Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Nama je poslodavac (opstina) saopstio da je nas posao na spisku ”drustveno vaznih” i da zato za nas ne vazi preporuka zavoda za javno zdravlje da se radi od kuce (za sada vazi samo za Stockholm, kao zariste epidemije u swe). Mi smo se pobunili jer za to zaista nema razloga, buduci da smo kontakte s klijentima ionako sveli na minimum. Zbog njih, jer su nasi klijenti stariji. I onda se nasao kompromis, pa sada od nas 16 cetvoro mora svakog dana da bude na radnom mestu, a ostali mogu da rade od kuce. Sto bi bilo super da vise od polovine nije otvorio bolovanje (sad vise ne treba lekarska potvrda, samo se svakog jutra javis da si bolestan!), ocito bez nemere da se uskoro vrate, tako da ispadne da na posao moram svaki drugi dan umesto svaki cetvrti.

Nisu nam se nesto zahvaljivali na pozrtvovanju kao Denisu, vise je licilo na pretnju otkazom ko ne poslusa. Pa sad, za dvadeset godina, ako nas se sete - sete 😀.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nama je poslodavac (opstina) saopstio da je nas posao na spisku ”drustveno vaznih” i da zato za nas ne vazi preporuka zavoda za javno zdravlje da se radi od kuce (za sada vazi samo za Stockholm, kao zariste epidemije u swe). Mi smo se pobunili jer za to zaista nema razloga, buduci da smo kontakte s klijentima ionako sveli na minimum. Zbog njih, jer su nasi klijenti stariji. I onda se nasao kompromis, pa sada od nas 16 cetvoro mora svakog dana da bude na radnom mestu, a ostali mogu da rade od kuce. Sto bi bilo super da vise od polovine nije otvorio bolovanje (sad vise ne treba lekarska potvrda, samo se svakog jutra javis da si bolestan!), ocito bez nemere da se uskoro vrate, tako da ispadne da na posao moram svaki drugi dan umesto svaki cetvrti.
Nisu nam se nesto zahvaljivali na pozrtvovanju kao Denisu, vise je licilo na pretnju otkazom ko ne poslusa. Pa sad, za dvadeset godina, ako nas se sete - sete [emoji3].
Pa lepo. Socijalna država se za vas pobrinula.

Ovako se završava poruka našeg CEO, tvrdog eksploatatora i kapitaliste, koju je poslao svim zaposlenim u koncernu, +55k ljudi.

More than ever, we need to maintain a common front. We need to be particularly attentive to others
and ready to help those facing material, psychological or physical difficulties.
We know that we can count on the mindset and professionalism of every one of you and that you will
face this unprecedented crisis with a cool head.
We are at your side in these difficult times.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, alberto.ascari said:

Pa lepo. Socijalna država se za vas pobrinula .....
 

 

Ne znas ti burazeru koja je to govnarska mafija. Sto bi rek'o Pantelija Topalovic "ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti" :roflmao:

 

While our management team would like to come out to meet with staff on the front lines to show our support, we are respecting the public health and Government of Canada direction at this time to stay at home to reduce the spread of COVID-19.

 
Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

.

 

👆...Tebe bas sere nesto)...bolje da nisu nista pisali...

 

.

 

Nisam razumeo sta si hteo da kazes, ali se slazem da je bolje da nista ne pisu. 🙂

 

Sto bi rek'o Ilija Cvorovic "oni su trenirani u ..... centrima da lazu kako zinu". :roflmao:

 

Ja se uglavnom zajebavam na forumu. Nema nikakve negativnosti u mom postu. Sve se da objasniti ljudskom prirodom/psihom/instinktima.

 

Oni su svoj posao odradili .... dali su mi "podrsku". Sada sede kuci i brinu za sebe i svoju decu, roditelje, prijatelje. Isto kao sto bih i ja na njihovom mestu.

 

Ja sam na poslu, yebe mi se za njihovu kvazizabrinutost i kvazipodrsku. Tu sam jer mi je to posao, od toga zivim, izdrzavam decu.

 

To je sve normalno, ne treba od toga praviti veliku stvar. Svako svoje doope gleda. Vazda je tako bilo i bice.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nisam razumeo sta si hteo da kazes, ali se slazem da je bolje da nista ne pisu. 🙂

 

Sto bi rek'o Ilija Cvorovic "oni su trenirani u ..... centrima da lazu kako zinu". :roflmao:

 

Ja se uglavnom zajebavam na forumu. Nema nikakve negativnosti u mom postu. Sve se da objasniti ljudskom prirodom/psihom/instinktima.

 

Oni su svoj posao odradili .... dali su mi "podrsku". Sada sede kuci i brinu za sebe i svoju decu, roditelje, prijatelje. Isto kao sto bih i ja na njihovom mestu.

 

Ja sam na poslu, yebe mi se za njihovu kvazizabrinutost i kvazipodrsku. Tu sam jer mi je to posao, od toga zivim, izdrzavam decu.

 

To je sve normalno, ne treba od toga praviti veliku stvar. Svako svoje doope gleda. Vazda je tako bilo i bice.

 

 

 

.

 

Nemoj da trazis podtekst, nema ga  jednostavno...to sto sam ja u Moskvi a ti u Torontu, mene vise podseca na zagrepcanina i beogradjanina u JNA u drugoj polovini 80x))...

 

 

Ako sam dobro skapirao..tebi je radna prekovremena subota danas, koju si ti  "slikovito" opisao)...odatle i moj post)...Ja licno nikad nisam bio dobar sa hijerarhijama, i autoritetima iznad mene, pocev od armije do sad,  zato sam sebi odredjujem radno vreme vec dve decenije...I ovde iako sam "privremeno" vec 10 godina)), sam nekako od hobija napravio posao...

Ono sto i ti i alberto pisete ja vidim i ovde...Vidim  i drustveno odgovorne firme koje zaista pokusavaju da sacuvaju svoje zaposlene...

 

ali ipak ovih drugih je mnogo vise, svojoj supruzi sam rekao pre dve nedelje, probaj ...vidi na sta su sve spremni da urade za vas...Ukoliko ne vidis spremnost da zrtvuju i deo sebe radi vas, odjebi ih..

Merenje temperature teplovizorima, dezinfekcija i maske nisu dovoljne, bez reorganizacije radnog vremena ili distancionog posla...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naša centralna laboratorija, koja pre svega radi analize asfalta i izmišlja nam recepture, je počela u četvrtak da proizvodi dezinfekcioni rastvor i gel. Distribucija ide za sada u pola firme, računamo da ćemo za desetak dana povećati proizvodnju toliko da možemo da budemo samostalni i nezavisni.

Krizni štab funkcioniše, biznis ide dalje, ko ne mora u ofis, sedi kod kuće. Svi stariji od 65 godina su kod kuće od prošle nedelje. 90% meetinga je preko Microsoft Teams. Pošto su škole zatvorene, ima ljudi koji moraju da čuvaju decu kod kuće, za sada im dajemo punu platu da se ne bi zayebavali sa državom i išli po opštinama da predaju formulare za pomoć koju bi dobili za dva meseca.

Ja sam zadovoljan kako se koncern za nas pobrinuo.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

 

Ako sam dobro skapirao..tebi je radna prekovremena subota danas, koju si ti  "slikovito" opisao)...odatle i moj post)...Ja licno nikad nisam bio dobar sa hijerarhijama, i autoritetima iznad mene, pocev od armije do sad,  zato sam sebi odredjujem radno vreme vec dve decenije...I ovde iako sam "privremeno" vec 10 godina)), sam nekako od hobija napravio posao...

 

 

Ma to je lepo, hobi-posao, ali ima nas koji taj luksuz ne mozemo priustiti, recimo ne znam kako bi Alberto pravio asfalt "od kuce", osim eventualno kao onaj meme koji kruzi ovih dana sa Bosancem i meshalicom u dnevnoj sobi :classic_biggrin:.

 

Ja opet radim u drzavnoj administraciji, oazi lazi, nekompetentnosti, nerada, anti-prirodne selekcije, zloupotrebe svih beneficija, pljacki tudjih para, doopeuvlacenja i generalno mesta na kome su logika i zdrav razum zauvek proterani, pa mi to sve sheta po zivcanom sustavu :classic_biggrin:, jer sam nekada naivno zamisljao da je to malo drugacije "na zapadu" u poredjenju sa SFRJ.

 

Nije. Ustvari, jos je gore. :roflmao: Previse prava, nijedna obaveza.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Japan, "toki sakura", cveta pre onog pravog, svetski poznatog japanskog cvetanja trešnji.

 

2020takisakura01.jpg

 

"Toki" znači vodopad. Tako njihove rascvetale grane izgledaju, kao vodopad cveta.

 

2020takisakura02.jpg

 

Ima ih svugde po komšiluku mome

 

2020takisakura03.jpg

 

Pa šta će čovek nego da uživa u tom pogledu. Nemaju mirisa, samo lepo izgledaju.

Link to comment
Share on other sites

kad sam zvala ranije, pocetkom meseca da odvezem sinov auto na popravku, bilo je "nemamo termina do sredine aprila"
Danas me zvali, imamo termin sutra [emoji38]_2:
Servisi rade, prodaja će da bude u buli. [emoji14]
Problem je sto ti ljudi rade samo na procenat. Ko preživi pričaće.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...