Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Imam osećaj da će Vasilije imati neobično dobro prvenstvo. Mnogo se potcenjuje taj momak, a posle Jokića i Bogdana ubedljivo najbolji igrač and it's not even close. Ima pravo na novu šansu, on je samo ono EP igrao kao ozbiljna košarkaška faca, sve do tada samo kao neki igrač za budućnost.

Ja imam osecaj da ce mu se Spisu opet usrati u zivot tj. nama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki8 said:

Ja imam osecaj da ce mu se Spisu opet usrati u zivot tj. nama.


Italija bez Fontekija tesko da ce otici na prvenstvo pored Litvanije. Smatram da su Litvanci dosta bolja ekipa i da je velika sreca Vase da nemaju PG koji u teoriji ili praksi moze da mu se usere u zivot 😄 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ima ovaj tim potencijalnih koncepcijskih problema na papiru naravno (uzimam u obzir da niko od onih koje uzimamo za sigurne nece otpasti) - na prvom mestu slabo profilisanje igraca koji su negde izmedju i u smislu pozicije i u smislu uloge, tu najpre mislim na Gudurica, Marinkovica, Petruseva, potencijalno Pokusevskog ako udje u 12. Dobric i Lucic (iako mi se ne svidja sto cemo se ocigledno osloniti na njega ponovo) su bolje profilisani, treba naci Vasi ulogu i on treba da prihvati da bude 3+ violina sto nikada u njegovoj karijeri nije dobro funkcionisalo. Avramovic mi je tu odlican kao kombo pitbul koji moze da dize intenzitet, a istovremeno ako je u kontraritmu nije da nema ko da ga zameni, a on da se ladi na klupi.

 

Naravno topla voda sve ce zavisiti od Jokica, pocinjati i zavrsavati se sa njim. Mi nemamo igraca koji moze da katuje kao on i zato je ogromna steta sto Kalinic ne igra. Da on igra, ja bih bio poprilicno siguran da igramo finale i cak i da mozemo da se posibamo sa Amerima, ovako smo u krugu ekipa koje se nadaju medalji podjednako, da ne nabrajam, svi znaju ko su.

 

Sve ostalo iz Denvera mozemo da kopiramo, imamo snazne ball handlere i imamo dobre spot up sutere, treba samo da dopustimo Nikoli da odradi svoju magiju i to je to. Jovic bi mogao eventualno da proba da glumi Gordona, on je jedini koji bi mogao dobro da trci u ledja potencijalno, mada nisam preterani optimista. Lucicevo vreme u tom pogledu je cenim proslo.

 

Koncepcijski je odlicno sto imamo Milutinova koji moze da odmara Jokica i tako pojaca odbranu, dok nece biti ni nepostojeci u napadu. On je, uz sve svoje mane i to sto meni iskreno nikad nije bio preterano simpatican kao igrac, objektivno sada bolji od bar pola prvih centara drugih reprezentacija, ukljucujuci tu i neke kandidate za medalju, sto nam je ogroman luksuz.

 

U sustini, zavisice nam turnir od Vasinog prilagodjavanja i nalazenja prave uloge kao prvom pleju, kao i resenja koje ponudimo na cetvorci i konstantnog intenziteta timske odbrane. Jovic je imao poprilicne oscilacije na SP, sto je i ocekivano, em prvo takmicenje em je jos mlad, ali se cini da je sazreo dodatno kao igrac ove sezone i mogao bi da bude pravi asset.

 

Ono sto je takodje bitno, imamo stvarno NBA size kod igraca, a tehnicki smo brutalni tako da to ne trpi jer smo veliki. Mislim da cemo samo na to da cistimo lakse rivale rutinski, podseca situacija malo na period dominacije krajem devedesetih i pocetkom 2000ih kad smo imali ultra pokretljive petorke izuzetnih individualaca koji su bili preko 2 metra svi (ili tik ispod, Jaric je bio tipa 198 cm, ali jak i brz) i mogli da pokrivaju sve od 1 do 4.

Prevedeno na forumski jezik: NAJEBASMO!

:default_coffee:

PS. Ovo je za mladje forumase - mi stariji oguglasmo, a i neke se pare zarade na kladionici.

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji taj tim kojem igrač poput Kaline nije potreban.

 

Mnogo mi je žao što nema na spisku Stefa, nemerljivo nas je zadužio tokom svoje bogate  reprezentativne karijere. Hvala ti, fajteru, za sve!!

Što se tiče momaka koji su na spisku, u principu to je to - svi koji vrede su tu. Fajterska ekipa  sa dodatkom jednog neponovljivog umetnika. 

 

Što se tiče Vase , kako spomenu Chaos, ovaj - ovakav roster mu je kao poručen. Nema  konkurenciju u Teu, Joviću,  te realno ima šansu da igra  25-+mpg. Ništa ne bi trebalo da ga sputava, jer ni nema dostojnu alternativu ( Aleksini kvaliteti su ipak potpuno drugačiji). 

Ovo mu je idealna prilika da pokaže od čega je. 

 

Jedva čekam!

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

mnogi forumas je izgleda vec zaboravio ali mcleod je na svetskom toliko izdominirao analizama, tacnim procenama i predvidjanjima (bez trunke ironije) u vezi sa nasom reprezentacijom da je zaradio dovoljno kredita da mu se batale standardne posalice barem do prve greske :cigar:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Ovo bi moglo da se kaze za reprezentacije sa ovih prostora do 2000. - nema vise takvih igraca.

:default_coffee:

Mi takvog čarobnjaka ( Jokića) nikada nismo imali tako da ne znam šta si hteo da kažeš? 

 

Ja sam poredio ekipu od prošle godine sa ekipom sa ovog spiska. Svidja mi se, zapravo, srce mi je puno  što će znatan broj igrača od prošle godine opet biti u 12, sudeći po spisku ( sigurno 8, a verovatno i 9 njih). 

 

Momci su prošle godine  igrali fenomenalan basket, ali još je vrednije to što se videlo iz aviona koliko su bili bliski , ujedinjeni i koliko su se borili jedan za drugog , posle Borišine tragedije.

 

Ja znam da se meni i dalje pojavi suza radosnica kad pogledam po ko zna koji put segmente meca protiv LTU ili CAN ili GER.  Isti žar kao kad sam pratio  tekmu u realnom vremenu. 

Zato sam sve uvereniji da su ovi momci iz Manile ostvarili neverovatan uspeh, ne samo u smislu medalje već još više koliko su porasli kao tim, zajednica. Zato bi i trebalo većina njih da opet bude u rosteru. 
 

Izvini, ali ja to u onim brutalnim timovima devedesetih, ipak onisam primećivao.

 

 

( možda zato što smo ipak bili mnogo jači od konkurencije)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Ovo bi moglo da se kaze za reprezentacije sa ovih prostora do 2000. - nema vise takvih igraca.

:default_coffee:

 

Umetnika? Ako ćemo da poredimo umetnički dojam u 20. i 21. veku, Teo i Jokić sami mogu da se uhvate u koštac sa čitavim postavama iz prošlosti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A propo Kalinića, nisam hteo komšijama da rušim sneška, ali utiska sam da je već drugu sezonu u ozbiljnom padu. I to ne toliko poenterski nego nema više taj hasl koji mu je bio možda i glavno oružje. 

To je i razumljivo, sam je rekao da se košarka promenila i da hoće sebi da produži karijeru. Tako da se plašim da bi ovde padala ozbiljna razočarenja jer ga uglavnom pamtimo iz dana fizičkog prajma.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, woolgatherer said:

mnogi forumas je izgleda vec zaboravio ali mcleod je na svetskom toliko izdominirao analizama, tacnim procenama i predvidjanjima (bez trunke ironije) u vezi sa nasom reprezentacijom da je zaradio dovoljno kredita da mu se batale standardne posalice barem do prve greske :cigar:

 

Čru det, pogodio za Litvu, Kanadu i Nemačku, da će nam protiv njih biti težez

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Umetnika? Ako ćemo da poredimo umetnički dojam u 20. i 21. veku, Teo i Jokić sami mogu da se uhvate u koštac sa čitavim postavama iz prošlosti.

 

Ovo.

 

Pa ja mislim da ne znam za ijednog kosarkasa za koga vise vazi da je umetnik i u dobrom i u losem smislu te reci nego Teodosic. 

 

Pritom, da se razumemo, ja upravo nesto nisam ni ljubitelj tih igraca koji su primarno umetnici.

Link to comment
Share on other sites

Boriša za mocart

Quote

"Ja sam potpuno ok, osećam se odlično. Biću uz ekipu u Pazovi, treniraću sa njima koliko budem mogao. To će značiti meni dosta, da osetim košarku i timski rad. Samo da vidimo taj prvi trening u kontaktu kako će izgledati, možda će biti malo čudno posle tolike pauze. Ne mislim uopšte na povredu, nego prosto na vremenski period koji je prošao. Nikada u karijeri nisam imao toliku pauzu. Najviše mesec i po dana, ovo je ipak osam meseci pa treba da vidim kakav je osećaj".

Quote

Iako neće moći da igra u Parizu i bori se za medalju, nada se da će sa nacionalnim timom krenuti put Francuske da im bude podrška baš kao što je to bio i u Manili, samo što sada ne bi pratio mečeve iz bolničke postelje već bi bio sa drugovima tik uz klupu.

"To još ne znam, ali bih baš voleo. Moram da pričam sa trenerom, da vidim kakva je situacija. Da li ima mesta i da li je to moguće da izvedemo, ali se nadam da ću biti sa njima".

:bravo:

  • Like 10
  • Love 11
Link to comment
Share on other sites

Briga o Boriši i zajedništvo koje je Kari podigao na prajm Duda/Sale nivo je stvarno za filmsko platno. Nije patetika, to stvarno jeste suština sporta i života kao takvog. Zlata dođu i prođu, ovakvi drugarski i porodični odnosi čine našu košarku posebnom. Taj duh stvarno ne smemo da izgubimo sve i da nikada ne dobijemo jebene Amere ili imamo MVP-a Nba lige. 

 

Bez obzira na OI rezultat, matori majstorski zatvara svoju priču i ostaviće nasledniku ekipu punu talenta, svežeg samopouzdanja i fenomenalnih odnosa. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...