Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

15 hours ago, mmajstor said:

 

Rola i uloga igraca u reprezentaciji nikada nije bila ista, kao sto nece ni biti. Zbog toga Birca nije ni ulazio protiv Argentine koja je jedino bila bitna. Protiv Angole, Filipina, Portorika...mogao je i Sava Lesic da igra. Sa druge strane svi u reprezentaciji moraju biti isti - po zalaganju, trudu i zelji... inace dzaba smo krecili. 

Birca je upadao u roster najvise zbog povreda ostalih igraca. Da su Teo ili Gagi ostali zdravi siguran sam da bi otpao i ne bi bio na SP. 

 

Samo što nikom nije jasno kakve veze imaju Teo i Gagi sa Birčom. Kao kada bi se tebi pokvario akomulator na kolima, a ti odeš u prodavnicu i kupiš lonac auspuha.

 

Duško za Zvezdu da, za repku nikako.

Edited by Vredni mrav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vredni mrav said:

Samo što nikom nije jasno kakve veze imaju Teo i Gagi sa Birčom. 

 

Nije nikome nego u ovom slucaju nije jasno samo tebi. I Teo i Gagi i Birca su konkurisali za 12 igraca koji ce biti na spisku. Odluka da se ide sa samo 4 beka je iznudjena nakon povrede ova dva igraca. Nije bilo planirano. Mogao je da se naknadno pozove npr. Avramovic od bekova ali nije, pa se moze reci da je Birca upao umesto nekog od bekova koji bi naknadno bio pozvan, jer je odradio cele pripreme. 

 

Druga je tema sto Birca koliko god da je kljakav, nije imao nikakav uticaj na nase ispadanje s obzirom na svoju minutazu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citam danas da je Srbija spremna da zidvoji 3.5mil evra za organizaciju turnira za odlazak na OI. Od cijih to para? da li to Vucic, Djordjevic i ostali uplacuju iz svojih dzepova. Vec drugi put moramo organizovat kvalifikacioni turnir da bi bili na velikom takmicenju, a zemlja kosarke smo. Nismo mi ni k od kosarke vise.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, slavisa said:

Citam danas da je Srbija spremna da zidvoji 3.5mil evra za organizaciju turnira za odlazak na OI. Od cijih to para? da li to Vucic, Djordjevic i ostali uplacuju iz svojih dzepova. Vec drugi put moramo organizovat kvalifikacioni turnir da bi bili na velikom takmicenju, a zemlja kosarke smo. Nismo mi ni k od kosarke vise.

 

to ti je od istih onih para od kojih gledaš sastave zvezde i partizana, nego se zaradi od otkaza pa pretekne. 

 

jel sad okej? 

... a ima i ona fontana što se reprodukuje al to ide za fmp 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Kao da smo stvoreni samo da kontriramo....svemu i u svemu... Ne valja što hoćemo da organizujemo kvalifikacije za OI, a kad ih ne bi organizovali drvlje i kamenje bi bilo na čelnike KSS... Nikad zadovoljni i definitivno...na krivo nasađeni 😉...

Toliko je do jaja stanje u državi, da nam tih pišljivih 3,5m evra ništa ne znači. Zlatno doba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Toliko je do jaja stanje u državi, da nam tih pišljivih 3,5m evra ništa ne znači. Zlatno doba.

 

naravno da znači, kao što znače i sve one pare koje godišnje odlaze na zvezdu i partizan. međutim, to malo kome smeta

 

ja lično ne bih davao te novce za organizaciju turnira, kao što ne bih davao ni ovim klubovima, kojima je tih 3ipo milke "dobar dan" na godišnjem nivou. a onda na toj osnovi uzmz pa zarađuju lovu. 

 

samo mi je smešno ovo trtljanje o parama a zvezda i partizan dobiju te pare da bi došli u priliku da igraju evropska takmičenja kako bi mogli da zarade

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, slavisa said:

@uini ne znam kako si stekao da sam ja za davanje para czv i partizanu a nisam za reprezentaciju. Ja sam za da se i Czv i Partizan privatizuju, pa ko koliko zaradi. Ovako se igraju nasim parama, zgracu u dzepove a rezultata nigde.

 

 

A gde si ti to nama napisao lepi?

 

Na matičnoj czv temi ili sad ovde na reprezentativnom topiku, kad te @uini pecnuo.

 

 

Nešto te ne vidim da se zgražavaš i zgranjavaš što se trećina ove sume za turnir ditektno isplatila Fići Čoviću.

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2019 at 12:07 AM, pepe sancez said:

Ne bi. Trenirao je BiH, da nije bilo kurslusa u savezu napravio bi on rezultat

 

Bi kurac. I da su Juka, Mirza, Nihad i svi ostali bili okupljeni, opet bismo popusili. Dusku je Albijanic bio glavna napadacka opcija u reketu pored Kikana?! Nema dalje. Ove nase uhljube ni Fil Dzekson ne bi doveo u suru. Rastimovana banda koja ne utrenira jednu jedinu akciju na reprezentativnim okupljanjima i pripremama, sve se igra individualno i divlje. Stanel sut - raspad sistema. Kakav ba rezultat, nema od bh-kosarke nista. Samo prazne price sbb-kbb.

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

Ja znam dvije stvari. 

Jedino je on mogao Mirzu da smiri. Cuo sam pricu (parafraziram) kad je Mirza na utakmici zaredao neke promasaje ili je fizicki izduvao, izvodi ga Ivanovic Mirza kao nece. Kasnije sta je bilo, kao mogao sam, a on ga ohladi. Navodno je Mirza i pricao kako nikada ne psuje i ne galami na igrace, ali uvijek ima pricu da ti pokaze kako si ispao glup, kao npr. budi pametan, a ne glup kao onaj u onoj situaciji. I tako slicno.

 

Takodje, Nemanja Gordic je bio izuzetan ono ljeto sto je bio pod njim. Isto za njega nema lose rijeci.

 

Sjecam se da je iskopao i Mitrovica ko zna odakle, igrao mu kao pravi bek suter.

 

Ostaje jedino dilema kod njega da li spartanski treninzi mogu da prodju danas, a znanje mu niko ne moze oduzeti. Stavise, te price su smijesne. Kao onomad za izlapjelog golubara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pepe sancez said:

Ja znam dvije stvari. 

Jedino je on mogao Mirzu da smiri. Cuo sam pricu (parafraziram) kad je Mirza na utakmici zaredao neke promasaje ili je fizicki izduvao, izvodi ga Ivanovic Mirza kao nece. Kasnije sta je bilo, kao mogao sam, a on ga ohladi. Navodno je Mirza i pricao kako nikada ne psuje i ne galami na igrace, ali uvijek ima pricu da ti pokaze kako si ispao glup, kao npr. budi pametan, a ne glup kao onaj u onoj situaciji. I tako slicno.

 

Takodje, Nemanja Gordic je bio izuzetan ono ljeto sto je bio pod njim. Isto za njega nema lose rijeci.

 

Sjecam se da je iskopao i Mitrovica ko zna odakle, igrao mu kao pravi bek suter.

 

Ostaje jedino dilema kod njega da li spartanski treninzi mogu da prodju danas, a znanje mu niko ne moze oduzeti. Stavise, te price su smijesne. Kao onomad za izlapjelog golubara.

 

Raspad sistema u bh-kosarci ponajmanje ima veze sa trenerom, njegovim znanjem, radom, odnosom sa igracima. Bili su na klupi i Aco, i Dusko i Dule. Znaci da nije do trenera.

Aco je otjero Ognjena Kuzmica iz reprezentacije.

Od naturalizovanih igraca nismo imali mahom nikakve koristi, a forsirani su na pleju jos od eurobasketa '03 u Svedskoj, kada je Mirza i debitovao u reprezentaciji.

Selekcija igraca je cudna. Nihad je igro to ljeto 2013. u Sloveniji maestralno, bio i bolji i ucinkovitiji od Mirze koga svi pamte po trojkama protiv Litve, pa se ubrzo trajno oprostio od reprezentacije. Totalno nelogicno fakat, u najboljim godinama. Gordic se svadjo sa ljudima iz saveza jer mu nisu obezbijedili valjda neki plac i gradjevinske dozvole za roditelje. Duska vecina nije bendala, pa je sastavljo tim s koca i konopca, gdje su nas na kraju Finci i Rusi premlacivali u Francuskoj, hajd Francuzi i nekako, Kikan pogadjo one lude suteve protiv Izraela i to je sve od tog jadnog i cemernog Duskovog mandata. Mali Musa se jedini suprotstavio Mirzi u Mejdanu, publika ga podrzala, al i ono kad pogledas sa strane i distance, sramota je ono nevidjena da ti se igraci medjusobno hvataju za vratove na parketu. Rasulo totalno - to je sinonim za bh-kosarku. Ponavljam, ni Fil Dzekson koji je O'Nila i Brajanta uspijevao iskontrolisat, u Bosni bi ubrzo pakovao kofere!

Link to comment
Share on other sites

Nije tema BH kosarka niti reprezentacija direktno. Vise se govorilo o Dusku kao treneru. Ja i dalje mislim da bi da je do njega on napravio sasvim dobar posao i kao selektor BiH reprezentacije. 

 

Mozemo diskutovati zasto mu je karijera u stangaciji i posljednjih 10 godina, ali je on mozda uz Zeljka i posljednji aktivni dinosaurus koji je objedinio staru Jugo kosarku i moderne tokove. A pride trenirao je i skoro sve najbolje Argentince i mnoge druge velicine. Nema igraca u Evropi danas koji bi se njemu postavio kao velicina.

 

Mozda je cudan ili cudak, svojeglav, nefleksibilan, ali isto tako treba mu i iskra da se vrati na veliku scenu. U tom kontekstu je on perfect fit za reprezentaciji Srbije, a moj vlazni san za Zvezdinu klupu.

Edited by pepe sancez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

A gde si ti to nama napisao lepi?

 

Na matičnoj czv temi ili sad ovde na reprezentativnom topiku, kad te [mention=22]uini[/mention] pecnuo.

 

 

Nešto te ne vidim da se zgražavaš i zgranjavaš što se trećina ove sume za turnir ditektno isplatila Fići Čoviću.

Kakav si ti moderator kad ne čitaš svaki post svakog člana. Pisao sam o tome na czv temi. Možeš slobodno proverit

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...