Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

17 minutes ago, Miki8 said:

Po cemu je to u slabijoj formi??? Izgleda fizicki jaci nego sto je bio pre dve godine.

 

Jači jedno 7-8 kila prvoklasne slan'ne.

Just now, pantelia said:

Jel ulazio Rica Ubica na nekoj utakmici?

Dao Amerikancima trojku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba previše ulaziti u analizu ovih pripremnih mečeva. Jovic propustio većinu utakmica, Bogdan obe u Abu Dabiju, Milutinov protiv USA. To su trojica startera sa prošlog SP. Čeka se i Deda. Da ne govorim o raspodeli minutaže, gde neki momci će retko videti parket ili neće uopste ni biti u timu. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

“Dobro je, nije loše, sanirao sam povredu još malo da se vrati snaga i biće sve dobro,” rekao je as Atlanta Hoksa posle susreta.

 

Davidovac o povredi: Oporavljam se, počeo sam da treniram, nadam se što pre i u punom ritmu.

https://meridiansport.rs/kosarka/dejan-davidovac-srbija-japan-grcka-oi-2024-kosarka-povreda/

Edited by Kankkunen
  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Beonegro said:

Jači jedno 7-8 kila prvoklasne slan'ne.

39 minutes ago, pantelia said:

Videcemo kako ce igrati na Oli.

 

Ovo su ipak pripremne utakmice. Ne ocekujem i ja sad da ce da zapinje.

Link to comment
Share on other sites

Je l sam dobro razumeo prolaznost na OI… 
 

Znaci, iz grupa idu prve dve, i 2 najbolje treceplasirane , to je 8.


u 1/4 finalu se zrebaju parovi i 3 prvoplasirane i najbolja drugoplasirana su nosioci koji ne mogu izmedju sebe u 1/4 finalu. Takodje isti timovi iz grupe ne mogu izmejdu sebe. 
Ako sam dobro razumeo propozicije, ovo bi trebalo nama savrseno da odgovara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Karijevi kerovi Dobrić i Aleksa.. Kod Karija su 30% bolji igrači nego po klubovima.

 

+ Vanja 

 

Za sada se Petrušev i Dobrić najbolje kapiraju sa Jokićem. 

 

Glavni utisci sa utakmice:

 

  • Vasilije počeo da dodaje Jokiću! Generalno je odigrao odličnu utakmicu.
  • Kobra, Vanja i Aleksa su fantastični u tranziciji. 
  • Sviđa mi se konekcija Jokić-Petrušev i Jokić-Jović.
  • Ali ništa ne može na crtu konekciji Kobra-Avram 😄 

Japanci ubacili 20 trojki, subjektivni osećaj je da su pogodili svaku koju su šutnuli. U napadu smo izgledali odlično, matori je ispizdeo zbog odbrane par puta, čak ušao u teren. Generalno je bio nekako namrgođen i po završetku tekme je prišao do koša ka severnoj strani, stao tu i jedno 2 minuta gledao u statistiku igrača ;D Volela bih da znam šta mu je prolazilo kroz glavu.

 

Stvarno je fascinantno gledati Jokića izbliza, kako je iščačkao neke "nemoguće" lopte i postigao koševe. Međutim, lenjost na defanzivnom skoku se ne može tolerisati, ni njemu ni ostalima. Moraće to mnogo bolje.

 

I dalje pomalo statiramo u napadu dok je lopta kod Jokića, pa onda Bogi krene prvi tu nešto da radi.

 

Bila je fina atmosfera, dosta klinaca sa super transparentima, jedva su čekali da vide naše reprezentativce. Da iskoristim priliku i opsujem Nešu Ilića. Prijateljica i ja smo imale karte za nivo 200. Dolazimo i neke dve ribe nam sede na mestima, mi pitamo da li imate karte, one tu promumlaju kako ih je neko smestio tu i ne znaju ništa. Kaže ova moja "pominju nekog Acu Ilića, ja ne znam ko je to" :lol_2: Mi pozovemo volonterke i objasnimo da su to naša mesta, one dođu i kažu smestio ih je tu Neša Ilić, zvaćemo organizatore jer mi ne možemo ovo da rešimo. Dolazi badass devojka u štiklama, pita o čemu se radi, imate karte? Pa nemamo. Onda ne možete da sedite tu, ove devojke imaju kupljene karte za ta mesta. Moraćete da se sklonite. Ali Neša Ilić nam je rekao da sednemo ovde... Kako je čula ime samo je zakolutala očima i rekla vidite, ne zanima me ko vas je smestio, ja sam organizator sa kartama koje vi nemate. Živele sposobne i direktne žene! 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTime said:

 

+ Vanja 

 

Za sada se Petrušev i Dobrić najbolje kapiraju sa Jokićem. 

 

Glavni utisci sa utakmice:

 

  • Vasilije počeo da dodaje Jokiću! Generalno je odigrao odličnu utakmicu.
  • Kobra, Vanja i Aleksa su fantastični u tranziciji. 
  • Sviđa mi se konekcija Jokić-Petrušev i Jokić-Jović.
  • Ali ništa ne može na crtu konekciji Kobra-Avram 😄 

Japanci ubacili 20 trojki, subjektivni osećaj je da su pogodili svaku koju su šutnuli. U napadu smo izgledali odlično, matori je ispizdeo zbog odbrane par puta, čak ušao u teren. Generalno je bio nekako namrgođen i po završetku tekme je prišao do koša ka severnoj strani, stao tu i jedno 2 minuta gledao u statistiku igrača ;D Volela bih da znam šta mu je prolazilo kroz glavu.

 

Stvarno je fascinantno gledati Jokića izbliza, kako je iščačkao neke "nemoguće" lopte i postigao koševe. Međutim, lenjost na defanzivnom skoku se ne može tolerisati, ni njemu ni ostalima. Moraće to mnogo bolje.

 

I dalje pomalo statiramo u napadu dok je lopta kod Jokića, pa onda Bogi krene prvi tu nešto da radi.

 

Bila je fina atmosfera, dosta klinaca sa super transparentima, jedva su čekali da vide naše reprezentativce. Da iskoristim priliku i opsujem Nešu Ilića. Prijateljica i ja smo imale karte za nivo 200. Dolazimo i neke dve ribe nam sede na mestima, mi pitamo da li imate karte, one tu promumlaju kako ih je neko smestio tu i ne znaju ništa. Kaže ova moja "pominju nekog Acu Ilića, ja ne znam ko je to" :lol_2: Mi pozovemo volonterke i objasnimo da su to naša mesta, one dođu i kažu smestio ih je tu Neša Ilić, zvaćemo organizatore jer mi ne možemo ovo da rešimo. Dolazi badass devojka u štiklama, pita o čemu se radi, imate karte? Pa nemamo. Onda ne možete da sedite tu, ove devojke imaju kupljene karte za ta mesta. Moraćete da se sklonite. Ali Neša Ilić nam je rekao da sednemo ovde... Kako je čula ime samo je zakolutala očima i rekla vidite, ne zanima me ko vas je smestio, ja sam organizator sa kartama koje vi nemate. Živele sposobne i direktne žene! 

 

Da im je Aca Ilić obezbedio te karte ne biste vas dve sele. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

+ Vanja 

 

Za sada se Petrušev i Dobrić najbolje kapiraju sa Jokićem. 

 

Glavni utisci sa utakmice:

 

  • Vasilije počeo da dodaje Jokiću! Generalno je odigrao odličnu utakmicu.
  • Kobra, Vanja i Aleksa su fantastični u tranziciji. 
  • Sviđa mi se konekcija Jokić-Petrušev i Jokić-Jović.
  • Ali ništa ne može na crtu konekciji Kobra-Avram 😄 

Japanci ubacili 20 trojki, subjektivni osećaj je da su pogodili svaku koju su šutnuli. U napadu smo izgledali odlično, matori je ispizdeo zbog odbrane par puta, čak ušao u teren. Generalno je bio nekako namrgođen i po završetku tekme je prišao do koša ka severnoj strani, stao tu i jedno 2 minuta gledao u statistiku igrača ;D Volela bih da znam šta mu je prolazilo kroz glavu.

 

Stvarno je fascinantno gledati Jokića izbliza, kako je iščačkao neke "nemoguće" lopte i postigao koševe. Međutim, lenjost na defanzivnom skoku se ne može tolerisati, ni njemu ni ostalima. Moraće to mnogo bolje.

 

I dalje pomalo statiramo u napadu dok je lopta kod Jokića, pa onda Bogi krene prvi tu nešto da radi.

 

Bila je fina atmosfera, dosta klinaca sa super transparentima, jedva su čekali da vide naše reprezentativce. Da iskoristim priliku i opsujem Nešu Ilića. Prijateljica i ja smo imale karte za nivo 200. Dolazimo i neke dve ribe nam sede na mestima, mi pitamo da li imate karte, one tu promumlaju kako ih je neko smestio tu i ne znaju ništa. Kaže ova moja "pominju nekog Acu Ilića, ja ne znam ko je to" :lol_2: Mi pozovemo volonterke i objasnimo da su to naša mesta, one dođu i kažu smestio ih je tu Neša Ilić, zvaćemo organizatore jer mi ne možemo ovo da rešimo. Dolazi badass devojka u štiklama, pita o čemu se radi, imate karte? Pa nemamo. Onda ne možete da sedite tu, ove devojke imaju kupljene karte za ta mesta. Moraćete da se sklonite. Ali Neša Ilić nam je rekao da sednemo ovde... Kako je čula ime samo je zakolutala očima i rekla vidite, ne zanima me ko vas je smestio, ja sam organizator sa kartama koje vi nemate. Živele sposobne i direktne žene! 

Nije biila lenjost Jokica u skoku nego spoljni igraci nisu pomagali na lopte koje su se odbijale visoko i isle daleko kada bi udarile u  obruc. Japanci su prangijali i uzimali neke nerezonske  suteve koje su se tvrdo odbijali od obruca ono ni Gobert ni Wembanyama zajedno u petorci ne bi pokupili.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim na te situacije, već na okolnosti u kojima se lopta mnogo pravilnije odbije od obruča i trebalo bi da je pokupi on ili drugi visoki igrač. Međutim on bi samo podigao ruke, ono njegovo, ali ne više od toga. 

 

Naravno, komentar se ne odnosi samo na njega. Zamišljam Karija kako im večeras piše pismo:

 

Draga gospodo reprezentativci,

 

Do turnira nam je ostalo još 6 dana. U tom periodu je potrebno hitno popraviti sledeće:

 

- DEFANZIVNI SKOK :57:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Admiral said:

Je l sam dobro razumeo prolaznost na OI… 
 

Znaci, iz grupa idu prve dve, i 2 najbolje treceplasirane , to je 8.


u 1/4 finalu se zrebaju parovi i 3 prvoplasirane i najbolja drugoplasirana su nosioci koji ne mogu izmedju sebe u 1/4 finalu. Takodje isti timovi iz grupe ne mogu izmejdu sebe. 
Ako sam dobro razumeo propozicije, ovo bi trebalo nama savrseno da odgovara.

 

 

Gdje si čitao te propozicije?

 

Mislim da mozemo protiv Amera kao drugi da naletimo u polufinalu.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko statistiku sa meča?

2 hours ago, DameTime said:

Bila je fina atmosfera, dosta klinaca sa super transparentima, jedva su čekali da vide naše reprezentativce. Da iskoristim priliku i opsujem Nešu Ilića. Prijateljica i ja smo imale karte za nivo 200. Dolazimo i neke dve ribe nam sede na mestima, mi pitamo da li imate karte, one tu promumlaju kako ih je neko smestio tu i ne znaju ništa. Kaže ova moja "pominju nekog Acu Ilića, ja ne znam ko je to" :lol_2: Mi pozovemo volonterke i objasnimo da su to naša mesta, one dođu i kažu smestio ih je tu Neša Ilić, zvaćemo organizatore jer mi ne možemo ovo da rešimo. Dolazi badass devojka u štiklama, pita o čemu se radi, imate karte? Pa nemamo. Onda ne možete da sedite tu, ove devojke imaju kupljene karte za ta mesta. Moraćete da se sklonite. Ali Neša Ilić nam je rekao da sednemo ovde... Kako je čula ime samo je zakolutala očima i rekla vidite, ne zanima me ko vas je smestio, ja sam organizator sa kartama koje vi nemate. Živele sposobne i direktne žene! 

Ali količina nerava od te dve kučke (izvini na izrazu). Videle da vi imate karte a da one nemaju ali se ne dižu sa mesta nego se prave blesave, entitlement to the max. Baš mi je drago da su isterane. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Изгледа да је Кари одредио петороке.

Аврамовић, Богдан, Добрић, Петрушев и Јокић.

Васа, Гудура, Вања, Јовић и Милутинов.

 

Ово би требала бити основа с тим што очекујем да ће Васа имати већу минутажу односно да ће део времена играти са првом петорком.

 

Давидовац и Плавшић су вероватно 11. и 12. играчи.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bojdo said:

 

 

Gdje si čitao te propozicije?

 

Mislim da mozemo protiv Amera kao drugi da naletimo u polufinalu.

 

Evo ovde. 

 

https://assets.fiba.basketball/image/upload/paris-2024-mens-olympic-basketball-tournament-208722-game-schedule.pdf

 

Zakomplikovali su ga, ali nije prvi put na OI da je ovakav sistem prolaznosti.

 

EDIT , ali ne ide 2 sesira po 4, nego 4 sesira po 2...sto ce reci da samo dve najbolje prvoplasirane mogu protiv dve nabolje treceplasirane. 

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

Japanci su ubacili gomiletinu trojki pa smo ih opet razgazili. Ove pripremne služe da se napadački saživimo, ne sumnjam da će odbrana da se zategne na samom turniru. Moram reći da me raduju dobre igre Sudanaca i Portorika, da bismo te dve utakmice shvatili najozbiljnije moguće. Protiv Amerikanaca motivacije nikad ne fali i siguran sam da ćemo gledati skroz drugačiji meč nego onaj u Abu Dabiju.

 

Večerašnji meč će biti odlična provera i nadam se da će obe ekipe izaći u najjačim sastavima. Protiv Grka tradicionalno i ove prijateljske utakmice budu sa punim takmičarskim nabojem, zanimljivo će biti da li ćemo u nekom momentu stati malo u zonu, dobar rival da se i to proba. Karte su u džepu i jedva čekam da vidim momke uživo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Bokme cijenim da Colleta obliva 'ladan znoj dok gleda Japan, po do sada prikazanom Francuzi nemaju džebane da isprate Japan ako ovi i protiv njih pogode 15 - 20 trojki, a to je daleko od SF scenarija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...