Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Prvi pik za trenera je Cercesov iz Ferencvarosa. Bice tesko, ima ugovor do 2024. s njima, ali mu se svidja ideja da vodi Zvezdu. 

 

Tako da, eto i odgovora na pitanje koliko se veruje Milojevicu. Mislim, da se razumemo, ne bi me nista iznenadilo, pa ni da ostane (iako su mu posle Ludogoreca na pripremama saopstili da je jos uvek zelen), ali svakako su dosta vece sanse da sa novim trenerom udjemo u narednu sezonu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cercesov bi već bio pravi izbor, po meni mnogo bolji od Di Frančeska jer mislim da on ne bi funkcionisao kod nas. Cercesov ima fudbalsko znanje, zna da vodi tim pod pritiskom rezultata, a izgleda kao generalni sekretar komunisticke partije sovjetskog saveza sto bi sigurno donelo i prekopotreban autoritet u svlačionici. Ali neće biti lako da ga dovedemo, ne vidim sto bi ga Ferencvaros pustio. Jedino da Cercesov insistira. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Markoss said:

Uprkos tome, dovescemo i spica i zadnjeg veznog, na ostalim pozicijama smo popunjeni. 

 

Zar nije Ado vec vidjen kao buduci zadnji vezni? Postacu kao pokvarena ploca al onog Krasoa ne bismo smeli da propustimo, nadava se covek golova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Igor_ said:

Jel gledao neko Ada u Spartaku? 

Nisam ga gledao, ali je dobio poziv A-selekcije Gane tako da verujem da je dobro igrao u Spartaku. Gana je ipak već ozbiljnija reprezentacija, na samom spisku sem Ada, Bukarija, Kpoza i golmana Zigija sve igrači iz Engleske, Nemacke, Francuske, Španije, Belgije i Holandije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olajinki je najbolja pozicija lijevo krilo, a mi tu imamo Kataia, koji može da igra i na 10, ali u tom slučaju bi Ivanić izvisio. Olajinka je mnogo dobar igrač, nemamo mi luksuz da nam takav igrač bude na klupi.

 

Ado bi trebao da bude taj zadnji vezni o kome se priča.

 

Špica ima smisla dovoditi ako se radi o nekom ozbiljnom kvalitetu. Bolje ne dovoditi igrače kao što su Pešić i Rakonjac. Samo instant kvalitet dolazi u obzir. Dakle, igrači kalibra Bukari i Olajinka. 

 

Ponavljam još jednom da je skoro pa nebitno ko će igrati i ko će doći ako nemamo trenera. Dobar trener može da izvuče nešto dobro i od solidnog rostera kakav je ovaj naš, a loš trener će upropastiti i vrhunski roster.

 

Čerčesov bi mogao da bude dobro rešenje. Znam da je vodio odlično Rusiju na Mundijalu 2018. 

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nini3112 said:

Ceresov je ozbiljan trener kao i covek(bar tako izgleda😂),na duze staze mislim da bi mogao da uradi i nesto neocekivano,pun pogodak ako dodje

ozbiljniji je on i od tog kako izgleda, sa njim nema zajebavanja ...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da ce Katai na klupu, neozbiljno je sa njim u Ls na mestu startera. On je starter Ls tima mogao bita mozda kad je bio u piku karijere, sad vise ne moze.  

 

Prvo sto nema pluca za to, drugo sto ne pravi tooliku razliku pa da trpimo to sto ne moze fizicki da parira. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja se nadam da ce Katai na klupu, neozbiljno je sa njim u Ls na mestu startera. On je starter Ls tima mogao bita mozda kad je bio u piku karijere, sad vise ne moze.  

 

Prvo sto nema pluca za to, drugo sto ne pravi tooliku razliku pa da trpimo to sto ne moze fizicki da parira. 

 

 

Isto vazi i za Kangu. Oni su i dalje korisni za domacu ligu jer dominiraju po nasim livadama. Ali njihov nacin fudbala ne moze da funkcionise u Evropi (svakako ne na nivou Lige Sampione). Ja bih voleo ovako nesto u Evropi sledece sezone:

 

Borjan/novi golman - Azarov, Dragovic, Spajic, Erakovic, Vigo - Ado, novi centralni vezni - Olajinka, novi spic, Bukari

 

U slucaju da dovedemo kvalitetnog levog i desnog beka koji znaju u odbrani (Azarov i Vigo ne mogu da igraju u LS ako igramo sa 4 pozadi), moze i da se skloni jedan stoper i da se ubaci Ivanic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Redstar0356 said:

Ja se nadam da ce Katai na klupu, neozbiljno je sa njim u Ls na mestu startera. On je starter Ls tima mogao bita mozda kad je bio u piku karijere, sad vise ne moze.  

 

Prvo sto nema pluca za to, drugo sto ne pravi tooliku razliku pa da trpimo to sto ne moze fizicki da parira. 

 

 

 

16 hours ago, Milko Miller said:

Isto vazi i za Kangu. Oni su i dalje korisni za domacu ligu jer dominiraju po nasim livadama. Ali njihov nacin fudbala ne moze da funkcionise u Evropi (svakako ne na nivou Lige Sampione). Ja bih voleo ovako nesto u Evropi sledece sezone:

 

Borjan/novi golman - Azarov, Dragovic, Spajic, Erakovic, Vigo - Ado, novi centralni vezni - Olajinka, novi spic, Bukari

 

U slucaju da dovedemo kvalitetnog levog i desnog beka koji znaju u odbrani (Azarov i Vigo ne mogu da igraju u LS ako igramo sa 4 pozadi), moze i da se skloni jedan stoper i da se ubaci Ivanic.

 

Katai&Kanga, ali jelte, kao I ostatak tima, nisu za LS jer nemamo trenera ( kao ni kondicionog) koji zna da postavi igru i iskoristi sve prednosti koje donose Katai i Kanga. Jedina dva igraca (uz Ivanica pardon ) koji znaju da odigraju 1na1, daju pravovremeni pas, pas u prostor, odigraju dupli... to sto trenutno izgledaju ovako kako izgledaju jer jedino I samo "zasluga" trenera.

 

Postava u kojoj su wing "bekovi" muceni Azarov i  Vigo, a po krilima Bukari i Olajinka ( uz opasku da nisam gledao i ne znam kakav je u defanzivi) je unapred osudjena na propast. Bilo koja ekipa sa brzom tranzicijom ima da nas "ubije" , sto kroz sredinu, a jos vise po bokovima jer Azarov/Vigo nisu u stanju da odigraju, posebno defanzivno, to sto bi se od njih trazilo u 3-5-1 formaciji. Za takvu ulogu i formaciji su nam potrebni kvalitetniji igraci + prime Makelele na poziciji zadnjeg veznog.

 

Da bi napravili iole bolji rezultat, prvo I osnovno, potreban nam je dobar, bolji trener , kvalitetniji igraci na pozicijama levog beka, zadnjeg veznog i naravno spica.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zvezda ozbiljno razmišlja da vrati Lučića: Zavisiće i od Stefana Mitrovića. U slučaju da za krilnog fudbalera stigne ponuda koja se ne odbija, Vladimir Lučić će gotovo izvesno obući crveno-beli dres.

 

Bio bi to ok potez, Lucic je dosta pismeniji i kvalitetniji igrac od ovog prehajpovanog umisljenka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...