Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

10 minutes ago, Crni said:

Narativ, agenda...citav zivot prodje, tek ponekad cujes ove pojmove.

Poslednje vreme otvoris "kuvar" eto ih i tamo.

Ne znam u cemu je fazon🤷‍♂️?

 

verovatno u tome što određeni termini dostignu takozvani tipping point u komunikaciji u xy periodu. sa internetom se to još lakše širi i primećuje.

to ti je kao sa biljkama neophodnim za zdravlje (imaš tamo ekipu na kafani da pitaš ako te interesuje presno): jedno vreme je aloe vera bila bog & batina; onda smo je izgleda istrebili i prešli na aroniju. onda smo i nju sjebali i sada smo na godži bobicama dok se ne promeni narativ 😐

Edited by uini
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

ne kapiram baš u čemu je tu poenta; bog & sveti savo znaju da mi je nedović jedan od neomiljenih igrača (fournier, samo siromašan. a ko voli siromašne??) ali nedović nam je neophodan, top 5-6 po neophodnosti

tier1 jokić - vasa

tier2 kalinić - lučić

tier3 milutinov-nedović (- možda gudurić ali prvo treba da jednom skoči, pa da vičem hop hop)

 

nedović je taj neki zalutali projektil u magli, lik koji u teoriji može da napravi mayhem* u tekmi u kojoj mu sve polazi od ruke. takav igrač ti treba kada već nemaš bogdana a bogami ni teodosića.

 

*violent or extreme disorder; chaos.

 

marinković je (kao i nedović, u teoriji za sada) 3&D igrač, koji treba da odigra seriju korektnih odbrana, zabode (bilo bi sjajno) blizu 40% trica i tu se njegova uloga završava. ja svakako mislim da obojica treba da imaju mesta a da nam treći centar (koprica, rile, petrušev) ne treba.

 

I onda nas ukopa u eliminacionoj tekmi. Neka hvala. 

 

P.S. Mislim na Nedovića, ofc.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

verovatno u tome što određeni termini dostignu takozvani tipping point u komunikaciji u xy periodu. sa internetom se to još lakše širi i primećuje.

to ti je kao sa biljkama neophodnim za zdravlje (imaš tamo ekipu na kafani da pitaš ako te interesuje presno): jedno vreme je aloe vera bila bog & batina; onda smo je izgleda istrebili i prešli na aroniju. onda smo i nju sjebali i sada smo na godži bobicama dok se ne promeni narativ 😐

Da, da, bravo za poredjenje🍀

2 minutes ago, DameTime said:

 

I onda nas ukopa u eliminacionoj tekmi. Neka hvala. 

 

P.S. Mislim na Nedovića, ofc.

Ti ga bas ne volis🤣

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

Kakva crna dilema Nedovic ili Marinkovic?! To nije poredivo. Niti su isti tip niti isti nivo. 

 

Dilema moze biti Dobric-Marinkovic (kao i Nedovic-Guduric ali to i nije dilema jer nam obojica trebaju). 

 

Vasa, Jaramaz/Avramovic

Nedovic, Guduric, Dobric/Marinkovic

 

Ako je Avramovic out, onda ostaje samo da se izabere Dobric ili Marinkovic. I tu bih pre izabrao Dobrica, nesto mi deluje da bi imao mnogo veci % ubacenih 3p (pogotovo u bitnim momentima) i doprinosa odbrani (skok, banana...). Marinkovicev prednost je nesto veca pokretljivost, lakse juri bekove u odbrani.

Upravo tako i ja razmišljam. Košarkaški Marinković je bolji. Bolji, lepši šut, bolji ballhandling, ali sve to nekako u teoriji. 

 

U praksi Dobrić je lik koji visi na čiviluku i koga u pet ujutru probudiš da igra finale bilo čega i koji ubode dve trojke, preseče jednu loptu ispadne pet puta, ali kad izađe imaš osećaj da se momentum tekme promenio u našu korist. 

 

Uzevši u obzir da ne očekujem da mnogo igra bilo ko od njih za te minimalne minute bolji je Dobrić, jedino me u ovom mišljenju pokolebala Marinkovićeva igra u odbrani protiv Slovenije 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

I onda nas ukopa u eliminacionoj tekmi. Neka hvala. 

 

P.S. Mislim na Nedovića, ofc.

 

yebigah, tako je kari rešio da nadoknadi odsustvo bogdanovića i to bez da ima konzerviranog teodosića za ne daj bože.

nedović je svakako neka borderline treća opcija u napadu, odnosno, možda ni treća u toj prvobitnoj postavci tekme ali može biti prva u toj nekoj promeni ritma.

 

nije moja šolja čaja ali tazumem šta može da donese, pa ne bih sada njega isticao kao promašaj, jer ima prilika da uđe u štos.

bitnije je da vasa bude na vrhunskom nivou konstantno, nego to kada će nedović da porobi. ima opcija i iza i ispred njega za neke druge načine da se daju poeni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni said:

 

Ti ga bas ne volis🤣

 

Simpa je meni Neda ovako, ne radi se o tome. Samo u turnirskom sistemu nisam preveliki fan igrača koji može da da 30 poena i onda sve to prospe u ključnim trenucima. 

 

2 minutes ago, uini said:

 

yebigah, tako je kari rešio da nadoknadi odsustvo bogdanovića i to bez da ima konzerviranog teodosića za ne daj bože.

nedović je svakako neka borderline treća opcija u napadu, odnosno, možda ni treća u toj prvobitnoj postavci tekme ali može biti prva u toj nekoj promeni ritma.

 

nije moja šolja čaja ali tazumem šta može da donese, pa ne bih sada njega isticao kao promašaj, jer ima prilika da uđe u štos.

bitnije je da vasa bude na vrhunskom nivou konstantno, nego to kada će nedović da porobi. ima opcija i iza i ispred njega za neke druge načine da se daju poeni

 

Ma je, razumem i ja 🙃 A Kari sad mora da razmišlja tako i da mu Nedović izigrava pleja, kad je na brzaka precrtao Tea. Ili ima fetiš na Nedovića na kecu. 

 

Jeste Vasa bitniji, ali zamisli vrhunske partije Jokića i Vase i uleti Nedović kao muva bez glave krene da gubi lopte i solira. Tri bromazepama mi neće pomoći da to gledam.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Jeste Vasa bitniji, ali zamisli vrhunske partije Jokića i Vase i uleti Nedović kao muva bez glave krene da gubi lopte i solira. Tri bromazepama mi neće pomoći da to gledam.

 

ako njih dvojica imaju vrhunske partije, izbor je lak: samo zaboraviš nedaru na klupi, daš mu džala brata i bubu miranović da sluša na spotifaju a ubaciš guduru, dobrića, marinkovića, jaramaza, ko ti već najviše odgovara datom kontekstu @Crni 😱

 

u tom smislu (ako glavni igrači isporučuju), nedović je potreban ali nije neophodan, što je okej situacija.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemamo mi sta da trpimo bilo koga, svaki igrac ima prednosti i mane, na selektoru je da to uklopi kako bismo pobedjivali. Nedovic itekako moze biti koristan ako se pravilno iskoristi. Mislim da ce to Kari da sredi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

ako njih dvojica imaju vrhunske partije, izbor je lak: samo zaboraviš nedaru na klupi, daš mu džala brata i bubu miranović da sluša na spotifaju a ubaciš guduru, dobrića, marinkovića, jaramaza, ko ti već najviše odgovara datom kontekstu @Crni 😱

 

u tom smislu (ako glavni igrači isporučuju), nedović je potreban ali nije neophodan, što je okej situacija.

Zapravo najvise me iritira "konstalacija"😖

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni said:

Kad smo istrpeli Stimca, Bircu, sto ne bi Nedovica? A za obojicu je neki veliki dr mr

 

ma ne, dametime se plaši da će nedović imati garantovane minute i ulogu, bez obzira na performans. meni se čini da kari ima opcija da ga zameni ako upadne u bananu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da dileme nikakve ne postoje vezano za tim, pod uslovom da su svi zdravi. Osim mozda koncepcijski, ali ni tu ne vidim nikakvu dilemu.

 

Micic, Avramovic, Jaramaz, Nedovic, Guduric, Lucic, Dobric, Kalinic, Davidovac, Jokic, Milutinov, Bjelica.

 

Ako Avram ne moze upada Marinkovic, ako Bjelica ne moze verovatno i nazalost Ristic mada bih ja vodio Kuridzu. Simanic i Petrusev ne verujem da imaju promil sanse za 12.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostavljam prostor svima i dalje, svi se zaletimo nekad.

 

I do Karija je mnogo.

 

Nije dovoljno reci Vanja je takav i takav, Nedovic je takav i takav, Dobric je takav i takav...

 

Trener ima ulogu da izvuce maksimum iz njih.

 

Bilo je tekmi i to ne malo kada je Raduljica izgledao kao jako dobar centar i prakticno pa bio treci najbitniji igrac srebrne generacije iza Tea i Bogdana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni said:

Dobro, da ne ulazimo sad u njihove uloge...opet kazem Nedovic-dostojan.

 

Pa morali bismo ući u njihove uloge. 😄 Jer jbg nismo mi trpeli Birču i Štimca sa 1/11 i X izgubljenih lopti, nego se "trpelo" to što su njih dvojica individualno dosta limitirani, ali su u sistemu imali ulogu koju su odrađivali i koja je imala veliki značaj za tim. 

Link to comment
Share on other sites

Te price o pravilnom koriscenju Nedovica necu uopste da citam ovde, posle 1000 godina njegove profi karijere. On neka konacno pokaze da je sposoban da odigra smislenu partiju na ozbiljnoj sceni, pa ce se mozda i promeniti percepcija. Mimo povreda, Nedovic je oduvek sam sebi bio najveca prepreka i memojmo da tupimo o nekakvim ulogama i trenerskim kocnicama njegovog razvoja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Pa morali bismo ući u njihove uloge. 😄 Jer jbg nismo mi trpeli Birču i Štimca sa 1/11 i X izgubljenih lopti, nego se "trpelo" to što su njih dvojica individualno dosta limitirani, ali su u sistemu imali ulogu koju su odrađivali i koja je imala veliki značaj za tim. 

Narocito sto je Stimara jednim peskirom, rashladjivao komplet klupu i selektora.

A da nije bilo jakog Birce, ne bi njegova rezerva danas bila dvostruki MVP u NBA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...