Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

18 minutes ago, Swift Pancakez said:

prvi bold svakako stoji za djurovica...ali stoji i drugi

covek vrti jednu istu pricu vec 20 i kusur godina

stomak mi se prevrne kad vidim da su ga zvali kao "strucnog" konsultanta

to ti je kao da zovu zivu ili karasija da strucno komentarise fudbal

Istina je da se ponavlja. Desava mu se slicno sto se desava ljudima koje prestigne vrijeme. Prestanu da budu aktuelni, pa zive u sjecanjima. Ali ne mogu da dozvolim da bude kanta za napucavanje kada se prica o kosarci jer eto nije insta ili tviter aktuelan. I dalje njegov skener igraca pogodi vise sustine nego desetine postova ovde naoisanih. Pa cisto neka stoji i ovaj stav kad pocne o njemu da se pise posprdno. On je na tajmautima vise pljuvacke kroz brkove prolio po vrhunskim igracima nego sto je neko i pogledao na televiziji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Swift Pancakez said:

isto ili slicno moze da se kaze i za zivu

sto ne znaci da covek ima sta da kaze u 2019. godini

 

vlade đ. je svojevremeno bio veliki trener koji je pobeđivao bolje od sebe. živa je uvek bio idiot

 

slažem se, vlade je odavno prestao da prati tendencije u košarci. opet, video sam pre neki dan dejana milojevića ali ga nisam slušao. jel rekao išta relevantno?

meni su veća misterija ti neki igrači kao npr savan (ali generalno bilo ko) - do juče si igrao basket i nemaš apsolutno ničim da edukuješ publiku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vlade Đurović je samo za sprdnju, ništa više. Daj molim vas da neko okači njegovu govoranciju iz poluvremena sa Italijom, pa ono pijan čovek ne bi izbulaznio. Kako da okarakterišeš nekoga ko kaže da je loše što imamo više skokova i asistencija, ili da to što imamo mnogo asistencija znači da smo loši u igri 1 na 1? Da postoji neka odgovornost za izgovoreno, Kosica je trebalo da ga isprati fino iz studija dok se ne otrezni. 

 

Uopšte, frapantno je nizak kriterijum RTS komentatora na ovom prvenstvu. Nije ni čudo da je jedan mediokritet poput Šarenca tamo bog i batina što se tiče košarke. Zatvoreni kružok.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Uopšte, frapantno je nizak kriterijum RTS komentatora na ovom prvenstvu. Nije ni čudo da je jedan mediokritet poput Šarenca tamo bog i batina što se tiče košarke. Zatvoreni kružok.

 

Plata prvog, pretplata 250 kinti... ko da se cima da se edukuje i prati... jebeš basket, daj Radoşa Bajića.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

hahaha vlade vlade, šta nam asistencije rade 

 

Imamo mnogo asistenija: nismo dobri u igri 1 na 1.

Nemamo mnogo asitencija: igrači su nam sebični i sve hoće sami.

Mnogo ofanzivnih skokova: svi se zaleću na koš, ne vraćamo se lepo u odbranu.

Mnogo defanzivnih skokova: ne trčimo lepo kontre.

Mnogo šutiramo trojke: iznuđeni šutevi.

Loš procenat iz igre: uzimamo nekvalitetne šuteve.

Visok procenat šuta iz igre: neće nas uvek ovako dobro služiti šut.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja bas siguran da cemo toliko lako sa Spancima niti da ce Italijani da im naprave neki problem. Po meni Spnci su jedini pravi test do 1/2 SP.
Nisu oni Italijani pa da na celom rosteru imaju pola centra,samim tim nece Raduljica da imitira ONila sa 15 slobodna bacanja.
Imaju najboljeg defanzivnog C, Gober da izvine, ali ovakav PO run kakav je M.Gasol imao moze da sanja.Jeste on fizicki izasao iz prime, ali odbrana nije dovoljno samo telo, vec i tikva a Gasol je i protiv mocnog GSW pokazuje da i dalje ima vrhunsku anticipaciju, BBIQ, kretnju i ostalo, pa je znao da zaustavi i plesove Currya kod preuzimanja, sto ne moze svaki C.
Dok je u serijama protiv Orlanda i File zaustavio 2 legit all stara. I jos ima sasvim solidan rezime protiv Jokica (https://www.landofbasketball.com/games_between/marc_gasol_vs_nikola_jokic.htm) mislim da retko koji C ima "pozitivan" h2h skor protiv Jokica dok je Gasol i prosle godine bio bolji na 2 od 3 meca.
A za bekove imaju Rubija koji je jedan od boljih defanzivnih bekova na SP. Jos su itekako namazani svi od ekonoma do 12 igraca u rosteru.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vepar said:

Vreme je da se stavi tacka na ovu spansku generaciju.

 

I ja to mislim. Dobri su Španci i naravno da nisu za potcenjivanje, ali njima su glavna dva igrača Rubio i (sad već vremešni) Marc. Uz dužno poštovanje, to je dečja pesmica u odnosu na prime Navarra i Paua. Llulla su povrede dosta unazadile, on je u baš prosečnoj formi. Ovi ostali igrači nisu lideri niti se tako osećaju, ne vidim da tu neko može protiv nas da iskoči i ubije nas sa 15+ poena, možda Huancho ali nikad ne bih stavio pare na to. 

Link to comment
Share on other sites

Juce tesno, talijani igraju tvrdo, i napad i odbrana po malo skripe. Salo uvodi Raduljicu, ja se mislim, brate, koji ce problem on da ti resi???

 

Kad ono, malo zategli odbranu, malo na iskustvo uguravali loptu u kos i eto vec 10 razlike. Tad se setih Divca i njegove uloge 2002. Ucinak na terenu mu je bio daleko vazniji nego sto to statistika pokazuje. Jednostavno, iskustvo i namazanost su nekad vazniji od suvog kvaliteta, a to je i Radule juce doneo.

Naravno, Vlade je imao i ogroman (rekao bih i apsolutno zasluzen)  ugled u kosarkaskoj javnosti pa samim tim i kredit kod sudija.

Nije mi cilj bio da ovu dvojicu direktno poredim, vec prosto da istaknem neke finese koje se ne vide uvek golim okom a uticu na konacan uspeh.

Edited by Marvin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...