Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

32 minutes ago, Skyglider said:

Zato sto dozivljavanje ovakvih sitacija na na takav nacin cesto vodi u primitivizam i vulgarnosti, a ponekad i u fizicku agresiju. 

 

Vodi kod primitivaca i kod siledzija...u tim slucajevima je poenta do njihovih licnosti i vaspitanja, a ne do povredjenih emocija koje su samo triger da iz njih to izadje. Oni ce pokazati svoju prirodu pre ili kasnije nevezano za ovakva desavanja. Zato bi bilo najbolje da kritikujemo iskljucivo taj primitivizam kad se i ako se desi, a ne da svaku reakciju koja je ljudska da kritikujemo i da nas nervira samo zato sto kod gore navedenih ona izbacuje na povrsinu njihove licnosti. Barem ovde na forumu nije bilo primitivnih ispada, a opet se negativno reagovalo na Jokin negativan stav prema reprezentaciji. Znaci moze da se adekvatno reaguje a da se ne bude primitivan.

Link to comment
Share on other sites

Uini uvek pise ono sto ja mislim (dobro skoro uvek) ———> bravo uini

 

Zamisli ti to, sad cemo jos da navijamo i protiv reprezentacije i selektora koji su nam licno doneli vec prilicno lepe uspehe zbog toga kako ce oni da prihvate x-ti buckov otkaz . Pod pretpostavkom da nece reci &:”$^*}+]^{ i slicne vulgarnosti o njemu (a nece), mogu da reaguju kako im volja.

 

(a i ja mislim da ce igrati i ove i sledece godine pozz uini)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

ne znam šta je bilo toliko dramatično između zeljka i peje 2005e, pošto vidim da to treći put pominješ na nivou celog pasusa. peja nije hteo da igra za željka još od 1999e (tada je bio u sastavu), tako da je jasno da je to bio ličan sukob a ne ovo jokićevo mrzi me da igram leti, pošto je igrao za druge selektore u međuvremenu 

Dramaticno je to sto se upravo ovo iz bolda misli, a dali smo sigurni u to.
Taj narativ se odomacio, iako za tako nesto ne postoji nikakvog razloga, pogotovo kad se zna da je Pedja bio poslusan i Kariju, koji je ipak manje ime nego Zelimir, a ujedno i neko kome kao selektoru nije bilo bitno kako se zoves i gde igras. Postoji ona, koliko ja znam potvrdjena prica, da ih je Kari smarao tom nekom svojom disciplinom, odbrane, trt, mrt, i da su neki igraci u nekom opustenijem razgovoru to prokomentarisali (benigno), kako ih smara a da je Stojakovic bez prisustva samog Karija rekao "Ne, to je pravi nacin, i moramo da slusamo trenera".

Ako nije hteo da igra, rekao bih da nije hteo da igra zbog toga sto je osetio odredjenu vrstu sujete kod Zelimira kome je eventualno zasmetalo sto postoji neko ko je overall u tom momentu najvece kosarkasko mudo u nasoj kosarci. A Peja kao MVP kandidat i top3 strelac(ne znam tacno koje mesto) NBA lige, to svakako i jeste bio.

Sve i da toga nije bilo, pre cu da poverujem da je to splet okolnosti, igrao je brdo PO-ova, i sam Gasol je propustao neka prvenstva, zasto je cudno da i Stojakovic neka mora, a imao je te vojske/povrede itd itd.

Na osnovu postupaka Zelimira ja verujem u tu pricu da mu je Pedja rekao "Zakasnicu na pripreme, jbg...", ovaj mu je odgovorio "Sta ti mislis da si, mozemo i bez tebe, nemoj ni da dolazis", razmisljajuci da smo najjaci i bez njega, i da bi posle potencijalnog trijumfa bilo "Eto, mozemo i bez tog Stojakovica, ko ga jebe, mi smo Srbija, i plus sad imamo Zeljka na klupi".
Epa, prc. Samarcina u sred Beograda.


Ne poredim situacije, tad Pedjinu sad Jokicevu, u tom smislu kompleksnosti i faktora. Svaka situacija je prica za sebe. Samo ne zelim da se desi ponovo ono sto se desilo sa Stojakovicem.
Ne zelim da se ponovo Jokic baci u neko blato i da ga tu sad svi sutiraju.
Valja kaciti stalno onu izjavu Sarunasa kada je njegov igrac dobio dete a on ga pustio u sred PO-a da ode kuci.
Jokic nije dobio dete, as far as i know, ali nikad ne znamo njegove unutrasnje razloge, kako se oseca, sta mu je u zivotu trenutno potrebno.
Jednom sam bio u inostranstvu 3 meseca,  trebalo je da letim odatle direkt na drugi kontinent, gde bih bio jos 6 meseci minimum, odredjena vrsta ocekivanja.... A meni ni do cega, na pokretnim stepenicama metroa mi krecu suze, samo mi je da odem kuci i da budem sa prijateljima, da igramo asocijacije, pikcneri, da igramo PES, da blejimo u baru u kojem smo stalnu...ni do cega drugog mi nije bilo. Barem jos neko vreme...

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

@BattleBorn

Ja mislim da ti imaš krizu identiteta.Ali tražiš pomoć na pogrešnom mjestu.Uini ne može ni sebi da pomogne a i trenutno je zaokupljen koncipiranjem teorije o Jokićevom altruizmu i Miškovom mazohizmu.Ili obrnuto.🤣 A jebem li ga ,kako će mi biti jasno kada ni njemu nije jasno.😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

O Peji je vec bilo reci... zasto se ponavljaju neke spekulacije kada se vrlo lako moze proveriti sta se tacno desilo. Peja nije hteo da otkaze Divcev kamp sa nekom decom u Sakramentu, nego je hteo da dodje bexobraznih 2ipo meseca nakon pocetka priprema. Zeljkov odgovor je bio ispravan i jedini moguc. Isto kao sto je bilo pogresno sve sto je nakon toga radio, ali Peja je to zaebo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pasulj said:

@BattleBorn

Ja mislim da ti imaš krizu identiteta.Ali tražiš pomoć na pogrešnom mjestu.Uini ne može ni sebi da pomogne a i trenutno je zaokupljen koncipiranjem teorije o Jokićevom altruizmu i Miškovom mazohizmu.Ili obrnuto.🤣 A jebem li ga ,kako će mi biti jasno kada ni njemu nije jasno.😁

Kriza identiteta je stalna stvar u svacijem zivotu 😄

I ne trazim pomoc oko toga, nije mi potrebna. Ako to mislis sto sebe ne identifikujem sebe kao full clana odredjenog drustva po tvojim standardima, da fletrujem sa nekim tudjinstvom, onda nije tako.
Masis loptu, mnogo prikladnije je da kazes "Meni je gnusno kako ti gledas na odredjene stvari".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mr clutch said:

Nebitno, igraču tog kalibra treba da bude omogućeno kašnjenje na pripreme. 

 

2ipo meseca nikada, to nijedan trener ne bi uradio. Pobedjuje najbolji tim a ne timovi za koje igraju pojedinci velikog kalibra koji ne mogu da se uklope u tim. Zeljko je pogresio sto u toku priprema nije jos nekog poslao na Pejin kamp, npr. Rakocevica i Jarica. Kad to vec nije uradio onda je napravio onu katastrofalnu gresku sa konferencijom za stampu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mmajstor said:

 

2ipo meseca nikada, to nijedan trener ne bi uradio. Pobedjuje najbolji tim a ne timovi za koje igraju pojedinci velikog kalibra koji ne mogu da se uklope u tim. Zeljko je pogresio sto u toku priprema nije jos nekog poslao na Pejin kamp, npr. Rakocevica i Jarica. Kad to vec nije uradio onda je napravio onu katastrofalnu gresku sa konferencijom za stampu. 

 

Znaci, pripreme su 2005. trajale 3 meseca ? :classic_blink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pomesao sam sa ovom pauzom Jokica, a pricali smo Peji na prethodnim stranama... mesec ipo dana nakon pocetka priprema je u pitanju. To se desavalo 2004 za OI, a 2005 je samo otkazao, nije trazio naknadan dolazak ili nesto slicno. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne treba da se zaboravi da su u to vreme bila neka suluda okupljanja 3 meseca pred prvenstvo pa mlacenje mesec dana po planinama na visinskim pripremama. To se prenelo sa kraja 80-tih i 90-tih gde se reprezentacija spremala po 4-5 meseci za prvenstva.Sada su druga vremena, NBA igraci po onom sporazumu sa FIBOM mogu da treniraju nesto 35-40 dana pre prvenstva. Steta sto se ovo pravilo nije uvelo ranije, jer bi nasa reprezentacija u proslosti imala manje otkaza NBA igraca i ,,nesporazuma'' nasih igraca i nasih selektora.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mmajstor said:

Pomesao sam sa ovom pauzom Jokica, a pricali smo Peji na prethodnim stranama... mesec ipo dana nakon pocetka priprema je u pitanju. To se desavalo 2004 za OI, a 2005 je samo otkazao, nije trazio naknadan dolazak ili nesto slicno. 

 

 

2004. je morao tokom leta da sluzi grcku vojsku, pricali smo vec o tome.

 

8 minutes ago, unagi said:

Ne treba da se zaboravi da su u to vreme bila neka suluda okupljanja 3 meseca pred prvenstvo pa mlacenje mesec dana po planinama na visinskim pripremama. To se prenelo sa kraja 80-tih i 90-tih gde se reprezentacija spremala po 4-5 meseci za prvenstva.Sada su druga vremena, NBA igraci po onom sporazumu sa FIBOM mogu da treniraju nesto 35-40 dana pre prvenstva. Steta sto se ovo pravilo nije uvelo ranije, jer bi nasa reprezentacija u proslosti imala manje otkaza NBA igraca i ,,nesporazuma'' nasih igraca i nasih selektora.

 

Ne secam se da su pripreme trajale u to vreme 3 meseca, 2 meseca max mozda. 3 meseca bi bilo previse. 

 

Link to comment
Share on other sites

Да бринемо ми за Васу да нам буде добар иначе тешко да ћемо Теа да гледамо онаквог каквог смо навикли манимо се Јокића та работа је свршена.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skyglider said:

 

2004. je morao tokom leta da sluzi grcku vojsku, pricali smo vec o tome.

 

 

Ne secam se da su pripreme trajale u to vreme 3 meseca, 2 meseca max mozda. 3 meseca bi bilo previse. 

 

 

Vojsku je zavrsio ranije, prve prve prozivke koja je bila krajem juna a prva utakmica na OI je bila sredinom avgusta... sto znaci da su pripreme trajale nesto manje od 2 meseca, a on je hteo da se pridruzi na 10ak dana pred takmicenje. Neozbiljno. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sale11 said:

Да бринемо ми за Васу да нам буде добар иначе тешко да ћемо Теа да гледамо онаквог каквог смо навикли манимо се Јокића та работа је свршена.

 

Sto da necemo... imace dosta vremena da udje u fizicku formu i utakmice na pripremama da se uigraju. Teo to sto zna se ne zaboravlja. 

Link to comment
Share on other sites

Šta je neozbiljno kao da oni uigravaju ne znam kakve akcije za to kratko vreme? Prođe nekad i po pola sezone dok neke stvari ne legnu na svoje mesto u ozbiljnim ekipama. Jedino što je neozbiljno je "rad" u reprezentaciji, mesec dana, dve nedelje ili nedelju dana potpuno je svejedno.

Edited by dekkard
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@Jokić i Misko, koliko sam ja razumeo, njegov menadžer za USA je Mark Švarc iz Eksel sport agencije, taj odnos je recimo da su on i Miško ko-agenti, i taj odnos je relativno čest u evropskoj košarci, iako nama nepoznat.

 

Švarc dobija Jokića, Miško deo od procenta, reklamu, turneje Mege i tekme sa vrhunskim koledž timovima, kao i klijente Švarca koji idu u Evropu (npr verujem da je Paige Švarcov igrač, kao ugledno ime sa koledža, a kog u Evropi zastupa Miško). 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

Vojsku je zavrsio ranije, prve prve prozivke koja je bila krajem juna a prva utakmica na OI je bila sredinom avgusta... sto znaci da su pripreme trajale nesto manje od 2 meseca, a on je hteo da se pridruzi na 10ak dana pred takmicenje. Neozbiljno. 

 

Nije, bio je jos u vojsci kad je usledila prva prozivka a potom je imao obaveze oko kampa.

 

Uostalom, iskopao sam vest na sajtu Glasa Javnosti iz te godine

 

Quote

Predrag Stojaković potvrdio da se neće pojaviti na sutrašnjem okupljanju reprezentacije


Plavi će osvojiti medalju i bez mene


Košarkaš Sakramenta Predrag Stojaković u klin, a Željko Obradović u ploču. Dok selektor ističe kako svi koji imaju želju da se nađu na Olimpijskim igrama u Atini moraju sutra u 20 časova da se pojave na prozivci u hotelu "Interkontinental", Predrag Stojaković tvrdi kako bi voleo da igra u Atini, ali da ne može da se pojavi u određeno vreme.

- Mogu drugog augusta da se priključim pripremama reprezentacije. Imam veliku volju i želju da igram za plavi tim, ali jednostavno ne mogu zbog privatnih obaveza da se sutra pojavim na prozivci - rekao je Stojaković, uz napomenu da bi stigao fizički potpuno spreman, jer sa sobom svuda vodi i kondicionog trenera.

Potom je Stojaković i razjasnio koje su to obaveze važnije od priprema nacionalnog tima za Olimpijske igre.
- Objasnio sam selektoru Obradoviću da imam obaveze u Grčkoj i Americi. Košarkaški kamp u Sakramentu nije običan kamp ili Divčev. To je naš zajednički kamp, sav prihod je namenjen deci iz Srbije i Crne Gore i tu obavezu sam prihvatio još pre godinu dana - objašnjava Stojaković, koji je trodnevno odsustvo iz grčke vojske, iskoristio da postane zaštitno lice Telekoma.

Dakle definitivno vas neće biti sutra u "Interkontinentalu"?
- Ne. U ponedeljak moram da se javim u vojnu kasarnu
. Svratio sam samo da potpišem ugovorom sa Telekomom i da se vidim s vama novinarima.

Na kraju, Stojaković je poželeo mnogo sreće plavoj selekciji i ipak ostavio prostora za dogovor, ali ako bude po njegovom.
- Verujem da, čak i ako ne dođe do dogovora sa selektorom, odnosno ako me ne bude bilo u Atini, imamo velike šanse za uspeh. Imamo dobru selekciju koja poseduje veliki potencijal i siguran sam da mogu da ostvare rezultat kakav i priliči reprezentaciji Srbije i Crne Gore, odnosno da osvoje medalju - zaključio je Stojaković.

Na zaključno pitanje novinara - da li su brada i minđuša dozvoljene u grčkoj vojsci - najbolji strelac Kingsa u protekloj sezoni odgovorio je da svi ti ukrasi "lete" pre pojavljivanja u kasarni.

 

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2004/06/26/srpski/S04062513.shtml

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

Pomesao sam sa ovom pauzom Jokica, a pricali smo Peji na prethodnim stranama... mesec ipo dana nakon pocetka priprema je u pitanju. To se desavalo 2004 za OI, a 2005 je samo otkazao, nije trazio naknadan dolazak ili nesto slicno. 

 

Mnogo bezobrazno jedes govna, kad moram da kazem.

Pustis buvicu, ponavljas kao papagaj da su 2 i po meseca, kad te neko uhvati da nije tako bilo "a da, pomesao sam"
Znas u kojoj nedelji je pokazivao deci levi dvokorak u Santa Monici, kad, kad mu je zena isla na pregled, transkripte razgovora sa Zeljkom, znas da su tacno 2 i po meseca, ali eto ne znas da li je to bilo sa Pedjom tih 2 i po,  ili sa nekim drugim.

Yeah sure...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, BattleBorn said:

Mnogo bezobrazno jedes govna, kad moram da kazem.

Pustis buvicu, ponavljas kao papagaj da su 2 i po meseca, kad te neko uhvati da nije tako bilo "a da, pomesao sam"
Znas u kojoj nedelji je pokazivao deci levi dvokorak u Santa Monici, kad, kad mu je zena isla na pregled, transkripte razgovora sa Zeljkom, znas da su tacno 2 i po meseca, ali eto ne znas da li je to bilo sa Pedjom tih 2 i po,  ili sa nekim drugim.

Yeah sure...

 

Ukoliko je razlika izmedju kasnjenja na pripreme izmedju 2ipo meseca i 1ipo mesec velika u toj meri da menja poentu onda ima smisla da pomislis da sam namerno pustio lazan info. Ako je i jedno i drugo kasnjenje neopravdano preveliko, ako pogledas nekoliko stranica unazad gde sam napisao tacno  koliko je kasnjenje bilo, a nakon toga uglavnom diskutovali o 2ipo meseca vremena za Jokicev odmor, mozes vrlo lako skontati da je permutacija bila em nenamerna, em takva da ne menja poentu. Kasnjenje je podjednako bezobrazno jer ne mozes nakon mesec ipo dana priprema i uigravanja da u 10 dana potpuno promenis koncept a da to lici na nesto, pogotovo kada ti taj neko kaze da ne moze ranije jer mora da ucestvuje u decjim kampovima.... ko ce shvatiti zelju tog igraca ozbiljno i kako bi se to odrazilo na ostale igrace a samim tim i timsku hemiju? 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...