Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Grci imaju jak nacionalni identitet i osećaj pripadnosti, mnogo drže do toga i u emigraciji koja je izuzetno brojna u odnosu na populaciju u matici. Ovo pišem i mislim u pozitivnom kontekstu. Mi možemo samo da se ugledamo na njih po tom pitanju, a ima dosta paralela izmedju nas i Grka, da ne idem u veći off.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ništa čudno što je izabrao Grčku, ne znam zbog čega su neki ovde toliko razočarani, dečko niti je rođen u Srbiji niti je ikada u istoj živeo, ne verujem ni da je nešto puno puta bio bio u Srbiji a verovatno ni srpski ne govori na nekom visokom nivou.  Zašto bi izabrao onda Srbiju? Jer mu otac nekad igrao za Srbiju (SR Jugoslaviju) ? Biraš državu prema kojoj osećaš pripadnost, mada i otac mu nikad nešto nije posebno bio vezan za Srbiju koliko znam, živeo je samo dve godine tokom onog perioda kad je igrao za Zvezdu. 

 

Konstantno neka kuknjava kad neki talenat koji ima srpsko poreklo izabere državu u kojoj je rođen umesto Srbije koju je posetio tri puta u životu na po nedelju dana. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pa razočarani smo jer je mali očito ozbiljan talenat o ćaća mu je legenda naše i svetske košarke. Na kraju krajeva nosi i srpsko (dobro, rusko :D) a ne grčko ime što ukazuje da se i ćaća tu nešto pitao a ne samo mama Grkinja. Naravno, stoji sve gore navedeno i činjenica da nema baš puno veze sa Srbijom osim porekla, a ni otac mu nije bio baš neki zagriženi Srbenda. Srećno malom šta god da radi, ja bih svakako voleo da je odličio da nastupa za Srbiju jbga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Obi-Wan said:

Grci imaju jak nacionalni identitet i osećaj pripadnosti, mnogo drže do toga i u emigraciji koja je izuzetno brojna u odnosu na populaciju u matici. Ovo pišem i mislim u pozitivnom kontekstu. Mi možemo samo da se ugledamo na njih po tom pitanju, a ima dosta paralela izmedju nas i Grka, da ne idem u veći off.

Noje uporedivo jer je mali poluGrk, rođen i živeo je tamo. Identitet mu je više grčki. I Peja je otišao odavde sa 17, ima njihovo državljanstvo, čak je služio i vojsku tamo. Što reče uini, rispekt za njega što je celu karijeru igrao za nas.

 

Možda bi bilo drugačije da je majka Grkinja a da su se upoznali i živeli u SAD ili šta znam, Švici. U svakom slučaju, jebi ga za nas a malom sve najbolje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dečko se košarkom bavi zbog oca, a svi znamo ko mu je i šta mu je otac, dok mu majka sa košarkom (valjda) veze nema

 

Zato čovek očekuje da će ispoštovati neki sličan put, ali očigledno to ne stoji.. Ni kod njega, ni kod Dončića.. i mnogih drugih. Očigledno ni očevi nisu stizali toliko vremena sa njima da provode

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa razočarani smo jer je mali očito ozbiljan talenat o ćaća mu je legenda naše i svetske košarke. Na kraju krajeva nosi i srpsko (dobro, rusko :D) a ne grčko ime što ukazuje da se i ćaća tu nešto pitao a ne samo mama Grkinja. Naravno, stoji sve gore navedeno i činjenica da nema baš puno veze sa Srbijom osim porekla, a ni otac mu nije bio baš neki zagriženi Srbenda. Srećno malom šta god da radi, ja bih svakako voleo da je odličio da nastupa za Srbiju jbga.

 

Zapravo ime je grčko :classic_biggrin:

 

Quote

Smatra se da je ime Andrej grčkog porekla odnosno da potiče ili od grčke lične imenice tj imena „Andreas“ ili pak od reči „andreios“ koja je pridev i koja se prevodi kao hrabar, sposoban, smeo.

 

 

Elem, kao što si i sam rekao ni otac mu nije bio neki zagriženi "Srbenda", on je tad kad je birao (mislim 1998. godina)  izabrao SR Jugoslaviju umesto Grčke jer jer rođen i odrstao u SFRJ i bio je vezan za to podneblje i kulturu, kod Andreja je druga situacija, on je oduvek bio vezan za Grčku, oni su kao porodica bili vezani za Grčku, nakon što je završio karijeru živeli su nekoliko godina u Grčkoj do povratka u Sacramento, a i dok je igrao svako slobodno leto su u Grčkoj provodili.     

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Doći će nam glave u sportu ove papuče od očeva, to je zasigurno

 

treba neku fondaciju za sportiste u dijaspori, Srđan da bude na čelu tog tela i da sva deca imaju mesec dana sa njim da provedu tokom dvogodišnjeg perioda

 

drži im sve časove kao u školi, muzičko, fizičko, istorija, geografija, srpski.. jedino im matematika ni ne treba, imaće menadžere

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 5
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Od naših Grka ( Peja, Tarlać, Gurović) Peja je najmanje naš i verovatno je izabrao Srbiju iz sportsko-takmičarskog motiva. Sa druge strane nije pomogao ni odnos javnosti prema tom istom Stojaku vezano za neigranje u repki .

Bukvalno sam imao nula očekivanja da će igrati za nas. Neka mu je sa srećom uvek osim protiv Srbije 

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Zove se Andrej a ne Andreas samim time se moze reci da je ime Srpsko.

 

Ako se neko zove Gottlieb ili Bogoljub to ipak nije Amadeus ili Amedeo.


Za malog cu navijati zbog cace tokom karijere 100%, pa neka izabere i Albaniju. 

Andrej je ime grčkog porekla i to je tako

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Od naših Grka ( Peja, Tarlać, Gurović) Peja je najmanje naš i verovatno je izabrao Srbiju iz sportsko-takmičarskog motiva. Sa druge strane nije pomogao ni odnos javnosti prema tom istom Stojaku vezano za neigranje u repki .

Bukvalno sam imao nula očekivanja da će igrati za nas. Neka mu je sa srećom uvek osim protiv Srbije 

Andrej je ime grčkog porekla i to je tako


Pa i Vasilije je ime grckog porekla pa je bez ikakve sumnje Srpsko. Kakva krajnost, Bog te video.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Čudno je sve to jebiga. Ja npr o Srbiji kao državi mislim uglavnom sve najgore, ali reprezentacija Srbije u košarci će za mene uvek biti čista emocija, ljubav i ponos, zrak sunca na olujnom nebu. Naravno, ne moraju svi da razmišljaju na taj način. U Andrejevom slučaju ima baš mnogo razloga da se opredeli za Grčku, ali sam se nadao da će ipak da prevagne na stranu Srbije baš zbog tog košarkaškog konteksta.

  • Like 10
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, medobrundo said:

Dečko se košarkom bavi zbog oca, a svi znamo ko mu je i šta mu je otac, dok mu majka sa košarkom (valjda) veze nema

 

Zato čovek očekuje da će ispoštovati neki sličan put, ali očigledno to ne stoji.. Ni kod njega, ni kod Dončića.. i mnogih drugih. Očigledno ni očevi nisu stizali toliko vremena sa njima da provode

 

a možda su im se baš očevi složili sa odlukom? 

ja živim 33 godine u državi koja mi ne daje povod da se identifikujem sa njom osim kada igra košarkaška repka. ne da mi ne daju povod da se identifikujem, već mi daju povod da se ne identifikujem i tako 33 godine.

 

šta ima mali sa nama, čitao sam na ringeru da on i peja pričaju na grčkom, tj da uči kao srpski, da bi bolje komunicirao sa pejinim roditeljima.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

a možda su im se baš očevi složili sa odlukom? 

ja živim 33 godine u državi koja mi ne daje povod da se identifikujem sa njom osim kada igra košarkaška repka. ne da mi ne daju povod da se identifikujem, već mi daju povod da se ne identifikujem i tako 33 godine.

 

šta ima mali sa nama, čitao sam na ringeru da on i peja pričaju na grčkom, tj da uči kao srpski, da bi bolje komunicirao sa pejinim roditeljima.

 

 

ne bih rekao da se ne identifikuješ sa našom košarkaškom reprezentacijom 🙂

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Clash said:

Jedan je Srdjan "kosi tata kosim ja" Djokovic.

 

Ovo je drugi put da se ovde pominje ta budaletina kao neki pozitivan primer kako je odgajio sina da predstavlja Srbiju. U poređenju sa mladim Andrejem koji kako smo sumirali niti je rođen niti odrastao u Srbiji, srpski i ne govori a u istoj je verovatio bio toliko puta da može na prste jedne ruke da se nabroji, Novak Đoković je rođen, odrastao i živeo u Beogradu do početka svoje profesionalne karijere i koju je mogao onda drugu državu da izabera da predstavlja u Tenisu osim Srbije !? Hrvatsku možda?

 

 

13 minutes ago, medobrundo said:

Doći će nam glave u sportu ove papuče od očeva, to je zasigurno

 

Stvarno , trebao je da uhvati da prebije sina jer neće da igra za Srbiju.  Deca sama biraju državu prema kojoj osećaju pripadnost. Eno otac Deni Avdije je pokušao da ga ubedi da igra za Srbiju ali on je sam izabrao Izrael jer je tamo rođen, odrastao, ima porodicu. Potpuno normalno i logično. 

 

A pomenio si i Dončićevog oca isto, jel onog istog Dončićevog oca koji je sam igrao za Sloveniju?  

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skyglider said:

 

Ovo je drugi put da se ovde pominje ta budaletina kao neki pozitivan primer kako je odgajio sina da predstavlja Srbiju. U poređenju sa mladim Andrejem koji kako smo sumirali niti je rođen niti odrastao u Srbiji, srpski i ne govori a u istoj je verovatio bio toliko puta da može na prste jedne ruke da se nabroji, Novak Đoković je rođen, odrastao i živeo u Beogradu do početka svoje profesionalne karijere i koju je mogao onda drugu državu da izabera da predstavlja u Tenisu osim Srbije !? Hrvatsku možda?

 

 

 

Stvarno , trebao je da uhvati da prebije sina jer neće da igra za Srbiju.  Deca sama biraju državu prema kojoj osećaju pripadnost. Eno otac Deni Avdije je pokušao da ga ubedi da igra za Srbiju ali on je sam izabrao Izrael jer je tamo rođen, odrastao, ima porodicu. Potpuno normalno i logično. 

 

A pomenio si i Dončićevog oca isto, jel onog istog Dončićevog oca koji je sam igrao za Sloveniju?  

 

 

 

mnogo je teško u životu kad čovek ne razume ni gram sprdnje

 

jel ćemo u sledećim postovima da diskutujemo o institucionalnim aspektima te srđanove fondacije

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skyglider said:

 

Ovo je drugi put da se ovde pominje ta budaletina kao neki pozitivan primer kako je odgajio sina da predstavlja Srbiju. U poređenju sa mladim Andrejem koji kako smo sumirali niti je rođen niti odrastao u Srbiji, srpski i ne govori a u istoj je verovatio bio toliko puta da može na prste jedne ruke da se nabroji, Novak Đoković je rođen, odrastao i živeo u Beogradu do početka svoje profesionalne karijere i koju je mogao onda drugu državu da izabera da predstavlja u Tenisu osim Srbije !? Hrvatsku možda?

 

 

 

Stvarno , trebao je da uhvati da prebije sina jer neće da igra za Srbiju.  Deca sama biraju državu prema kojoj osećaju pripadnost. Eno otac Deni Avdije je pokušao da ga ubedi da igra za Srbiju ali on je sam izabrao Izrael jer je tamo rođen, odrastao, ima porodicu. Potpuno normalno i logično. 

 

 

 

Srđan Đoković je odigrao veliku ulogu u tome da Novak danas ne bude ponos Velike Britanije, mnogo je rizikovao u svakom smislu.

 

Sa druge strane za Andreja, Avdiju, Dončića, Krkića, Bajčetića se slažem. Svaki igrač u bilo kom sportu koji je odrastao u drugoj državi i iz mešovitog je braka je samo plus. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skyglider said:

 

 

Što se ljudi u Srbiji tiče odavno je postalo teško da se razume kad se sprdaju a kad su ozbiljni.

 

 

 

 

meni to dođe nekako plus, daje malo živosti

 

kod tebe npr uvek znam da se ne sprdaš i uvek znam šta ćeš napisati, pa je nekako predvidivo, zamorno i suvišno za čitati 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...