Jump to content

R.I.P.


Ivan

Recommended Posts

Ovo bi trebalo na automobilizam , ali tamo nema RIP teme. Preminuo je Mirko Rasic, jedan od retkih sa ex YU prostor koje sam pratio, decko je genijalno objasnjavao mehaniku, posebno polovnjaka koji se voze na Balkanu. Vidim da su ga pratili i po komsiluku, izgleda jako puno u HR i BiH.

 

https://autoportal.hr/aktualno/poznati-youtuber-mirko-rasic-preminuo-u-32-godini-zivota/

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Tina Tarner, otišla....RIP....

Hrabra žena, strastan umetnik, istinit, ritam u svakom otkucaju srca...

Nedavno sam bila u velikoj prodavnici obuce, nedelja poslepodne, nigde žive duše, Tina na razglasu, nisam odolela, pevushila sam sa njom i djuskala kao sto nisam vec 30 godina. Hvala draga......

 

  • Thanks 1
  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

RIP Mark Margolis (1939-2023), najpoznatiji kao Hector Salamanca. Što se filmske karijere tiče, ljudi ga se najviše sećaju po ulozi "Alberta The Shadow" iz Scarface-a (Iako je u Hollywoodu odigrao još čitav niz sporednih uloga). Drago mi je da je poživeo dovoljno dugo da snimi do kraja i "Better Call Saul". U prequelu se ipak pojavljuje mnogo češće, i na nogama i u kolicima, i više i raznovrsnije od Hectora takoreći. (U seriji koja zaokružuje taj univerzum, i koja se mnogima bolje kotira od Breaking Bad).

 

spacer.png

 

spacer.png

Edited by Marko
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Nisam ispoštovao Belmondove filmove, iako mi je već duže vreme u planu, zapravo odgledao sam samo jedan, ali Le Professionnel mi je oduvek bio jedan od desetak kultnih filmova koje pripisujem nekoj bivšoj eri kinematografije, koja dolazi nakon špageti vesterna. Moguće da mi je posebno drag zbog maksimalnog obožavanja Ennio Morricone-a čija kompozicija Chi Mai mi je u samom vrhu obožavanih zvukova svih žanrova i pozadine. Chi Mai je istovremeno i glavni soundtrack u Profesionalcu, pa mi je verovatno zbog toga posebno drag.


I tako peglam po jućubu Morikoneove plejliste i naletim na ovaj video, gde su Belmonda ispratili uz najviše državne počasti razni zvaničnici, selebritiji ali i obični ljudi i fanovi. Poprilično dirljivo i moćno. Prvi put gledam nakon nešto više od dve godine...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Мислим да ме ни један одлазак познате личности није на овај начин погодио још од Драгана Николића.

 

Проклета депресија, усамљеност... почивај у миру Метмене 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekako bio spreman na ovo još od one emisije kada su ih sve okupili pre par godina. Tu je izgledao očajno, a dosta ljudi je pisalo da super izgleda i da se oporavio. Ja se mislio pa ako je ovo oporavljen kakav je bio u najgorim danima.

 

Almost_Heroes_poster.jpg

 

Odgledao sam ovaj film sa legendarnim Farlijem i tu mi se Perry možda i više svideo nego u prijateljima. Film je dno, ali je čak i u tako lošem filmu praktično objašnjeno koliko Periju čuči komedija. U filmu glumi vrlo sličnu ulogu kao u prijateljima samo u doba divljeg zapada.

 

Sada su obojica na "onom svetu", šteta no eto da iskoristim da vam preporučim film zbog obojice koji je verovanto većina propustila.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam bas klinac kad je brat prebacio kanal i rekao, sad cu da gledam jednu seriju Prijatelju, dobra je, mozes da gledas. Mislim da je bila epizoda kad Cendler i Dzoi kupe stoni fudbal sto, umesto klasicnog stola. Odmah su mi postali dragi ti prostodusni momci, a kasnije, kao i mnogima postali kao braca ili pravi drugovi.

 

RIP druze nas. ❤️ 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...