Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts



 

radonjić je bio mlad kada je imao priliku da bude selektor možda i najjače crnogorske ekipe pa mu to ne mogu uzeti kao merilo kako se snalazi kao selektor.


Just to be clear, Dejo nikad nije imao neku želju preveliku da bude selektor bilo koje reprezentacije. Njegova reprezentativna karijera je bila kratka jer je bila i iznenadna usled odluke Vujoševića da napusti klupu reprezentacije CG tad par mjeseci pred početak prvenstva na koje su se plasirali sa njim. Maltene mu je uvaljen vruć krompir a uzeo ih je da napravi uslugu savezu koji nije ni imao drugog kandidata.

Ne treba nikom sad ovo "spuštanje" Radonjića i njegovih "neuspjeha" da bi se uveličao uspjeh Đorđevića kao što je i čitava ova priča oko njih dvojice besmislena na ovom topicu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

 


Ne treba nikom sad ovo "spuštanje" Radonjića i njegovih "neuspjeha" da bi se uveličao uspjeh Đorđevića kao što je i čitava ova priča oko njih dvojice besmislena na ovom topicu.

 

da sam napisao nešto tipa "videli smo deju kao selektora, njegovu igru i rez", pa bih razumeo tvoju primedbu. 

 

zar nisam jasno napisao da mu tu epizodu ne uzimam za merodavnu? 

 

možda je razlog o kojem ti pišeš još važniji od onog koji sam ja izneo, međutim, da li se slažeš da je sada daleko bolji i iskusniji trener nego tada? 

 

takođe, to da mu više odgovara klupski ciklus nije nikakvo spuštanje. isto tako mislim da saletu više odgovara ovaj reprezentativni, zar to nije pre "spuštanje"  saleta (:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrTwister said:


 


Ne treba nikom sad ovo "spuštanje" Radonjića i njegovih "neuspjeha" da bi se uveličao uspjeh Đorđevića kao što je i čitava ova priča oko njih dvojice besmislena na ovom topicu.



Pogrešnog forumaša citiraš, bolje bi, konstruktivnije i nadasve svrsishodnije, bilo da citiraš i odgovaraš forumašima koji stavljaju radonju na čelo reprezentacije umesto Djordjevića. Ne vidim potrebu da sabllju isučuješ na uinija koji je samo istu argumentaciju primenjivao Sale > Radonja jer Dejan ništa sa reprezentacijom nije napravio  = Дејо је легенда због Деја су Салета оћерали из Минкена Дејо бољи тренер од Саше....

a kao i uvek, istina je tu negde kao i uvek u nekoj od nijanski ruske plave mačke... 

Link to comment
Share on other sites

 
da sam napisao nešto tipa "videli smo deju kao selektora, njegovu igru i rez", pa bih razumeo tvoju primedbu. 
 
zar nisam jasno napisao da mu tu epizodu ne uzimam za merodavnu? 
 
možda je razlog o kojem ti pišeš još važniji od onog koji sam ja izneo, međutim, da li se slažeš da je sada daleko bolji i iskusniji trener nego tada? 
 
takođe, to da mu više odgovara klupski ciklus nije nikakvo spuštanje. isto tako mislim da saletu više odgovara ovaj reprezentativni, zar to nije pre "spuštanje"  saleta (:
 
 
Na temi smo o reprezentaciji, dje se priča o uspjesima reprezentativnog selektora a nekako je u prizmu došao neuspjeh klupskog trenera.

Samo sam htio da raščistim stvari oko Deja, zato se i oglasih.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

Na temi smo o reprezentaciji, dje se priča o uspjesima reprezentativnog selektora a nekako je u prizmu došao neuspjeh klupskog trenera.

Samo sam htio da raščistim stvari oko Deja, zato se i oglasih.

 

nemam ništa protiv, samo me je zanimalo kako sam to spuštao radonju kada sam eksplicitno naveo da mu ne uzimam taj turnir za merodavan plus da je bolji u realno kompleksnijoj ulozi klupskog trenera. ne mislim da je zgodan izbor za turnirsko takmičenje. ako je to spuštanje onda jbga 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da predjemo malo sa nebitnih tema na predstojece prvenstvo.

Mislim da bi jako zanimljive i izbalansirane petorke bile:

1. Jovic- Nedovic- Lucic- Kalinic-Jokic 

Gde bi prakticno igrali kao Denver, sa puno utrcavanja, Jokic bi bio distributer, a mogao bi i Jovic da zavrti pik. Takodje, Jokari odgovara da igra uz dobrog defanzivca na pleju kakav je Jovic, a imali bi 2 odlicna korektora kakvi su Lucic i Kalinic.

2. Micic- Teo- Bogdan- Bjelica- Milutinov

Milutinov kao prikucavac i covek zaduzen za postavljanje blokova i odbranu, 4 ball handlera u ekipi, ima suta, ima odbrane ima svega.

Naravno, ne shvatite ovo kao prvu i drugu petorku, vise kao petorke koje bih voleo da vidim u nekom trenutku meca.

Ako vec moram da nagadjam prva petorka bi bila Jovic- Bogdan- Kalina- Bjelica- Jokic.
Zavrsnicu naravno da mora igrati Teo. 

Najsexy basket cemo igrati u petorci Micic- Teo- Bogdan- Bjelica- Jokic gde verujem da ce sve reprezentacije sem USA imati bas ogromne probleme da odbrane nas napad.

Ne mogu da docekam!

Edited by Magia
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

taj neki poboljšani denver za clutch završnice:

 

bogdan kao ballhandler-skorer

gudura na sg kao bolja verzija onog lika što pripaljuje u nuggetsi bez savesti

kalinić ili lučić na 3

bjelica kao bizaro-milsap koji širi igru na 4

jokić diriguje na 5 kao u denveru

 

(za razliku od magije, ja sam ubacio guduru u 12 umesto nedovića)

 

jes' da bi verovatno samo slučajno branili koš ali bih voleo da vidim na nekoj pripremnoj tekmi kako to izgleda u napadu. dobra stvar je što bi to bilo nešto jokićevo, gde ne mora da se prilagođava repki, već repka njemu. takođe, mislim da bogdan može da odigra kvalitetnijeg murraya bez problema

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, leki bg said:

Ne znam jeste li se dotali teme, ali sam ja uveren da Sale vodi Gagija umesto Gudure.

Gde ti je Nedovic u tom racunu? :classic_biggrin:

 

Gagi ulazi u pricu samo u onim situacijama koje ne treba ni spominjati. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nasa reprezentacija jeste relativno mlada, ali sem Tea, svi ostali su u navisljoj tacki karijere trenutno. Bukvalno su svi dostigli jako visok nivo kosarke i najbolji u klupskoj karijeri. Bice ovde velike muke za selektora da napravi prvu i drugu petorku. Vasa je trenutno ispred Teodosica i to dosta ispred. Bice ovo bas slatke muke selektora kome dati koliku minutazu i ulogu u ovom timu.

 

Bukvalno nemas role playera i nije to tako jednostavno kako se nekom cini. Sto se tice rasprave Radonjic vs Djordjevic tu nema sumnje, sad se vec moze porediti Radonjic vs Vujosevic, gde mislim da je ucenik presao ucitelja, a tek je tako reci na pocetku karijere.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

 

 

Bukvalno nemas role playera i nije to tako jednostavno kako se nekom cini. Sto se tice rasprave Radonjic vs Djordjevic tu nema sumnje, sad se vec moze porediti Radonjic vs Vujosevic, gde mislim da je ucenik presao ucitelja, a tek je tako reci na pocetku karijere. 


:roflmao:

Tačno se vidi ko gleda košarku od 2011. godine....

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

(za razliku od magije, ja sam ubacio guduru u 12 umesto nedovića)

 

jes' da bi verovatno samo slučajno branili koš ali bih voleo da vidim na nekoj pripremnoj tekmi kako to izgleda u napadu. dobra stvar je što bi to bilo nešto jokićevo, gde ne mora da se prilagođava repki, već repka njemu. takođe, mislim da bogdan može da odigra kvalitetnijeg murraya bez problema


Ja i ubacih Nedovica samo zbog Jokica jer mi je savrsen za Murrayevu ulogu. Bogdan je ipak dosta sporiji i tromiji od njih, pa mislim da ce Nedovic ( ako bude u 12) da najvise procveta od igre sa Jokarom. Vec vidim Jokarin pas preko celog terena odmah nakon skoka ( ukoliko ikad odbranimo napad :classic_biggrin: ) za Nedovica koji je brzi od protivnickih bekova. Ili utrcavanja i 2 na 2 igra sa Jokarom kao ball handlerom. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stondisha said:


:roflmao:

Tačno se vidi ko gleda košarku od 2011. godine....

Ne razumem Stondisha sto ovako pises. Imas li neku argumentaciju za ovu mislim uvredu sto si hteo da napises. Prost je moj zakljucak. Djordjevic na klupskom nivou nemanikakv uspeh vec dosta godina. Radonjic je osvojio dosta trofeja, imao uspeha i u Evropi. Cak je dobio i roming. Sa druge strane Vujosevic je odlican trener, ali koji nije imao uspeh izvan Partizana. Oba trenera su trenirali Alfa timove u svojim ligama, kao CSKA, Bayern, Milano pa nista nisu uradili i veoma brzo dobili otkaze. Koliko vidim Dejanu ide jako dobro u romingu.

 

Sto se tice reprezentacije, tu je najbolji Djordjevic ali je dobio upravo sve igrace od ova dva velika trenera. Sale bi trebao da bude dozivotni trener reprezentacije, posto ocigledno samo mu tu ide vise nego odlicno.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Mogli bismo bar malo da se drzimo teme i da ne bacamo bas svaku random teoriju koja nema veze sa reprezentacijom :59:

Podjoh da kvotujem ovaj post na drugoj temi jer sam mislio da je adekvatan da preselimo diskusiju dalje, ali nema ni jedne odgovarajuce pa cu da nastavim da trolujem.

 

Meni je jedna od glupljih stvari poredjenje trenera glavu za glavu, da tako kazem ili trofej za trofej. Puno je tu dodatnih faktora koje treba mjeriti, ne samo ko podize pehar na kraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vasa-Teo-Jovic

 

Bogdan- Guduric-Milosavljevic

 

Lucic-Kalinic

 

Bjelica

 

Jokic-Milutinov-Bobi

 

Mislim da nije realno da ce ici Nedovic, imao je losu sezonu i kao igrac nam je nepotreban. Losa odbrana, napad vec imamo. Sa njim i bez Milosavljevica bicemo sito i reseto,  a treba nam nesto i role playera u reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:


Ja i ubacih Nedovica samo zbog Jokica jer mi je savrsen za Murrayevu ulogu. Bogdan je ipak dosta sporiji i tromiji od njih, pa mislim da ce Nedovic ( ako bude u 12) da najvise procveta od igre sa Jokarom. Vec vidim Jokarin pas preko celog terena odmah nakon skoka ( ukoliko ikad odbranimo napad :classic_biggrin: ) za Nedovica koji je brzi od protivnickih bekova. Ili utrcavanja i 2 na 2 igra sa Jokarom kao ball handlerom. 

 

jeste nedović bliži murray brzini ali ono što je po meni važnije, makar u tim clutch situacijama je ono kada jokić ima loptu negde na vrhu linije za tri, predaje je murrayu koji koristi jokića kao blok pa samim tim stvara određenu prednost za sebe, pre svega za taj neki otvoren šut sa midrangea ili trice (gde bih ja uvek za takvu situaciju radije imao bogdana nego murraya, o nedoviću da ne pričamo).

 

više sam na to mislio, situacije u kojima se skupi reket i ne može se tek tako do koša ali ni do nekog otvorenog šuta tako što se kreće regularno lopta. tu su mi bogdan i jokić kao upisani za guste završnice. pri tome je bogdan dovoljno dobar (i visok!) dodavač da može pravovremeno da doda loptu jokiću kada se pozicionira, pa da on zida za koš i/ili faul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, zoe Bg said:

Gde ti je Nedovic u tom racunu? :classic_biggrin:

 

Gagi ulazi u pricu samo u onim situacijama koje ne treba ni spominjati. 

Ja sam duboko uveren da ce Gagi biti u 12, da li na ustrb Gudure ili Nedovica....pitanje.

 

Edit: Imajuci u vidu Saletovu naklonost prema Radulu, moguce da krenemo i sa 4 petice..kao onomad sa Raskom (da, znam da je Krle bio rovit tad).

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

Ne razumem Stondisha sto ovako pises. Imas li neku argumentaciju za ovu mislim uvredu sto si hteo da napises. Prost je moj zakljucak. Djordjevic na klupskom nivou nemanikakv uspeh vec dosta godina. Radonjic je osovjio dosta trofeja, imao uspeha i u Evropi. Cak je dobio i roming. Sadruge strane Vujosevic je odlican trener, ali koji nije imao uspeh izvan Partizana. Oba trenera su trenirali Alfa timove u svojim ligama, kao CSKA, Bayern, Milano pa nista nisu uradili i veoma brzo dobili otkaze. Koliko vidim Dejanu ide jako dobro u romingu. 


kakvo god imali mišljenje o Vujoševiću, i da je najbolji trener sa ovih prostora i a je najgori trener sa ovih prostora, istina je kao što rekoh gore, neka nijansa ruske plave mačke.

Ovaj tvoj subjektivni osećaj Dejanove nadmoći nad Djordjevićem i Vujoševićem bi trebao u nekom trenutku biti objektivno opravdan nekim činjenicama. Ti ga opravdavaš trenutnim rezultatima i titulom (i angažmanom) u Nemačkoj što nije OK, jer po tome ispada da je Dejan bolji od 99% trenera NA Svetu, jer koji trener još može da se pohvali da je trener Bajerna iz Minhena i da je uzeo titulu u Nemačkoj... 

A kad kažem neki objektivno opravdan nekim činjenicama  mislim na ovako nešto

 

Quote

2009 - Награда „Александар Гомељски“ за најбољег тренера Евролиге у сезони 2008/09. У овој сезони Вујошевић је као тренер Партизана по други пут за редом увео свој тим у четвртфинале Евролиге. Ово је први пут у историји да је награду „Александар Гомељски“ добио тренер који није освојио Евролигу те сезоне



I ovo je činjenica. Kakvo god imali mišljenje o DV, ovo se ne može osporiti sekunde jedne.


Tako da bi te molio da završimo hvalospev o Dejanu radonjiću na temi Košarkaška Reprezentacija Srbije i da o dotičnoim trenerima raspravljamo na nekoj temi tipa: Bivši treneri KK CZV i KKP ili Dejan Radonji, Duško Vujošević...  slobodan si da pokreneš bilo koju od ovih tema i na pravom mestu raspravljamo o tim stvarima.  Ovako ispada da manje više vredjaš sve nas poštovaoce ove magične igre sa nekim upisima na koje svaki pošteni ljubitelj ove igre ne može ostati imun.


Svako dobro

Stondisha

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...