Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

Sramotno ponasanje Zdjelara, kapiten ne sme tako da reaguje. Da sam ja trener odmah bi mu oduzeo traku. Moramo imati malo dostojanstva. 

U situaciji kad juris rezultat tebi ulaze Lutovac i Terzic. Ne kazem da je imao drugih opcija, samo konstantujem. Sehovic busan kao svajcarski sir. 

Sve u svemu odlican rezultat kako smo igrali ili bolje reci kako smo se pokazali.

Link to comment
Share on other sites

Na žalost, obistiniće se moji strahovi da će ova sezona biti gotova u avgustu.

Totalni amaterizam.

Cele pripreme bez štopera, a dva nova igrača u zadnjoj liniji!?

Šta se desilo sa revolucionarnom promenom igre?

Na 1:3 uvodi čovek Lutovca i igrača koji je stigao pre dva dana???!!!

Cirkus.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni samo ne ide u glavu zasto kod vas ona MTS reklama na dresovima bude uvijek onako ocajno uradjena. Kod Radnickog na dresovima normalna, vidi se da nije aplikacija/naljepnica, kod vas seljacki odstampana, i uvijek je tako. Mislim da je glavna caka u tome sto se u momentu narucivanja ne zna koji sponzor ce biti na dresovima pa naruce dresove bez sponzora...pa naknadno stavljaju. Jbt, neke bezveze dresove kad narucujes (npr KELME), ako se javi na vrijeme, reklama bude odradjena fabricki na dresu (jbg, ne znam terminologiju), mogu misliti kakve opcije nudi NIKE. Bas nigdje veze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marokanac said:

Meni samo ne ide u glavu zasto kod vas ona MTS reklama na dresovima bude uvijek onako ocajno uradjena. Kod Radnickog na dresovima normalna, vidi se da nije aplikacija/naljepnica, kod vas seljacki odstampana, i uvijek je tako. Mislim da je glavna caka u tome sto se u momentu narucivanja ne zna koji sponzor ce biti na dresovima pa naruce dresove bez sponzora...pa naknadno stavljaju. Jbt, neke bezveze dresove kad narucujes (npr KELME), ako se javi na vrijeme, reklama bude odradjena fabricki na dresu (jbg, ne znam terminologiju), mogu misliti kakve opcije nudi NIKE. Bas nigdje veze.

Mislim da je problem što se NIKE odnosi baš procenjivački prema klubovima sa ovih prostora. Izvadi neki stari šablon , stavi boje kluba i to je to. Manji proizvođači se daleko više trude.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavijan2 said:

Mislim da je problem što se NIKE odnosi baš procenjivački prema klubovima sa ovih prostora. Izvadi neki stari šablon , stavi boje kluba i to je to. Manji proizvođači se daleko više trude.

Upravo tako

Stvar je u tome sto oni uopste na nas gledaju kao na trecerazredni ako ne i cetvrtorazrednog klijenta

Imao sam prilika da razgovaram npr sa ljudima iz adidasa koji su radili na dresovima za koledz ekipe i to je bukvalno odnos gde se svaki dres pojedinacno dizajnira tokom cele sezone za sledecu sezonu i vraca se i doradjuje sto puta

Dok se za nas nevazne uzme samo sablon iz sveske (oni imaju primere razlicite za tu sezonu i klub izabere font i templejt dresa) sto je npr neki nivo manjih srednjih skola i koledza u americi...

Tako se npr odnose i prema dresovima nase fudbalske reprezentacije, ali to je problem sto verovatno sto nema ko ni da zahteva vise nego ih boli uvo (jer ucesnik sp ipak zasluzuje vise od templejta 🙄)

Link to comment
Share on other sites

Kazem mislim da ima puno i do odnosa klubova i saveza prema tom istom dresu, odnosno da li imaju ljude koji bi to kontrolisali

Npr dresovi koje je puma radila za svetsko prvenstvo za africke reprezentacije pre oko 12 godina su bili jedni od najboljih koje sam ja video, obala slonovace i alzir npr predivni sa motivina zivotinja

A ista ta puma nase dresove radi bez ikakve zelje i reciklira stare poljske dresove... 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni igrom ni ponašanjem ne zaslužuju ni krpe a kamoli dres Partizana.

 

7 hours ago, Marokanac said:

Meni samo ne ide u glavu zasto kod vas ona MTS reklama na dresovima bude uvijek onako ocajno uradjena. Kod Radnickog na dresovima normalna, vidi se da nije aplikacija/naljepnica, kod vas seljacki odstampana, i uvijek je tako. Mislim da je glavna caka u tome sto se u momentu narucivanja ne zna koji sponzor ce biti na dresovima pa naruce dresove bez sponzora...pa naknadno stavljaju. Jbt, neke bezveze dresove kad narucujes (npr KELME), ako se javi na vrijeme, reklama bude odradjena fabricki na dresu (jbg, ne znam terminologiju), mogu misliti kakve opcije nudi NIKE. Bas nigdje veze.

Neka priča iz kluba, ima tome par godina, je bila da je Najki najkorektniji kao tehnički sponzor, u smislu da daje najbolje ugovore i najviše opreme, tipa dobiješ robu u vrednosti 3 miliona evra. To verovatno vuče i činjenicu da mislim već treću godinu igramo u istim dresovima, koji su tipski urađeni za više timova, pa kasnije naši lepe ime sponzora. Ove manje marke (btw. Kelme nije bezveze marka), posebno domaće, ti daju da učestvuješ u dizajnu, što kaže perce, pa mi se svidelo kako Radnički ima stilizovan prikaz tvrđave na dresu. A ima nešto i do toga što nadležni u FKP ne vode računa ni o bitnijim stvarima, zabole ih za dres.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gde je onaj Diabate?

 

Kako god, gostovanja u Nisu, na stadionu Cukarickog, u NS, pa to su tri najteza gostovanja u ligi. Ne znam sta se ocekuje - onakvi nenormalni rezultati kao prosle ili pretprosle sezone ni ne treba da se ponavljaju. Crvena zvezda ima mnogo veci budzet i naravno da ce zbog toga da bude veliki favorit za titulu, jer ima novca da dovede dosta bolje igrace.

 

Sad, ovaj tim bi mogao u LE da napravi neke rezultate i donese novac klubu - ima tu ofanzivnog kvaliteta i ima tu prostora da se igra lepo i na kontre.

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno sam imao košmare noćas iako pokušavam da budem ravnodušan i nadjem utehu u pametovanju kako sam ovo predvideo.

Prvo o pozitivnim stvarima. Pojačanja su ok. Mislim da je Andrade odličan igrač, kao i Filipović i Sveta naravno.

Natho znatno borbeniji nego kod AS-a. Sada se vidi da je tu bilo problema izmedju njih dvojice.

Svidja mi se i formacija iako je vrlo neobična. Kada se branimo igramo klasično sa 451, medjutim kada napadamo, to se transfomiše u 352, jer Urošević postaje krilni napadač koji se često i ubacuje u sredinu. Problem sa ovim sistemom je da kontre i polukontre branimo u formaciji sa tri štopera, što zahteva mnooogo uigranosti, odnosno utakmica u nogama. Drugi problem je što je za to što igra Urošević Stolica doveo Šehovića ali Čakija ne može da izbaci iz tima jer je najbolji igrač na terenu skoro na svakoj utakmici.

Odmah se odustalo od budalaštine da na našim livadama iznosimo loptu pasom, čak i ništa od igre ja tebi ti meni do besvesti, što je takodje dobro. Andrade i Natho pokušavaju brzim loptama da odigraju na Meninga i Rikarda i to rade odlično.

Međutim, ovde je glavni problem Riki jer je čovek jednostavno prespor za napadača, te lopte u prostor za njega ne donose ništa. Juče se čak videlo da nema uopšte osećaj kada će protivnički igrač da kiksne i dve gol lopte je upropastio. Pregled igre mu je takodje slab i ne samo da sporo trči već i sporo misli i odigrava.

Ono što je totalno negativno je da je trener dopustio da u najvažniji deo sezone udje sa neuigranom odbranom, da mu je osećaj za izmene u najmanju ruku čudan.

Ubacivanje igrača koje se priključio ekipi pre dva dana je stvarno za nevericu. Pa na klupi su igrači koji su prošli kompletne pripreme, za šta oni služe? Da udju na 3:0 za nas?

Dalje, fizička sprema je upitna. Prošle godine mi smo pregazili sve rivale na početku sezone, ako je Radnički spremniji od nas sada, mi nikakve šanse nemamo protiv timova koji nas očekuju u Evropi. Fener, Dinamo Kijev i Mitjiland će nas pojesti.

Valjda ćemo imati sreće u žrebu, za razliku od prošle sezone.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2022 at 12:18 AM, dekifisher said:

Natho znatno borbeniji nego kod AS-a. Sada se vidi da je tu bilo problema izmedju njih dvojice.

Možda je razlog i bolest koju je vukao. Jeste uglavnom izgledao kao polupenzos koji igra na iskustvo i znanje, ali je npr. u Gentu pokifao borbenošću. Takođe, stalno je bodrio ekipu i golove proslavljao žestoko, nije delovalo da mu je svejedno.

On 7/17/2022 at 12:18 AM, dekifisher said:

Dalje, fizička sprema je upitna. Prošle godine mi smo pregazili sve rivale na početku sezone, ako je Radnički spremniji od nas sada, mi nikakve šanse nemamo protiv timova koji nas očekuju u Evropi. Fener, Dinamo Kijev i Mitjiland će nas pojesti.

Prošla sezona je počela malo kasnije a pošto je prvenstvo bilo odavno rešeno ekipa se pripremala baš za start. IEvropu smo počinjali ranije pa se to nekako poklopilo. Ove godine je bila mnogo veća potrošnja, kraća je pauza, plus novi igrači. Možda je cilj da fizika bude na nivou za par nedelja kad počnu kvalifikacije. Ako i tada budemo izgledali loše sa snagom biće veeeeliki problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2022 at 8:01 AM, Marokanac said:

Meni samo ne ide u glavu zasto kod vas ona MTS reklama na dresovima bude uvijek onako ocajno uradjena. Kod Radnickog na dresovima normalna, vidi se da nije aplikacija/naljepnica, kod vas seljacki odstampana, i uvijek je tako. Mislim da je glavna caka u tome sto se u momentu narucivanja ne zna koji sponzor ce biti na dresovima pa naruce dresove bez sponzora...pa naknadno stavljaju. Jbt, neke bezveze dresove kad narucujes (npr KELME), ako se javi na vrijeme, reklama bude odradjena fabricki na dresu (jbg, ne znam terminologiju), mogu misliti kakve opcije nudi NIKE. Bas nigdje veze.

 

On 7/16/2022 at 11:15 AM, pavijan2 said:

Mislim da je problem što se NIKE odnosi baš procenjivački prema klubovima sa ovih prostora. Izvadi neki stari šablon , stavi boje kluba i to je to. Manji proizvođači se daleko više trude.


Još gore: Partizan poslednjih godina nosi dresove iz teamwear kataloga. To su modeli koje svako može da kupi i kastomizuje prema potrebama i uglavnom je namenjeno nižerazrednim timovima. Dakle, Nike nema nikakve veze s Partizanom kao sponzor.  
 

To je čist amaterizam uprave Partizana, jer sam siguran da FKP može da dobije sasvim pristojan dil, unikatne dresove, pa čak i neki keš od nekog manjeg proizvođača, a ne da nosi iste generične dresove već godinama. 
 

On 7/16/2022 at 11:30 AM, drperce said:

Kazem mislim da ima puno i do odnosa klubova i saveza prema tom istom dresu, odnosno da li imaju ljude koji bi to kontrolisali

Npr dresovi koje je puma radila za svetsko prvenstvo za africke reprezentacije pre oko 12 godina su bili jedni od najboljih koje sam ja video, obala slonovace i alzir npr predivni sa motivina zivotinja

A ista ta puma nase dresove radi bez ikakve zelje i reciklira stare poljske dresove... 🙄

 

On 7/16/2022 at 11:23 AM, drperce said:

Upravo tako

Stvar je u tome sto oni uopste na nas gledaju kao na trecerazredni ako ne i cetvrtorazrednog klijenta

Imao sam prilika da razgovaram npr sa ljudima iz adidasa koji su radili na dresovima za koledz ekipe i to je bukvalno odnos gde se svaki dres pojedinacno dizajnira tokom cele sezone za sledecu sezonu i vraca se i doradjuje sto puta

Dok se za nas nevazne uzme samo sablon iz sveske (oni imaju primere razlicite za tu sezonu i klub izabere font i templejt dresa) sto je npr neki nivo manjih srednjih skola i koledza u americi...

Tako se npr odnose i prema dresovima nase fudbalske reprezentacije, ali to je problem sto verovatno sto nema ko ni da zahteva vise nego ih boli uvo (jer ucesnik sp ipak zasluzuje vise od templejta 🙄)


Templejt smo imali na prošlom SP samo zbog toga što je ugovor kasno potpisan. Novi Puma dresovi Srbije su unikatni. 
 

Tj, da budem precizan, svi koriste templejte za “šasiju dresa” (svi Nike dresovi ove sezone imaju isti template: Barsa, Liverpul, PSŽ), ali elitni timovi dobijaju jedinstven grafički tretman (domaći dres Srbije ima patern sa ocilima, na primer).

 

To je čak i sjajan tretman kad uzmeš u obzir koliko dresova je Srbija u stanju da proda, što je maksimalno par hiljada. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 


Još gore: Partizan poslednjih godina nosi dresove iz teamwear kataloga. To su modeli koje svako može da kupi i kastomizuje prema potrebama i uglavnom je namenjeno nižerazrednim timovima. Dakle, Nike nema nikakve veze s Partizanom kao sponzor.  
 

To je čist amaterizam uprave Partizana, jer sam siguran da FKP može da dobije sasvim pristojan dil, unikatne dresove, pa čak i neki keš od nekog manjeg proizvođača, a ne da nosi iste generične dresove već godinama. 
 

 


Templejt smo imali na prošlom SP samo zbog toga što je ugovor kasno potpisan. Novi Puma dresovi Srbije su unikatni. 
 

Tj, da budem precizan, svi koriste templejte za “šasiju dresa” (svi Nike dresovi ove sezone imaju isti template: Barsa, Liverpul, PSŽ), ali elitni timovi dobijaju jedinstven grafički tretman (domaći dres Srbije ima patern sa ocilima, na primer).

 

To je čak i sjajan tretman kad uzmeš u obzir koliko dresova je Srbija u stanju da proda, što je maksimalno par hiljada. 

Moze ovaj?

3440257695e91ad0b652cf735895187_700x525x

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Možda je razlog i bolest koju je vukao. Jeste uglavnom izgledao kao polupenzos koji igra na iskustvo i znanje, ali je npr. u Gentu pokifao borbenošću. Takođe, stalno je bodrio ekipu i golove proslavljao žestoko, nije delovalo da mu je svejedno.

Verovatno si u pravu, zaboravio sam na anemiju koju su mu dijagnostikovali.

 

2 hours ago, Barkley#34 said:

Mitjiland/Aek Larnaka su potencijalni protivnici u trećem kolu.

Hvala ti bože!

 

39 minutes ago, Alek The Great said:

Navodno smo prodali Jovica za 3m u Trabzon.

Ako je ovo istina, to je zločin prema klubu. Odgovaraćete marvo napredna, kad tad.

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah poslednjih pola sata na Areni 2. 
 

Metnuo ga AEK sasvim slučajno, centaršut koji je golman loše cenio, a napadač AEK-a nije dohvatio loptu, a ona se ušunjala uz levu stativu. 
 

Par minuta kasnije korner, golman loše izleće i Svjačenko zakucava glavom. Svaki korner ide na njega. 
 

Šta znam, Danci se svakako čine jačim i težim protivnikom, ali videćemo šta će biti na uvijek neugodnom gostovanju na Cipru. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...