Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

17 minutes ago, Beonegro said:

 

Ako su Poku i Jović spremni i prisutni na pripremama, a u ovim okolnostima ne budu obojica u konačnih 12, onda je Pešić stvarno bivši trener.

 

Pešić je bivši trener kako god da okreneš ali bi izostanak ove dvojice sa konačnog spiska, ukoliko su zdravi, bio za neku dijagnozu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Bice protiv te mocne centarske linije prilican fuckfest na obe strane - kontam da ce kombinovani sut obe ekipe biti 4/21.
Samo da se mi s njima sretnemo, jer bi to bilo polufinale, ostalo kako god 😄

 

Nama Francuzi koncepcijski odgovaraju možda i više nego ijedna druga reprezentacija među ovima za koje se smatra da mogu nešto da naprave na SP. Tanki spolja, Furnir je tu jedini talentovan igrač ali je kod nas njegov h2h Bogdan, na 5 imaju dobrog igrača ali koji ne može da nas natrpa, Jabusel je jedini igrač koji će biti problem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Nama Francuzi koncepcijski odgovaraju možda i više nego ijedna druga reprezentacija među ovima za koje se smatra da mogu nešto da naprave na SP. Tanki spolja, Furnir je tu jedini talentovan igrač ali je kod nas njegov h2h Bogdan, na 5 imaju dobrog igrača ali koji ne može da nas natrpa, Jabusel je jedini igrač koji će biti problem.

 

Pod uslovom da Milutinov ne naj*** i da mu ne naprave potomke u tom procesu.

Link to comment
Share on other sites

Hot take: Aleksa ce biti bitniji za ekipu na ovom prvenstvu nego Nedovic

(pod uslovom da obojica budu zdravi & u sastavu)

 

take 2, nesto manje hot: Nikola Jovic ce nam biti drugi najvazniji igrac u unustrasnjoj liniji

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Pod uslovom da Milutinov ne naj*** i da mu ne naprave potomke u tom procesu.

Kao što je poznato, nemam baš bezgranično povjerenje u Milutinova i plašim se da bi neko tipa Valančijunas (možda i Nikola Vučević) mogao prilično da ga debunkuje na prvenstvu, ali ne mislim da Gobert ima glavu i ono drugo da baš ugazi nekoga ko mu ipak otprilike parira gabaritom i snagom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prilican relief videti ovu Pokuovu objavu. Jedva cekam da vidim njega i Jovica u A timu. Uzeleo sam se novih lica, pa jos kad im se prikljuci Topic... Bice tu dobrog materijala narednih godina, ovde ima nesto u vodi od cega rastu dobri kosarkasi, koliko god se Danilovic trudio da sve razjebe. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marvin said:

Hot take: Aleksa ce biti bitniji za ekipu na ovom prvenstvu nego Nedovic

(pod uslovom da obojica budu zdravi & u sastavu)

 

razlog za hot take: 'cause i'm too hot for partizan plejers

idem da nađem negde tu jako dobru defanzivu avramovića, i dalje mi je to kao da mi neko priča bajke iz diskoteke 54.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Marvin said:

Hot take: Aleksa ce biti bitniji za ekipu na ovom prvenstvu nego Nedovic

(pod uslovom da obojica budu zdravi & u sastavu)

U ulozi zujalice svakako. 

Ipak Nedovic je u krugu najbitnijih posle Boggdana, zajedno sa Gudurom, Milutinovim a Aleksa tu neki 7,8,9 igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Beonegro said:

 

Nama Francuzi koncepcijski odgovaraju možda i više nego ijedna druga reprezentacija među ovima za koje se smatra da mogu nešto da naprave na SP. Tanki spolja, Furnir je tu jedini talentovan igrač ali je kod nas njegov h2h Bogdan, na 5 imaju dobrog igrača ali koji ne može da nas natrpa, Jabusel je jedini igrač koji će biti problem.

 

Slazem se pod uslovom da mislis da su Grci treci esalon (sto mislim i ja), ali posto ljudi zbog Janisa generalno to ne misle, oni nam odgovaraju vise od Francuza. Kontam da i ovakva reprezentacija moze da ih spusti na 65 poena bez vecih problema.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Slazem se pod uslovom da mislis da su Grci treci esalon (sto mislim i ja), ali posto ljudi zbog Janisa generalno to ne misle, oni nam odgovaraju vise od Francuza. Kontam da i ovakva reprezentacija moze da ih spusti na 65 poena bez vecih problema.

I ja mislim da su Grci u ovom sastavu ekipa za koju je dovoljno da kontrolišeš skok u odbrani, ako im to ukineš dobijaš ih 99 utakmica od 100. Može da ti se zalomi ta jedna u kojoj su više od jednog ili dva njihova igrača u stanju da pogode spolja sa korektnim procentima, ali to je stvarno statistička anomalija više nego košarka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

razlog za hot take: 'cause i'm too hot for partizan plejers

idem da nađem negde tu jako dobru defanzivu avramovića, i dalje mi je to kao da mi neko priča bajke iz diskoteke 54.

 

zna da se pogubi u timskoj odbrani ali je 1-1 vrlo solidan i cesto izuzetno agresivan

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uini said:

 

razlog za hot take: 'cause i'm too hot for partizan plejers

idem da nađem negde tu jako dobru defanzivu avramovića, i dalje mi je to kao da mi neko priča bajke iz diskoteke 54.

Explaining in NBA terms: zamisli miks Joe Dumarsa iz 89te, Tonija Alena i Magzi Bogza na pokojnom Draženu (ne stvarno pokojnom, nego ono kad ga je čuvao na SP). 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

Selektor Pešić nije imao hrabrosti, umeća i znanja da povede našeg najboljeg mladog i perspektivnog igrača koji može da igra odbranu 30+ minuta - Nikolu Šaranovića. Tako da, o čemu mi uopšte ovde pričamo?


Pesic je pozvao tog momka vec zadnje godine na pripreme kada su se svi (ukljucujuci i mene) cudili i kada i nije bilo naznaka da moze da dominira na nivou na kojem je dominirao ovog leta. Ne znam da li ti je post ironija ili ne, ali ja sam licno bio prilicno zadovoljan da je Kari prepoznao talenat tog momka "in advance". To pokazuje da on ipak kapira svoju struku mnogo bolje nego sto mi svi zajedno mislimo, na stranu da su mu reakcije na desavanja na terenu i in game coaching zbog godina 100% upitni.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Kao što je poznato, nemam baš bezgranično povjerenje u Milutinova i plašim se da bi neko tipa Valančijunas (možda i Nikola Vučević) mogao prilično da ga debunkuje na prvenstvu, ali ne mislim da Gobert ima glavu i ono drugo da baš ugazi nekoga ko mu ipak otprilike parira gabaritom i snagom.

 

Iz tvoje tastature u Nikolinu glavu (i telo)! 

 

Just now, MilošVB said:

Kari polako postaje najpotcenjenija sportska figura kod nas. I to baš pričam o trenutnom momentu, a ne starim zaslugama.

 

No dobro, videće se to na SP 🙂

 

Ic sed kuz ic čru

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Pesic je pozvao tog momka vec zadnje godine na pripreme kada su se svi (ukljucujuci i mene) cudili i kada i nije bilo naznaka da moze da dominira na nivou na kojem je dominirao ovog leta. Ne znam da li ti je post ironija ili ne, ali ja sam licno bio prilicno zadovoljan da je Kari prepoznao talenat tog momka "in advance". To pokazuje da on ipak kapira svoju struku mnogo bolje nego sto mi svi zajedno mislimo, na stranu da su mu reakcije na desavanja na terenu i in game coaching zbog godina 100% upitni.

 

fritrou je tek skoro postao šaranovićev agent, pa nije pohvatao šta je bilo ranije

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Tacno. Podseca me na situaciju oko Boskova na klupi SRJ oko Euro2000. Nadam se da ce epilog biti drugaciji 😄

 

ma da, s'tim što kari ni 2iljade10e nije znao da se štimac zove vladimir, nego ga je celu sezonu zvao aleksandar.

nadam se samo da mu je stručni štab bolji nego što je bio prošlog leta

 

edit

hoću da kažem da ta njegova haotičnost i pogubljenost nema veze s'godinama

Edited by uini
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Tacno. Podseca me na situaciju oko Boskova na klupi SRJ oko Euro2000. Nadam se da ce epilog biti drugaciji 😄

Epilog protiv Holandije nije bio sjajan, ali u smislu plasmana na turniru mi od tada nismo uspeli da taj rezultat ponovimo.

 

7 minutes ago, uini said:

ma da, s'tim što kari ni 2iljade10e nije znao da se štimac zove vladimir, nego ga je celu sezonu zvao aleksandar.

nadam se samo da mu je stručni štab bolji nego što je bio prošlog leta

I ja se nadam, ali što se tiče konkretno Karijevih lapsusa, ne bih im toliko pridavao značaja. Sigurno je da je on sa godinama izgubio na brzini i na memorijskom kapacitetu. To ne znači da zaboravlja košarku. Kako mu se prostor na hard-disku smanjuje, njegov disc cleanup prvo izbacuje manje bitne stvari: šta je jutros doručkovao, koja je bila idealna putanja Adama Morisona za dolazak na trening, kako se Štimac zove (realno, zar je bitno kako se Štimac zove) itd. Fundamenti su sigurno i dalje tu, makar ga usred noći probudio (ipak ne bih sa tim buđenjem eksperimentisao).

  • Like 5
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilošVB said:

Kari polako postaje najpotcenjenija sportska figura kod nas. I to baš pričam o trenutnom momentu, a ne starim zaslugama.

 

No dobro, videće se to na SP 🙂

Nema potrebe.Videli smo na prošlom takmičenju.naročito u utakmici protiv "žabara".

Sve ima svoj rok trajanja i  treba osetiti momenat kad se treba povući u zasluženu mirovinu.

Kod gospodina Karija to nije slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Ne svidja mi se Karijev manevar sa MJK. Ajd što ga je gurao u kvalifikacijama. Pozove ga na pripreme, pun reči hvale, ubaci ga u 12, čovek igra solidne minute. Kari priča o njemu kao o novom Tarlaću. I sada ga odjavi  hvalospevima. 

Čovek je uvek bio tu, trudio se na max uvek. 

Pa jbmu miša, barem ga stavi na spisak iz respekta što se uvek odazivao.

Trula priča. 

Sale je imao više zahvalnosti prema sličnim Kuridžama.

 

Nešto sam u lošem raspoloženju. Idem u kafanu da se rastresem.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Realno ni ja ga ne bi pozvao. Mi treba da prikljucimo neke nove mladje igrace a ne da saljemo igrace koji su prestari, a koji  nece poboljsati kvalitet reprezentacije.

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:


Pesic je pozvao tog momka vec zadnje godine na pripreme kada su se svi (ukljucujuci i mene) cudili i kada i nije bilo naznaka da moze da dominira na nivou na kojem je dominirao ovog leta. Ne znam da li ti je post ironija ili ne, ali ja sam licno bio prilicno zadovoljan da je Kari prepoznao talenat tog momka "in advance". To pokazuje da on ipak kapira svoju struku mnogo bolje nego sto mi svi zajedno mislimo, na stranu da su mu reakcije na desavanja na terenu i in game coaching zbog godina 100% upitni.

Mogao je barem da ga povede na pipreme i sada.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

Ne svidja mi se Karijev manevar sa MJK. Ajd što ga je gurao u kvalifikacijama. Pozove ga na pripreme, pun reči hvale, ubaci ga u 12, čovek igra solidne minute. Kari priča o njemu kao o novom Tarlaću. I sada ga odjavi  hvalospevima. 

Čovek je uvek bio tu, trudio se na max uvek. 

Pa jbmu miša, barem ga stavi na spisak iz respekta što se uvek odazivao.

Trula priča. 

Sale je imao više zahvalnosti prema sličnim Kuridžama.

 

Nešto sam u lošem raspoloženju. Idem u kafanu da se rastresem.

 

ne zoves matorca da bi bio na pripremama. zato sam i popizdeo oko teodosica, iako je glupo porediti & minus neki nepremostiv incident.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...