Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 minutes ago, Golijat said:

 

Lucic nije bio bas toliko los ni danas ni proslu utakmicu protiv italijana,samo nas je navikao na mnogo bolje partije. Gudura mora da se probudi,a ako od Simona ne vidis nikakvu korist jbg onda,ne znam sta da ti kazem... 🙂

 

6 minutes ago, realno *w said:

 

Jedino što nije bio dovoljno aagresivan u napadu, sve ostalo je bilo tu. Čak i u tom napadu je napravio nekoliko dobrih pozicija za ostale, a odbrana je bila perfektna, otud i ponajbolji -/+ u ekipi.

 

Meni se čini da on definitivno podiže nivo igre.

Moja greška, trebao sam precizirati da se moja opaska odnosila na igru u napadu. I danas je Lučić imao 5-6 čistih pozicija i odlučio da ne šutira, već da podeli izlazni pas ili čak da fintira igrača koji dobrano kasni, uđe u skraćeni korner i onda umesto da šutira opet podeli izlazni pas. Košarka se igra da bi se stvorila otvorena pozicija, a tvoje je da je šutneš kad te protivnik ostavi samog.

 

@Realni Daj nemoj me zezati, kao da je +/- relevantan na ovim utakmicama, defanzivni doprinos mu niko ne može osporiti, ali u napadu može mnogo bolje. Ipak je on 10-12 ppg EL igrač, i dobro ga je služio šut u EL.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Liska Manjina said:

 

Moja greška, trebao sam precizirati da se moja opaska odnosila na igru u napadu. I danas je Lučić imao 5-6 čistih pozicija i odlučio da ne šutira, već da podeli izlazni pas ili čak da fintira igrača koji dobrano kasni, uđe u skraćeni korner i onda umesto da šutira opet podeli izlazni pas. Košarka se igra da bi se stvorila otvorena pozicija, a tvoje je da je šutneš kad te protivnik ostavi samog.

 

@Realni Daj nemoj me zezati, kao da je +/- relevantan na ovim utakmicama, defanzivni doprinos mu niko ne može osporiti, ali u napadu može mnogo bolje. Ipak je on 10-12 ppg EL igrač, i dobro ga je služio šut u EL.

 

Ne znam šta bih ti rekao, stoji da je mogao da opali to, isto tako ovo što je fintirao igrača i prošao i napravio višak, nije loš potez. Nije da je baš toliko bio sam, čuvar se oba puta bio dobro zaleteo.

 

Ali jedna stvar mi nije jasna: igramo jako bitnu tekmu druge runde, damo 90 poena, pobedimo 50 razlike, sprdamo se na terenu, odmorimo nosioce, opet se proučava koji igrač nije baš dao nešto posebno, jer valjda treba 12 igrača da da po 12-13 poena, da bi sve bilo ok.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Ne znam šta bih ti rekao, stoji da je mogao da opali to, isto tako ovo što je fintirao igrača i prošao i napravio višak, nije loš potez. Nije da je baš toliko bio sam, čuvar se oba puta bio dobro zaleteo.

 

Ali jedna stvar mi nije jasna: igramo jako bitnu tekmu druge runde, damo 90 poena, pobedimo 50 razlike, sprdamo se na terenu, odmorimo nosioce, opet se proučava koji igrač nije baš dao nešto posebno, jer valjda treba 12 igrača da da po 12-13 poena, da bi sve bilo ok.

Generalno mislim da imamo loš učinak sa te pozicije, pozicija trojke. To se ne odnosi samo na današnju utakmicu već na celi turnir, a boga mi i na pripremne utakmice. Protiv ozbiljnih odbrana poput Francuske ili Amerike trebaće nam da navedeni igrači pogode taj otvoren šut i da uzmu šut bez razmišljanja.

 

Daj nemoj me zezati, imao je i više nego dovoljno vremena da šutira, a to što se protivnik zaleteo može samo biti bonus pošto može faul iznuditi. Nije on napravio nikakvu prednost tim driblingom, obziromd a je i nakon njega ostao sam i poslao izlazni pas.

Link to comment
Share on other sites

 
dajte malo dužu verziju ovoga u gifu, jbt koji momenat...

Jel ovo beše kad je poveo Jokić, dodao Bobiju koji je našao Jovića dole ko snajperom [emoji1]

U normalnoj košarci obično 1 počinje napad pa 4 nalazi 5, kod nas naopako, 4, 5 pa 1 pod košem [emoji12]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...