Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, propolis said:

 

A kako misliš da ga primereno katuje? Da ga ne katuje?

Pravila se očigledno znaju,a oni koji neće da ih poštuju neće biti deo tima. Do sada svi intervjui što su izašli su bili kako je atmosfera baš dobra i kako Kari nije zaheban kao pre, da je dosta opušteniji tako da je ovaj nešto gadno zahebao čim ga je odstranio.

 

dobro, ti slutis da je teo napravio nesto unforgiven, kao kada je klint istvud dobio prvog oskara; ja sam napomenuo to sve u prethodnim postovima, ne bih da se cetvrti put ponavljam.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

dobro, ti slutis da je teo napravio nesto unforgiven, kao kada je klint istvud dobio prvog oskara; ja sam napomenuo to sve u prethodnim postovima, ne bih da se cetvrti put ponavljam.

 

Šta god da je napravio sada snosi posledice, a sa obzirom na kaznu vrv je napravio neku opasnu pi.dariju.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Šta god da je napravio sada snosi posledice, a sa obzirom na kaznu vrv je napravio neku opasnu pi.dariju.

 

 

Šta je to potencijalno Teo napravio da "snosi posledice"? Dakle mene zanima šta to može da bude od strane našeg najuglednijeg reprezentativca da Kari nad njim trenira autoritet.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da mi svi godinama cekamo ovih 12 pa smo trebali ovako da idemo, nebitno sto je Bogi povredjen, nek se dokotrlja, Jovke isto, Bobi sto je bivsi, Teo sto je navukao Dedu na crveni marlboro, a ovaj pusio svetloplavi touch, pa ga Kari katovao...

 

Teodosic, Jovic, Micic

Nedovic

Bogdanovic, Guduric

Lucic, Kalinic

Bjelica

Jokic, Marjanovic, Milutinov

 

To smo mi, to je nasa repstacija i idemo tako pa sta uradimo, uradimo :s_d:

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

videcemo. takav scenario za ovskvog lika zahteva konferenciju promptno, koja se nije desila dok pricamo.

 

Tim iznad svega je  poruka jer ako bi se sazvala konferencija ispalo bi da je slučaj velika drama i da je to kao mnogo bitno. Kari ne želi da daje dodatni značaj ovom potezu jer od prvog dana spominje da nije bitno ime igrača već šta on može da da timu.

Meni je Kari kroz celu karijeru bio simpatičan i cenim njegov rad tako da ovaj potez ne dovodim u pitanje.

1 minute ago, DameTime said:

 

Šta je to potencijalno Teo napravio da "snosi posledice"? Dakle mene zanima šta to može da bude od strane našeg najuglednijeg reprezentativca da Kari nad njim trenira autoritet.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Gilmour said:

Porediti Bobana Marjanovica sa bilo kojim kosarkasem sa sireg spiska reprezentacije je totalno nepotrebno.

Covek nije kosarkas godinama unazad, minute u toku sezone nabroji sa dve cifre, a pozitivan uticaj na igru nije imao otprilike od kada je igrao u San Antoniu.

Uzasava me pomisao bilo kakvog Boban specijala od par minuta.

 

 

Isto tako vecina ljudi koji danas kukaju i drvlje i kamenje bacaju na Pesica imaju sliku Teodosica iz 2009. godine, a to odavno nije isti igrac. Uticaj na igru koji je veci od nekog role playera sa klupe (to vazi i za Bjelicu) je sigurno poguban za reprezentaciju i njene ambicije, jer oni to vise (sto je i normalno) ne mogu da iznesu.

 

Ovo "poredjenje" je zapravo bilo sa potpuno drugim ciljem, a to je da pokaze da je odnos prema jednoj i drugoj stvari cisto emotivan, a nikako logican. Cinjenica jeste da i jedan i drugi u 2022. ne treba da imaju bitniju ulogu u ekipi koja puca na zlato.

 

Legacy Teodosicu naravno da daje specificnu tezinu i jeste trulo sto se ovako zavrsava verovatno njegovo poslednje reprezentativno okupljanje, ali ako iko ima pravo da na ovaj nacin sece, to je Svetislav Pesic, pa i ova njegova "izlapela" verzija.

 

U istoriji sporta uopste, ne samo naseg i ne samo kosarke, mnogo cemo cesce naci primere gde su ovakvi potezi trenera donosili uspeh nego suprotno, kao sto je mnogo vise primera gde pasivnost prakticno gura u katastrofu (imamo i jedan primer iz nase kosarke za to) nego gde sve nekako prodje kako treba.

Link to comment
Share on other sites

KSS je užasna organizacija, ali zaista ne razumem šta se očekuje od njih sada. Da izađu sa komentarom kako se Teo nije zalagao i zato je precrtan? Da napišu da nam je trener izlapeli matorac i izvine se Teu? Da lažu kako je povreda u pitanju? Evo, zaista ne znam. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

KSS je užasna organizacija, ali zaista ne razumem šta se očekuje od njih sada. Da izađu sa komentarom kako se Teo nije zalagao i zato je precrtan? Da napišu da nam je trener izlapeli matorac i izvine se Teu? Da lažu kako je povreda u pitanju? Evo, zaista ne znam. 

 

selektor treba da napravi konferenciju za ovo a ne kss, danilovic ili chova

 

Edit typo

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

KSS je užasna organizacija, ali zaista ne razumem šta se očekuje od njih sada. Da izađu sa komentarom kako se Teo nije zalagao i zato je precrtan? Da napišu da nam je trener izlapeli matorac i izvine se Teu? Da lažu kako je povreda u pitanju? Evo, zaista ne znam. 

Da ne dozvole da novinar sazna da se kapiten izbacuje van najbolji 18 pre zvanicne objave,da izbace spisak kao sve normalne reprezentacije,da dovedu lekara koji nece da dozvoli ovo sto se desilo Aleksi,da ne dozvole novinaru informera da upadne i slika selektora u pripremnom kampu i na kraju da nema Sasu Danilovica za predsednika.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Treba i Bjelicu precrtati. Sve te isluzene igrace, osnova Jokic i Micic. MVP NBA lige je tu..nije da smo prvi favoriti, ali dugo nismo i bili.

 

Licno bih izbacio sigurno Bjelicu i Nedovica. Bjelica ne lici na kosarkasa vise dok je Nedovic maneken, da Oli nisu izbacili u drugu ligu trofej ne bi video u zivotu.

 

Dovesti mlade Jovica, ovoh iz NSa sto igra u NBA..napraviti tim koji moze igrati godinama..vezati ih za repku, a ne da slusaju Tea i ostale matorce kako palamude ..za palamudjenje je tu Kari

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Treba i Bjelicu precrtati. Sve te isluzene igrace, osnova Jokic i Micic. MVP NBA lige je tu..nije da smo prvi favoriti, ali dugo nismo i bili.

 

Licno bih izbacio sigurno Bjelicu i Nedovica. Bjelica ne lici na kosarkasa vise dok je Nedovic maneken, da Oli nisu izbacili u drugu ligu trofej ne bi video u zivotu.

 

Dovesti mlade Jovica, ovoh iz NSa sto igra u NBA..napraviti tim koji moze igrati godinama..vezati ih za repku, a ne da slusaju Tea i ostale matorce kako palamude ..za palamudjenje je tu Kari

 Ne sada. Ovo je poslednja šansa ove generacije da uzmu zlato, treba ponekom i istolerisati ponešto što nose godine. Sa izuzetkom Bjelice, većina igrača je još uvek u naponu snage. Posle ovog takmičenja, ući u proces postepenog podmlađivanja reprezentacije. Ne prebija se to preko kolena (primer Španija). Mislim, kako sad da isteraš Nedovića nakon ovog spleta postojećih okolnosti. 🤔

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Treba i Bjelicu precrtati. Sve te isluzene igrace, osnova Jokic i Micic. MVP NBA lige je tu..nije da smo prvi favoriti, ali dugo nismo i bili.

 

Licno bih izbacio sigurno Bjelicu i Nedovica. Bjelica ne lici na kosarkasa vise dok je Nedovic maneken, da Oli nisu izbacili u drugu ligu trofej ne bi video u zivotu.

 

Dovesti mlade Jovica, ovoh iz NSa sto igra u NBA..napraviti tim koji moze igrati godinama..vezati ih za repku, a ne da slusaju Tea i ostale matorce kako palamude ..za palamudjenje je tu Kari

Ti kao iz kome da si se probudio,ne igraju Jovic i Poku,Alen van spiska pa ako izbacis Bjelicu starter postaje Kurizda jer Deki,zna se,igra tek od polufinala.

Salu na stranu povredama i bravurama selektora skoro sigurno pored Bjelice upada/upadaju i Jaramaz,Nedovic,Deki u nekoj kombinaciji i Dobric.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Snjofko said:

Jos imate tri reprezentacije da glasate, nemoj posle bude Kari samo po svome tera.

 

Brate ovi tvoji spiskovi su ko liste za odstrel.

(A do prvenstva ima jos ojha...)

Ovako se ne gine ni kod Agate Kristi

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Treba i Bjelicu precrtati. Sve te isluzene igrace, osnova Jokic i Micic. MVP NBA lige je tu..nije da smo prvi favoriti, ali dugo nismo i bili.

 

Licno bih izbacio sigurno Bjelicu i Nedovica. Bjelica ne lici na kosarkasa vise dok je Nedovic maneken, da Oli nisu izbacili u drugu ligu trofej ne bi video u zivotu.

 

Dovesti mlade Jovica, ovoh iz NSa sto igra u NBA..napraviti tim koji moze igrati godinama..vezati ih za repku, a ne da slusaju Tea i ostale matorce kako palamude ..za palamudjenje je tu Kari

 

Znas kako, nas je jedan Skola izbacio.

 

Uvek kukamo kako drugima igracu igraju do 40.godine - Gasol, Skola, Novicki, Djinobili... a kod nas zavrsavaju karijeru u reprezentaciji sa 30.

 

Kako ces ikoga naterati da igra do 40.godine, ako ih sam odbacujes sa 30?A neko mozda bude potreban i koristan i sa 40.

 

Dakle, treba ih zvati da budu tu.

 

Sa druge strane, ako ih vec zovemo iz postovanja, pa necemo se pokopovati samo zato sto imaju neko ime ako vidimo da ne mogu vise da doprinesu, sta vise, ako krenu i da odmazu.

 

 

 

Sta je onda neko logicno resenje?

 

Da se pozovu na osnovu starih zasluga na siri spisak, cak iako ne zasluzuju vise ili se ne uklapaju u viziju, ali da kad dodju na pripreme budu tretirani kao i svi drugi i da se ravnopravno bore za mesto u 12.

 

Videti konkretno na treninzima sta jos mogu i imati u podsvesti da imaju i iskustvo i i dalje neko znanje i da bi mogli nekad u nekom trenutku doneti nesto sto ce prelomiti utakmicu, mozda i prvenstvo.

 

Ali ako selektor proceni da nisu kadri vise to da urade, da ne ispasta reprezentacija zbog toga i da prihvate da su samo vojnici reprezentacije i da su na sirem spisku kao i svi ostali i da mogu da otpadnu sa istog. Nema ljutnje.

 

Nije li to logican i jedini ispravan nacin razmisljanja?

 

I nije li to ono sto je po svemu sudeci Pesic uradio?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi pisati izgleda.

 

Niko ne zamera Kariju što bira tim, jasno je da je on selektor. Iskreno ni ja ga ne bih zvao ni ovog leta a ni prošlog.

 

Ali ovako ophodjenje prema jednom Milošu Teodosiću je nečuveno. Velika sramota za savez. Ako to nekima ne smeta, to već mogu da razumem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, drgnk said:

 Ne sada. Ovo je poslednja šansa ove generacije da uzmu zlato, treba ponekom i istolerisati ponešto što nose godine. Sa izuzetkom Bjelice, većina igrača je još uvek u naponu snage. Posle ovog takmičenja, ući u proces postepenog podmlađivanja reprezentacije. Ne prebija se to preko kolena (primer Španija). Mislim, kako sad da isteraš Nedovića nakon ovog spleta postojećih okolnosti. 🤔

Ma Nedovica ne bih ni zvao..fensercic, muka mi od njega. Antipatican lik skroz.

 

Pre bih zvao Dimitrisa

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Magia said:

 

Ovo sam znao od pre, ali iskreno nikad nisam znao zbog cega je to tako? Imamo li neki napismen dokaz? 🙂

 

Ima: https://www.fiba.basketball/europe/competitions-regulations-2017.pdf

 

Strana 38.

 

 

11 minutes ago, Snjofko said:

 

Znas kako, nas je jedan Skola izbacio.

 

Uvek kukamo kako drugima igracu igraju do 40.godine - Gasol, Skola, Novicki, Djinobili... a kod nas zavrsavaju karijeru u reprezentaciji sa 30.

 

Kako ces ikoga naterati da igra do 40.godine, ako ih sam odbacujes sa 30?A neko mozda bude potreban i koristan i sa 40.

 

Dakle, treba ih zvati da budu tu.

 

Sa druge strane, ako ih vec zovemo iz postovanja, pa necemo se pokopovati samo zato sto imaju neko ime ako vidimo da ne mogu vise da doprinesu, sta vise, ako krenu i da odmazu.

 

Ako nas je Skola izbacio, zbog koga je to bilo? Mislim ima ona jedna fora... 

 

11 minutes ago, Snjofko said:

Sta je onda neko logicno resenje?

 

Da se pozovu na osnovu starih zasluga na siri spisak, cak iako ne zasluzuju vise ili se ne uklapaju u viziju, ali da kad dodju na pripreme budu tretirani kao i svi drugi i da se ravnopravno bore za mesto u 12.

 

Videti konkretno na treninzima sta jos mogu i imati u podsvesti da imaju i iskustvo i i dalje neko znanje i da bi mogli nekad u nekom trenutku doneti nesto sto ce prelomiti utakmicu, mozda i prvenstvo.

 

Ali ako selektor proceni da nisu kadri vise to da urade, da ne ispasta reprezentacija zbog toga i da prihvate da su samo vojnici reprezentacije i da su na sirem spisku kao i svi ostali i da mogu da otpadnu sa istog. Nema ljutnje.

 

Nije li to logican i jedini ispravan nacin razmisljanja?

 

I nije li to ono sto je po svemu sudeci Pesic uradio?

 

Sve životinje su jednake, ali su neke jednakije od drugih. Jbg, nemaju svi jednak status u nekom smislu i ja smatram da je to ok; Teo ne treba da bude privilegovan i da spava ne mekanijem dušeku, ali ima jaču reputaciju u reprezentaciji od Micića, Nedovića, Jokića i to je fakat. Tako se prema njemu treba i ophoditi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Ne..sto. Uzeo je prsten?

Da si gledao, video bi koliko je sjajno odigrao plej of. Bez problema je čuvao najbolje igrače lige (Luku i Tejtuma). Sjajne performanse je dao u odbrani. GSW je gledao da ga zadrži nekako, ali on je rešio da mu je vreme za Evropu. Ne bih nimalo potcenio uticaj Bjelice na ovom EP-u. To je verovatno i poslednje prvenstvo u repki, verujem da želi po svaku cenu zlato.

 

Pun iskustva koji će da krvari kolena iza Jokića, a nije mu strano ni da udeli pravovremeni pas i izmisli neke poene. Čini se da bi mogao biti neizostavni deo šampionske ekipe. Prekopotreban u rotaciji sa činjenicom da nemamo neku sjajnu opciju na krilnom centru.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...