Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

6 hours ago, goofy said:

 

Pa gledaj drugar, pošto će ionako Zvezda da bude prvak narednih najmanje 10 godina, a mi nismo ni za našu ligu više a kamoli za evropu, zabole nas za bodove u evropi. Dogodine idete direktno u LŠ a posle toga nadam se da ćete da krvavite gaće po kvalifikacijama bez direktnog učešća.

To ja čisto onako sportski, bez zle namere...

 

Ne bih nazvao kvalifikacije u kojima je klub nosilac u svim kolima "krvarenje gaca", ali dobro. Takodje, za Crvenu zvezdu je najbolje da igra LS kad bude skupila dovoljno bodova za 3. sesir, do tada je rano.

Sto se tice bodova u Evropi, svakom klubu bi to trebalo da bude najvaznije (osim u nasoj ligi u kojoj su samo dva kluba namenjeni za zabavljanje masa zeljnih uspeha i pobeda), pa tako i Partizanu. Mnogo bolje je imati rezultate u Evropi, igrati prolece tamo, nadati se nekom 1/8 finalu i 1/4 finalu i 10 godina ne osvajati titulu nego rasprodati ekipu nakon LS, ispadati od Shamrocka, ali dobijati Crvenu zvezdu i gaziti 6 godina. To je na nivou uzrasta od ispod 15 godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Što se mene tiče, crnci mogu da čine 100% tima, neće mi smetati. 

 

Ni Zdjelar ni Urošević nisu Partizanova deca pa su prethodne sezone bili najstandardniji i najbolji igrači. Da dodam i Vujačića tu, kao i crnca koji je spakovao skoro četres golova. 

Nemam ja ništa protiv crnaca i ostalih stranaca, ali moraju da budu znatno bolji od domaćih igrača ili bar da ginu za taj dres. Ovi to nisu, i ne ginu, čast izuzecima. Natha, Asana ili Sadika bih uvek rado gledao, ove trenutne ne.

FK Partizan živi 30 godina od svoje dece, a ti bi 11 stranaca? A od čega ćemo da ih plaćamo? Doći će zbog trenera i igrati za pola plate a predsednik kluba, uspešan biznismen će da obezbedi pare i sponzore i ostale bajke?

 

11 hours ago, Barkley#34 said:

Te Stanojeve teze o deci koja osećaju klub bolje od ostalih su već neko vreme prazne priče, nažalost. Prošle godine su ga bukvalno izdala Partizanova deca, pre svih Jojić i Marković, pa i Popović, a da se ne prisećam npr. ubacivanja Lole u Gentu. Jojić ne može ni na igrici da bude bilji od Andradea a penzioner u dvadesetim Marković posebno nije pokazivao brzo razmišljanje i odigravanje kao Dijabate.

Kako je to Jojić izdao Stanojevića? Zeka nije izdržao pritisak i zvižduke a Stanojević nije stao iza njega dovoljno, te će pre biti da je obratno. Ona Nathova reakcija kada ga je zamenio AS će ti sve reći.

Prebroj koliko puta je Andrade bio u protivničkom šesnaestercu na ovih 5-6 utakmica a onda pogledaj neku utakmicu od prošle godine i vidi isti podatak za Jojića. Reći ću ti ja... Andrade 0, Jojić 15+ po utakmici. I onda se pitaš kako Rikardo ne daje golove ove sezone!?

Gledao si Dijabatea na dve utakmice i doneo zaključak? Daj, molim te... Očigledno je da dečko ozbiljno zna fudbala, ali ako je Lazar penzioner on je gerijatrija trenutno. Igrao prvih 10 minuta a narednih 60 nije dotakao loptu juče.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je suvisno uporedjivati pojedine igrace. Jojic ne moze biti bolji od Andradea nikako, a vrlo moguce da ne moze ni biti jeftiniji. Isto vazi i za Markovica i Dijabatea. Mozda su se obojica trenutno uklopila u ovo sivilo, ali vidi se tu kvalitet. Menig mi se ne svidja od pocetka, ali dao je neke bitne golove. Ja ne pravim razliku domace-strane i uvek bi izabrao mladje i jeftinije ako je kvalitet slican.

Mora se igrati sa dva klasicna napadaca. A trener mora imati plan B i igrace na klupi koji bi napravili prevagu.

Link to comment
Share on other sites

Nepopularno misljenje - prvih pola sata Partizana juce je nesto ponajbolje sto smo videli od srpskog fudbala od starta sezone.

 

Zvezda je u sredu izgledala kao skup odlicnih individualaca koji na mahove igraju bas dobro, ali igrati na +35 na Kipru protiv prekaljene legije solidnih stranaca kakva je Aek mnogo je tezi zadatak od Pjunika, a juce je Partizan u tih 30-ak minuta izgledao kao za klasu bolja, homogena ekipa koja je dosla da odradi posao bez previse cimanja...

 

Dalje nisam gledao, pa nemam pojma da li je primljeni gol uneo nemir ili ste prosto ostali bez snage, ali prilicno sam siguran da ih prolazite. Nije ovo uopste los tim, ako govorimo o starterima. Fejsa je mnogo manje propao nego sto sam mislio, a Dijabate mi se cini kao nista manji ubod od Bukarija, mozda nije toliko brz, ali je zato bolji tehnicar i evidentno odlican igrac koji ce da rutinira nasu ligu kad se spremi. Pa i taj Andrade zna fudbala. Glavni problemi su vam sumnjiv golman, tanka klupa i to sto Natho nije 5 godina mladji. Ali ne bih ja tako lako digao ruke od Stolice, posebno ako su alternative Nadj, Drulovic, Duljaj i slicne vezare... Igrace se dobar fudbal i na JNA ove sezone... 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekifisher said:

Nemam ja ništa protiv crnaca i ostalih stranaca, ali moraju da budu znatno bolji od domaćih igrača ili bar da ginu za taj dres. Ovi to nisu, i ne ginu, čast izuzecima. Natha, Asana ili Sadika bih uvek rado gledao, ove trenutne ne.

FK Partizan živi 30 godina od svoje dece, a ti bi 11 stranaca? A od čega ćemo da ih plaćamo? Doći će zbog trenera i igrati za pola plate a predsednik kluba, uspešan biznismen će da obezbedi pare i sponzore i ostale bajke?

 

Kako je to Jojić izdao Stanojevića? Zeka nije izdržao pritisak i zvižduke a Stanojević nije stao iza njega dovoljno, te će pre biti da je obratno. Ona Nathova reakcija kada ga je zamenio AS će ti sve reći.

Prebroj koliko puta je Andrade bio u protivničkom šesnaestercu na ovih 5-6 utakmica a onda pogledaj neku utakmicu od prošle godine i vidi isti podatak za Jojića. Reći ću ti ja... Andrade 0, Jojić 15+ po utakmici. I onda se pitaš kako Rikardo ne daje golove ove sezone!?

Gledao si Dijabatea na dve utakmice i doneo zaključak? Daj, molim te... Očigledno je da dečko ozbiljno zna fudbala, ali ako je Lazar penzioner on je gerijatrija trenutno. Igrao prvih 10 minuta a narednih 60 nije dotakao loptu juče.

 

Ne treba generalizovati stvari što se tiče stranaca i domaćih igrača, jer se situacije razlikuju od slučaja do slučaja. Meni iskreno nije jasno kako možeš da braniš Jojića, kod kojeg je dobrih 90% učinka u poslednjem mandatu bilo na sramotnom nivou. Trebali su mu meseci da dostigne fizičku spremu na nivou višem od rekreativca penzosa, a ni tada nije bio u stanju da dobije duel ili da ne bude pretrčan na dužini većoj od 5 metara. To što je dao i namestio par golova je premalo i nedovoljno gledajući njegov ukupan učinak. Definicija bivšeg igrača.

 

Učinak novih igrača teško je proceniti s obzirom na to u kakvom "sistemu" igraju. Ono što vidim da bolje igraju i bolje izgledaju na prvim utakmicama nego kad krenu da se uklapaju u "sistem".  I Andrade i Dijabate su tehnički i taktički pismeni igrači, ali dok ih ne vidim kod trenera koji ima bar zrno pojma o svom poslu ne mogu da komentarišem. To što je Andrade čitav poslednji meč u Humskoj odigrao kao da je za centar vezan kanapom dužine 10 m jednostavno nije normalno i ne verujem da je nekada ranije u karijeri igrao na taj način.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ne slažem se. Branim Jojića jer to da nije bio spreman jednostavno ne stoji. Nije moguće da igrač koji pretrči ubedljivo najviše, čak dvostruko više od nekolicine saigrača bude nespreman. Plus je to trčanje uglavnom bilo u punom šprintu jer je non stop ušpricavao iz drugog plana u šesnaesterac protivnika. To se nije videlo jer lopte ili nije uopše dobijao ili su bili netačni pasovi. Evo jedan primer:

Mišljenja sam da li je to bilo previše za njega, pa se trošio lako od prevelike želje i padao u defanzivi.

U kasnijem delu sezone, počeli su zvižduci i on taj pritisak nije mogao da podnese i upadao je iz greške u grešku, ali pljuvačinu nije zaslužio. As je pokušao da ga zaštiti (na onoj nesrećnoj konferenciji za navijače), ali se kasnije i on pogubio i pustio ga niz vodu.

Andrade i Dijabate mslim da nisu za poredjenje. Prvi je klasičan box2box igrač prosečnog kvaliteta sa dobrom tehnikom i od njega očekujem da bude solidan tek u 2. sezoni jer ogromna je razlika izmedju Karabaga i Partizana.

Dijabate je bio vrhunski talenat, koji je igrao za Lester ali iz nekog razloga mu je karijera otišla nizbrdo. Koji je razlog, nisam siguran ali trenutno je potpuno nespreman. 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, dekifisher said:

Jbg, ne slažem se. Branim Jojića jer to da nije bio spreman jednostavno ne stoji. Nije moguće da igrač koji pretrči ubedljivo najviše, čak dvostruko više od nekolicine saigrača bude nespreman. Plus je to trčanje uglavnom bilo u punom šprintu jer je non stop ušpricavao iz drugog plana u šesnaesterac protivnika. To se nije videlo jer lopte ili nije uopše dobijao ili su bili netačni pasovi. Evo jedan primer:

Mišljenja sam da li je to bilo previše za njega, pa se trošio lako od prevelike želje i padao u defanzivi.

U kasnijem delu sezone, počeli su zvižduci i on taj pritisak nije mogao da podnese i upadao je iz greške u grešku, ali pljuvačinu nije zaslužio. As je pokušao da ga zaštiti (na onoj nesrećnoj konferenciji za navijače), ali se kasnije i on pogubio i pustio ga niz vodu.

 

Ne znam šta da ti kažem, kao da nismo gledali istog ograča. Ja sam video sve suprotno, prosto mi je neverovatno da se s tobom oko fudbalskih stvari toliko duboko ne slažem po nekom pitanju.

 

17 hours ago, dekifisher said:

Andrade i Dijabate mslim da nisu za poredjenje. Prvi je klasičan box2box igrač prosečnog kvaliteta sa dobrom tehnikom i od njega očekujem da bude solidan tek u 2. sezoni jer ogromna je razlika izmedju Karabaga i Partizana.

Dijabate je bio vrhunski talenat, koji je igrao za Lester ali iz nekog razloga mu je karijera otišla nizbrdo. Koji je razlog, nisam siguran ali trenutno je potpuno nespreman. 

 

 

Ne poredim ih kao igrače, potpuno različiti tipovi kao što si rekao. Ono što im je zajedničko je da imaju kvalitet koji mora mnogo bolje da se iskoristi nego što je to trenutno slučaj.

 

 

Uglavnom, u revanšu može bukvalno sve da se dogodi, mada ja naginjem na pesimističku stranu. Imamo kvaliteta i talenta da Kiprane ispratimo i sa petardom ako se otvori, ali s druge strane ima previše stvari koje mogu da krenu naopako. Veliko je pitanje kakva će atmosfera biti na stadionu, a vrlo verovatno će neka pljuvačina i zvižduci da krenu već od 15. minuta ako do tada ne vodimo 2:0. I bez obzira što će zvižduci da idu pre svega prema upravi i treneru, to nikako neće biti prijatno za igrače. Drugo, odbrana nam je ozbiljno bušna, ne pričam samo o poslednjoj liniji već kako generalno igramo kada protivnik ima loptu. Verovatnoća da napravimo neki ozbiljan kiks ili da opet neki protivnički igrač bude sam kao duh u 16, čak i posle kornera je ogromna, što znači da ćemo za prolaz morati da damo najmanje 3-4 gola. I, ne najmanje bitno, ekipa je već sada u luzerskoj seriji i raspoloženju, mentalno vrlo krhka i labilna i mnogo bliža nekom teškom raspadu nego dobroj partiji i prolazu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2022 at 10:28 AM, dekifisher said:

Nemam ja ništa protiv crnaca i ostalih stranaca, ali moraju da budu znatno bolji od domaćih igrača ili bar da ginu za taj dres. Ovi to nisu, i ne ginu, čast izuzecima. Natha, Asana ili Sadika bih uvek rado gledao, ove trenutne ne.

FK Partizan živi 30 godina od svoje dece, a ti bi 11 stranaca? A od čega ćemo da ih plaćamo? Doći će zbog trenera i igrati za pola plate a predsednik kluba, uspešan biznismen će da obezbedi pare i sponzore i ostale bajke?

Napisao sam to zato što mi je zasmetao navod da pola tima čine crnci. Uostalom, i naše dete može biti crnac, kao što rade drugi klubovi, ne govorim o tome da klub samo kupuje gotove igrače. Na kraju krajeva, i Sadik nam je doneo ogromne novce, i takve kupovine su zlato.

 

Partizan 30 godina živi od dece između ostalog zato što se tu lakše i lepše mulja. Pravo pitanje je zašto za tih trideset godina nije napravljen organizacioni iskorak pa da se živi i od Uefe (a tada bi se još bolje živelo od škole), nego je svaki iskorak u tom smislu uspešno upropašćen. Eno, Đorđe Tomić je dao izjavu na tu temu u medijima, ne bih ništa dodao. 

 

Druga stvar, i naša škola se uništava, nisu tu treneri prvog tima krivi što ne kuca više pravih talenata na vrata prvog tima. Uz same nazovi velike talente i sve dušebrižnike oko njih. Svi klinci su u Stanojevom sistemu imali dovoljno minuta da se pokažu, sigurno bi igrali i više da su zaslužili.

 

On 8/5/2022 at 10:28 AM, dekifisher said:

Kako je to Jojić izdao Stanojevića? Zeka nije izdržao pritisak i zvižduke a Stanojević nije stao iza njega dovoljno, te će pre biti da je obratno. Ona Nathova reakcija kada ga je zamenio AS će ti sve reći.

Prebroj koliko puta je Andrade bio u protivničkom šesnaestercu na ovih 5-6 utakmica a onda pogledaj neku utakmicu od prošle godine i vidi isti podatak za Jojića. Reći ću ti ja... Andrade 0, Jojić 15+ po utakmici. I onda se pitaš kako Rikardo ne daje golove ove sezone!?

Gledao si Dijabatea na dve utakmice i doneo zaključak? Daj, molim te... Očigledno je da dečko ozbiljno zna fudbala, ali ako je Lazar penzioner on je gerijatrija trenutno. Igrao prvih 10 minuta a narednih 60 nije dotakao loptu juče.

Jojić je bio koristan u prvom delu sezone, uglavnom na poziciji iza napadača, sećam se i da sam pisao da je najaktivniji na terenu, uz sve svoje mane. Tad je i imao najviše asistencija.

 

U drugom delu je bio čist horor. Svoje mane - slab ponekad i za duele u domaćici, spor, neoprezan u pasu, neodgovoran u odbrani... je doveo do maksimuma na poziciji na kojoj je igrao - u paru sa Zdjelarom. Posle se raspao potpuno, a jebem ti psihu igrača njegovog iskustva koga poremete komentari par stotina navijača sa istoka i zapada. Mislim da je imao baš malo asistencija na proleće, tako da teza o vezi onolikog broja Rikardovih golova sa njim pada u vodu. Suludo mi i dalje izgleda da je trebalo ostaviti Šćekića a Jojića čuvati od igre na toj poziciji ali očigledno je bilo tako. 

 

Andrade je očigledno još uvek pogubljen, kao i tim uostalom. Međutim, čovek je očigledno pismen pa teško da će biti lošiji od onakvog Jojića. Uz uslov da trener postavi igru.

 

Dijabate je očigledno debelo nespreman. Ko zna, možda ima i neki kvrc u glavi zbog čega nije napravio karijeru ali čovek je na svakoj utakmici napravio nekoliko poteza koje sam tehnički, idejno, direktno i konkretno u ovom timu video samo kod Natha. Sećam se Lazara kao vihirnog klinca kome se igralo fudbala, ovaj sad nije ni senka toga, sa svim svojim komplikovanjem a često i neodgovornom igrom.

 

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Veliko je pitanje kakva će atmosfera biti na stadionu, a vrlo verovatno će neka pljuvačina i zvižduci da krenu već od 15. minuta ako do tada ne vodimo 2:0.

Optimista si. Računaj na to da će verovatno igrači biti pozdravljeni aplauzom pri izlasku a da će sve ostalo biti festival protesta (prema upravi) od samog početka. Ako uspeju oni na terenu nekom energijom (kojom?) nešto da brzo preokrenu biće dobro. U suprotnom će biti haos do kraja meča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ne znam šta da ti kažem, kao da nismo gledali istog ograča. Ja sam video sve suprotno, prosto mi je neverovatno da se s tobom oko fudbalskih stvari toliko duboko ne slažem po nekom pitanju.

 

35 minutes ago, Barkley#34 said:

U drugom delu je bio čist horor. Svoje mane - slab ponekad i za duele u domaćici, spor, neoprezan u pasu, neodgovoran u odbrani... je doveo do maksimuma na poziciji na kojoj je igrao - u paru sa Zdjelarom. Posle se raspao potpuno, a jebem ti psihu igrača njegovog iskustva koga poremete komentari par stotina navijača sa istoka i zapada. Mislim da je imao baš malo asistencija na proleće, tako da teza o vezi onolikog broja Rikardovih golova sa njim pada u vodu. Suludo mi i dalje izgleda da je trebalo ostaviti Šćekića a Jojića čuvati od igre na toj poziciji ali očigledno je bilo tako. 

Da se razumemo, ja Jojića nikad nisam nešto cenio kao igrača, ni u prvom mandatu. On nikada nije imao kvalitete potrebne za top veznog igrača, čak i na vrhuncu karijere u Borusiji D. je igrao po boku. Ali uvek je davao sve od sebe, puno trči, otvara prostor, ima fantastičan prekid, šut...

Nije zaslužio pljuvanje koje je doživeo, a koje je dovelo da se raspadne na terenu u više navrata. Niko nije imun na zvižduke i uvrede a on je još prilično introvertan i onako van terena kad ga vidiš nikad ne bi rekao da je fudbaler. Nema to veze sa iskustvom, svi igraju slabije kada ti tvoji navijači zvižde, samo neko manje neko više. Pisao sam o tome više puta ovde. U fudbalu se to ne vidi toliko, ali zamislite situaciju da grobari zvižde i psuju nekog košarkaša KKP... pa tablu ne bi pogodio, nema šanse.

1 hour ago, Barkley#34 said:

Partizan 30 godina živi od dece između ostalog zato što se tu lakše i lepše mulja. Pravo pitanje je zašto za tih trideset godina nije napravljen organizacioni iskorak pa da se živi i od Uefe (a tada bi se još bolje živelo od škole), nego je svaki iskorak u tom smislu uspešno upropašćen. Eno, Đorđe Tomić je dao izjavu na tu temu u medijima, ne bih ništa dodao. 

 

Druga stvar, i naša škola se uništava, nisu tu treneri prvog tima krivi što ne kuca više pravih talenata na vrata prvog tima. Uz same nazovi velike talente i sve dušebrižnike oko njih. Svi klinci su u Stanojevom sistemu imali dovoljno minuta da se pokažu, sigurno bi igrali i više da su zaslužili.

Ne bih da ispadne da branim razne lopine koje su bile u upravi FKP-a, ali mislim da to do pre par godina nije bilo moguće. Sada, ako si prvak, možeš  dva dvomeča da izgubiš i opet ćeš da igraš 6 dodatnih utakmica u Evropi.

Za omladinsku školu, mislim da grešiš. Mislim da se i dalje radi fantastično, klinci koji dodju do 1. tima su top talenti. Pogledaj reprezentaciju, pola tima su naša deca. Jović, Milovanović, Petković, Baždar... imali su dovoljno minuta da se pokažu? Pa ne ide to tako. Oni moraju da igraju konstantno, da im se istrpe greške, da ih trener ne menja uvek prve. Možeš ti da udješ kao rezerva na 20 utakmica, ali jedna cela će više da ti znači. Stanojević dopusti da dovedu Meninga koji je direktno uzeo mesto u timu Joviću i ovaj se raspao, a radi se, po mom skromnom mišljenju o jednom od najtalentovanijh igrača koji se pojavio u Srbiji u poslednjih 10-15 godina (ako su ga stvarno dali za Dijabatea, to je zločin prema Partizanu)

1 hour ago, Barkley#34 said:

Napisao sam to zato što mi je zasmetao navod da pola tima čine crnci. Uostalom, i naše dete može biti crnac, kao što rade drugi klubovi, ne govorim o tome da klub samo kupuje gotove igrače. Na kraju krajeva, i Sadik nam je doneo ogromne novce, i takve kupovine su zlato.

Meni bi bilo OK da dovedemo 10 Sadika, odnosno talentovanih igrača iz Afrike starosti oko 20 godina. Ali dovoditi igrače iz Portugalske 2. lige, Kazahstana i ostalih vukojebina sa 25-30 godina je budalaština. Ti igrači su prosek, od njih banku zaraditi nećemo, uzimaju mesta našim klincima... Postoji razlog zašto nisu dobacili do neke ozbiljne lige.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekifisher said:

Ne bih da ispadne da branim razne lopine koje su bile u upravi FKP-a, ali mislim da to do pre par godina nije bilo moguće. Sada, ako si prvak, možeš  dva dvomeča da izgubiš i opet ćeš da igraš 6 dodatnih utakmica u Evropi.

Ne slažem se. Imali smo period sa tipa 20 uzastopnih utakmica u grupama bez pobede, uz poraze od raznih timova za koje pre nismo čuli, pa poraze od npr. Zalgebja u kvalifikacijama ili ona ispadanja u grupi golovima u poslednjim minutima. Sve je to izbilo milione i koeficijente iz džepa. Onda jovo-nanovo. Prodaj klinca, nekako se ušunjaj u grupe, a i to možda, dug raste... paklena spirala. Pa eto, i prošle godine smo, bez obzira na glupi poraz od Flore i remi sa Anortozisom kući zaradili 7,2 miliona evra plus (market prava) od Uefe. Nije baš jednostavno napraviti transfer u toj vrednosti svake sezone. I ja bih ove i prošle godine išao na rezultat jer može puno da se zaradi i da se maltene živi od toga. Druga stvar je da li su doveli igrače koji su odmah spremni za taj uspeh a žreb je više nego dobar.

 

Što se tiče mladih, ok, bolje poznaješ fudbal od mene pa bih voleo da verujem da si u pravu. Međutim, mislim da mladima znači i kad igraju 60 minuta, posebno kada se u tom periodu rešava utakmica. Ako se neko od 20 godina raspadne jer je dobio konkurenciju kako će se tek izboriti u inostranstvu? Nije on u potpunosti nestao iz planova dolaskom Meniga, a to što se raspao je njegova krivica. I oni su bre punoletni, moraju da nauče da se bore i prevaziđu loš period, ne može samo da im se titra. Ja sam urlikaonna Vlade Jovanovića kada je menjao Bogdana posle 15 sekundi na parketu zbog, uslovno rečeno, greške, ali to nije za porediti sa dobijanjem 30 ili 60 minuta na fudbalskom terenu.

 

Ne znači mi puno ni status reprezentativca u mladoj selekciji jer su mnogi takvi igrači kasnije nestali. Eto, pogledaj junaka dana, Mitra, prolazio je kroz rolerkoster u karijeri ali je uvek kidao kao hrt, a golovi dođu. I kao klinac kod nas je stalno grizao a to je minimum ako hoćeš da imaš karijeru. Recimo, kod Milovanovića mi se svidelo što je jak i lepo se gradi ali me je opasno razočarao stavom na terenu i kretanjem protiv Fejenorda u BG. Nisam očekivao neki konkretan učinak od njega jer je nerealno ali mlad igrač ne sme da bude onako indolentan. Naravno, šteta je što je prodat, ali to su zlikovci u upravi. Eto, Petković je lepo počeo, ne znam zašto ga je onaj šarlatan menjao u Pazaru (osim ako nije hteo da ga sačuva od daljih batina), nadam se da će njega i Baždara novi, normalan trener gurati u domaćici i u Evropi pa da pomirimo i tvoj i moj stav.

2 hours ago, dekifisher said:

Meni bi bilo OK da dovedemo 10 Sadika, odnosno talentovanih igrača iz Afrike starosti oko 20 godina. Ali dovoditi igrače iz Portugalske 2. lige, Kazahstana i ostalih vukojebina sa 25-30 godina je budalaština. Ti igrači su prosek, od njih banku zaraditi nećemo, uzimaju mesta našim klincima... Postoji razlog zašto nisu dobacili do neke ozbiljne lige.

Slažem se u globalu. Kao što rekoh, mislim da je ideja da se odmah napadne ulazak u grupe gotovim igračima pa da se posle kombinuje sa mladima tokom sezone. Ako se u četvrtak i u narednom kolu pokaže da ovi to ne mogu odosmo u k. isto kao i da smo igrali sa klincima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barkley#34 said:

Druga stvar je da li su doveli igrače koji su odmah spremni za taj uspeh a žreb je više nego dobar.

 

6 hours ago, Barkley#34 said:

Kao što rekoh, mislim da je ideja da se odmah napadne ulazak u grupe gotovim igračima pa da se posle kombinuje sa mladima tokom sezone.

Ovo u fudbalu nije moguće. Pa Mesi, Neimar i Mbape ti ne garantuju ni titulu, a kamoli nešto više. Naravno, u regularnom takmičenju. Mučenike koje mi možemo da dovedemo ne garantuju apsolutno ništa.

 

U stvari više ništa nije sigurno ni u ostalim kolektivnim sportovima, manje komplikovanim od fudbala (videti KKP 2021/2022 :D)

Moram da spomenem i komšiluk... Doveli su 30 stranaca u zadnjih par godina, jedva njih nekoliko je uspelo da se snadje, nijedan nije nezamenjiv. Svi do jednog, verovatno skuplji od naših. I ko pravi razliku? Pa domaći igrači i povratnici! Koliko su čekali Ivanića? Godinu dana nije mogao da se sastavi sa loptom, sad da prodaju njega i Kataia bili bi 70% slabiji, sve da dovedu još 30 stranaca.

6 hours ago, Barkley#34 said:

Pa eto, i prošle godine smo, bez obzira na glupi poraz od Flore i remi sa Anortozisom kući zaradili 7,2 miliona evra plus (market prava) od Uefe. Nije baš jednostavno napraviti transfer u toj vrednosti svake sezone. I ja bih ove i prošle godine išao na rezultat jer može puno da se zaradi i da se maltene živi od toga.

Mi da bi došli do te Flore i Anartozisa i tih para morali smo da izbacimo drugoplasirani tim Rusije i mislim šestoplasirani Portugala.

(Naravno prošli smo pukom srećom, užasnom igrom, sa bivšim igračima i neznalicama na terenu i klupi. Onda smo dobili i dvomeč u Evropi na proleće posle 17 godina, nikome nije jasno kako, valjda opet sreća.  7.2 miliona palo sa neba.

Dobro da smo se rešili tih srećkovića, i doveli ozbiljne igrače i trenera (za 500.000 ukupno), jer ove godine možemo da zaradimo i 10+, a ako uzmu 110 bodova u prvenstvu mogu da budu i direktno u LŠ dogodine što donosi novih 10 milki!!!!! 🤑

UPS, nemoguće da ovaj genijalan plan nije uspeo, ove godine će ipak biti -10 miliona. Uprava napolje, što niste doveli još bar 5 stranaca da zamene ove preostale neznalice.)

Izvini, morao sam ovo da napišem, znam da ti ovako ne razmišljaš.

6 hours ago, Barkley#34 said:

Ako se neko od 20 godina raspadne jer je dobio konkurenciju kako će se tek izboriti u inostranstvu? Nije on u potpunosti nestao iz planova dolaskom Meniga, a to što se raspao je njegova krivica. I oni su bre punoletni, moraju da nauče da se bore i prevaziđu loš period, ne može samo da im se titra. Ja sam urlikaonna Vlade Jovanovića kada je menjao Bogdana posle 15 sekundi na parketu zbog, uslovno rečeno, greške, ali to nije za porediti sa dobijanjem 30 ili 60 minuta na fudbalskom terenu.

Isto kao i ovde. Neće nikada postati igrači ako ih ne staviš da igaju slobodno i u kontinuitetu. Bogdan je baš dobar primer. Ogroman talenat, bogomdan, plus najveći radnik još od Dražena. Šta misliš, da li bi postao ovo što je danas da se Dule nije vratio u KKP? Током прве две сезоне са црно-белима, код тренера Владе Јовановића, Богдановић је ретко добијао прилику да игра.У лето 2012. након повратка Душка Вујошевића на место тренера црно-белих, Богдановић је почео да добија минутажу и да постаје важан део тима (wiki)

Link to comment
Share on other sites

Deki, Bogdan uopšte nije dobar primer jer ga Jovanović uopšte nije puštao u igru a tada još uvek nije ni bio takav posvećenik. Dule mu je posvetio pažnju i dao priliku ali je to ovaj odmah i počeo da vraća. S druge strane, sad sam prošao kroz detaljne podatke, Jović je prošle sezone igrao na 48(!) utakmica, u proseku 40 minuta po meču. Niti je za poređenje sa Bogdanom niti se može reći da mu nije pružena šansa. Slažem se da je zločin ako su ga prodali oni degenerici zvani uprava.

 

21 hours ago, dekifisher said:

Ovo u fudbalu nije moguće. Pa Mesi, Neimar i Mbape ti ne garantuju ni titulu, a kamoli nešto više. Naravno, u regularnom takmičenju. Mučenike koje mi možemo da dovedemo ne garantuju apsolutno ništa.

 

U stvari više ništa nije sigurno ni u ostalim kolektivnim sportovima, manje komplikovanim od fudbala (videti KKP 2021/2022 :D)

Moram da spomenem i komšiluk... Doveli su 30 stranaca u zadnjih par godina, jedva njih nekoliko je uspelo da se snadje, nijedan nije nezamenjiv. Svi do jednog, verovatno skuplji od naših. I ko pravi razliku? Pa domaći igrači i povratnici! Koliko su čekali Ivanića? Godinu dana nije mogao da se sastavi sa loptom, sad da prodaju njega i Kataia bili bi 70% slabiji, sve da dovedu još 30 stranaca.

Naravno da ne garantuju, ja samo pišem o onome šta mi se čini da je namera, a ne da je dobro izvedeno. Drugo, i mi smo doveli Sadika i Asana kada im je karijera bila u žešćem padu, a Asano nije bio ni klinac niti malo plaćen pa da kažeš da je dobro šta god da se izvuče od i za njega. Ajde, Natho je već bio dokazan igrač pa se poklopilo.

 

Nije mesto za raspravu o komšijama ali kad već pominješ, samo se delom mogu složiti i to za Kataija i Ivanića. To što su Terza i Mrkela mutljavine koje kroz gomilu transfera izvlače novac koji se slio u klub je jedna stvar. Međutim, razliku pored pomenute dvojice su pravili i Ben, Kanga, Borjan, ranije Marin i ove sezone Dragović (verovatno još neko, ali nije baš moja oblast :classic_smile:). Na stranu poreklo poslednje trojice, oni su po fudbalskom formiranju i iskustvu stranci i dovedeni su sa strane. Neki zbog spleta okolnosti ali i to je fudbal.

 

22 hours ago, dekifisher said:

Mi da bi došli do te Flore i Anartozisa i tih para morali smo da izbacimo drugoplasirani tim Rusije i mislim šestoplasirani Portugala.

(Naravno prošli smo pukom srećom, užasnom igrom, sa bivšim igračima i neznalicama na terenu i klupi. Onda smo dobili i dvomeč u Evropi na proleće posle 17 godina, nikome nije jasno kako, valjda opet sreća.  7.2 miliona palo sa neba.

Dobro da smo se rešili tih srećkovića, i doveli ozbiljne igrače i trenera (za 500.000 ukupno), jer ove godine možemo da zaradimo i 10+, a ako uzmu 110 bodova u prvenstvu mogu da budu i direktno u LŠ dogodine što donosi novih 10 milki!!!!! 🤑

UPS, nemoguće da ovaj genijalan plan nije uspeo, ove godine će ipak biti -10 miliona. Uprava napolje, što niste doveli još bar 5 stranaca da zamene ove preostale neznalice.)

Izvini, morao sam ovo da napišem, znam da ti ovako ne razmišljaš.

Čisto da se osvrnem iako nije meni upućeno. Soči i Sparta, kao dva najveća uspeha onog tima, uz veliku seriju pobeda koja se dobrom delom naslonila na uraganski start u prvenstvu su pre svega Stanojevo remek-delo. To je za posledicu imalo pad ekipe u drugom delu jeseni što je uz ipak ograničen kvalitet, kratku klupu, veliki pad u igri pojedinaca, nesreću sa povredama i Stanojevu nesigurnost i nestabilnost (koje je preneo na tim a čiji članovi nisu uspeli da se izdignu i izdrže) dovelo do bednih partija povremeno, užasnog pada energije i sveukupnog gorkog ukusa na kraju.

 

Obojici nam je jasno da je taj tim dostigao svoje limite (povremeno je izgledalo i da ih prelazi) i da je rekonstrukcija morala da se uradi, čak i da je Stanoje ostao. Eto, potrefio nam se i žreb pa bi bila velika šteta da se to ne iskoristi.  Cenim da bi svako na klupi to postavio kao prioritet (posebno jer u mesec dana znaš na čemu si), jer je jasno da je borba za titulu od početka nemoguća misija pa imaš prostora da razvijaš igrače do mile volje.

 

Ajd' da vidimo šta nam se sprema za koji dan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo pravilo od 4+ stranaca sasvim dobro za pocetak.

 

Prvo, jer vecina ekipa jednostavno ni u primisli nema viziju ekipe od nekih 6-7 razlicitih nacionalnosti (a ni dovoljno skautinga za to), a drugo jer vecina ekipa ume da pogodi 2-3 dobra stranca, ali nista vise od toga.

Uzmimo FKCZ na primer - na terenu i klupi kao legija stranaca, a onda shvatimo da samo trojica mogu biti zajedno na terenu, ostalo su sve promasaji (Ohi, Piccini, Falco, Dioni, da ne nabrajam dalje). Jednostavno, cak i ovaj klub bi bio nista u Evropi bez dobrih domacih igraca (u domace racunam i Dragovica, Borjana, Degeneka).

Partizan je takodje igrao dobar fudbal dok je imao cetvorku Asano - Soumah - Sadiq - Natho, uz jos neke kvalitetne domace igrace, ovo sada je vec pravljenje velikog jaza izmedju napada sa jedne i defanzivnih veznih, stopera, bekova i golmana sa druge strane. Ili mozemo da uzmemo i Cukaricki koji ima stranca sa 4 data gola u ligi ili Vojvodinu koja jos nije primila gol jer ima odlicnog stranca na poziciji stopera.

Dakle, idealnih 11 bi bilo 6+5 ili 7+4 za domace igrace, ali obavezno po jedan stranac u svakoj liniji tima i jos jedan u veznom redu ili napadu. Partizan ima 5 stranaca, ali oni su dva krila, napadac i dva cmf/amf, niko od njih ne igra odbranu.

Po meni fali jedan dmf kao everton umesto nekog od dvojice krila.

Link to comment
Share on other sites

Sve dokle god ovaj savez bude ogranicavao klubove nikad necemo nista ozbiljno uraditi. Onaj ko misli da to utice na uspehe repke grdno se vara. Zaista ne znam sta se desilo sa onom idejom da se igraci EU tretiraju kao domaci, to bi trebao prvi korak da bude. Poenta je sto stranci mogu da budu znatno jeftiniji od nekih domacih igraca istog kvaliteta. I to sto su neke pozicije bas deficitarne u nasem fudbalu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...