Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, medobrundo said:

 

meni to dođe nekako plus, daje malo živosti

 

kod tebe npr uvek znam da se ne sprdaš i uvek znam šta ćeš napisati, pa je nekako predvidivo, zamorno i suvišno za čitati 

 

 

Ako ti je zamorno i suvišno da me čitaš, imaš opciju ignore koju možeš da iskoristiš i onda moji postovi neće da se pojavljuju na tvom feedu. Prosto. 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, medobrundo said:

Doći će nam glave u sportu ove papuče od očeva, to je zasigurno

 

treba neku fondaciju za sportiste u dijaspori, Srđan da bude na čelu tog tela i da sva deca imaju mesec dana sa njim da provedu tokom dvogodišnjeg perioda

 

drži im sve časove kao u školi, muzičko, fizičko, istorija, geografija, srpski.. jedino im matematika ni ne treba, imaće menadžere

 

 

Kao što su Nadrealisti imali skeč Škola za dresuru žena "8. mart", tako bi i ovo bio Institut za obuku dece iz dijaspore Srđan Đoković. :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Kao što su Nadrealisti imali skeč Škola za dresuru žena "8. mart", tako bi i ovo bio Institut za obuku dece iz dijaspore Srđan Đoković. :lol_2:

 

mora malo pre toga da se poradi na Srkijevom PRu

 

Treba što pre progurati taj film na Netflixu, ako je mogla ona neka dosadna pričica o ocu sestara Vilijams, onda bi ovo o Srkiju tek bio pogodak

 

Možda je i pre za seriju

 

Šteta što je De Niro mator, dobar bi pik bio da iznese ulogu

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Skyglider said:

 

 

A pomenio si i Dončićevog oca isto, jel onog istog Dončićevog oca koji je sam igrao za Sloveniju?  

 

 

 

jeste, do 30 godine odbijao poziv da zaigra za netalentovanu i igračima skromnu reprezentaciju Srbije, da bi u 30oj godini najzad docekao poziv Slovenije i odigrao dve kvalifikacione utakmice

 

pričali su duda i željko koliko su vremena utrošili da ga privole da zaigra, ali nije se dao

 

7 minutes ago, Skyglider said:

 

 

Ako ti je zamorno i suvišno da me čitaš, imaš opciju ignore koju možeš da iskoristiš i onda moji postovi neće da se pojavljuju na tvom feedu. Prosto. 

 

 

ma dobro, preterujem i ja

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, medobrundo said:

Doći će nam glave u sportu ove papuče od očeva, to je zasigurno

 

treba neku fondaciju za sportiste u dijaspori, Srđan da bude na čelu tog tela i da sva deca imaju mesec dana sa njim da provedu tokom dvogodišnjeg perioda

 

drži im sve časove kao u školi, muzičko, fizičko, istorija, geografija, srpski.. jedino im matematika ni ne treba, imaće menadžere

 

 

Kad srusi onaj Kalemegdan, koji ionako nicemu ne služi, da Srki napravi letnji kamp za decu sportiste u rasejanju.

Pored ovih časova moze i kosidba, gosti predavaci Darko Milicic i Raduljica.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

 

Pored ovih časova moze i kosidba, gosti predavaci Darko Milicic i Raduljica.

 

:lol_2: kosidba-zamah (potez) nije ništa drugo do ulazak u harem blok, kao preduslov da se odigra pikenrol

2 minutes ago, pavijan2 said:

Srkija samo Milan Marić.

 

pa jedino neki prequel, kako je terao noleta na grejtnes, kada je imao 30ak godina

iskreno, ne vidim ga na prvu loptu ali ujedno i ne poznajem dovoljno opus domaćih mlađih glumaca.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

:lol_2: kosidba-zamah (potez) nije ništa drugo do ulazak u harem blok, kao preduslov da se odigra pikenrol

 

pa jedino neki prequel, kako je terao noleta na grejtnes, kada je imao 30ak godina

iskreno, ne vidim ga na prvu loptu ali ujedno i ne poznajem dovoljno opus domaćih mlađih glumaca.

Radnja počinje 1991. na Kopaoniku.

Marić kao Srki, Branka Katić kao Jelena Genčić.

Ako ne može domaći glumac, onda Srkija u Melburnu 2023. samo Danijel Krejg.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, medobrundo said:

 

jeste, do 30 godine odbijao poziv da zaigra za netalentovanu i igračima skromnu reprezentaciju Srbije, da bi u 30oj godini najzad docekao poziv Slovenije i odigrao dve kvalifikacione utakmice

 

pričali su duda i željko koliko su vremena utrošili da ga privole da zaigra, ali nije se dao

 

 

 

Pa pomenuo si ga kao nekog "krivca" jer Luka nije izabrao Srbiju. Pošto je i sam rođen, odrastao pa čak i igrao za Sloveniju čisto sumnjam da se nešto mnogo trudio da ubedi sina da izabere Srbiju a ne Sloveniju. 

 

Link to comment
Share on other sites



Čudno je sve to jebiga. Ja npr o Srbiji kao državi mislim uglavnom sve najgore, ali reprezentacija Jugoslavije u košarci će za mene uvek biti čista emocija, ljubav i ponos, zrak sunca na olujnom nebu. Naravno, ne moraju svi da razmišljaju na taj način. U Andrejevom slučaju ima baš mnogo razloga da se opredeli za Grčku, ali sam se nadao da će ipak da prevagne na stranu Srbije baš zbog tog košarkaškog konteksta.




Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da su drugacje okolnosti, manje mafijasenja u nasem sportu mozda bi i vagali drugacije. Brecaju se ljudi koji su skroz nasieg porekla, tj bas iz Srbije. Mislim da je to osnovni razlog sto sklanjaju decu, pogotovo onu koja nisu socijalizovana u nasoj sredini. Manje love nije problem, kriminal i to ozbiljan u sportu jeste.

 

Ja pre mislim da su tu ocevi imali vise uticaja nego majke jer su oni naseg porekla i tacno znaju sa cime imaju posla. Jedno je posmatrati spolja, drugo je bas razumeti. Apsurdno je reci, ali Pedji je bilo sigurnije u vreme kad je igrao za nas uprkos ratnim godinama. No, ni on sam sa Srbijom nije imao puno veze. Do rata je odrastao u Slavonskoj Pozegi.

 

»Kosac» je ipak u kojekakvim kombinacijama u nasem ekosistemu.

Edited by Plavi Golub
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Plavi Golub said:

ni on sam sa Srbijom nije imao puno veze. Do rata je odrastao u Slavonskoj Pozegi.

 

Kakav epski promašaj. A sa čim su Srbi s one strane Drine imali veze?

 

Jezik, vera, kultura, književnost, predanja...ništa od toga ne prelazi ove avnojevske granice, a?

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Za Stojakovica je promasen komentar jer mu klinac pored grce drzi i srpsku zastavu a ne zastavu danasnje države gdje je Stojakovic odrastao (tada je bila druga država), tako da konekcije sa Srbijom su jake, a to gdje je nečiji roditelj  odrastao u "jedinstvenoj" državi često nema nikakve veze sa danasnjim reprezentativnim opredjeljivanjem njihovih potomaka, pogotovo poslije ratnih desavanja i "seoba". Nece neko ko je "izbjeglica" nastupati za državu iz koje je izbjegao.

 

Vecina talentovanih klinaca srpskog porijekla iz bilo kojeg sporta koji su u dijaspori bez bzira da li su iz BG, Doboja, Niša ,Banjaluke mastaju da obuku sres Srbije od malih nogu, jer odrastaju na uspjesima Djokovica, Jokica i sl. u to nema dileme. Druga je priča sada ako je nekom klincu jedan od roditelja iz strane zemlje u kojoj je rodjen. Tu onda postoji sansa da se opredjeli za tu zemlju. Isto tako je važno u kojoj državi je rodjen klinac. Nije isto je li rodjen u Spaniji (gdje je nasa dijaspora zanemarljiva) ili u Beču (gdje je jaka nasa dijaspora). Zato cemo tesko Bajcetica dobiti (iako mu sin drzi pored srpske i spansku zastavu, kao sto nismo ni Krkica mogli). Mada ima primjera koji su izuzeci.

Edited by Bojdo
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Malom sve najlepse u karijeri i zivotu,da postane veliki igrac,ali koga nema bez njega se moze. Kada sam Doncu preboleo, prebolecu bilo koga. A taj isti Luka je kada vec pominjemo mentalitet mnogo vise Srbenda ( u oba smisla, pozitivnom i negativnom, dosta je temperamentniji i zovijalniji od prosecnog Slovenca, lozi se na CZ i narodnjake i BMK, odlicno prica srpski itd ). Uglavnom, poenta je da se ne bi preterano razlikovao ni da je odrastao u blokovima ili Dorcolu ( kao sto je recimo Neven Subotic imao kulturolosku blokadu )

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2023 at 5:20 PM, Miki28 said:

Tako će na megdan Srbiji (24. februar u Atini) i Letoniji (27. februar u Rigi) konkurisati sledećih 17 momaka:

Kostas Gondikas, Panajotis Kalaicakis, Dimitris Kacavelis, Joanis Kuzeloglu, Lefteris Mancukas, Vasilis Muratos, Dimitris Moraitis, Homer Necipoglu, Džordž Papas, Nikos Rogkavopulos, Jorgos Canulis, Vasilis Tolipulos, Jorgos Calampuris, Dimitris Flionis, Manolis Hacidakis, Vasilis Haralampopulos i Nikos Cukas.

Horor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- Tataaaaa, hoću da igram za Srbiju

- Veruj mi, nemoj

- Ali štooooo?

- Veruj mi

- Ali taaaataaaa

- Ok, ajde ovako, daj neku nebitnu izjavu koja nicim ne odredjuje za koga ces da igras, reci negde u nekom najnebitnijem intervjuu da si dosao da predstavljas Grcku, ne da ces da igras za Grcku

- I sta ondaaa?

- Onda udji na srpske forume i portale i citaj komentare

 

 

 

 

 

 

- Tataaaa, dao sam izjavu i citao komentare

- Jel mi sad verujes?

- Verujem 😔

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...