Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

2 hours ago, SunZero said:

toliko ste tragični da ne mogu ni da uzivam u vasim kiksevima, ovo je prosto neprijatno gledati

 

Apsolutno ne, konacno ce moci da se isprati borba za 2. mesto u ligi (koje vodi u kvalifikacije za LS). Partizan ionako nema ni novca ni tim da se ravnopravno bori za titulu, alternativa je da lebde negde na drugom mestu ili nizovi Stanojevica od 20 uzastopnih pobeda.

Link to comment
Share on other sites

U Stanojevićevim nizovima si mogao da vidiš dobro organizovanu i taktički disiplinovanu ekipu, koja agresivno napada protivnika i loptu u samom začetku akcija, i to je mesto gde se većina protivničkih akcija i završavala, bar u domaćoj ligi. Napad, iako vrlo ograničen talentom, je uspevao da proizvede 10+ šuteva na gol i 5+ šansi za gol po poluvremenu. Možda je nekom dosadno da gleda niz pobeda ali taj niz pobeda je imao svoju osnovu u dobroj i pre svega disciplinovanoj igri. Nije niko dekretom odlučio da će Partizan da ima 20 pobeda pa onda 5 utakmica bez pobede, to je direktna posledica kvaliteta igre. I kod Stanoja je ovog proleća opao kvalitet igre pa su počeli da se ređaju i loši rezultati.

 

Tako da ja ne vidim ništa pozitivno u pukoj činjenici da će biti neizvesna borba za drugo mesto, ako je to posledica raspada od igre koju prikazuje Partizan. Mi smo mogli i da dobijemo sve utakmice od početka sezone i to ništa ne bi promenilo u oceni da je ovo katastrofa od igre. Nemam ništa protiv da Partizan gubi kada protivnik odigra dobro, ali imam protiv da gledam igrače koji trčkaraju "u blizini" lopte ili protivničkog igrača, igraju neku alibi odbranu, kao tu su, ali bez ikakvog motiva da zaista spreče napad ili zaista pokriju svoj deo prostora i da se pritom ponašaju kao penzosi na terminu. Možda će tabela da bude zanimljiva za gledanje, ali ovakva igra meni svakako neće.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da benefit svima može doneti samo jaka konkurencija. Ako toj konkurenciji treba potpora tako što Zvezda i Partizan trebaju da izgledaju jadno onda je to go pištolj i niko ne može imati koristi od toga. 

 

Problem Partizana svi ovde znate, a tako je i celokupno gledano kod nas u fudbalu pa i u samoj državi na kraju krajeva. Neće biti smenjen pravi krivac već Stolica. Stolica verovatno ne zna i nije dorastao poslu da vodi Partizan, ali on nije krivac za ovakvo stanje u klubu a nije krivac ni što je tu gde je. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dzoneee said:

Jasno je da benefit svima može doneti samo jaka konkurencija. Ako toj konkurenciji treba potpora tako što Zvezda i Partizan trebaju da izgledaju jadno onda je to go pištolj i niko ne može imati koristi od toga. 

 

Problem Partizana svi ovde znate, a tako je i celokupno gledano kod nas u fudbalu pa i u samoj državi na kraju krajeva. Neće biti smenjen pravi krivac već Stolica. Stolica verovatno ne zna i nije dorastao poslu da vodi Partizan, ali on nije krivac za ovakvo stanje u klubu a nije krivac ni što je tu gde je. 

Ajd sad budimo realni malo i da zanemarimo cinjenicu ko upravlja klubom i zasto upravlja klubom i to da "riba smrdi od glave". A to na sta ti aludiras krivac je sportski direktor, koji je valjda sad "otisao". Ali niko ne moze da me ubedi da igraci Radnickog i Pazara, pa i TSC, su bolji od ovih koje mi imamo. Realno, trebalo bi da ih dobijamo sa 9 igraca na terenu. Ipak, ja nisam za to da se menja trener posle samo par kola, treba mu pruziti sansu da okrene ovo, dati mu bar jednu polusezonu. Sumnjam da sada uopste "na lageru" ima kvalitetnih trenera koji bi digli ekipu. Stolica jeste nedokazan trener, pogotovo me je razocarao njegov ucinak u mladoj repki. Ali pomislio sam, klupski fudbal je drugaciji, mozda krene dobro. Iskreno, svideo mi se rez koji je napravio, hrabar potez, ako je uopste on bio pokretac toga. Cak su i dovedeni igraci za koje ima smisla da se dovedu. Zato mi sada i pada na pamet da bi mozda on bio bolji sportski direktor nego trener, nesto kao Tomic.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko ispadnemo iz kvalifikacija za LE, potencijalni protivnici u PO LK biće pobednici mečeva:

- Spartak Trnava (Slovačka) – Rakov (Poljska),

- Fehervar (Mađarska) – Petrokub (Moldavija),

- Levski (Bugarska) – Hamrun (Malta), i

- Lugano (Švajcarska) – Hapoel Ber Ševa (Izrael).

 

Žreb za PO LE i LK biće održan sutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 11:35 PM, goldberg said:

 

Apsolutno ne, konacno ce moci da se isprati borba za 2. mesto u ligi (koje vodi u kvalifikacije za LS). Partizan ionako nema ni novca ni tim da se ravnopravno bori za titulu, alternativa je da lebde negde na drugom mestu ili nizovi Stanojevica od 20 uzastopnih pobeda.

Borba za drugo mesto ce trajati cirka jos mesec dana. Dok se Partizan ne stabilizuje a Vosa, Cuka i Tsc ne vezu par kikseva.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Barkley#34 said:

Ceniš da nam je bitan taj žreb? :classic_biggrin: Slažem se s tobom, mada smo mi sebi najveći protivnik. Ako može da se bira onda Škoti. 

 

Inače, doveli smo Andriju Pavlovića za pomoć napadu, igrao je u Brondbiju par sezona.

Ja pre mislim da ce da uvaljaju Rikarda najdalje posle kvalifikacija. Pa je Andrija zamena za njega. Mozda gresim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Ako prođemo Larnaku, igramo sa Dnjeprom.

 

A onda nećemo igrati sledećih deset godina, kad sa tribina zagrmi "predsedniče Putine..."

Jel kažnjen Fenerbahče i ako jeste koliko? Ništa nisam pročitao dalje o tome.

Link to comment
Share on other sites

Aman ljudi, zasto bespotrebno trositi novce i juriti titulu ove godine kada je to nemoguca misija. Videlo se jos na pocetku prelaznog roka ko sa koliko novca raspolaze. Lakse ce nam biti da prezimimo u Evropi nego da osvojimo titulu. 

Sto se tice Pavlovica moze on da igra i iza napadaca, mislim da je u Cuki one godine pre odlaska igrao sa Stojiljkovicem tako. Videcemo gde ga trener vidi, ali ja se nadam da cemo igrati sa dva napadaca. Formacija 3-5-2 mora da se proba, s tim da 1 od ove trojice u odbrani bude Fejsa. Sto manje igraca u odbrani manje sansi za nekim brejnfartovima i vatdfak momentima. Staviti u drugi plan igru po krilima, ali da Urke i (ne mogu da verujem da cu reci) Lutovac spartaju napred/nazad. Vezni red bi bio Natho, Andrade i Pavlovic, a u napadu Dijabate i Riki. Tu je najveci problem bonus, ali kao sto rekoh pre par postova - na kraju cemo biti drugi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...