Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

1 hour ago, ControlFreak said:

Kod nas, od srede kreću da vakcinišu 16+ Pfizer, 18+ Moderna i J&J

 

expands_covid_19_vaccination_eligibility_all

 

 

 

Kod nas vec koriste te tri bas tako. Samo su jos uvek na grupi 1A.

Cujem da su rekli od 1og Maja ima da ima vakcine za sve...ali i pre su rekli pa se nista nije promenilo. Samo nemam pojma kako ce sa najmanje grupe odjednom da daju svima, cisto sumnjam da imaju kapaciteta ali eto, nadajmo se.

ja idem sutra da primim moju prvu, hvala lepo, nadam se da me nisu zeznuli i da je i dalje Pfizer.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Možeš preko svog osiguranja. Taj $320 je za hitno.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ma jok bre, nece ovi BC komunisti da plate ako putujes u inostranstvo. Testiras se o svom trosku, osim ako nisam nesto propustio, jer je pola sajta na kineskom, a ni zakazivanje mi ne ide od ruke.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DJORDJE said:

Ma jok bre, nece ovi BC komunisti da plate ako putujes u inostranstvo. Testiras se o svom trosku, osim ako nisam nesto propustio, jer je pola sajta na kineskom, a ni zakazivanje mi ne ide od ruke.

U bre.

Ovi moji ti daju da planiras, ali ti daju rezultate posle 72 h. 😛

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

U bre.

Ovi moji ti daju da planiras, ali ti daju rezultate posle 72 h. 😛

 

Ovde ti rezultat daju odmah, a test kod vas kosta neki $25 u maloprodaji. Mislim, toliko o socijalnoj medicini. E sada , ako ides preko osiguranja, tu bato moras da imas razlog, pa da cekas na test, da cekas na rezultat, itd. Da ne spominjem  da za ENT pregled ima da cekas preko sest meseci.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJORDJE said:

Ovde ti rezultat daju odmah, a test kod vas kosta neki $25 u maloprodaji. Mislim, toliko o socijalnoj medicini. E sada , ako ides preko osiguranja, tu bato moras da imas razlog, pa da cekas na test, da cekas na rezultat, itd. Da ne spominjem  da za ENT pregled ima da cekas preko sest meseci.

A ja mislila mi losi :classic_biggrin:

Objasnjavala vec, mozes o drzavnom trosku, samo si malo ogranicen kad i kako, i koliko dugo cekas na rezultate, o privatnom trosku 150$ (nema nikakve koristi od toga osim sto mozes da se testiras manje-vise kad god hoces, ne u pola noci naravno).

Nisam proveravala te kucne varijante.

Ako si bio "out of state" besplatno, ili ako si bio izlozen (tu spada i ako si bio u guzvi), znam coveka koji se testirao barem dva puta mesecno besplatno (pusti njega on je manijak :lol_2:) - takvi ljudi su razlog sto statistike nisu tacne.

 

 

Edit: PS mozes ti i kod nas da platis skuplje, mislim ako hoces, neke privatne klinike naplacuju skuplje, ali ne mora.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

A ja mislila mi losi :classic_biggrin:

Objasnjavala vec, mozes o drzavnom trosku, samo si malo ogranicen kad i kako, i koliko dugo cekas na rezultate, o privatnom trosku 150$ (nema nikakve koristi od toga osim sto mozes da se testiras manje-vise kad god hoces, ne u pola noci naravno).

Nisam proveravala te kucne varijante.

Ako si bio "out of state" besplatno, ili ako si bio izlozen (tu spada i ako si bio u guzvi), znam coveka koji se testirao barem dva puta mesecno besplatno (pusti njega on je manijak :lol_2:) - takvi ljudi su razlog sto statistike nisu tacne.

 

 

Edit: PS mozes ti i kod nas da platis skuplje, mislim ako hoces, neke privatne klinike naplacuju skuplje, ali ne mora.

Koliko cujem od familije u Nevadi , svaki Walgreens ili CVS daje besplatan test no questions asked. Ako imas osiguranje ide preko njega, ako nemas placa state. Imaju i on line testove koje ti salju kuci.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Koliko cujem od familije u Nevadi , svaki Walgreens ili CVS daje besplatan test no questions asked. Ako imas osiguranje ide preko njega, ako nemas placa state. Imaju i on line testove koje ti salju kuci.

Ne znam za Nevadu, svaka drzava za sebe, ko i obicno. CVS ovde pita, kad se prijavljujes, ali dovoljno je da kazes da si bio izlozen ili out of state, sto se nama desava redovno, posto u NJ prelazis za manje od pola sata. Ja sam i Mississipiju radila moj jedini test, i to je bio rezultat u roku od 24 sata (rapid dobijes za manje od sat a PCR 24 sata kasnije otprilike). Ovde CVS ne garantuje da ces dobiti rezultat u roku od 72 sata (sto je potrebno za putovanje) ali koliko sam videla, iz iskustva sa par ljudi generalno stizu u to vreme. Samo treba da rizikujes da zakazes let bez garancije.

 

Drzavna mesta okrecu koliko sam videla, opet se ogranicavam - ono sto znam u roku od 48 sati, ali - ne rade vikendom, kod nas rade ponedeljak-sreda-petak, valjda ujutru ako se dobro secam, i cekas u redu, a utorak i cetvrtak poslepodne (sto moze da te uvede u 72 sata).

 

Ako imas osiguranje traze da prijavis, obavezno, ali ako nemas - ok je i besplatno. Vodila nekog ko nema US osiguranje pa znam.

 

Americke avio kompanije zavisno od destinacije traze ili 72 sata ili 48 (znam da je za Nemacku 48).

 

Cula sam da sad pocinje i Walmart, Rite Aid je vec radio, a moguce i Walgreens, ne koristim Walgreens pa nisam proveravala.

 

Edit: PA mi delovala jako sirotinjski i jako neorganizovano u odnosu na ono sto sam cula iz drugih drzava. Ali ako ti moras da platis 320$ onda i nismo tako strasno, samo je bezveze da ne mozes da znas da li putujes, jer ako nemas test, nema ulaska na avion.

 

Edit: PPS da neko ne misli da im preporucujem CVS ili slicno i da ce dobiti rezultate na vreme - garancija nema, samo prenosim sta se meni desilo i ljudima za koje znam. CVS stavlja disclaimer ovde da njihovi rezultati dolaze 3-7 dana kasnije

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Staroměstské náměstí (Old Town Square) u Pragu.

 

Krstovi za 25000 mrtvih od početka pandemije. Prvi smrtni slučaj je bio pre godinu dana.

 

Vizit karta premijera oligarha i psihopata u jednoj osobi, kineskorusofilskog predsednika i glasačke mašine u parlamentu sastavljene od premijerove sekte, mrtve socijalne demokratije i komunjara.

 

 

b68f32bde31737b884a25ddd9aa40c7e.jpg

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da prenesem utisak sa pelcovanja Pfizerom danas....

Guzve nema, sve ide za 5 minuta iako je sala pripremljena kao da treba da primi hiljade, a nije bilo ni 20tak ljudi na jedno 5-7 stolova za vakcinisanje.

Prigovor: ovo je novi centar za vakcinisanje otvoren pre par dana, smestili su ga tako da ni GPS ne moze da ga nadje, dva puta sam prosla pored njega da nisam skontala da je to to...Mogli su neki znakovi da se postave, da ljudi ne voze ko muve bez glave po ogromnom mallu u krug.

 

Sledeca vakcina 20tog, to je 28 dana, izgleda da i ovi nasi rastezu od 3 nedelje na 4. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

 

Ako si bio "out of state" besplatno, ili ako si bio izlozen (tu spada i ako si bio u guzvi), znam coveka koji se testirao barem dva puta mesecno besplatno (pusti njega on je manijak :lol_2:) - takvi ljudi su razlog sto statistike nisu tacne.

 

 

Pa sad...ja se testiram besplatno bar jednom mesečno pa i sada nakon drugog vakcinisanja. Ja to smatram odgovornim ponašanjem. Nije li ono Tramp trabunjao o testingu prošle godine, more testing, more cases....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ControlFreak said:

 

Pa sad...ja se testiram besplatno bar jednom mesečno pa i sada nakon drugog vakcinisanja. Ja to smatram odgovornim ponašanjem. Nije li ono Tramp trabunjao o testingu prošle godine, more testing, more cases....

Ma ti si mala maca za ovoga, nisam ja htela da objasnjavam, ali cela familija je malo ...hipohondri. Nemam ja nista protiv da svako bira da bude odgovoran za sebe, samo sam se malo nasalila - kad sam rekla barem dva puta mesecno, radi on to vise puta. Ja ne bi imala zivaca za to.

Ako je isao kolima van drzave, cak i ako nema kontakte sa ljudima on se izoluje 14 dana, pa dva testa za redom (prvi odma pa ceka 4 dana) - pa treci kad izadje iz izolacije....ako to nije previse ....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Ma ti si mala maca za ovoga, nisam ja htela da objasnjavam, ali cela familija je malo ...hipohondri. Nemam ja nista protiv da svako bira da bude odgovoran za sebe, samo sam se malo nasalila - kad sam rekla barem dva puta mesecno, radi on to vise puta. Ja ne bi imala zivaca za to.

Ako je isao kolima van drzave, cak i ako nema kontakte sa ljudima on se izoluje 14 dana, pa dva testa za redom (prvi odma pa ceka 4 dana) - pa treci kad izadje iz izolacije....ako to nije previse ....

Meni se desilo jednom da sam se baš uspaničila i prestala da idem te nedelje na posao dok nisam dobila rezultat. Gospodja došla u kancelariju i raspričala se (obe nosile maske), rani februar. Kaže mi kako su ona i suprug bili u Njujorku i tamo zakačio on, pa onda ona negde oko Božića, prošli sa minimum simptoma (sve vreme se pomeram dalje od nje, a ona i dalje priča, približava mi se, ja u glavi brojim dane, nedelje od tada do tog dana i na kraju kaže idem sad da se testiram, stalno testiram pozitivno. Nekako sam sebe isprepadala jer ja ne živim sama. Ukratko, dobro je sve prošlo, ali razumem ovog tvog hipohondra. Zar ne beše ono da su oni najzdraviji 🙂

Link to comment
Share on other sites

AL'ste sew vas dve ras.... Nije bre to zezanje, kazem vam da mi je prijateljica za 19 dana otisla. Zdrava niakda pusila, pila, niti bilo sta drugo. Samo ga zakacial i bye bye. Treba biti jako pazljiv. Whiskey, margarita i cigare.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ControlFreak said:

Meni se desilo jednom da sam se baš uspaničila i prestala da idem te nedelje na posao dok nisam dobila rezultat. Gospodja došla u kancelariju i raspričala se (obe nosile maske), rani februar. Kaže mi kako su ona i suprug bili u Njujorku i tamo zakačio on, pa onda ona negde oko Božića, prošli sa minimum simptoma (sve vreme se pomeram dalje od nje, a ona i dalje priča, približava mi se, ja u glavi brojim dane, nedelje od tada do tog dana i na kraju kaže idem sad da se testiram, stalno testiram pozitivno. Nekako sam sebe isprepadala jer ja ne živim sama. Ukratko, dobro je sve prošlo, ali razumem ovog tvog hipohondra. Zar ne beše ono da su oni najzdraviji 🙂

Najverovatnije da jesu najzdraviji, ja kad sam cula njegove strategije sam bila u fazonu mmmmm ok, ako ti tako mislis. 

Desilo se i meni dva puta nesto slicno da se zabrinem, neki ljudi jesu budale, tipa "ajde dodji, nego samo da znas ako ti ne smeta mi imamo koronu" WTH!!!:classic_blink:

i @mrd kontam ja to da svasta moze da se desi, i da treba biti pazljiv, ali ima neka tanka linija gde biti pazljiv prelazi u paranoju. A ja bi i mentalno da prezivim zdrava ovo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Najverovatnije da jesu najzdraviji, ja kad sam cula njegove strategije sam bila u fazonu mmmmm ok, ako ti tako mislis. 

Desilo se i meni dva puta nesto slicno da se zabrinem, neki ljudi jesu budale, tipa "ajde dodji, nego samo da znas ako ti ne smeta mi imamo koronu" WTH!!!:classic_blink:

i @mrd kontam ja to da svasta moze da se desi, i da treba biti pazljiv, ali ima neka tanka linija gde biti pazljiv prelazi u paranoju. A ja bi i mentalno da prezivim zdrava ovo.

Joj, naravno, ako mi verujes jos uvek sam u shocku zbog ove nesrece. Naravno da treba biti pazljiv i uvek znati, da ako sam sebe ne sacuvas ni jedna veccina nece. 

Znas me i znas koliko sam komicar, ali ovo me itekako pomera i trudim se da u svaku diskusiju ubacim malo zbilje i brutalnosti zivota. 🙂 Procitala si moje tri najvaznije reci na kraju posta. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Joj, naravno, ako mi verujes jos uvek sam u shocku zbog ove nesrece. Naravno da treba biti pazljiv i uvek znati, da ako sam sebe ne sacuvas ni jedna veccina nece. 

Znas me i znas koliko sam komicar, ali ovo me itekako pomera i trudim se da u svaku diskusiju ubacim malo zbilje i brutalnosti zivota. 🙂 Procitala si moje tri najvaznije reci na kraju posta. :lol_2:

Ma naravno, potpuno razumem i shok, ja na nekoj temi pominjala malo sta sam prolazila sa prijateljem par nedelja, i ispalo je da je moguce posledica corone. i to za devojku od 37. Veruj mi da je ostavilo izuzetno dubok utisak na mene, tako da sam prihvatila tvoj savet na kraju :classic_biggrin:

Ustvari ne smem danas ni vino, zar ne? kolko dugo treba da trpim? :classic_biggrin:

 

Videla sam dosta ljudi koje je ovo malo gurnulo u OCD, pa ja ne bih.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mrd said:

🙂 Procitala si moje tri najvaznije reci na kraju posta. :lol_2:

 

Vino, klasična muzika, priroda 🙂

 

@Angelia, meni pandemija nije promenila način života na neki značajan način. Npr. sve što neki smatraju smorom ili se opiru, ja sam našla način da preokrenem u svoju korist. Jedino me malo nervira sada što brljaju ovi u Evropi, a ja bih da odem tamo. Ali, može i domaći turizam da bude zamena, plan je Yellowstone u junu. 

Link to comment
Share on other sites

I dok se spremam na put prema jugu pricam sa bratom, a kod njega u Edmontonu +8 , sto je skoro kao i kod mene u BC. Kada sam pre 30 godina dosao u Edmonton sneg je redovno padao do maja, a u martu bi bio srecan ako dnevna dodje do -10. I posle neka neko kaze da se klima nije drasticno promenila, sta god da je  razlog.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Konacno na jugu. Testiranje pre puta cirkus. Kao sto sam rekao placa se iz dzepa, a onda i veliko iznenadjenje. Pre nego zakazes, lopovi traze $75 depozit. OK, platim, zakazem , a onda nadjem jeftinije u drugoj klinici. Pozovem i pitam da ponistim, moze ali depozit se ne vraca.:thumbup:

OK, obavim testiranje, izdaju mi potvrdu. Aerodromi deluju sablazno. Avion koji moze da primi 300 putnika jedva da je imao 50tak, jos te pitaju za upgrade u business , a sedis sam na 3 sedista.:87:

Ovo je vreme kada i oni sa 300 kila mogu da putuju kao gospoda u economy.Problem je sto gotovo da nema direktnih letova, vec ima da si srecan ako prodjes sa 2 presedanja. Opet, kada nema guzve sve se lakse podnosi.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...