Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

12 minutes ago, Amigo said:

luksuzna verzija Grand Marquis

Od kada je Mercury bio luksuzna verzija Forda?

Pomesao si sa Lincolnom. :)

Lincoln sada isto kao Cadillac pravi automobile, koji ni oni ne znaju cemu sluze. :)

Edited by mrd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve znam.
Mada oni FlexFuel motori moguda zivuku oko 20-23mpg.
 

Jes cudo ogromno, jer rbina ali kako je samo izdrzljivo auto..
Taj sto sam vozio je bio lupan, vrata zadnja primila udarac, stub kriv. Drug zakachi kukom za sipku koja je ispod lima od vrata i vuche Dodge pick-upom. Cimaj cimaj cimaj i vrati stub.

Skinuo one air suspension, stavio opruge/spring i teraj.. 
Najudobniji auto koji sam vozio. Samo nije bas da imam nesto mnogo iskustva..

@mrd beshe Bandit neka nabudzena verzija Crown Vica? Pravi muscle car.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Squabbit said:

Sve znam.
Mada oni FlexFuel motori moguda zivuku oko 20-23mpg.
 

Jes cudo ogromno, jer rbina ali kako je samo izdrzljivo auto..
Taj sto sam vozio je bio lupan, vrata zadnja primila udarac, stub kriv. Drug zakachi kukom za sipku koja je ispod lima od vrata i vuche Dodge pick-upom. Cimaj cimaj cimaj i vrati stub.

Skinuo one air suspension, stavio opruge/spring i teraj.. 
Najudobniji auto koji sam vozio. Samo nije bas da imam nesto mnogo iskustva..

@mrd beshe Bandit neka nabudzena verzija Crown Vica? Pravi muscle car.

 

Jeste, gledao sam ih kad su nam klinci bili mali. Nismo uzeli, posto je zena morala da udje u gepek da bi bilo sta mogla da dohvati. Ja mrzim paradajz vozila(van), tako da smo uzeli Concorde LXI. I on je bio ogroman, mogao si 3 lesa da stavis u gepek. :)

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mrd said:

Od kada je Mercury bio luksuzna verzija Forda?

Pomesao si sa Lincolnom. 🙂

Lincoln sada isto kao Cadillac pravi automobile, koji ni oni ne znaju cemu sluze. 🙂

 

Nije Mercury nego Grand Marquis.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

A pravio ga je, ko?

Edit:

Ja vec rekao da ponekad mislim da nas zezas, ali ipak mozda i ne!

 

Tebe da zezam, nema potrebe. Juce si rekao da je Chile komunisticka zemlja, tako da je ovo nista prema tom neznanju.

 

The Mercury Grand Marquis is an automobile that was sold by the Mercury division of Ford Motor Company from 1975 to 2011. From 1975 to 1982, it was the premium model of the Mercury Marquis line of full-size sedans, becoming a standalone model line in 1983

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Tebe da zezam, nema potrebe. Juce si rekao da je Chile komunisticka zemlja, tako da je ovo nista prema tom neznanju.

 

The Mercury Grand Marquis is an automobile that was sold by the Mercury division of Ford Motor Company from 1975 to 2011. From 1975 to 1982, it was the premium model of the Mercury Marquis line of full-size sedans, becoming a standalone model line in 1983

Znaci ko?

Edited by mrd
The premium model of the Mercury Marquis ! JE?
Link to comment
Share on other sites

Od danas, 7. mart 2020.

 

Nagoya, Japan, regularna poseta Nabana no sato

 

Tunel od svetla sa mrakom na kraju

 

2020tunel01.jpg

 

Iluminacije da ti se glava zavrti. Čak su i imali visterije

 

2020tunel02.jpg

 

A glavni događaj je svetlosni spektakl godišnjih doba (menja se svake godine ta glavna tema, 2018. je bila Kumamoto, in memorial velikog  zemljotresa na ostrvu Kyushu)

 

2020tunel03.jpg.

 

 

I oni su to shvatili pa ono što je pre bilo 5 minuta koreografija, sada je 2 minuta. Svi snimaju, da se posetioci brže pomeraju.

Danas je posećenost bila 30% uobičajene (7 miliona posetilaca za 6 meseci), verovatno corona virus. Nije bilo turističkih autobusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
58 minutes ago, mrd said:

Eto, naredili nam da ne idemo na posao. Sneg pao na tone, a ski liftovi zatvoreni.
Ko će mi udovoljiti?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Jebem ti zivot ..... svi sede kuci samo ovi moji nisu jos culi za koronu. Uvek sam baksuz bio. Zatvorise i restorane sinoc, samo ja svaki dan dva sata prekovremeno.

Link to comment
Share on other sites

 
Jebem ti zivot ..... svi sede kuci samo ovi moji nisu jos culi za koronu. Uvek sam baksuz bio. Zatvorise i restorane sinoc, samo ja svaki dan dva sata prekovremeno.
Ja iskoristio da odvezem auto u servis, ova cura kuka. Ista stvar sales sedi kući a servis se ubi od posla. Dok policja ne dođe da nas razjuri ko gamad. Zp

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mrd said:

Ja iskoristio da odvezem auto u servis, ova cura kuka. Ista stvar sales sedi kući a servis se ubi od posla. Dok policja ne dođe da nas razjuri ko gamad. Zp

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Evo danas zatvorise i crkve, samo groblje i ja radimo. Koji sam ja jebeni baksuz.

Edited by Denis Jasharevic
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ja radim svejedno, samo od kuce.
Svi koji mogu rade od kuće, to smo mi sinDikalci privilegovani da kukamo. Pazi šta su uradili, postavili smo lekcije iz knjiga on-line, da nam ne bi produžili godinu. Ne smeš ništa da kažeš, pocepaće te! Jedan se čak bunio što mora da postavlja stvari on-line. Stoka neradnička. To je neverovatno.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Svi koji mogu rade od kuće, to smo mi sinDikalci privilegovani da kukamo. Pazi šta su uradili, postavili smo lekcije iz knjiga on-line, da nam ne bi produžili godinu. Ne smeš ništa da kažeš, pocepaće te! Jedan se čak bunio što mora da postavlja stvari on-line. Stoka neradnička. To je neverovatno.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Meni se cini da ja u stvari radim vise, samo nema sastanaka i slicno, ali telefoni rade non stop.

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da ja u stvari radim vise, samo nema sastanaka i slicno, ali telefoni rade non stop.
To je to, sad je u stvari prilika da se svi poslovi odrade pošto nema neradnika da smetaju i prave se da rade.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi i dalje radimo, u pitanju je essential services pošto krimosi ne haju za viruse. Doduše, sudovi su sveli rad na apsolutni minimum. Situacija kod nas još nije toliko dramatična (7 slučajeva), ali se primjenjuju sve mere kao i ostatku zemlje, jedino su ostavili škole do petka da bi ljudi mogli da se organizuju i to uz preporuku da ljudi šalju decu u školu samo ako moraju. Uz moj redoviti posao, radim i kao vatrogasac volonter pa smo jučer imali sastanak da vidimo gde smo mi u svemu tome i koji su nam, jel'te zadaci i obaveze u svim mogućim scenarijima...Sve u svemu, za sada se situacija hendluje prilično dobro, šef nam je prezentirao najvažnije činjenice u vezi sa ovim virusom i propratnim efektima tako da ostaje samo da radimo šta je do nas i vidimo kako će se stvari dalje odvijati

Link to comment
Share on other sites

Nama je u nedelju napisao CEO, ukratko, perite ruke, nemojte da kašljete nikome u lice i keep business alive. Neko od konkurencije je odlučio da suspenduje radove, ali mi radimo dokle god možemo. Imamo sopstvene kamenolome, to nam je osnovna sirovina, a najveći smo svetski trgovac sa asfaltom, 5% svetske produkcije prodje kroz COLAS. To nije problem. Ako bude gore, ograničićemo se samo na daily business, bez nužnosti importovanih materijala ili radnika iz inostranstva. Zatvorene su granice, imao sam neke električare Rumune i tesare Slovake, otišli su pre nego što je pala rampa na granici, a Poljaci instalateri ne mogu preko granice. Pišemo svim klijentima da može da dodje do kašnjenja i poskupljenja radova zbog više sile. Home office kod mene baš mnogo i ne može.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod nas su uveli smene ali pošto u Srbiji ništa ne funkcioniše ne funkcionišu ni smene. Od nekih 200 radnika u zgradi gde sam ja manje od 10 ih radi drugu smenu. Dikretori ostavili svakom radniku da bira kako će raditi i to se odprilike završilo tako što nekih 30 ljudi radi od kuće, 10 drugu smenu a onih 160 radi normalno što će reći da je smisao svega ovoga da se smanji broj ljudi u jednom trenutku u zgradi propao u startu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...