Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 

Ovako na uzorku od dve utakmice deluje da ce najveca muka biti ubaciti Vasu u mod da ne bude stetan po ekipu a da mozda nesto i doprinese.

 

On je igrac koji ce dati kada odigra mnogo minuta sa mnogo lopte u rukama ali ne znam bas da li je to izvodljivo u reprezentaciji.

 

Steta sto Jovke nije mogao, verujem da bi bio mnogo korisniji za trenutnu postavku.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

Već je to par ljudi prokomentarisalo, meni Vasa uopšte nije bio toliko loš juče. Naravno da svi očekujemo više, ali bilo je tu dobrih poteza bilo je agresivnosti, pa čak i one neke lopte bačene u bunar i reakcije nakon njih su, po meni, naznake da mu je stalo i da će se postepeno osloboditi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Brine malo ovo uklapanje Micica u sistem koji pokusavamo da nametnemo. 

Mi smo na njegovom mestu u Manil imali Jovketa koji je drzao konce,  organizovao i igru i saigrace pa tek onda trazio sebi prostor. 

 

Sad na pleju imamo Vasu koji je bolji igac nesporeno od Jovketa, ali koji svoju ulogu i prostor trazi iskljucivo sa lopom u rukama kreirajuci pre svega za sebe. 

 

Cudi me da Jovke nije na sirem spisku kao osigurac ako krenemo da ispadamo iz ritma kao sto se desavalo i protiv FRA i sinoc.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Admiral said:

Cudi me da Jovke nije na sirem spisku kao osigurac ako krenemo da ispadamo iz ritma kao sto se desavalo i protiv FRA i sinoc.

 

Nije na spisku, ne zato sto nema mesta u timu, vec zato sto se dogovorio sa Karijem da ga ne zove jer hoce ovo leto da provede sa porodicom... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Shonewizard said:

Već je to par ljudi prokomentarisalo, meni Vasa uopšte nije bio toliko loš juče. Naravno da svi očekujemo više, ali bilo je tu dobrih poteza bilo je agresivnosti, pa čak i one neke lopte bačene u bunar i reakcije nakon njih su, po meni, naznake da mu je stalo i da će se postepeno osloboditi. 


Ne znam, brate. Meni je vise upalo u oko koliko se manje svi krecu kada je lopta u Vasinim rukama i koliko bolje to sve izgleda kada napad ne krene od njega. Problem jeste prilicno tesko resiv, njemu treba lopta, nije on igrac koji ce pogadjati u visokim procentima kada je sam u cosku.

Ta i ovde spomenuta rola alfe i omege druge petorke mi se takodje ne svidja, mislim da tu imamo pored Petruseva (ako Jovic daj Boze igra) i Milutinova sasvim legitimne opcije koje su mozda trenutno i solidnije od njega u napadu.

Za nas je najbitnije da Jokic bude agresivan kao u Lijonu, ostali da pogode po koji sut kad su slobodni. U tom slucaju smo uz Karijevu odbranu jos uvek jako tesko pobedivi za svakog sem za Amere.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Shonewizard said:

Već je to par ljudi prokomentarisalo, meni Vasa uopšte nije bio toliko loš juče. Naravno da svi očekujemo više, ali bilo je tu dobrih poteza bilo je agresivnosti, pa čak i one neke lopte bačene u bunar i reakcije nakon njih su, po meni, naznake da mu je stalo i da će se postepeno osloboditi. 

 

Mislim da to da li mu je stalo uopšte nije upitno, već samo ovo drugo. Vasi bi verovatno mnogo više prijala košarka u kojoj nije strašno ako se krene i napravi greška, pri čemu to ne znači da se on boji odgovornosti već da mu treba da zna da je on taj koji treba da preuzme odgovornost (npr. kao u Efesu). Ovde je zarobljen u nekom prostoru između nosioca i igrača uloge i moraće da pronađe sebe i svoj doprinos u tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Admiral said:

Sad na pleju imamo Vasu koji je bolji igac nesporeno od Jovketa, ali koji svoju ulogu i prostor trazi iskljucivo sa lopom u rukama kreirajuci pre svega za sebe. 

U odnosu na njegovo standardno hoblovanje parketa, vidi se da se Micić protiv Francuske i posebno protiv Australije ozbiljno trudio da što manje carini loptu i usporava igru. Ne kažem da je to što uspijeva da prikaže savršenstvo playmakinga, ali imam utisak da je prihvatio da ide protiv svojih navika da bi se stavio u funkciju ekipe, a to je velika stvar.

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ta i ovde spomenuta rola alfe i omege druge petorke mi se takodje ne svidja, mislim da tu imamo pored Petruseva (ako Jovic daj Boze igra) i Milutinova sasvim legitimne opcije koje su mozda trenutno i solidnije od njega u napadu.

Milutinovljevu baš treba plej koji će da ga spaja sa obručem, za drugu petorku ne vidim efikasniju postavku nego pnr Micić - Milutinov, uz izbacivanje lopte otvorenim igračima kad god odbrana to krene da brani skupljanjem u reket.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beonegro said:

U odnosu na njegovo standardno hoblovanje parketa, vidi se da se Micić protiv Francuske i posebno protiv Australije ozbiljno trudio da što manje carini loptu i usporava igru. Ne kažem da je to što uspijeva da prikaže savršenstvo playmakinga, ali imam utisak da je prihvatio da ide protiv svojih navika da bi se stavio u funkciju ekipe, a to je velika stvar.

Milutinovljevu baš treba plej koji će da ga spaja sa obručem, za drugu petorku ne vidim efikasniju postavku nego pnr Micić - Milutinov, uz izbacivanje lopte otvorenim igračima kad god odbrana to krene da brani skupljanjem u reket.


Naravno, vecini centara to treba jebiga, pa i njemu. Ali em postize lepo poene i sa niskog posta za sta nije bas bio poznat ranije a na drugoj strani sve pak zavisi od protoka lopte a ne da je Vasa tu dribla do iznemoglosti pa pozove pik 8s pre kraja napada. Australija je igrala icing na njemu i oterala ga u corsokak opasno par puta. On je jako kvalitetan igrac i igrao je i cudnim postavama juce ali nasa glavna snaga zadnje godine je bila protok lopte. To ne vidim kad je Vasa na terenu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Australija je igrala icing na njemu i oterala ga u corsokak opasno par puta

 

Ako će sudije stalno da puštaju onoliko kontakta sa igračem koji ima loptu onda smo propali, ali ja na to nemam odgovor, a mislim da ga nema ni Pešić

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Horium said:

 

Nije na spisku, ne zato sto nema mesta u timu, vec zato sto se dogovorio sa Karijem da ga ne zove jer hoce ovo leto da provede sa porodicom... 

 

Pretpostavio sam da je to, kao sto je i sa Teom Pesic planirao da odradi. 

 

28 minutes ago, Beonegro said:

U odnosu na njegovo standardno hoblovanje parketa, vidi se da se Micić protiv Francuske i posebno protiv Australije ozbiljno trudio da što manje carini loptu i usporava igru. Ne kažem da je to što uspijeva da prikaže savršenstvo playmakinga, ali imam utisak da je prihvatio da ide protiv svojih navika da bi se stavio u funkciju ekipe, a to je velika stvar.

 

Nadam se da je tako. Juce je mozda utisak pojacan jer su svi dobijali sansu , pa je mozda morao da bude jos agresivniji za kos + Bogdan nije igrao.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

 

Ako će sudije stalno da puštaju onoliko kontakta sa igračem koji ima loptu onda smo propali, ali ja na to nemam odgovor, a mislim da ga nema ni Pešić


Juce je sudjenje bilo jako lose, ne verujem da ce tako biti i na prvenstvu konstantno. Ali na kraju krajeva je mnogo bitnije da nam se sviraju stvari pod kosem sto konstantno kuliraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ništa me ne brine sem situacije oko povreda i delimično stanje Vase Micića tj koliko može da se uklopi u ekipu.

Ako budu zdravi mlađi Jović i Davidovac dobijamo veći izbor igrača i mogućnost da igramo ratničku košarku sa svakim protivnikom, bez njih to će biti prilično upitno

Vasa je momak kojem se generalno nema bog zna šta zameriti ali je prilično težak za uklapanje sa određenim saigračima. U ovoj ekipi on je prvi plej i treba ga isrpeti i dati mu podršku da proigra, nekako sve mislim da je određena vrsta blokade u njegovoj glavi problem,kad to prevaziđe eto nam još jedan igrač vrhunske klase.  

Link to comment
Share on other sites

Sto se Micica tice, ne moze da mu se prebacuje to sto baca lopte u bunar i to sto carini loptu u isto vreme.

 

On je juce gresio uglavnom jer je pokusavao da igra ono sto u zivotu nije igrao - imao je par lepih asistencija, i par idiotski prodatih lopti koje su ostale u secanju.

 

Bitan je princip, ocigledno ima nalog da se trudi da igra sto brze jer taj ritam odgovara celoj ekipi. Naravno da ce doci do izgubljenih lopti u tom slucaju, ali je mnogo vise bilo uspesnih kontri i prakticno smo gro poena dali tako, protiv jedne Australije koja je fizikalna i vrlo disciplinovana ekipa.

 

Tako da sto se toga tice ja ne vidim razlog za brigu. Od igraca koji bi trebalo da imaju bitnu ulogu svi ce doprineti na neki nacin, ono sto jeste problem trenutno, i to veliki, je cetvorka, da li ce Jovic biti spreman, i to uklapanje cak i sa tornjevima blizancima (juce izgubili zbog toga), Pokua na cetiri koji je bio jako los i pitanja u vezi isporuke pomocnog osoblja, koje uglavnom treba da igra odbranu i pogadja spot up suteve, sto je juce takodje bilo lose. Sut ce doci, jos uvek nismo dosli do tog dela priprema, ali bi bilo dobro da se ne krpimo jednom na nekoj poziciji i da nas to vuce kao kamen dole.

 

Vasa tu moze da bude cist luksuz od igraca, od njega nam treba da bude agresivan u odbrani (juce je u odredjenim trenucima to bio) i da ne usporava napad. Apsolutno sam siguran da ce uvek imati vise asistencija za lake poene nego izgubljenih lopti i to je sve sto nam treba od njega.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Juce je sudjenje bilo jako lose, ne verujem da ce tako biti i na prvenstvu konstantno. Ali na kraju krajeva je mnogo bitnije da nam se sviraju stvari pod kosem sto konstantno kuliraju.

 

Biće jako interesantno videti kako će se kreirati kriterijumi pošto je FIBA uspela da za OI dovede par sudija iz NBA. Da li će oni biti ti koji će nositi najbitnije utakmice ili će to biti standardne snage sa SP i EP koji će takmičenje približiti evropskom načinu igre uopšte nije nebitna stavka.

Juče je dozvoljeni intenzitet kontakta bio na nivou NBA PO-a (što i ima smisla pošto je prvi sudija bio iz NBA) što našim bekovima nikako ne odgovara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To što Vasa pruža u reprezentaciji je premalo za igrača koji bi trebao da bude jedan od nosioca. Sa prajm Teom ga je smiješno i porediti ali mislim da smo i od Pefija više dobijali.

 

Ali se slažem sa Mc-om da je oporavak Jovića veći problem trenutno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Sto se Micica tice, ne moze da mu se prebacuje to sto baca lopte u bunar i to sto carini loptu u isto vreme.

 

On je juce gresio uglavnom jer je pokusavao da igra ono sto u zivotu nije igrao - imao je par lepih asistencija, i par idiotski prodatih lopti koje su ostale u secanju.

 

Bitan je princip, ocigledno ima nalog da se trudi da igra sto brze jer taj ritam odgovara celoj ekipi. Naravno da ce doci do izgubljenih lopti u tom slucaju, ali je mnogo vise bilo uspesnih kontri i prakticno smo gro poena dali tako, protiv jedne Australije koja je fizikalna i vrlo disciplinovana ekipa.

 

Tako da sto se toga tice ja ne vidim razlog za brigu. Od igraca koji bi trebalo da imaju bitnu ulogu svi ce doprineti na neki nacin, ono sto jeste problem trenutno, i to veliki, je cetvorka, da li ce Jovic biti spreman, i to uklapanje cak i sa tornjevima blizancima (juce izgubili zbog toga), Pokua na cetiri koji je bio jako los i pitanja u vezi isporuke pomocnog osoblja, koje uglavnom treba da igra odbranu i pogadja spot up suteve, sto je juce takodje bilo lose. Sut ce doci, jos uvek nismo dosli do tog dela priprema, ali bi bilo dobro da se ne krpimo jednom na nekoj poziciji i da nas to vuce kao kamen dole.

 

Vasa tu moze da bude cist luksuz od igraca, od njega nam treba da bude agresivan u odbrani (juce je u odredjenim trenucima to bio) i da ne usporava napad. Apsolutno sam siguran da ce uvek imati vise asistencija za lake poene nego izgubljenih lopti i to je sve sto nam treba od njega.

Bas tako, Vasa se pljuje po navici i zbog ranijih zasluga.

Takodje, ne stoji to da ima kurcobolju u igri jer mu je odbrana jedan nivo iznad one na euru, bas se vidi razlika na tom polju.

Mozda ljudima upada u oci manjak energije u odnosu na Aleksu ali treba uvek imati u vidu da je to Aleksin trejdmark i jedina prednost u igri na visokom nivou, Vasa ima sta da ponudi u gotovo svakom segmentu igre, zato je i napravio takvu karijeru.

Bice to sve okej, deluje da mu je glava na mestu, da je skapirao sta Kari hoce od njega i da se trudi da to ispostuje.

Bice mnogo lakse kad nam se vrate Bogdan i Dobric, sinoc su neka odlicna dodavanja nasi propustili da iskoriste, u prvom redu Pokusevski, Vanja i Avramovic u spot ap sutevima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...