Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Teško je bilo igrati sa SLO pred domaćim sudijama i uz pomoć domaće publike....čuj mene jafa, ovaj plazma. Plus teški ekstremiteti.

Ja bih danas dao svu slobodu Nedovicu jer bi njegovo klupiranje mozda poremetilo samopouzdanje. A nemamo luksuz da se odričemo niskih.  Ali on bi igrao 2 a Jare da mijenja Vasu kad je na klupi. 

Inače ta pozicija 2 nam je ključna na ovom prvenstvu. Vasa igra u najboljem izdanju uz osigurac u vidu Larkina i obrnuto. Tako da Nedovic ili Jare treba da se uklavire u tu ulogu jer obojica su na ti sa loptom u odnosu na Marinkovića. I imaju bolji ulaz. I treba neko vrijeme da glume playa kad je Vasa na klupi.  Ovo ostalo Jokarara, Kalina I Luče.  Milutin  DD kao 6 i 7,8 igrač.I stara prica o tandemima u repki bi izgledala tako da taj Jare provodi većinu vremena kad je Luče na terenu, aDD kad je Kalina. A Kalinu i Lučić ne bih vidio iz igre:64:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, odupri se ludilu said:

Ja bih danas dao svu slobodu Nedovicu jer bi njegovo klupiranje mozda poremetilo samopouzdanje.

Nedović je povređen, pitanje je da l' će igrati.

Edit: sad vidim da je u vesti eksplicitno rečeno da neće igrati.

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, freethrow said:

Sad ću da budem optužen za najcrnji GTRizam, ali ja bih u gotovo svakoj konstelaciji radije uzeo Marinkovića nego Nedovića. 

 

ne kapiram baš u čemu je tu poenta; bog & sveti savo znaju da mi je nedović jedan od neomiljenih igrača (fournier, samo siromašan. a ko voli siromašne??) ali nedović nam je neophodan, top 5-6 po neophodnosti

tier1 jokić - vasa

tier2 kalinić - lučić

tier3 milutinov-nedović (- možda gudurić ali prvo treba da jednom skoči, pa da vičem hop hop)

 

nedović je taj neki zalutali projektil u magli, lik koji u teoriji može da napravi mayhem* u tekmi u kojoj mu sve polazi od ruke. takav igrač ti treba kada već nemaš bogdana a bogami ni teodosića.

 

*violent or extreme disorder; chaos.

 

marinković je (kao i nedović, u teoriji za sada) 3&D igrač, koji treba da odigra seriju korektnih odbrana, zabode (bilo bi sjajno) blizu 40% trica i tu se njegova uloga završava. ja svakako mislim da obojica treba da imaju mesta a da nam treći centar (koprica, rile, petrušev) ne treba.

Edited by uini
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Da, da, ako se Bjelica oporavi povesti sto vise bekova (bukvalno zato sto je time veca vjerovatnoca da bar nekoga od njih krene 😄 ), nego mene nesto drugo muci: do kada cekati Bjelicu i ima li smisla voditi ga ako on moze da pocne da trenira tek za 10 dana?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, freethrow said:

Sad ću da budem optužen za najcrnji GTRizam, ali ja bih u gotovo svakoj konstelaciji radije uzeo Marinkovića nego Nedovića. 

Paz sad ovu mentalnu vratolomiju:

 

Više volem da gledam Nedovića kad pogađa sve, nego kad Vanja to radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Sad ću da budem optužen za najcrnji GTRizam, ali ja bih u gotovo svakoj konstelaciji radije uzeo Marinkovića nego Nedovića. 

Meni je Nedović no brainer za neku Klarkson/ Kerol ulogu . Ako nešto ume to je da se demarkira i da pogađa u serijama. Ume i da maši u serijama , ali tad ga klupiraš , raduje što deluje da ima slobodu. 

Iz tekme sa Slo mi deluje da su Marinković i Nedović imali različite uloge na terenu 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Grunf said:

Da li možda znaš hoće li se ovdje moći gledati snimak utakmice? Prenos neću moći ispratiti, a na RTS-u ide snimak u NBA terminu.

Moguće, ima tamo nekih utakmica koje su ranije odigrane ... ono gde piše  KÜRZLICH HINZUGEFÜGT :smiley24:

Edited by Kankkunen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

Pa i jesu, Nedovic je glumio pleja (to Kari nastavlja zlostavljanje koje je zapoceo nad njim u Zvezdi 😄 )

Nedović je glumio pretabavača lopte preko pola, nije on na Vi sa loptom, ali nema on bbiq da reši neki ozbiljniji presing tako da bih ja Jareta za tu ulogu, a Nedović samo da prangija i ništa drugo.

Link to comment
Share on other sites

@Kankkunen

 

Ima ispod i Crew-idza 😄

 

btw i mene interesuje ono sto Beo rece, kako cemo da branimo small ball. Da li ce u nekim momentima igrati cika Kure na 5 ili mozda cak i Deda, videcemo.

 

Ili ce Kari da nas opet obraduje tandemom Jokic - Milutinov 😄

Edited by Marvin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Beonegro said:

Da, da, ako se Bjelica oporavi povesti sto vise bekova (bukvalno zato sto je time veca vjerovatnoca da bar nekoga od njih krene 😄 ), nego mene nesto drugo muci: do kada cekati Bjelicu i ima li smisla voditi ga ako on moze da pocne da trenira tek za 10 dana?

Kari je rekao da ce se sad za vikend znati za Belog

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Marvin said:

@Kankkunen

 

Ima ispod i Crew-idza 😄

 

btw i mene interesuje ono sto Beo rece, kako cemo da branimo small ball. Da li ce u nekim momentima igrati cika Kure na 5 ili mozda cak i Deda, videcemo.

 

Ili ce Kari da nas opet obraduje tandemom Jokic - Milutinov 😄

Neka oni brinu kako će njih da brane ... :classic_smile:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...