' se bold odnosio na moj post - ako jeste, pa jeste u NL cudno da ima snega - ovde i 10 cm snega izazove kolaps u saobracaju.

Ma ne odnosi se na tvoj post, nego svi udarili u kuknjavu kako je hladno u Februaru.😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@ciao Ne secam se gde smo ono pricali o obrazovanju. Evo recimo jednog razloga, sto mladi ljudi nece da prihvate teze predmete:

152285581_134014498589446_57303174200861

P se ne racuna i ucenik moze da izabere tezu materiju, a da ne obori prosek. Sveli smo se na to da neko ko zavrsi najobimnije i najteze kurseve ima losiji skor od nekoga ko zavrsava ONO.

Ti rece da si pesimisticna. Da ti se pridruzim, iako se nadam da ce znanje i vestina pobediti. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ControlFreak said:

Da li je P za passing grade? Ako može objašnjenje.

P- pass 

NP- no pass.

Cesto djaci uzimaju teske predmete, gde se odluce na P/NP system, koji ne utice na prosek. 

Ovo je UCSB statistics department poslao studentima.

Ja se izbezumio. Moj stariji je na SciencePol i uzeo neki predment na Francuskom da utvrdi terminologiju. Imao je opciju da uzme i na Engleskom, ali moje dete ne priznaje da je nesto tesko.

Ispostavi se da jos nije spreman da pise essays na francuskom academskom nivou i da ce da ubode B, sto bi mu oborilo prosek. Izpregovara se sa SB da mu to racunaju kao P/NP i sve bilo u redu. 

Duga prica kratka, dobro je to njega ne kaci posto je international transfer.

 :)   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo za njega i pokušaj da piše na francuskom! Da, obično moraš unapred da ugovoriš pass-fail ocenu, što je sasvim fer. Medjutim, u vrlo neugodnoj situaciji smo sa pandemijom i nastavnici, profesori se nalaze u situacijama da traže neki način da pomognu ili ne dodaju stres učenicima. Ukoliko sam razumela ovo gore što si postavio, ipak se zahteva od dece da rade za ocenu i da ne očekuju prolaznu (P) ocenu a da se računa za major program. Da li sam te razumela?

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja sam klincima otvario da sve što nisu predali predaju i ne računam penale za kasne radove.

Nešto mi je pojelo post.

Ova odluka upravo kači bolje studente, pošto im B, ili C obaraju prosek. Ovi koji su pass ne gube ništa ni sa ABC ni sa P/NP. Ako ti je prosek ispod 3 C te ne obara. Ovim samo kažeš studentima da uzimaju lake predmete, a sada ove droppnu, i uzmu ih u normalno vseme. Ne covid. 🙂

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Rich bastard!!

Nisam siguran da se pola CA, kvalifikuje. Sve sam spiskao, bas su mogli da mi daju malo. 🙂 

 

 

edit:

Dobro je da smo ugradili solar, pa su nam tu nesto para vratili. Vi na FL, ni solar ne smete da ugradite. :lol_2:

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

Nisam siguran da se pola CA, kvalifikuje. Sve sam spiskao, bas su mogli da mi daju malo. 🙂 

 

 

edit:

Dobro je da smo ugradili solar, pa su nam tu nesto para vratili. Vi na FL, ni solar ne smete da ugradite. :lol_2:

Zadnji cek, poslali mi - umanjen naravno, ali stigao.... totalno sam se shokirala, nesto su pogresili:classic_blink: Platila struju za taj mesec sa tim cekom :classic_biggrin: Bas bi se nacekala da sam od njih zavisila

 

@Sunshine State puno srece sa HVAC - neces za te pare zameniti ....Mozda to deluje dosta ljudima u SR, ali ja bukvalno od svih pomoci od drzave tokom pandemije, mogla sam da platim vodu i kanalizaciju, to je to.  To je najmanji trosak u toku godine.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Nisam siguran da se pola CA, kvalifikuje. Sve sam spiskao, bas su mogli da mi daju malo. 🙂 

 

 

edit:

Dobro je da smo ugradili solar, pa su nam tu nesto para vratili. Vi na FL, ni solar ne smete da ugradite. :lol_2:

ja sam sa tim hobijem vec 5-6 godina. poceo sam kao i vecina da imam jeftin i pouzdan izvor struje ali se to promenilo u moj velili hobi.

koliko je tvoj sistem? ja imam tri invertera (ukupno 12kw) i 9000w panela. jos uvek koristim originalne LA baterije od 600A. 80kwh litium su na putu

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Zadnji cek, poslali mi - umanjen naravno, ali stigao.... totalno sam se shokirala, nesto su pogresili:classic_blink: Platila struju za taj mesec sa tim cekom :classic_biggrin: Bas bi se nacekala da sam od njih zavisila

 

@Sunshine State puno srece sa HVAC - neces za te pare zameniti ....Mozda to deluje dosta ljudima u SR, ali ja bukvalno od svih pomoci od drzave tokom pandemije, mogla sam da platim vodu i kanalizaciju, to je to.  To je najmanji trosak u toku godine.

 

Ma znam, taman ce biti za kafu majstorima da skuvam 😄

Link to comment
Share on other sites

Prvi ček kad smo primili, redukovan, dali u dobrotvorne svrhe, rescue mission, Doctors Without Borders i par drugih  organizacija. Ovaj drugi, zanemarljiv, takodje. Nismo ni znali kad je legao na račun. Baš pre neki dan pričali sa prijateljem o tome, on je takodje primio ali punu sumu jer mu supruga ne radi, takodje dao u dobrotvorne svrhe. Za razliku od nas, nekima čak i ta mala suma puno znači. Ljudi ostali bez posla, nemaju dovoljno za hranu, tek ćemo videti posledice. I sledeći ne zadržavam i dajem. Možda je pametnije bilo spustiti tu granicu za minimum primanja da više ode onima kojima je potrebno, ali eto mi smo rešili na ovaj način.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Anunnaki said:

ja sam sa tim hobijem vec 5-6 godina. poceo sam kao i vecina da imam jeftin i pouzdan izvor struje ali se to promenilo u moj velili hobi.

koliko je tvoj sistem? ja imam tri invertera (ukupno 12kw) i 9000w panela. jos uvek koristim originalne LA baterije od 600A. 80kwh litium su na putu

Mi smo instalirali, nominalno 14Kw panela i svaka ploca ima svoj inverter. Ne bih to ni radio, ali jos ove godine imamo popust i cena s'rabatom mi je pokrila struju za sledecih 5 godina. Sto ce reci, unapred sam platio bez interesa struju za sledecih 5 godina. Nisam instalirao baterije, posto nikako ne mogu da izdvojim struju od PG&E. Tako da nocu koristimo njihovu struju.

Ugradio sam generator, da kad nestane struja, mogu da se otkacim i imam struju. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Mi smo instalirali, nominalno 14Kw panela i svaka ploca ima svoj inverter. Ne bih to ni radio, ali jos ove godine imamo popust i cena s'rabatom mi je pokrila struju za sledecih 5 godina. Sto ce reci, unapred sam platio bez interesa struju za sledecih 5 godina. Nisam instalirao baterije, posto nikako ne mogu da izdvojim struju od PG&E. Tako da nocu koristimo njihovu struju.

Ugradio sam generator, da kad nestane struja, mogu da se otkacim i imam struju. 🙂

 

Sotjo, ti li si?:s_d::s_d:

Link to comment
Share on other sites

Kupi te baterije, instaliraj ih i zavrsi tu pricu sa energetski efikasnom MRDu[emoji2960]

NeDam pare. [emoji14]

Možemo da pričamo o tome. Ne isplati se, pošto baterije ne traju dovoljno dugo.

 

Razmišljam da uzmem električna kola i da njih priključim, kad ostanem bez struje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ControlFreak said:

Prvi ček kad smo primili, redukovan, dali u dobrotvorne svrhe, rescue mission, Doctors Without Borders i par drugih  organizacija. Ovaj drugi, zanemarljiv, takodje. Nismo ni znali kad je legao na račun. Baš pre neki dan pričali sa prijateljem o tome, on je takodje primio ali punu sumu jer mu supruga ne radi, takodje dao u dobrotvorne svrhe. Za razliku od nas, nekima čak i ta mala suma puno znači. Ljudi ostali bez posla, nemaju dovoljno za hranu, tek ćemo videti posledice. I sledeći ne zadržavam i dajem. Možda je pametnije bilo spustiti tu granicu za minimum primanja da više ode onima kojima je potrebno, ali eto mi smo rešili na ovaj način.

 

Mi vec 15-ak godina imamo setup-ovane mesecne uplate u dve razlicite  dobrotvorne ustanove, i nameravamo da placamo dok mozemo.

Sad i u Srbiji ima dosta njih kojima bi trebalo pomoci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

NeDam pare. emoji14.png

Možemo da pričamo o tome. Ne isplati se, pošto baterije ne traju dovoljno dugo.

 

Razmišljam da uzmem električna kola i da njih priključim, kad ostanem bez struje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Skoro me pita rodjak:

  • Nesto me zeza bezicni mis, sta mu je?
  • Kad si ga kupio?
  • Pre 5 godina!
  • Zameni mu baterije, zivotinjo , i radice k`o nov.

Par dana kasnije: E, ono radi. Ajde!:default_coffee:

10 minutes ago, Sunshine State said:

 

Mi vec 15-ak godina imamo setup-ovane mesecne uplate u dve razlicite  dobrotvorne ustanove, i nameravamo da placamo dok mozemo.

Sad i u Srbiji ima dosta njih kojima bi trebalo pomoci...

original.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sunshine State said:

 

Mi vec 15-ak godina imamo setup-ovane mesecne uplate u dve razlicite  dobrotvorne ustanove, i nameravamo da placamo dok mozemo.

Sad i u Srbiji ima dosta njih kojima bi trebalo pomoci...

Baš sam razmišljala o tome ako bih mogli mi forumaši da otvorimo neki fond, prva sam

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...