Jump to content

R.I.P.


Ivan

Recommended Posts

46 minutes ago, Drug Crni said:

1647945097-1647944555-Novosti_7-a-750x51

Mada je prvenstveno bio knjizevnik,pisao je i scenarija za filmove i serije. Ja cu ga ponajvise pamtiti kao scenaristu za seriju "Vuk Karadzic"..mislim da je tu uradio fantastican posao..

 

Serija Vuk Karadžić je jedna od naših najbolje napisanih serija ikada. Samo moram još da dodam i seriju Dimitrije Tucović, mislim da je i za nju posao scenario.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo jedne zanimljivosti. Prvi višestranački parlamentarni izbori u Srbiji posle Drugog svetskog rata su održani u decembru 1990. godine po većinskom sistemu. U izbornoj jedinici Zvezdara III, kandidati su, između ostalih, bili i Milovan Vitezović (SPS), Milovan Danojlić (DS) i Slobodan Rakitić (SPO). Za poslanika je izabran Rakitić.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cek, Dzejms Kan, Ed iz Las Vegasa je zapravo Soni iz Kuma? 😮 

 

U Kumu mi je on uvek delovao kao visok momak, ali u Las Vegasu mi se cinio nize gradje, nikad ne bih mogao da povezem ta dva lika. 

 

Bas steta. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

U Kumu mi je on uvek delovao kao visok momak, ali u Las Vegasu mi se cinio nize gradje, nikad ne bih mogao da povezem ta dva lika

Pa kada stanu pored Al Pacina svi deluju kao visoki momci 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AgroLaki said:

Cek, Dzejms Kan, Ed iz Las Vegasa je zapravo Soni iz Kuma? 😮 

Inče meni najbolja njegova uloga je svakako u filmu Misery, mada meni je to jedan od omiljenih filmova, pa možda nisam merodavan 🙂

Ima jedna zanimljiva priča, pošto je glumio i u filmu Elf. Naime, nije on baš često glumio u filmovima takve vrste, a posebno nije često radio sa likovima kao što je Ferrell. Kako su posle pričali zaista mu je Ferrell išao žestoko na živce na početku snimanja, i ima jedna scena kada ga uhvati za okovratnike i zalepi za zid, naime to nije baš bila gluma, nego je jednostavno pukao 🙂. Svi su bili u ekipi u fazonu - O ne, ubiće ga. 😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pazite uloge koje je on odbijao :

 

During Caan's peak years of stardom, he rejected a series of starring roles that proved to be successes for other actors, in films including M*A*S*H, The French Connection, One Flew Over the Cuckoo's Nest, Close Encounters of the Third Kind, Kramer vs. Kramer ("it was such middle class bourgeois baloney"), Apocalypse Now (because Coppola "mentioned something about 16 weeks in the Philippine jungles"), Blade Runner, Love Story, and Superman ("I didn't want to wear the cape").

 

Da je pola od ovih prihvatio bio u grupi najboljih svih vremena 🙂

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...