Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

1 hour ago, mare80 said:

Mustafa se upisao u strelce za LASK , opet je starter ... Nešto mislim bolje da smo njega ostavili a Šilju poslali kod Žuleta i Bakule ... 😄

Nije da bi bilo neke razlike ,samo je simpatičniji sa onim njegovim šabanskim frizurama od Šilje ...

Pa ni Mustafa ni Krstovic nisu operisani od fudbala, samo nisu dorasli (bar trenutno) klubu kakva je Zvezda. Tako da nije sad neko cudo sto oni funkcionisu u klubovima koji su nivo ispod Zvezde.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Poznavalac said:


Stanković je imao isto to, pa je u ovo vreme, pre godinu dana, odigrao protiv jačeg Partizana, u situaciji kada smo imali -5, daleko, daleko bolji derbi. 
 

 

Netacno, odigrali smo i sada identicno 1/2, potpuna kontrola, jedino sto je Katai masio za 2 0 onaj zicer i imao je jos dva suta sa 17m koje obicno sutira mnogo bolje i stavlja na muke golmana ili cak i zabija, kao sto je zabio u onom lanjskom derbiju. Znaci, isto 1/2 kao i lani, samo sto je umesto 2 0 bilo 1 0. 2/2 je isto kao i tada bilo nikakvo, na kontre, posed rivalu , samo sto je , ponavljam, tada bilo 2 0 , sada 1 0. 

 

Taj tim od lani je primio 3 jebena komada od Rangersa. Tako da mozemo malo i da smanjimo hajp oko svega toga. Posebno ako znamo da smo uz dosta srece bili prvi i Ligi Evrope, a mogli smo ladno da budemo treci , jer je Mitjuland igrao 0 0 sa Ludogoretsom uz masu promasenih sansi , a mi smo jelte junacki uzeli poena protiv Brage, gde smo spasavali guzicu u zadnjih 20ak minuta sa taktikom svi u 16m da se branimo. 

 

Mnogo se ovde zaboravlja lako, kao da smo navikli da u derbijima ima dobar fudbal, a ljudi ne pamte kad je bio dobar, sve hrkljus i kurton od utakmice, to samo mazohisti mogu da prate. 

 

Ali jelte, sad je kriv Cokna, sto nije promenio decenijski hrkljus u derbijima, gde od fudbala nema NISTA, sem okruzivanja sudija i pajserstva i unosenja u facu aktera na terenu. I sad je trener za sve kriv sto nije bilo 3 0, a tri gola smo dali mozda 2x u zadnjih 25 sezona u derbijima. 

 

Samo nastavite ovako da pisete, kao da prvi put pratite i derbije i fudbal. 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Inace, Mocart kaze da smo svi mi coravi&nepoznavaoci fudbala

 

Quote

Aleksandar Pešić bio je u derbiju jedan od ključnih igrača, na nekoliko načina.

Partizanova neretka nepovezanost, potreba da često preskače igru u posedu i ne dolazi u povoljnije situacije za progresiju lopte uglavnom su dolazile zbog Aleksandra Pešića koji je čitav defanzivni model Crvene zvezde učinio efektnim. Iako mu se jako često zamera broj golova, nivo radne etike, timskog zalaganja i defanzivnog uticaja su, uz još neke njegove vredne kvalitete koji nemaju nužno veze sa samim postizanjem golova, od esencijalnog značaja za ekipu Miloša Milojevića - i upravo razlog zašto je neizostovan član startne postave kluba iz Ljutice Bogdana.

Značaj Pešićevog defanzivnog uticaja na 169. derbiju večitih rivala posebno do izražaja dolazi ukoliko pogledamo određene negativne defanzivne situacije koje je Crvena zvezda dopuštala u nekim ranijim utakmicama tokom ove polusezone, kada Pešić nije imao zadatak (i obavezu) da bude izraženo agresivan i aktivan u pritisku na protivničke defanzivce, ili kada to nije radio na adekvatan način.

 

Mi tupani ocekujemo da daje golove (ili bar da ne pogine u pokusaju da sutne), a covek odbrambeni igrac...

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

siguran sam da bi Srnić više smetao Partizanovim igračima od Pešića na poziciji centarfora ili prednjeg defanzivnog

eto izmislili su naši fudbalski stručnjaci i njihovi dupelisci novinari novo mesto na terenu, posle osigurača imamo i prednjeg defanzivnog 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, pantelia said:

Inace, Mocart kaze da smo svi mi coravi&nepoznavaoci fudbala

 

 

Mi tupani ocekujemo da daje golove (ili bar da ne pogine u pokusaju da sutne), a covek odbrambeni igrac...

Kako prepoznati plaćeni tekst, a da niko ne kaže da je plaćeni tekst.

 

Normalno je da defanzivna linija Partizana igra opreznije, ali ne zbog Pešića, nego zbog Bukarija i Mitrovića, odnosno ako Pešić primi loptu u prostor njega će stići, ako ova dvojica dobiju prostora, teško, posebno Bukarija. Drugi razlog zašto je defanzivinije izgledalo je jače je Mijailović, a ne Pešić, mada je i tu bilo ispadanja.

 

Svašta čovek pročita, špic zadužen za defanzivu. Neverovatno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

Inače je defanizvni deo Partizana poznat po sjajnoj ofanzivnoj igri pa je morao pešić da ih zaustavi, sem Uroševića tamo nema nikog ko zna da potrči prema napred

Ne samo to, nego nije normalno da se za igrača koji igra na poziciji špica kaže "on je kvario ofanzivnu igru protivnika". Pa nismo igrali protiv Sitija, pa da je imao priliku da jednom ili dva put pipne loptu u napadu, pa ajde da pomognemo defanzivi. Po njihovoj logici špic nam i ne treba, nego je bolje da kreću Srnić ili Milunović da "kvare" igru.

 

I dalje smatram da ćemo biti mnogo konkretniji ako umesto Pešića igramo u napadu u trouglu Bukari-Katai-Mitrović, uz rotacije. Na kraju krajeva Bukari je mnogo bliži golu u reprezentaciji Gane, nego što igra u Zvezdi gde ga guraju na bok. U derbiju čim je ušao u sredinu napravio je problem odbrani Partizana. Naravno, super bi bilo kada bi mi imali špica koji ima kretnju u napadu kao recimo onaj Italijan (čijeg imena ne mogu da se setim 🙂 ), ili neko dominantan u skoku kao Žigić ili Mitrović. Onda bi igrači iz drugog plana imali mnogo više prostora. Ovako sa Pešićem u napadu bukvalno nemamo ništa, osim ako ga pogodi lopta i odbije se u gol.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sutra bez Erakovića i Milunovića pa će početi Leković verovatno.

 

Ja da sam na Milojevićevom mestu probao bih 3-5-2 sutra, sa Rodićem, Dragovićem i Lekovićem. Levi bok Azarov, desni Vigo.  Sredina Mijailović-Kangva-Kanga i isped Katai -Bukari.

 

Ali puste želje 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ne samo to, nego nije normalno da se za igrača koji igra na poziciji špica kaže "on je kvario ofanzivnu igru protivnika". Pa nismo igrali protiv Sitija, pa da je imao priliku da jednom ili dva put pipne loptu u napadu, pa ajde da pomognemo defanzivi. Po njihovoj logici špic nam i ne treba, nego je bolje da kreću Srnić ili Milunović da "kvare" igru.

 

I dalje smatram da ćemo biti mnogo konkretniji ako umesto Pešića igramo u napadu u trouglu Bukari-Katai-Mitrović, uz rotacije. Na kraju krajeva Bukari je mnogo bliži golu u reprezentaciji Gane, nego što igra u Zvezdi gde ga guraju na bok. U derbiju čim je ušao u sredinu napravio je problem odbrani Partizana. Naravno, super bi bilo kada bi mi imali špica koji ima kretnju u napadu kao recimo onaj Italijan (čijeg imena ne mogu da se setim 🙂 ), ili neko dominantan u skoku kao Žigić ili Mitrović. Onda bi igrači iz drugog plana imali mnogo više prostora. Ovako sa Pešićem u napadu bukvalno nemamo ništa, osim ako ga pogodi lopta i odbije se u gol.

Zapevajmo svi: Falcineli!Falcineli! :D

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Don Juan said:

Sutra bez Erakovića i Milunovića pa će početi Leković verovatno.

 

Ja da sam na Milojevićevom mestu probao bih 3-5-2 sutra, sa Rodićem, Dragovićem i Lekovićem. Levi bok Azarov, desni Vigo.  Sredina Mijailović-Kangva-Kanga i isped Katai -Bukari.

 

Ali puste želje 🙂

Može i Pešić na štopera  

  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Procitas ovaj placenicki pamflet o Pesicevoj partiji u derbiju i procitas novinarski tekst o Mrkelinoj igri protiv Milana (kojeg je kopirao ili Pantelia ili pop Konstantin) i odmah ti bude jasno kakav strmopizd je dozivelo nase (sportsko) novinarstvo,kao i kompletno drustvo za samo 35.godina.

Vigo je zanimljiv igrac..ima slabosti,ali ima i kvaliteta. Pomalo me podseca na svog zemljaka Ibanjeza. Samo sto mislim da je Luco bio bolji igrac. Neka Vigo odigra kod nas makar na tragu Ibanjeza i bice to vec jedan napredak na poziciji koja nam je problematicna vec duze vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Luco je bio odlican ofanzivno, plus fantastican prekid, ali rupa u odbrani sto se najbolje videlo protiv Ludogoreca. Vigo je zanimljiv igrac, za sada ima samopouzdanja i fino se ubacuje u napad, ne pravi tamo ne znam kakav kvalitet ali dobro, ipak je bek. Njega pravi izazovi tek cekaju, pre svega defanzivno, kada budemo igrali LS.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, СтелаРоса said:

Luco je bio odlican ofanzivno, plus fantastican prekid, ali rupa u odbrani sto se najbolje videlo protiv Ludogoreca. Vigo je zanimljiv igrac, za sada ima samopouzdanja i fino se ubacuje u napad, ne pravi tamo ne znam kakav kvalitet ali dobro, ipak je bek. Njega pravi izazovi tek cekaju, pre svega defanzivno, kada budemo igrali LS.

Zato i treba da probaju 3-5-2. Imamo sada pozadi dosta igrača, plus kada se oporavi Spajić - Spajić-Dragović-Eraković ne deluje loše, a ovako Azarov (ako se nametne) levo i Vigo desno (ako ga otkupimo). Rodić nije više koristan na boku i treba videti da li može da se iskoristi kao centralni bek ili se rastajati.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Stojica uvek kad sam gledao, bio je bas miran i siguran na lopti, za ovu formaciju sa tri stopera odlican igrac. 

Daj kad se ugasi svetlo opet nek nasi gepekuju Ilica. 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...