Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 hours ago, uini said:

curry, durant, lebron i modric imaju neke svemirske nasa uslove u odnosu na ostale vrhunske sportiste

 

svakako se prag pomerio ali nisu oni primer za ekipu koja igra u evroligi, npr.

 

Нису само услови пресудни већ и свијест. Бјелица и Тео су изјавили да кад су прешли у НБА схватили су колико су мало радили на тјелесном развоју, ситему опоравка од утакмица, превенцији и исхрани. Данас је свијест о томе пуно већа и ко има воље може да и као просјечан евролигашки играч да улаже у себе и продужи своју каријеру на високом нивоу за неколико година. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2023 at 12:41 PM, Manu said:

 

Ništa ne šalju Filipinci i dalje. Ograničili su sami sebe sa Junom, imaju još nedelju dana.

 

Edit: Imam neki utisak da će kategorija 500 biti general admission na osnovu mape koja se vidi sad kad uđeš da kupiš karte. Ako tako i bude sigurno ćemo imati najbolja moguća mesta :s_d:

 

Danas su poslali da cemo dobiti broj sedista u narednih 15 dana 😄 I da ce se odlucivati gde sedis na osnovu datuma kupovine a da ce sve karte kupljene sa istog mejla biti jedne do drugih. 

Smejurija od organizacije, izgleda da nista nisu napredovali u ove 4 godine, od Kine. 

 

Ali ok, cene su stvarno smesne bile, tako da jbg ne mozemo da se zalimo 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

Lucic je prosle godine imao 33, o tome ti pricam. Ove sezone su ga unistile povrede.

 

Jagodic Kuridza je non - faktor, a i on je kasno poceo da igra ozbiljnu kosarku.

 

Teo nije igrao sa 35 - i sta ti to govori? Jos jedan primer koji potvrdjuje pravilo koje sam napisao.

 

Bjelica je imao tada 33 godine i vec je bio pljuvan zajedno sa Bobijem. Simonovic je 1986 godiste, dakle i on je imao 33 godine.

 

Ono sto bih ja voleo je da mi navedes primer kao sto je bio Scola ili Gasol koji su odlicno igrali, a bili su stariji od 33 godine. Ne primere kosarkasa od kojih apsolutno vise nije bilo koristi i koji su samo odlagali penziju.

Sve ok, samo si ti napisao da apsolutno ne znas primer nijednog igraca koji je igrao posle 33. rodjendana.

 

A i Lucic je bio faktor, bio bi i ove. On se povredjuje citavu karijeru, nije sad da se zbog godina prvi put povredio.

 

Divac je bio faktor definitivno.

 

A i osim toga sto danas igraci imaju mogucnost da bolje vode racuna o telu i traju duze, mi smo imali toliko tih nekih faktora da je tesko zameriti bilo sta igracima.

 

Ti si mi replicirao na pricu o Stefanu Markovicu. Stefan Markovic je u tom trenutku bio u jednom zdravom sistemu reprezentacije koji je imao kontinuitet koji su napravili Duda i Sale. Imao je sve preduslove da nastavi.

 

Ranije su igraci bili umorni igraci od sankcija, ratova, menjanja imena drzave, menjanja himni, losih rezultata, nesloge u timu, menjanje trenera ko carapa itd.

 

Sasa Djordjevic je 33. godine imao u Sidneju 2000. godine. To je covek koji do tog trenutka igrao jos za SFRJ, prosao ratove i sankcije, bombardovanja i 2000. godine, posle 13 godina igranja za reprezentaciju je odlucio da bude sa porodicom. Od 2001. godine je Pesic sa novom generacijom uzeo zlato i nije ni nam ni bio neophodan Sale jer smo u tom trenutku tako bili u mogucnosti.

 

Bodiroga i Tomasevic su 2006. godine punili 33 i normalno da im je bilo muka od svega sto se desilo 2005. godine i u godinama pre. I oni su prosli kroz raspad zemlje, sankcije i ratove pa jos sad i kroz raspad reprezentacije i gledanje raznih Jarica i Rakocevica. Igrali su za Jugoslaviju pa te 2005. godine za SCG i naredne su trebali da dodju da igraju za Srbiju. Da li su se time bavili Gasol i Novicki?

 

A opet su izdrzali do 32. godine. I  Rebraca je bio tu 2005. godine na prvenstvu i tada je imao 33. godine i to covek sa srcanim problemima.

 

Ali dobro, Stefan Markovic je igrao sa 18. godina prvog pleja u Hemofarmu, ne mere se to durati.

 

Da bi dobili Skolu i Gasola, treba nam kultura u kojoj ne moze biti ok oprastanje sa 28. godina. Ok, nasi igraci su generalno imali problem da ne igraju dugo i u klubovima, ali stvar sa Gasolom i Skolom je sto su igrali za reprezentaciju onoliko koliko su igrali i za klub. Danilovic je gurao do 30.godine i tada stao i sa klubom i sa reprezentacijom. Tako i nasi svi nek guraju dokle ide i sa reprezentacijom i klubom. Ajde, nekih dve, tri godine je ok povuci se i igrati samo za klub na kraju karijere ako si repstacijom vec vise od deceniju. No, sa 28. godina...

 

Zanimljivo je to divljenje Skoli i Gasolu i onda pravdanje oprastanja sa 28. godina. Dogovorite se sami sa sobom pa da nastavimo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Srbija osmi favorit na Mundobasketu

 

Quote

 

"Nemoguće je znati šta se očekuje od njih"

Srbija u svom timu ima Nikolu Jokića, koji je verovatno u ovom trenutku najbolji igrač sveta. Srbija je pre četiri godine bila glavni predent za titulu na SP, ali je na kraju završila na petom mestu. Ova selekcija je trebalo da juriša na titulu na OI u Tokiju, ali nije uspela da se kvalifikuje za ovo takmičenje. Srbija je prošle godine eliminisana od Italije u četvrtfinalu EP, a u ovom trenutku je nemoguće znati šta se može očekivati od ovih momaka", navodi se na sajtu FIBA.

 

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=06&dd=27&nav_id=2357263#google_vignette

 

Odlično! Kad god su nam davali male ili nikakve šanse osvajali smo medalje.  A i naši se dosta komotnije osećaju bez  bremena favorita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Možda u životu postoji više nijansi između divljenja i pljuvanja, jesi li razmislio o tome?

Apsolutno, to je ono sto pricam sve vreme. Stefanovo ucesce i odnos prema repstaciji je miks dobrog i loseg, za mene u plusu kada se podvuce crta.

 

Ostatak foruma insistira da je reprezentativni heroj, a heroj je valjda neko kome se divis.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snjofko said:

Apsolutno, to je ono sto pricam sve vreme. Stefanovo ucesce i odnos prema repstaciji je miks dobrog i loseg, za mene u plusu kada se podvuce crta.

 

Ostatak foruma insistira da je reprezentativni heroj, a heroj je valjda neko kome se divis.

 

Kakvo ti je učešće i odnos prema reprezentaciji kad je u pitanju Nikola Jokić? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snjofko said:

Apsolutno, to je ono sto pricam sve vreme. Stefanovo ucesce i odnos prema repstaciji je miks dobrog i loseg, za mene u plusu kada se podvuce crta.

 

Ostatak foruma insistira da je reprezentativni heroj, a heroj je valjda neko kome se divis.

 

 

 

 

Ovo je baš učitavanje. Izvini, ali trulex.

 

Za divljenje je potreban spoj više faktora. Da ne davim,igrač skila tipa Jokić kad bi se stalno odazivao i igrao do svoje 37+ god. 

Raško se odazivao i čak se skinuo sa dizanja kuće sa 34-5, ali mu se niko ne divi za to. 

 

U kontekstu Pefija, to niko nije pominjao. Ljudi, samo kažu da je momak imao Maks pošten odnos prema svima i svemu, uvek bio tu a ti bi da mu pišeš minuse. Jebiga baš.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kenozoik said:

Ovo je baš učitavanje. Izvini, ali trulex.

 

Za divljenje je potreban spoj više faktora. Da ne davim,igrač skila tipa Jokić kad bi se stalno odazivao i igrao do svoje 37+ god. 

Raško se odazivao i čak se skinuo sa dizanja kuće sa 34-5, ali mu se niko ne divi za to. 

 

U kontekstu Pefija, to niko nije pominjao. Ljudi, samo kažu da je momak imao Maks pošten odnos prema svima i svemu, uvek bio tu a ti bi da mu pišeš minuse. Jebiga baš.

Brt, ucitavanje da je ucitavanje, bas trulex. Bukvalno imas post na prethodnoj strani koji je pola foruma lajkovalo da je Pefi heroj na ovoj temi. Bukvalno pise - ,,Pefi je heroj na ovoj temi'' i ima devet lajkova.

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snjofko said:

Brt, ucitavanje da ucitavanje, bas trulex. Bukvalno imas post na prethodnoj strani koji je pola foruma lajkovalo da je Pefi heroj na ovoj temi. Bukvalno pise - ,,Pefi je heroj na ovoj temi'' i ima devet lajkova.

Opet izvini, ali samo ti je odgovoreno, nakon što si počeo da pišeš besmislice.

I ja sam dao lajk na post delom jer je 

odgovor na nepriličan komentar o čoveku koji to nikako ne zaslužuje. 

"Heroj nacionalnog tima" si ti potegao prvi, da te podsetim, šta onda kukaš kad te "tuku tvojim oružjem" 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ima on dosta staža da može i sad svašta da mu se izbroji, pa nećemo da brojimo, jer njegova stvar. Isto bi trebalo da važi i za Pefija. 

 

A evo mogu da se kladim ako Jokić otkaže prvi ćeš da kreneš ovde da pišeš neka opravdanja i izgovore. 

@Snjofko

Za Jokica nismo bili u pravu jer ipak mora na kraju sve da se sagleda.

 

Gresis, ja sam ga pljuvao kada je otkazivao. Tj. nisam pljuvao, ali kritikovao.

 

Medjutim, za njega se pokazalo da sve sto je do sada uradio u karijeri, uradio je kako treba. Bukvalno vuce citavu karijeru prave poteze, ne secam se toliko pametne karijere bilo kog sportiste.

 

Tako da, iskreno, za ovo leto tesko da bilo sta moze da mu se zameri ako otkaze. Za neke kasnije poteze i odluke - videcemo, neozbiljno je da unapred pricam. Ako bi rekao da se oprasta, mislio bih da je sraman potez.

 

 

I to je ista prica sa Pefijem. Niko njemu ne bi zamerio 2017. godine da je otkazao, ako se secam cak se i povredio na kraju sezone 2016/2017.

 

2018. godine nije ni bilo takmicenja, a 2019. godine je vec imao 30 plus i tu su izostanci vec normalni i niko ne skace na tebe zbog toga, ako bi uopste i bio na spisku.

 

Samo znam i secam se da je bilo trenutaka kada je on igrao u nekom klubu koji je igrao Evrokup, a mi smo imali Pena i Novaka na pleju i blamirali se protiv nekih amaterskih repstacija jer je Pefi resio da se oprosti sa 28. godina.

1 minute ago, Kenozoik said:

Opet izvini, ali samo ti je odgovoreno, nakon što si počeo da pišeš besmislice.

I ja sam dao lajk na post delom jer je 

odgovor na nepriličan komentar o čoveku koji to nikako ne zaslužuje. 

"Heroj nacionalnog tima" si ti potegao prvi, da te podsetim, šta onda kukaš kad te "tuku tvojim oružjem" 🙂

Pisem besmislice, kukam...

 

Izvini, ali necemo tako razgovarati. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snjofko said:

Za Jokica nismo bili u pravu jer ipak mora na kraju sve da se sagleda.

 

Gresis, ja sam ga pljuvao kada je otkazivao. Tj. nisam pljuvao, ali kritikovao.

 

Medjutim, za njega se pokazalo da sve sto je do sada uradio u karijeri, uradio je kako treba. Bukvalno vuce citavu karijeru prave poteze, ne secam se toliko pametne karijere bilo kog sportiste.

 

Tako da, iskreno, za ovo leto tesko da bilo sta moze da mu se zameri ako otkaze. Za neke kasnije poteze i odluke - videcemo, neozbiljno je da unapred pricam. Ako bi rekao da se oprasta, mislio bih da je sraman potez.

 

 

I to je ista prica sa Pefijem. Niko njemu ne bi zamerio 2017. godine da je otkazao, ako se secam cak se i povredio na kraju sezone 2016/2017.

 

2018. godine nije ni bilo takmicenja, a 2019. godine je vec imao 30 plus i tu su izostanci vec normalni i niko ne skace na tebe zbog toga, ako bi uopste i bio na spisku.

 

Samo znam i secam se da je bilo trenutaka kada je on igrao u nekom klubu koji je igrao Evrokup, a mi smo imali Pena i Novaka na pleju i blamirali se protiv nekih amaterskih repstacija jer je Pefi resio da se oprosti sa 28. godina.

 

To je bio moj upis i apsolutno stojim iza njega - Pefi kao jedan od najbitnijih šrafova u dva najveća dostignuća srpske košarkaške reprezentacije u poslednje dve decenije, zaslužuje da se od njegove profesionalne karijere oprostimo i na ovoj temi.

 

Bold: Koristeći tvoju logiku na Pefiju, ako je primenimo na Jokiću, na njega treba izručiti kofu fekalija. Jer 2017. godina kad je "sebično" otkazao učešće mi smo od reprezentativaca A selekcije imali samo Bogdanovića. Da ne spominjem 2019. gde bolje da se nije ni pojavio nego što je igrao preko one stvari, pošto je to direktno nepoštovanje dresa koji nosiš i saigrača. Tako nešto od Pefija nikad nismo videli.

 

Tvojom logikom, on se spremao za NBA, dok smo se mi bojali blamaže na EP. Tvojom logikom, on je glavom već bio u novoj NBA sezoni dok smo se blamirali protiv Španije i Argentine. Zašto onda Pefi ne bi mogao da igra EC? Aha, EC je slabije takmičenje i Pefi je lošiji igrač, dok ovom sve može da se oprosti jer je generacijski talenat i sve radi za svoju karijeru.

 

Nemam problem s tim, ali i Pefi ima pravo da radi za svoju karijeru i da mu se to ne broji kao neki minus. Pogotovo jer je to što je odradio u reprezentaciji odradio časno.

Link to comment
Share on other sites

Citiraj mi deo gde polivam fekalijom govana Pefija i slozicu se sa tvojim postom.

 

Moj stav i misljenje je da imao jednu lepu ulogu u godinama kada je igrao i da je doneo jednu ne tako lepu odluku da se povuce sa 28. godina i da kada se podvuce crta, covek je u plusu sto se tice repstacije, ali nije heroj.

 

Tvoj stav je da to sto je uradio je dovoljno da bude heroj i toeto.

 

Ne polivam fekalijima niti Pefija, niti druge forumase, niti im govorim da pisu besmislice ili da kukaju...

 

Spoiler

U jednom postu na prethodnoj strani sam se malo sprdao i bocnuo Pefija, ali ni tu nisam nikoga vredjao niti polivao fekalijama 😁

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Snjofko said:

Pisem besmislice, kukam...

 

Izvini, ali necemo tako razgovarati. Pozdrav.

Teško da se ovo može nazvati razgovorom.  Pokazao si jasnu i neprikrivenu nameru da troluješ (usiljeno mišljenje kontra svih) i nakon što ti je pet ljudi dalo argumente da grešiš ti nastavljaš po starom (klasična definicija trolovanja). 

Ja sam te samo sputavao u tome. 

 

 

 

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav ogavan spin,a to sam procitao ko zna koliko puta kao Jokic je 2019 igrao preko one stvari.

 

Kad se tako idiotski sastavi onda moze da se pomisli kako je mogao da napuni i razbije tamo nekoga,a da eto prosto nije hteo,jer mu se nije igralo.

 

Jokic se pojavio sa viskom kilograma,ali to nije nista novo,jer Teodosic,Bjelica i ostali redovno su dolazili takvi,nije to bio problem.

Problem je bio iskljucivo zbog Saleta Djordjevica i uloge kakva mu je dodeljena,a to je bila neka sporedna na pogresnoj poziciji.

 

U tom Djordjevicevom sistemu igrali su zasluzni igraci iz prethodnih okupljanja,nije se gledao stvarni kvalitet pod kosem pa je tako Raduljica igrao pre Milutinova,a Jokic ulazio sa klupe.

 

Pre te 2019 Jokic je resio svoj problem sa trenerom sto ga je uparivao sa Nurkicem tako sto je upao u kancelariju i izricito rekao da to tako vise ne moze i ubuduce da ga koristi kao centra.

 

Djordjevic je mozda znao za to,a mozda i ne.Jokic je cutao sudarao se sa centrima iz svoje ekipe,igrao kako zna i ume nije imao prostora ni mogucnosti da odigra kvalitetniju kosarku,jos kada se setim spanske zone,a posto coveku ne mozete da prisijete da ne zna da igra onda ostaje jedino da izmisljate kako mu se nije igralo.

 

Ne znam koliko sam postovao napisao od prvog dana okupljanja da se koristi na pogresnoj poziciji,upao u neki sistem gde nije se osecao komotno vecina je smatrala da tu nema problem.Na kraju ipak vreme pokaze ko je gresio.

 

Posle SP su usledila omalovazavanja i nipodastavanja njega kao igraca,dok su Sale Djordjevic kreator svega i Danilovic konstatovali da Jokic nema dovoljan kvalitet da bio igrao sa njima.

 

Danilovic ne moze da se suzdrzi od lupetanja ni dan danas posle Jokicevog prstena.

 

Pesic je cisteci reket pokazao kako treba sa njim,ako je ista uradio dobro to je upravo to,ali opet nedovoljno za uspeh,jer je zabrljao negde drugde...po svojoj prilici obecao je napamet minute Milutinovu...ali ako i nije opet nema logike u tim izmenama.

Cisto da se razjasni...

 

Edited by miance189989
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da je Jokic bas tako upao u kancelariju svog trenera ali da je dao sugestiju treneru da utakmice pocinje sa klupe umesto da igra u paru sa Nurkicem, to je tacno. Samo sto je sporom treneru trebalo malo vise vremena da ukapira da je Jokic taj covek kojeg treba da forsira.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ako je mogao da upadne Melounu u kancelariju, što nije selektoru upao u kancelariju? Nego je došao i najgore od svega nije ispoštovao saigrače. Valjda je jasno da ne moraš dolaziti na reprezentativna okupljanja (to je lični izbor), ali ako već dođeš, onda je red da ispoštuješ. A ovde se nepoštovanje dresa reprezentacije pravda nekakvim spinovima.

Link to comment
Share on other sites

 

Ja ne znam na sta mislis kad kazes da je dosao i da nije pokazao postovanje prema saigracima?

Jel on tada bio nas najbolji centar? Jel on krilni centar ili centar? Ko je njega ispostovao?

Ti zaista verujes da je potpuno svejedno koju poziciju igra i u kakav sistem dolazi.

 

Ako hoces Jokica u fulu onda igra mora da se vrti oko njega i to je sva mudrost,a toga nije bilo.

 

Nije problem uciniti ga neprimetnim sve sto treba je da se preskace.On je centar i zavisi od drugih.Zavisi i od trenera i od toga sta se igra.

Ne moze kao Doncic koji je plaj i bek da prevodi loptu i sam sebi organizuje napad.Jel tvoj omiljeni grk onda sve do dolaska Itudisa pokazivao nezainteresovanost kad je igrao ispod nivoa.

 

Mozda to nepostovanje smatras zbog iskljucenja protiv Spanije? Tu se videla njegova frustracija,a ne nezainteresovanost.

 

Naravno da nije mogao da uleti kod Djordjevica,jer nisu imali taj odnos.Vidis da Sale i Danilovic imaju neki svoj problem sa njim.Meni se cini da Jokic od tada pazi u kakav sistem dolazi,jer kod Pesica kad je odlucio da igra rekao je daj da vidim taj plan i program.

 

Na kraju nismo zbog tog iskljucenja izgubili vec nas je razbio Skariolo sa zonom.Zavrnuo Djordjevica, prvo mu prepustio ulogu favorita sto je ovaj prihvatio,a onda ga nadmudrio.Taktika sa namernim obaranjem forme je dala rezultat,dok smo mi pre utakmice govorili kako cemo biti prvaci.Kamo srece da Sale poseduje neku slicnu namazanu karakteristiku.Kod njega se uvek ide jako i zestoko i to od prvih pripremnih utakmica.

Secam se onomad kad nas je Litvanija izbacila sa prvenstva,a do tada smo bili neporazeni,da je Bjelica izjavio kako bi bilo bolje da smo izgubili neku utakmicu pre ove eliminacione.

 

 

Protiv Argentine je dobio ulogu centra.Prvi put zapravo onako kako je trebalo od samog pocetka...a posto to nije bila igra koju smo igrali do tada,onda se dodje recimo u situaciju da kod udvajanja Jokica ne zna se ko sta radi,pa kad je vrati Jovicu ovaj nece da sutne,vec je vrati nazad Jokicu,a ovom dvojica na ledjima, pa sta da radi sa loptom? To je ono gde je izostao Djordjevicev rad.Treba reci da je bio najbolji igrac kod nas u prvom poluvremenu,na kraju nas je Argentina sutem za tri odvalila zvuci poznato...

E sad zasto ti sve to stavljas njemu pod neku nezainteresovanost ili pod nepostovanje saigraca ko ce ga znati.

Edited by miance189989
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Reprezentacija nije privatni klub podređen Nikoli Jokiću. Čak i da otkaže ovo SP, mi ćemo se svejedno takmičiti. Ne znamo kako ćemo se plasirati ali ćemo poslati nekih 12 momaka koji će dati sve od sebe.

 

On je 2019. bio projektovan za prvu zvezdu tog tima a ponašao se sve suprotno od toga. Čovek je kasnio na pripreme - dopušteno mu je, nije hteo da daje izjave za medije - ispoštovan je, došao sa 20ak kg viška - i to mu je prošlo. Sve to se zove nepoštovanje selektora, saigrača i dresa koji oblačiš. 

 

U međuvremenu je dosta sazreo i promenio pristup, što se ponajbolje videlo na poslednjem EP. Ako neko misli da to ima veze sa Pešićem (koji je btw 3x sujetniji od Saleta), grdno se vara, jer i taj pristup i onaj iz 2019. imaju veze isključivo sa Nikolom i njegovim doživljajem. Muka mi je od spinova kojih se Jokićevi navijači dohvate kad pričaju o tome, potpuno brišuću njegovu odgovornost. 

 

Isključivo je on odgovoran za svoje ponašanje tada, koje nas je u kombinaciji sa Đorđevićevim bubicama koštalo medalje. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...