Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

1.1m za raspad od igraca mi nemamo

"There is no reason to have a disgruntled player, nor to go the next step, to do a three-year contract with him from now on, with more than three million, as Asteras seems to be giving him," Kontos said.

And he continued: "With 300 thousand euros he can stay free. If this is his choice, Panathinaikos will not stay in such a discussion, we will look at the next day. We will look at our programming with a new coach."

 

At the same time, the publication mentions the Serb's contract. Nedovic seems to have the option of renewing it, but he preferred to wear the shirt of Asteras .

Panathinaikos also has an option for his renewal , since they can give him 100,000 euros (within the next three days) and release him, which at the moment seems unlikely.

Conversely, if Nedovic wants to leave the next year of his contract (he has to give notice by July 20) it will not be for free, as he will have to pay €300,000.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Bacon? Lik je sjajan napadač ali vjerovatno najveći divljak u EL. Najjača mi je priča da Radonja nije želio Nedovića al mu valjaju Bacon i Paris Lee od metar i po. 

Lee je dosao pre Radonjica. Zelje su Kalates, Bekon, pre Radonje. Svakako imaju para sad da kupe. Nedovic je zivi krs od igraca...de on dodj tu trava ne raste.

 

Pisao sam o njemu i kad je DR bio trener, sto dalje..IQ ispodprosecan, telo za desetku..PAO zeli top8...Zvezda sigurnu 15-18 poziciju.

 

Covic je sam izbacio Radonjica ne lozite se na price ljudi bliskim klubu pa i covica..sujete ga izjeda..i opet ce popusiti zbog toga.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Bacon? Lik je sjajan napadač ali vjerovatno najveći divljak u EL. Najjača mi je priča da Radonja nije želio Nedovića al mu valjaju Bacon i Paris Lee od metar i po. 

 

Bejkon ima takve fizikalije da je u plejofu EL lagano igrao od 2 do 4 a da defanzivno zbog toga nisu trpeli, dok je u napadu konstantno bio u prednosti ko god ga je čuvao. Lee jeste midžet, al' je dosadan kao osica i izrazito je požrtvovan igrač sa odličnim motorom, Slukasa je solidno maltretirao pritiskajući ga po celom terenu... Ako zaista dovedu Kalatesa i svedu Lija na ulogu bekapa, to je odlično zatvorena pozicija pleja.

 

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bacon i Lee da dođu u Zvezdu bila bi priča da gazda kroji tim, dok u drugom klubu su to igrači po dejovom ukusu. 😄  Inače ne bih imao ništa protiv i jednog i drugog u Zvezdi, samo kažem.

 

Inače jurite Grigonisa.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Guru said:

 

Bejkon ima takve fizikalije da je u plejofu EL lagano igrao od 2 do 4 a da defanzivno zbog toga nisu trpeli, dok je u napadu konstantno bio u prednosti ko god ga je čuvao. Lee jeste midžet, al' je dosadan kao osica i izrazito je požrtvovan igrač sa odličnim motorom, Slukasa je solidno maltretirao pritiskajući ga po celom terenu... Ako zaista dovedu Kalatesa i svedu Lija na ulogu bekapa, to je odlično zatvorena pozicija pleja.

 

 

U tuđeg tatka uvek veća patka. Bacon ima decision making kao da je ometen u razvoju, poslednji igrač za kog bih pretpostavio da bi ga Radonja želeo i siguran sam da će se usrećiti sa tim divljakom. Imao je i Johnny O'Bryant fizikalije. Lee je ok kao back up, kao starter je samo nastavak PAO priče prethodnih godina i lutanja sa divljim midžetima, a imali su i kvalitetnijih.

Link to comment
Share on other sites

ne mogu porediti njih dvojicu, i onda mi daš lebrona u prajmu kao uporedbu. 😄 

 

JOB je sigurno bio fizički najjača četvorka u EL, al džaba kad je u glavi panj. Slično i Bacon na svojoj poziciji, s tim što ja stvarno ne vidim da je tako dominantan fizikalac, snažan je i ide pravolinijski bez plana B. Clyburn mi je npr za njega pojam atletike.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

U tuđeg tatka uvek veća patka. Bacon ima decision making kao da je ometen u razvoju, poslednji igrač za kog bih pretpostavio da bi ga Radonja želeo i siguran sam da će se usrećiti sa tim divljakom. Imao je i Johnny O'Bryant fizikalije. Lee je ok kao back up, kao starter je samo nastavak PAO priče prethodnih godina i lutanja sa divljim midžetima, a imali su i kvalitetnijih.

 

Kakvo poređenje, niđe veze - JOB je fizički jak, al' to u igri skoro uopšte ne koristi nego izigrava jump shooter-a, uz to je blago undersized i atletski prilično limitiran za poziciju na kojoj igra. Zato se kao PF/C vrteo tu oko 40% iz igre i 30% za tri, neuspešno pokušavajući da dokaže da je neki skilled streč visoki.

 

Bacon svoje fizikalije pak odlično koristi za bully ball, može kao buldožer da raskrči put do koša, može da kreira separaciju za pull up kad poželi. Lik ima kompletan paket kao skorer, meni je jedino bilo upitno da li će imati range za evropsku trojku, a on je u EL bio na 42% za tri iz 3.6 pokušaja... Može da igra i na snagu i na finesu, u izolacijama je verovatno najbolji u EL, a na sve to ga niko neće bušiti u odbrani kada je fokusiran, jer ima sajz, ručerde i fizikalnost da brani od 2 do 4. Da uz sve to ima viši IQ, bolji decision making i plejmejking, verovatno ga nikada ne bi ni gledali u Evropi.

 

A Lee uopšte nije divlji midžet (samo je midžet), kroz karijeru je uvek bio više pass first igrač, sa odličnim odnosom asistencija i izgubljenih, plus je neko ko se uvek maksimalno trudi u odbrani i ima veoma brze ruke. Za startera jeste izrazito limitiran, al' za bekapa uopšte nije loš, a pošto im je glavna meta očigledno Kalates, rekao bih da će upravo tu ulogu i imati.

 

Uzgred, nemoguće je da su u tom Monaku igrali sve sami indijanci, divljaci, silovatelji itd. a oni dobili preko 70% utakmica u EL od kako ih je preuzela Ćelava Prevara i u plejofu stigli do majstorice sa Olijem, igrajući pritom odličnu košarku na obe strane terena. Uz to, Bacon je bio drugi najbolji igrač te ekipe, a Lee je imao stabilnu minutažu i ulogu, nije da pričamo o Vestermanu i Broku Motumu... Za PAO su to odlična pojačanja, još ako završe Kalatesa i recimo D-Will-a na 4, imaće fizički izuzetno moćnu ekipu, a sa više nego dovoljno talenta i biće legitiman kandidat za plejof.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Drugi najbolji igrač Monaka je bio Alpha Diallo, a rekao bih da su i centri (iako naravno ne poenterski) imali značajniji uticaj od Bacona. Ja Ćelavu prevaru nisam nikad omalovažavao, mada eto nije uspeo da uzme ni fracusko prvenstvo sa takim mamojebom. Možda poređenje sa JOB-om nije najbolje, evo može možda bolje sa Earl Clarkeom koji je zaista izgledao fizički kao evroligaški Lebron a bio užasno neefikasan i generalno nikakav igrač. Suviše sam gledao Monako prošle sezone (a i ranije u NBA Bacona) da bi me fascinirala statistika ovog silosa, video sam samo pravolinijska zaletanja, šuteve preko ruku i bez rezona, dodavanje lopte dinamikom Jordana Clarksona i generalno mislim da je Monako mogao do istih rezultata i bez njega. Znajući kako Radonjić voli da mu ekipe izgledaju, tako low IQ igrač teško da će da mu bude dobra akvizicija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

ne mogu porediti njih dvojicu, i onda mi daš lebrona u prajmu kao uporedbu. 😄 

 

JOB je sigurno bio fizički najjača četvorka u EL, al džaba kad je u glavi panj. Slično i Bacon na svojoj poziciji, s tim što ja stvarno ne vidim da je tako dominantan fizikalac, snažan je i ide pravolinijski bez plana B. Clyburn mi je npr za njega pojam atletike.

 

nisam ga poredio sa lebronom, već sam referisao na baconove superiorne fizikalije u euroleague kontekstu. 

kao lebron u prajmu za nba, u smislu da mu fizički snažni igrači na pozicijama sg-sf nisu ni do kolena

 

mislio sam da se razumemo šta kažem ali moguće da sam bio nehajan u opisu

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Drugi najbolji igrač Monaka je bio Alpha Diallo, a rekao bih da su i centri (iako naravno ne poenterski) imali značajniji uticaj od Bacona. Ja Ćelavu prevaru nisam nikad omalovažavao, mada eto nije uspeo da uzme ni fracusko prvenstvo sa takim mamojebom. Možda poređenje sa JOB-om nije najbolje, evo može možda bolje sa Earl Clarkeom koji je zaista izgledao fizički kao evroligaški Lebron a bio užasno neefikasan i generalno nikakav igrač. Suviše sam gledao Monako prošle sezone (a i ranije u NBA Bacona) da bi me fascinirala statistika ovog silosa, video sam samo pravolinijska zaletanja, šuteve preko ruku i bez rezona, dodavanje lopte dinamikom Jordana Clarksona i generalno mislim da je Monako mogao do istih rezultata i bez njega. Znajući kako Radonjić voli da mu ekipe izgledaju, tako low IQ igrač teško da će da mu bude dobra akvizicija.

Nije imao dobrog trenera??? :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

nisam ga poredio sa lebronom, već sam referisao na baconove superiorne fizikalije u euroleague kontekstu. 

kao lebron u prajmu za nba, u smislu da mu fizički snažni igrači na pozicijama sg-sf nisu ni do kolena

 

mislio sam da se razumemo šta kažem ali moguće da sam bio nehajan u opisu

 

Znam dobro šta si hteo da kažeš samo ne delim mišljenje. Jeste dobar fizikalac Bacon ali ne mislim da je toliko dominantan kao što si hteo da ukažeš, posebno ne za poziciju 3. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...