Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ovo sad je ništa prema onome što nas čeka kad generacije 2002-> budu osnova repke. 

Prave posledice nepotizma i burazerstva na delu ekipice koja se ovde uglavnom redovno proziva (i njihovih drugara, nekad naših idola) će tek da se vide. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da Srbija izgubi protiv jedne Belgije, kod kuće, bruka i sramota. 

Posle pogledaš malo roster, tu 2/3 igrača nisu nosioci ni u svojim klubovima.

 

Evidentno je da ovom krnjem sastavu osim kvaliteta, fali najviše uigranosti i samopouzdanja. Niko ne sme da uzme odgovornost, da zapne , pa se šutira sa 9 metara , preko ruke. Očekivao sam mnogo više od Jaramaza. Jedini koji je ostavio utisak kroz cele kvalifikacije je Avram. Njemu kapa dole i na mudima i na igri.

 

Najstrašnije je to, da i ovaj sastav ima veći individualni kvalitet od Belgijanaca, možda i od Letonaca.

 

Koliko puta se ovde predvidjalo najboljih 12 za EP.

Pa iz ove ekipe, samo je Bjelica projektovan u taj tim, a i on je totalni raspad. Osim Jaramaza, Avrama i možda DeDe, ostali nisu ni za 18.  I šta onda da očekujemo??

 

Kari je loše posložio ekipu, potpuno nekompaktan kolektiv.

 

Sad , šta je tu je.

 

Na optimističku stranu, raspored tekmi nam je najsrećniji mogući. 

 

Igramo sa Grčkom i gostujemo Turcima u avgustu sa timom za EP. Imamo sve šanse da dobijemo obe.

U novembru gostujemo VB i dolaze nam Turci. Možda ključne utakimce , biće napeto, ove tekme možda najteže.

U februaru gostujemo Grcima i čekamo VB. Još ako se Grci do tada plasiraju a VB izgubi šanse za plasman, mogli bi da ne zapinju pa da tu upišemo 2 pobede na konto toga.

 

Raspored nismo mogli poželeti bolji s obzirom na situaciju u koju smo se ugurali.

 

Neće biti lako ali borimo se dok ima šanse. Nije nemoguće ni upisati 6 pobeda, uz ozbiljan reset i  sa nosiocima iz Partizana i Zvezde za ta 2 prozora.

 

Sad podržati, kad vise nad provalijom, lako je kad deljemo sve 30 razlike.

 

It Ain't over 'till it's over!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, fancy said:

Ovo sad je ništa prema onome što nas čeka kad generacije 2002-> budu osnova repke. 

Prave posledice nepotizma i burazerstva na delu ekipice koja se ovde uglavnom redovno proziva (i njihovih drugara, nekad naših idola) će tek da se vide. 

 

 

Kad je generacija 2002 u pitanju, samo da podsetim da je Luka Tarlac, inace sin Direktora muske kosarkaske reprezentaciju, iskulirao igranje sa U20 selekcijom jer naredne sezone odlazi na koledzu u Juti.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Катаклизмично води утакмице Пешић. Године су га прегазиле. Једна од највећих грешака Савеза у новијој историји је смена Кокошкова. Убедљиво најбољи селектор ког смо могли да имамо, тактички најписменији и у складу са трендом, видело се да га мало ремете ФИБА правила, али пораз од Италије смо МОРАЛИ да му истрпимо. Наравно да стоји то да под њим нисмо изгледали као Голден Стејт и да су онако одржавани тајмаути нешто што народ овде мало слабије и спорије прихвата, али побогу, чему Светислав Пешић? Ја за њега имам максимум поштовања за све што је кроз каријеру урадио, али у последњих 7,8 година од њега сем некаквог ауторитета према играчима није остало АПСОЛУТНО НИШТА. Од свег срца му желим да освоји ЕП у септембру и повуче се, време је за неког другог.

Link to comment
Share on other sites

Najpre videti sta se dogadja u KSS. Zasto pojedini igraci pre izaberu letovanje, odmor nego 2 utakmice za reprezentaciju. Koji je razlog izbegavanja igranja za nacionalni tim kada su kvalifikacije u pitanju, jer se za EP, SP i OI svi bore da budu u ekipi...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Apsolutni problem broj 1 u celoj priči je FIBA, zlatna generacija Slovenije nije igrala SP jer nisu mogli u kvalifikacijama da sastave najbolji tim, o čemu pričamo. Ono što smo sinoć gledali nije reprezentacija Srbije, ono su nekakvi restlovi i nekakav kombinovani tim iz kojeg bi max 3 igrača imali mesta u najboljih 12 i to sa vrlo limitiranim ulogama. Španija je sinoć izgubila od Gruzije, pogađate Španci u veoma šarenom sastavu. Ovo nema nikakvog smisla sa ovim prozorima i nadam se da će propuštanje velikih takmičenja od strane velikih i važnih reprezentacija uticati da se digne kuka i motika protiv FIBE i ovog sranja od kvalifikacija. 

 

E sad kad smo to apsolvirali, svakako je da smo bili favoriti i u ovakvom sastavu protiv Belgije na domaćem terenu. Zašto Avramović nije igrao završnicu meča kad se do sad pokazao kao najbolji i najmudatiji igrač ovog izgovora za reprezentaciju, stvarno ne znam. Koliko je puta trebalo Bako da stavi muda na bradu Bobiju da bi ga Kari izveo...i onda ubaci Ristića. Ova buđava ekipa je ladno potcenila Belgiju i mislila da je dobila utakmicu na +10 na sredini poslednje četvrtine, međutim košarka je dinamičan sport. Ovako neuigran tim (a i nekvalitetan realno) može da izgubi od svake iole uigranije ekipe. Plejmejkera nije bilo ni pod razno jer ono što je Jaramaz organizovao nije plejmejking. 

 

Treba sačekati kraj EP pa onda podvući crtu. Ovo je sada senzitivna situacija i ne treba dodatno narušavati ionako poljuljano stanje stvari pred EP. Tamo ćemo, nadam se, makar na papiru imati veoma dobar tim, tačnije dobre igrače. Da li to Pešić može da uklopi? Mislim da može, čak i u ovoj mumificiranoj verziji sebe. 

 

Nisam ni sumnjao da će deo ekipe kao glavnog krivca opet apostrofirati Jokića. To stvarno nije fer. Nakon EP Danilović treba da izađe u medije i iznese stanje stvari. O Daniloviću čoveku ne mislim ništa dobro ali makar mi se čini da nema dlake na jeziku niti nekog straha kod njega da kaže kako je bilo, ko je bio povređen, ko uvređen, a ko se spremao za "individualni napredak".

 

Inače, moje mišljenje je dijametralno suprotno od onoga što je npr Manu izneo na prethodnim stranama, kult reprezentacije svakako nećemo vratiti nekim rigidnostima i nefleksibilnim pristupom. Ako bismo ostvarili uspeh na EP, a odmah da kažem da je za mene uspeh samo zlato ako budemo igrali u jakom sastavu sa Jokićem, promeniće se i ova ploča. Kao što rekoh u uvodnom pasusu, kvalifikacioni prozori FIBE su protivprirodni blud nad košarkom, Slovenci su propustili SP na kome bi bili među glavnim favoritima za medalju, pa jebiga. Ne mogu da se ljutim na Dangubića što je kanta od igrača, na Ristića što je drvo itd, to u redovnom kontekstu ne bi bili reprezentativci Srbije.

Mislim da si izneo dve jako suprotne teze, jedna da necemo vratiti kult reprezentacije radikalnim potezima i primoravanjem bilo koga da igra (sa cime se slazem), i druga da Danilovic treba da izadje i javno kaze otprilike ko nije hteo da igra, a mogao je. To ako bi uradio verovatno bismo zavrsili kao reprezentacija sa 4-5 igraca iz reda nasih najboljih.

 

Takodje se slazem da je problem u FIBA, ali i da ne vidim resenje na pomolu, jer ne mozes da izbrises kvalifikacije i pustis nominalno najjace da uvek igraju - nismo mi Bogom dani da igramo najveca takmicenja. Pogledaj sastave Spanije ili Litvanije od juce - smesno manje vise. 
Svakog igraca razumem u odredjenoj meri - uini je to argumentovao iznad.


Gotovo nijednom igraču Srbije se ne može zameriti ništa.

Evo zašto:

imate grupu 1 - koja nije finansijski obezbedjena i dosla je da igra za Srbiju, uglavnom nema kvalitet za to, ali momci su tu i jbg bore se koliko znaju i umeju - uglavnom su to jako limitirani igraci (vecina igraca iz rostera od juce)
imate grupu 2 - jesu finansijski obezbedjeni, dosli su da igraju, ali svojim godinama i fizickim stanjem samo su senke nekadasnjih igraca (Boban, Bjelica)

imate grupu 3 - jesu finansijski obezbedjeni, ALI vise puta u proslosti nije bilo mesta za njih na velikim takmicenjima, nisu spremni da posle duge sezone rizikuju povredu protiv neke Belgije, a posle da se mozda opet ne nadju na spisku za prvenstvo (Nedovic, Milutinov, Andjusic…)

imate grupu 4 - nisu finansijski obezbedjeni sto je i logicno jer su jako mladi, i prosto njihovi klubovi i agenti im diktiraju sta ce raditi tokom leta (Poku, Jovic…)

grupa 5 su mozda u ovom trenutku samo 2 igraca (ne recunajuci Jokica jer je o njemu mnogo puta sve receno), a to su Micic i Guduric - jedina dva igraca kojima se mozda moze zameriti nesto - finansijski jesu obezbedjeni, sigurni su u 12 za EP (Guduric 90 posto) i nisu se dokazali u reprezentaciji, tj prakticno joj nista nisu pruzili za sada. E tu imamo nazalost pitanje i da li uopste zele da se dokazu u njoj - ocigledno ne u meri u kojoj bi prosecan navijac to zeleo.

 

Bogdana, Tea i Lucica nisam racunao jer su povredjeni, ali i da nisu Bogdan, Teo (plus Kalinic) su puno dali reprezentaciji i vec su u nekim zrelijim igrackim godinama kada im se ovako nesto ne bi trebalo zameriti previse.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Punoletni su ljudi i mogu sami da kažu zašto nisu igrali. Kao kad su preskočeni, brzo se izjava nađe u medijima.

 

A i novinari imaju kontakte svih igrača. Neka rade svoj posao, osi što prepišu statistiku. Štaviše, kladim se većina novinara koja je uz reprezentaciju zna razloge za većinu.

 

A ne znam koliko je pametno da ih prozivaju javno selektor, predsednik ili tim menadžer, koji očigledno planiraju da nastave svoj posao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedini sport gde se kvalifikacije igraju na ovaj nacin, da je neki hokej na travi ili tako neka glupost pa bi bilo previse. Ovo je ipak planetarni sport, bez obzira na ogromnu razliku u kvalitetu izmedju SAD i Evrope, pa onda izmedju Evrope i jos par ekipa i ostatka sveta. Naravno da i ovakvi nismo smeli da izgubimo ovo sinoc, ali ne mozemo voditi smislenu pricu sve dok jacim ekipama igraju u 12 ljudi koji ne bi bili ni na najsirem spisku za tapsanje po ledjima, znaci 30+ igraci po kvalitetu, dok slabije reprezentacije igraju u ful kompletnom sastavu.

Link to comment
Share on other sites

Danilovic treba da podnese ostavku kraj priče. Odlican igrač ali nesposoban presednik saveza. Odbija svaki razgovor, misli da sve zna bolje od ostalih. 

 

Hrvati imaju Radja, mi imamo njega. Razlika nikakva. 

 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MikiMilane said:

Danilovic treba da podnese ostavku kraj priče. Odlican igrač ali nesposoban presednik saveza. Odbija svaki razgovor, misli da sve zna bolje od ostalih. 

 

Hrvati imaju Radja, mi imamo njega. Razlika nikakva. 

 

ima razlike, Rađa nije krimos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dva puta je kontaktiran telefonom vezano za Koncara. Umesto da lepo odgovori jednostavno je blokirao sagovornika

 

Uz to ne pokazuje nikakav interes za mlade igrace iz dijaspore 

 

KSS ima par meseca da sredi pasos Aleksandru Alstonu (2007), obavesteni su, ocekujem da jos jednom propuste priliku da pojacaju kadetsku repku sa igracem koji ima NBA potencijal

21 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Odakle ovo znas?

 

Mislim, ne sporim da treba da ide, ali zbog rezultata. Ovo stvarno ne bih znao kakav je licno i da li odbija razgovor.

 

Jel ti treba njegov broj telefona ? Mogu proslediti

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MikiMilane said:

Dva puta je kontaktiran telefonom vezano za Koncara. Umesto da lepo odgovori jednostavno je blokirao sagovornika

 

kontam da ne bi blokirao da ga je zvao končar ili neki končarev official agent ili končareva baka. 

meni da se javi random lik i kao, jel' bi hteli da kontaktirate končara, isto bih bio u fazonu blokova

 

ne ulazim uopšte u celu priču da li je končar stranac, čisto pričam o principu

3 minutes ago, Bojdo said:

Sjecam se kad god sam kontaktirao Rakocevica odmah je raagovao. Barem u mom slucaju, a tri puta sam ga povezao sa roditeljima, sve je ispostovao kad je rekao. Ovo sad je očaj nad očajima.

 

šta je inače berićet tu za tebe ili za mikimilane? pitam pošto ne razumem zašto bi random osoba zvala predsednika saveza za random igrača

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema berićeta. Prije Igora sam imao kontakte sa Kuzmom. Moj motiv je bio da najtalentovanija djeca igraju za Srbiju, jer volim tu reprezentaciju i pratim je u svim selekcijama!

Edited by Bojdo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrTripleDouble said:

Neko ima Paunovica i Milijasevica, a neko Koncara...

 

Paunovic i Milijasevic tek treba da postanu igrace reprezentativnog kalibra

 

 

 

Koncar je poliventan i solidan NBA igrač i komotno je mogao sa pomogne nasoj reprezentaciji na proslim kvalifikacijama za OI kad je Kokoskov poceo pripreme sa 3 igrača, kao na ovom prozoru kvalifikacija protiv Letonije i Belgije najpre jer smo ostali bez cele bekovske i krilne linije (Teo, Vasa, Bogdan, Nedovic, Lucic, Kalinic, Jovic i Pokusevski)

13 minutes ago, Bojdo said:

Sjecam se kad god sam kontaktirao Rakocevica odmah je raagovao. Barem u mom slucaju, a tri puta sam ga povezao sa roditeljima, sve je ispostovao kad je rekao. Ovo sad je očaj nad očajima.

 

Isto. On je bio posvecen svom poslu, verujem da bi bili neki klinci iz SAD pozvani da je jos tu (Ognacevic, Yalden, Jovanovic, Momcilovic) i da vrh saveza nije bio toliko tvrdoglav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

kontam da ne bi blokirao da ga je zvao končar ili neki končarev official agent ili končareva baka. 

meni da se javi random lik i kao, jel' bi hteli da kontaktirate končara, isto bih bio u fazonu blokova

 

ne ulazim uopšte u celu priču da li je končar stranac, čisto pričam o principu

 

šta je inače berićet tu za tebe ili za mikimilane? pitam pošto ne razumem zašto bi random osoba zvala predsednika saveza za random igrača

 

Jebiga ja, ja poznajem rodjenog brata Koncara. 

 

Zanimljivo da KS Poljske slusa moje preporuke (Luczynski, Dunin-Wasowisz, Sularski)

 

Ljubav prema matici 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bojdo said:

Nema berićeta. Prije Igora sam imao kontakte sa Kuzmom. Moj motiv je bio da najtalentovanija djeca igraju za Srbiju, jer volim tu reprezentaciju i pratim je u svim selekcijama!

 

2 minutes ago, MikiMilane said:

 

Jebiga ja, ja poznajem rodjenog brata Koncara. 

 

Zanimljivo da KS Poljske slusa moje preporuke (Luczynski, Dunin-Wasowisz, Sularski)

 

Ljubav prema matici 

 

moj amaterski predlog je da prosto ponudite kontakt ljudima koje znate a da oni kontaktiraju KSS. 

prosto mi se tako čini logičnije ali kao što kažem, ja to zamišljam, mali perica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...