Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1. Vasa kao prva PG violina, a osim njega Jovic da uzme neki minut ako moze, cisto koliko mu telo dozvoljava a Topic kao treci (ili drugi), mislim da nije rano.

2. Bogdanovic neprikosnoven, a za drugog se dvoumim izmedju Avramovica kao energy/glue guy-a, boljeg defanzivca, i Gudurica koji donosi neku dodatnu kreaciju, nesto vise iskustva.  

3. Marinkovic i Dobric. Obojica su sazreli. 

4. Jovic bez sumnje prvi pik za ovu poziciju, Kalinic da iskustvom i velikim BBIQ bude tu, da se spusti i na 3 ako treba.

5. Jokic bez eksperimentisanja na 4, Milutinov kao opcija za cvrscu odbranu i Petrusev kao kombo. 

 

Ako Jovic ne moze onda nema dileme na 2, idu i Avramovic i Guduric kao dodatna kreacija. 

 

Pokusevski ce morati mnogo da radi na sebi i pre svega da zaigra negde konstantno. Lucicevo vreme je stvarno proslo. I da se ne zezamo sa Mitrovicem kad imamo ove centre koje sam napisao... I Nedovic je mislim svoje zavrsio u repki. 

 

Da ne pricamo o Risticu, DeDi, Jaramazu... ima tu mladih koji pre treba da dobiju sansu uz Topica, najpre Djurisic, Saranovic, dosta njih iz U18. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Lučić neće više nastupati za reprezentaciju. Dugo je vukao posledice povreda, ove godine puni 35, pa je već i košarkaški veteran. Ako želi da igra još 2-3 godine profi košarku, deluje kao da će da preskoči OI. Svakako i bez njega imamo baš potencijalno jak sastav, naravno, pod uslovom da se emvipi odluči da se udostoji reprezentativnog dresa. Pokuševski je preskočio SP, da bi se što bolje spremio za sezonu u Oklahomi, koja ga je vejvovala, kao igrača koji navodno ne razume šta treba da igra. Videćemo, ima još par meseci do Pariza, rano je da sklapamo mozaik, dok još ne znamo ko će igrati. Valjda je svima san da zaigraju na Olimpijadi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Bad said:

Avramović može i na 1, ne postoji promil šanse da Top ide, a da Aleksa ili Gudura otpadnu.

 

36 minutes ago, Smrtokapa said:

Nema dvoumljenja između Alekse i nekog drugog, posle prethodnog svetskog Aleksa mora da bude u 12 za OI pod sloganom Aleksa nema alternativu.

 

32 minutes ago, Урош19 said:

Gudurić neće otpasti 10000% a ni ne treba, isto i za Avramovića mislim. 

 

Onda Jovic ne ide. Pre bih imao Topica kao najmladjeg, nekog na koga ce se oslanjati ova repka u deceniji ispred nas. 

 

Ali onda Vasa mora pod obavezno. 

Link to comment
Share on other sites

Isto kao i za SP, ako odigra nesto i pokaze da moze, sto da ne ide Topic umesto Jovica, ako i dalje ispovredjivani veteran izgleda kao bolji fit za ono sto nam treba, zasto bismo vodili klinca? Ima vremena za njega.

 

U ostatku se slazem, to deluje kao najbolji sastav koji bismo mogli imati.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Васа ће свакако узимати 30ак минута, колико и Богдан на 2, тако да вођење Топића на било чију штету мислим да не би утицало на тимски резултат, али као што рекох повреде ће утицати на доста тога. Добро је што ће и Васа и Богдан рано завршити своје сезоне.

Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje Vasa deluje kao los fit na ovu ekipu. Tacnije, los fit na roster u kome imas Jokica i Bogdana kao vaznije igrace (ako uopste budu igrali obojica).

Tako da vodio bih ga kao vodju 2nd unita tj. starter bi mi bio Jovic ili cak Aleksa. A onda lepo Vasa + Milutinov da dokusure protivnika

(opet, pod uslovom da igraju Jokic i Bogi).

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Ima kombinacija ovde koliko hoces, najbitnije je da se izgradi tim i da se ne nadrkaju ako nemaju minutazu kao sto misle da treba da imaju, kao sto smo videli u bliskoj proslosti. Sto se Vase tice, jasno se videlo u OKC da je prespor za NBA. To samo po sebi ne mora da bude problem koji se ne moze prevazici, ali sve njegove lose navike su tamo bas ocigledne i on ne moze ni u reprezentaciji da dobije loptu u ruke da je tapka 15 sekundi po napadu.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Slažem se za Vasilija, ako bismo okupili najjači tim uloga vođe druge petorke je rola u kojoj bi najviše doprineo. E sad, ako on želi da bude glavni i u takvom timu, jbg, moraće da bude stavljen u top - odnosno tu je Top.

 

Naravno, ako se ispostavi da bi Jokić radije da popije hektolitar piva u Somboru, otvara se dodatni prostor za Vasu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, crni_bombarder said:

Kalinić nece igrati dok je Pesic tu, tako da Lucic Deda je siguran ako bude fitt (da se ne zajebavamo), a i treba nam taj kombo 3/4 koji moze braniti vrhunska krila.

 

Nešto mi se javlja da bismo mogli da gledamo i ovakav scenario. 😎

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Кари када је изоставио Теа рекао је да више не може да му понуди ту улогу коју је имао раније, а да бекап никад није био. Зашто мислите да би онда ту улогу наменио Васи? Океј поштујем, али то су само мишљења овде у стварности ће Васа играти 30 минута.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

Pokuševski je preskočio SP, da bi se što bolje spremio za sezonu u Oklahom

Nije. Preskočio je zbog povrede (preloma)  nadlaktične kosti. 

 

Poku je specimen koga bi vredelo probati, pa i forsirati donekle, mada, zaista je teško proceniti njegove mogucnosti u Fiba basketu u ovom trenutku. Malo igra, sad nema ni klub, što je naravno argument da se prednost da drugim igračima. Ja bih ga svakako zvao na pripreme, pa kako se pokaže. 

 

Marinković je odlično odigrao juče, sve pohvale za momka i ima dobru sezonu u Baskoniji. Medjutim, pod uslovom da budemo kompletni, ne znam,  u trouglu izmedju Alekse, Kobre i njega, mislim da prva dvojica pre mogu da pruže ono što je potrebno repstaciji. Ne mogu da sagledam šta Vanja donosi što već negde nemamo? 

Aleksa je svakako must zbog ludačke energije koju daje. Kobra ima taj hustle momenat, stabilniji 3p šut i opasniji je u prodoru, čini mi se.  

Ako Kalina bude igrao, možda Dobrić ne bi bio toliko ključan, pošto su kod Karija obojica igrali na 3.

Opet, voditi svu trojicu pravi prezasićenost i nužan gubitak jednog visokog na drugoj strani. Više mi ima smisla da vodi dvojicu  + Smajlija, eventualno Pokua ( ako ovaj ponudi nešto konkretno). 

 

Najvažnije je da svi budu zdravi i voljni, ne sumnjam da će Kari umeti da odabere.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Horium said:

Ne ocekujem ni Kalinu, ni Jokica, ni Micica u sastavu. Ne zato sto ih Kari nece, vec mi mirise da ce repku preskočiti i ovaj put. 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/micic-izrazio-zelju-da-igra-na-olimpijskim-igrama-imamo-veliki-potencijal-samo-da-ostanemo-zdravi/465201

У реду за прву двојицу, шта за трећег мирише да ће прескочити?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Horium said:

Ne ocekujem ni Kalinu, ni Jokica, ni Micica u sastavu. Ne zato sto ih Kari nece, vec mi mirise da ce repku preskočiti i ovaj put. 

 

I meni ovo izgleda kao moguć scenario, ali se nadam da će faktor "olimpijske igre" ipak imati dovoljnu težinu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Meni i dalje Vasa deluje kao los fit na ovu ekipu. Tacnije, los fit na roster u kome imas Jokica i Bogdana kao vaznije igrace (ako uopste budu igrali obojica).

Tako da vodio bih ga kao vodju 2nd unita tj. starter bi mi bio Jovic ili cak Aleksa. A onda lepo Vasa + Milutinov da dokusure protivnika

(opet, pod uslovom da igraju Jokic i Bogi).


Vasa je pre svega los fit za evropsku kosarku ako je na strani pomoci u odbrani. Ako se uozbilji minimalno je najbolji plej Evrope. Mislim da nikada nije bio takav gap izmedju genijalnost i ludila kao kod njega kada je u pitanju plejmejker bilo koje reprezentacije. 

39 minutes ago, crni_bombarder said:

Kalinić nece igrati dok je Pesic tu, tako da Lucic je siguran ako bude fitt, a i treba nam taj kombo 3/4 koji moze braniti vrhunska krila.


Sta se to desilo izmedju Kalinica i Pesica ako svi znaju da nece igrati on i Micic? Mora da je nesto jako jako ruzno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


 


Sta se to desilo izmedju Kalinica i Pesica ako svi znaju da nece igrati on i Micic? Mora da je nesto jako jako ruzno.

Jake trzavice nakon Italije, Kalina je jako tezak covek dok Pesic ne dopusta takvo ponašanje, a i on sigurno i dalje primenjuje stare metode discipline. 

 

 

Micic ili 30 min ili nista, uz Hezonju vrlo verovatno najistaknutiji igrac koji mora biti starter ili barem da ima minutazu startera.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su male sanse da će Jokic da preskoči OI. Od 2016 preskoči tačno svaki drugi turnir, a igra se u Parizu a ne na drugom kraju sveta. Kod Micica uopšte nemam dilemu da li će igrati. Njemu je sezona gotova u Aprilu. Kod Kalinica ne znam da procenim. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

O statusu Micica, Jokica i Kalinica, mislim da najlakse mozemo da podnesemo izostanak Kalinica.

 

Micic nam prosto treba jer drugog pleja tog kalibra nemamo (tesko to mogu da iznesu svi ostali na celu sa Jovicem i Topicem, uz svu pomoc Avramovica i Gudurica), a o Jokicu ne treba trositi reci. 

 

Ako vec Kalinic ne bude hteo, onda mozemo razmisljati o Pokusevskom, mada mi je pomalo misterija sta ce on sada ako ga ne pokupi neki NBA tim. Da radi individualno?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Mislim da nikada nije bio takav gap izmedju genijalnost i ludila kao kod njega kada je u pitanju plejmejker bilo koje reprezentacije

Upravo si opisao Teodosića 😄

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...