Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

18 minutes ago, Stondisha said:


kad nemaš odgovor na pitanje, ti kuku lele na moderaciju.

ajmo još jednom:

po tebi, treba da idemo sa 8 niskih i 4 viska, jer da bi nekog ubacio, moraš nekog da izbaciš, od tvoje trojice Simon, Birča i jedan mora da leti jel te.

sad čitam tvoj drugi upis ti si u stvari Teodosića izbacio iz kombinacije, jer se povredio.  Teo je nezamenjiv, a igrači kao što su Kalina i Nedović se ne vode na pripreme da bi ih u poslednjem trenutku katovao ( u slučaju da se neko povredi jel te ), zato ti ostaju neki Birča i Simon kao ti granični igrači, koji neće igrati u drugom delu,  kao osigurači za poziciju 12 u timu, je u svakom slučaju nije fer da se odrekneš dvojice reprezentativaca sa velikom minutažom par dana pred prvenstvo, a vukao si ih celo leto po Kopaonicima i Zlatiborima, a očigledno da su neki levi razlozi što ova dvojica ne igraju. A imajući u vidu sve ovo napisano. da se ne zna da je teodosić povredjen, a ti si selektor pre mesec dana kad se pravi spisak za sobe na kopaoniku, koga katuješ od niskih da bi ti Nedović igrao i zašto  ili ostaješ na ovom 8 niskih (radule out neda in) i 8 visokih planu.

Ajmo polako, evo ja cu ti da ti se izvinim za ono sto sam napisao, shvatio sam da je doslo do nesporazuma, ali stvarno mislim da ti ne prilice recenice poput ove:

 

,,pa da idemo sa 8 bekova i 4 viskoka?

Jer prijatelju, jer od ove trojice dvojica ispadaju, a Nedović menja trećeg."

 

Stvarno mi je tesko razumeti i desifrovati stvari poput ova dva ,,jer'' zaredom, a znam da nisi ni glup, a ni nepismen. Verovatno tvoj nadimak otkriva razlog takvog pisanja, ali ipak mislim da bi trebao kao neko ko je na toj poziciji da vise vodis racuna.

 

Elem, gde je nestao nesporazum. Prica se odvojila na dve strane. Jedni valjda pricaju u idealnim okolnostima, da su svi zdravi i da je Salo sve pozvao, da li bi trebao da ide Guduric ili Nedovic. U toj ekipi si ti. A druga ekipa, u kojoj sam ja, prica o pozivanju Nedovica sada, na ovaj tim, pa nam nije ni jasno zasto uopste birati izmedju Nedovica i Gudurica. Da sada Salo pozove Nedovica, isla bi obojica. 

 

 

 

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

Stvarno nije potrebno biti veliki strucnjak da bi se skapiralo da je Nedovic bek koji bi se najbolje uklopio uz Jokicevu igru. Ima brzinu, ima ballhandling, mogao bi brzo da izleti iz Jokicevih urucenja, ume i da utrci iza ledja odbrane (makar je umeo to da odradi u Zvezdi, u repki nikad nije imao takve zadatke).

Sale verovatno ima drugaciju viziju nase igre gde je Nedovic visak, ali nema sumnje da bi Jokarin mozak i Nedoviceva atletika bili dobra kombinacija

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Siguran sam da je u toku danasnjeg dana doslo do pomeranja, sto posto je ranije pisalo pola 7.

 

Ili istrolovali navijace da dodju pola sata ranije, da izvrse pritisak na nase navijace vec na zagrevanju.

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

Ma džaba atletika i telo od milion doloresa kad je Nedovic glup igrač do bola, a Sale ne voli te bb low iq kosarkase.

 

Sećam se kako ga je u Riu klupiro posle par nekih kontinuiranih grešaka, nije video terena kroz celu eliminacionu fazu. Cela ekipa šljaka kao sat, udje Nedovic da odmori nekog, mi se automatski raspadamo i u odbrani i organizaciji napada. Decko strči pa to ti je, ne zna se da l je došo ili pošo.

 

Sale nije mogao da se osloni na njega uopšte, skroz nepredvidiv i nepouzan, I što je bitnije nije timski igrac, već neko ko izlazi iz kalupa, a selektor je procenio da nam to u ovom trenutku ne treba i to podržavam.

 

Možda u nekim drugačijim okolnostima ne bi bilo loše imati takvog "out of the box" igrača, ali sada kada imamo još gomilu opcija koje mogu da individualno završavaju napade, nema potrebe za njim.

 

 

Nemanja videću šta će klub da mi savetuje u vezi igranja za reprezentaciju Nedovic, nije ni zaslužio drugačiji tretman nego da sazna preko twitera da neće biti na spisku.

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SunZero said:

 

 Pazi kad sam ocekivao da ovo napises, dodirnuo ga najveci Srbin = bice all star u najmanju ruku

 

Dravot mode on

 

Čovek nikad, ali nikad, ne može biti veći no je viši.

 

Dravot off

 

I nema to veze sa klubaštvom, zvezdom, željkom, nego da momak ima 4 el srzone iz sebe, memfis ga draftovao pre dve godine, sad ga povukli, radio u karijeri sa trofejnim stručnjacima... al naravno uvek se može osporavati dokazani talenat iz ne znam ni ja kog razloga, al nema veze...

 

 

@Bek

 

Za razliku od nekih, ima nas koji nismo izdržavaana lica... što no bi se reklo od 10 prstiju svoga 'leba jedemo 😉

 

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

Evo da se nadovezem na post iznad (@kalistenika u rutini) i na malu diskusiju na topiku strane reprezentacije, Nedovic je jedan od onih igraca koji jednostavno ne moze da pohvata kretnje i to ti je. To je prilicno poznata prica, bar za mene, a verujem da je to i razlog zasto Nedovic nije potpisao za neki top EL klub, posto je jedno vreme u Unikahi stvarno bio brutalan. Ne odlucuju se treneri lako za takvog igraca, a zamisljam Nedovica u Zeljkovom sistemu, gubio bi se kao pile u tri hektara. To je razlika izmedju njega i Gudurica, Neda nije zreo za ekipu koja hoce da igra pobednicku kosarku do kraja. Videcemo kako ce izgledati kod Mesine naredne sezone.

Stalno se prica o Nedovicu kao nekom game changeru (i sam sam to pricao do skoro), on ce da promeni ritam, utrpa nekom 15 poena sa klupe itd, ali je realno da smo mi to u reprezentaciji do sada videli jednom, protiv Spanije i to je to. Doduse nije se ni naigrao od kad je Sale tu (2013. je bio prvi plej ekipe, drugacija uloga), a te 2015. je imao solidnu ulogu u nokaut fazi, bio dobar protiv Ceske i Finske, ako se ja dobro secam, ali vec tad je bilo evidentno da ne igramo nasu najbolju kosarku + nista nismo mogli da odbranimo, on i Teo su bili prevelika rupa, cak i protiv takvih ekipa. U Riju je vec bio skrajnut, u nokaut fazi na kraju klupe, usao protiv Hrvata poslednjih par sekundi i umalo napravio sranje, protiv Australije usao medju poslednjima. U ovoj situaciji u kojoj imamo fantasticne bekove, i organizaciju i poene u rukama, on stvarno nije toliki nedostatak. Meni je potpuno jasno zasto njega nema, mada mi nije jasno zasto je otpao tako rano i na onakav nacin, ali to je druga stvar.

Edited by Del Piero
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Stondisha said:


@Guru

Čija je ovo statistika?

ova kvotovana
 



da ide na pripreme da, da donosi vode i da dodaje peškire saigračima na Kopaoniku da, da sedi na kraju klupe u Čačku na pripremnoj da. Da ide na takmičenje jer ga je neko proglasio talentom pre 5-6 godina, a on gram nije tog talenta isporučio... šta da mu radim ja sad? 

 

Rekao bih Borišina iz ABA lige, osim što mu je prosečan indeks bio 9.5. To upravo potvrđuje da je bio u standardnoj rotaciji i da je imao svoju ulogu i učinak, pritom igrajući za tim koji je osvojio titulu. Kada si već napisao prosek poena i skokova, mogao si i procente: 52% iz igre, 45% za tri i 92% sa slobodnih bacanja. Dakle, daleko od Pecarskog i toga da nije bio nikakav faktor u ABA ligi.

 

Uzgred, ne videh odgovor na pitanje koje su to igračke prednosti Birčevića, šta on to ima što ga čini legit reprezentativcem i putnikom na velika takmičenja, o odnosu na Simanića koji nije za više od dodavača peškira na Kopaoniku i grejača kraja klupe na pripremnoj u Čačku. I što ne napisa Birčevićevu impozantnu statistiku iz Telekom Bona? Da te upozorim: lošija je od Borišine... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nedovic se posmatra citav zivot kao igrac koji je mozda mogao da bude (mada ja sam uvek mislio da on to ne moze da bude), menadzerski ili na nekoj igrici, ima speed i strength za poziciju, moze da probija i sutira sasvim solidno, idealan u tim uslovima, ali u realnosti je daleko od toga.

 

On nema mesto u 12 ove reprezentacije, objektivno, sad bi imao kad Teo ne igra, ali nije preterano bitan igrac svakako. Kako je precrtan i zasto je neka druga prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Ma džaba atletika i telo od milion doloresa kad je Nedovic glup igrač do bola, a Sale ne voli te bb low iq kosarkase

 

Razumem čoveka (Saleta) skroz i ja imam isti problem, ne mogu da svarim glupe ljude nikako, ali nikako, a Neda je na konto umeća i fizike zabatalio tu iq nadogradnju. Verovatno sličan trip kao sa centrima i visinom, pa onda se pogube u seniorskoj koşarci. Samo što Neda ima brutalan skil i fiziku. Dečak mi je drag kao reprezentativac i u ovoj podeli snaga,  sa sastavom pre Teove povrede on mi je najmanja falinka, tj njegovo ispadanje sa spiska. Šta i kako je dobio obaveštenje to je druga priča, al opet sinoć svi  bivši reprezentativci iskukaše na organizaciju karte...

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Guru said:

 

Rekao bih Borišina iz ABA lige, osim što mu je prosečan indeks bio 9.5. To upravo potvrđuje da je bio u standardnoj rotaciji i da je imao svoju ulogu i učinak, pritom igrajući za tim koji je osvojio titulu. Kada si već napisao prosek poena i skokova, mogao si i procente: 52% iz igre, 45% za tri i 92% sa slobodnih bacanja. Dakle, daleko od Pecarskog i toga da nije bio nikakav faktor u ABA ligi.

 

Uzgred, ne videh odgovor na pitanje koje su to igračke prednosti Birčevića, šta on to ima što ga čini legit reprezentativcem i putnikom na velika takmičenja, o odnosu na Simanića koji nije za više od dodavača peškira na Kopaoniku i grejača kraja klupe na pripremnoj u Čačku. I što ne napisa Birčevićevu impozantnu statistiku iz Telekom Bona? Da te upozorim: lošija je od Borišine... 

 

Pre bi meni bio Boriša Birčević, al nisam ja selektor jbga i opet Birča je na 5-7 okupljanja reprezentativna, radio sa njim, zna ga šta i kako.

 

Sa ove laičke, foteljaške, igrice menadžerske, strane, Boriša stvarno deluje kao no brainer, ali očigledno da su i u CZV i u stručnome štabu reprezentacije procenili da Simana nije to što bi mi svi voleli da bude, pa su mu na Fajea u CZV doveli Brauna, a u reprezentaciji poveli Birču iz Bona.

 

Ps. Hvala ti za Bon, da me neko pitao gde igra Birch rekao bih da je u Andori ili u Banvitu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Poprilično sam siguran da je Nedović, pored te utakmice protiv Španije, jednom bio i najzapaženiji protiv Litvanije na nekom EP ranije. Takodje je protiv Amera, doduše u smeće vremenu, bio dobar. 

 

Tako da te priče da Nedović ne može da bude game changer su besmislene, ako je natrpao 3 ponajbolje reprezentacije na svetu, onda može bilo koga. 

Edited by Boujee
Link to comment
Share on other sites

Off

 

Gledao na RTS-u protiv Litvanaca i slusam Dendu kako se odusevljava svakom potezu koji nije sablonski. 

Jokic finta suta i ulaz - auuuu ljudi moji, kakav velemajstorski potez i tako x 20, sa sve ushicenjem kao da prenosi finale ili prvi put gleda basket posle 2 godine, pa zaboravio kako izgledaju osnove kosarke. Ili kao da igraju deca, pa mu cudno kako umeju nesto drugo sem dvokoraka. 

 

Da ne pominjem kako se Jokic tek u cetvrtak prikljucio timu x 7 i kako ne postoje prijateljske utakmice x 8. 

 

Danas gledao reprizu na Areni, ova dvojica normalni, smireni, pripremni je mec. Nisam znao da je prenosila Arena, inace ne bih dozvolio da me Denda podstakne na zelju da sam gluv. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:

najplaćenijih i samim tim i najboljih igrača EL

Sa ovim vec, naravno, ne mogu da se slozim. Nije Nedovic elita EL, ali ja bih ga pozvao cisto da vidim kako bi profunkcionisao na pripremama sa Jokicem koji ce posebno sada posle Teove povrede biti alfa i omega naseg napada. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Off

 

Gledao na RTS-u protiv Litvanaca i slusam Dendu kako se odusevljava svakom potezu koji nije sablonski. 

Jokic finta suta i ulaz - auuuu ljudi moji, kakav velemajstorski potez i tako x 20, sa sve ushicenjem kao da prenosi finale ili prvi put gleda basket posle 2 godine, pa zaboravio kako izgledaju osnove kosarke. Ili kao da igraju deca, pa mu cudno kako umeju nesto drugo sem dvokoraka. 

 

Da ne pominjem kako se Jokic tek u cetvrtak prikljucio timu x 7 i kako ne postoje prijateljske utakmice x 8. 

 

Danas gledao reprizu na Areni, ova dvojica normalni, smireni, pripremni je mec. Nisam znao da je prenosila Arena, inace ne bih dozvolio da me Denda podstakne na zelju da sam gluv. 

 

Pitanje je koliko Denda uopste gleda i prati kosarku...Novinari u Sportskoj redakciji RTS-a su uglavnom van svih tokova...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...