Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nba kosarka je potpuno druga dimenzija. Najvise od svih evropskih igraca je u toj NBA je postigao bas Jokic.

Pitajte kosarkaske strucnjake u Americi tamo da li je bitniji Jokic ili Spanulas, Dijamanditis...

Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Nba kosarka je potpuno druga dimenzija. Najvise od svih evropskih igraca je u toj NBA je postigao bas Jokic.

Pitajte kosarkaske strucnjake u Americi tamo da li je bitniji Jokic ili Spanulas, Dijamanditis...

.... Novicki, Sabonis, Gasol.....

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Covek igra sasvim suprotno od NBA mejnstrima gde se skace po 6 metara i gde su svaki misic mora ocrtatavati.

Covek postavi igru da se igra kako njemu odgovara.

Covek do prstena dovede igrace  koji ne bi prosli ni na Zvezdinoj temi prelazni rok .

Meh, ne utice dovoljno na igru.

Koji su to kriterijumi uticaja na igru?  

https://www.statmuse.com/nba/ask/jamal-murray-career-playoff-stats

 

ovog bi kozda mogli uglavit na mjesto 12tog igraca u Zvezdi.

 

Murray, Porter, Gordon ( covjek odigrao perfektan plejof u odbrani i isporucivao u napadu ), Brown ( odlican role player ), KCP ( jedan od najboljih 2way igraca na toj poziciji u ligi ). Koje nipodostavanje

2 minutes ago, berti said:

Nba kosarka je potpuno druga dimenzija. Najvise od svih evropskih igraca je u toj NBA je postigao bas Jokic.

Pitajte kosarkaske strucnjake u Americi tamo da li je bitniji Jokic ili Spanulas, Dijamanditis...

Ajde reci mi sta je to postigao vise od Janisa? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

https://www.statmuse.com/nba/ask/jamal-murray-career-playoff-stats

 

ovog bi kozda mogli uglavit na mjesto 12tog igraca u Zvezdi.

 

Murray, Porter, Gordon ( covjek odigrao perfektan plejof u odbrani i isporucivao u napadu ), Brown ( odlican role player ), KCP ( jedan od najboljih 2way igraca na toj poziciji u ligi ). Koje nipodostavanje

 

Hiperbola brate, opušteno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

 

Ukoliko se to primi kao kriterijum za buduce centre - onda je uticao na kosarku kao igru.

U suprotnom je samo izuzetak od uobicajenog centra.

Time will tell...

:default_coffee:

Jokićeva igra se ne mora (a možda i ne može) primeniti kao standard. Ona će biti nekome inspiracija i uopšte govoreći otvoriće nove poglede na poziciju centra, ali u praksi to na primer može da znači da će centri imati više all-around veština, ne da će se sada masovno štancati neke niskobudžetne verzije Jokića. A uticaj Jokića je svakako neizbežan.

 

Recimo čak i da ne bude nikakvog uticaja (što mislim da je nemoguće) - onda će postojati priča da je jedan čovek poveo tim do titule igrajući na potpuno nekonvencionalan način koji ni pre ni posle (hipotetički) nije viđen i sama ta priča (da ne kažem narativ) bi imala ogroman uticaj na percepciju Jokićeve veličine među drugim igračima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

https://www.statmuse.com/nba/ask/jamal-murray-career-playoff-stats

 

ovog bi kozda mogli uglavit na mjesto 12tog igraca u Zvezdi.

 

Murray, Porter, Gordon ( covjek odigrao perfektan plejof u odbrani i isporucivao u napadu ), Brown ( odlican role player ), KCP ( jedan od najboljih 2way igraca na toj poziciji u ligi ). Koje nipodostavanje

Ajde reci mi sta je to postigao vise od Janisa? 

Mrzi me sad da trazim o rekordima koje je postavio. 

Ako ces o Janisu koji takodje ima titulu, onda Toni ima 3 titule i nema rasprave. Toni je najbolji i tacka. Plus ima 3 EL, tolike medalje sa reprezentacijom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Mrzi me sad da trazim o rekordima koje je postavio. 

Ako ces o Janisu koji takodje ima titulu, onda Toni ima 3 titule i nema rasprave. Toni je najbolji i tacka. Plus ima 3 EL, tolike medalje sa reprezentacijom...

Sta je Jokic postigao vise od Janisa? To je pitanje? 

 

Jokic b2b MVP, FMVP, sampion.

Janis b2b MVP, FMVP, sampion, DPOY.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Sta je Jokic postigao vise od Janisa? To je pitanje? 

 

Jokic b2b MVP, FMVP, sampion.

Janis b2b MVP, FMVP, sampion, DPOY.

Po trofejima ništa više, slazem se. Kao sto nista vise nije postigao od Kukoča, naprotiv. 

Da li Toni veći od Jokica i Janisa?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Po trofejima ništa više, slazem se. Kao sto nista vise nije postigao od Kukoča, naprotiv. 

Da li Toni veći od Jokica i Janisa?

Ne. Jokic i Janis su 2 najbolja evropska igraca ikada a onda za njima Dirk, Pau, Tony Parker. 

 

Sve ce ih sjebati Doncic koji ce kad sve bude all said and done biti top 10 igraca ikada bez problema.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Smrtokapa said:

Jokićeva igra se ne mora (a možda i ne može) primeniti kao standard. Ona će biti nekome inspiracija i uopšte govoreći otvoriće nove poglede na poziciju centra, ali u praksi to na primer može da znači da će centri imati više all-around veština, ne da će se sada masovno štancati neke niskobudžetne verzije Jokića. A uticaj Jokića je svakako neizbežan.

 

Recimo čak i da ne bude nikakvog uticaja (što mislim da je nemoguće) - onda će postojati priča da je jedan čovek poveo tim do titule igrajući na potpuno nekonvencionalan način koji ni pre ni posle (hipotetički) nije viđen i sama ta priča (da ne kažem narativ) bi imala ogroman uticaj na percepciju Jokićeve veličine među drugim igračima.

 

Primarno Jokic (ali donekle i Embiid) ce sigurno uticati na to da se za centre ubuduce trazi sira lepeza vestina, a ne samo da su klasicni atletski specimeni.

Meni licno je steta sto KAT i Porzingis nisu uspeli da ostvare svoj potencijal, mogli bismo da prisustvujemo renesansi centarske pozicije u svom njenom raskosnom sjaju.

To bi stvarno bila era pandan onoj kada su zarili Hakim, Robinson, Sek, Ewing...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Јокић ће поставити плафон који неће моћи достигнути Дончић. 

Јокић и Гордон 95 годиште, Мареј 97, Портер 98. Дакле пред њима је још доста времена и у следећих 5 година узеће још 2 прстена, а можда и још неки мвп трофеј Јокића. За 3 месеца постаје и шампион света живи били па видели.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

ee miki uprska ga sa janisom 😐

Jbg, mozes da volis ili ne volis njegovu igru ali Janis je sam vrh Evropskih igraca. Fransizni igrac, najbolji igrac ekipe, cepa na obje strane parketa, osvajao individualne nagrade ali i uzeo titulu uz priznanje FMVP. Jbg.

5 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Јокић ће поставити плафон који неће моћи достигнути Дончић. 

Јокић и Гордон 95 годиште, Мареј 97, Портер 98. Дакле пред њима је још доста времена и у следећих 5 година узеће још 2 прстена, а можда и још неки мвп трофеј Јокића. За 3 месеца постаје и шампион света живи били па видели.

Doncic je mladji od Janisa i Jokica 4 godine. On je vec nekoliko godina u samom vrhu a veoma realne su sanse da preuzne vrh uskoro. 

Decko ima 28/8/8 prosjek, ima vec neke legendarne plejof utakmice/serije.

 

Vjerujem da ce mu Cuban narednih godina stvoriti tim da napadne titule. 

Vidjecemo ali Luka ima ozbiljnu pricu da oostane najbolji Evropljanin ikad i jedan od najvecih kosarkasa ikada.

Za mene ce biti licno razocarenje ako ne bude top 10 igraca ikada, eto koliko visoko misljenje imam o njemu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Jbg, mozes da volis ili ne volis njegovu igru ali Janis je sam vrh Evropskih igraca. Fransizni igrac, najbolji igrac ekipe, cepa na obje strane parketa, osvajao individualne nagrade ali i uzeo titulu uz priznanje FMVP. Jbg.

 

ma opušteno, zavitlavam se. čudo je kako neko iz potpuno drugog sporta, postane toliko dobar u basketsportu. to ni mikele nije mogao, možda je prekasno krenuo

Edited by uini
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Kucac i Sujeta nisu napustali utakmice na SP,EP ili OI zato sto im se zdrebila kobila/stenila kuja/macila maca/prasila krmaca....

Podrska obojici.

:default_coffee:

nisu nikad otkazali ni dobri brat Štime i uvek spremni zvezdin vojnik Simon

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ma opušteno, zavitlavam se. čudo je kako neko iz potpuno drugog sporta, postane toliko dobar u basketsportu. to ni mikele nije mogao, možda je prekasno krenuo

Ivano Balic, Veselin Vujovic, Nikola Karabatic i Hansen se zahvaljuju sto je ipak otisao drugi sport da igra😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Поштујем мишљење, али сматрам да ова генерација Денвера успоставља доминацију као Голден Стејт тако да дајем предност Јокићу кад се буду подвлачиле црте.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Поштујем мишљење, али сматрам да ова генерација Денвера успоставља доминацију као Голден Стејт тако да дајем предност Јокићу кад се буду подвлачиле црте.

Iskreno ne vjerujem uz svo duzno postovanje Murray-a ali smatram da ne moze biti taj elitni no2 na duze staze koji je potreban za takvu dominaciju. 

 

Ima tu ozbiljne konkurencije sa kojima se nisu sreli u ovom plejofu poput Bucksa, Celticsa. 

Svakako ocekujem Sunse da budu mnogo dublji pa onda i taj upravo Dalas da napravi dobar tim oko Luke. Luka je jako zajeban protivnik, decko je prije samo godinu dana igrao WCF sa Brunson, Hardaway, DFS, Dinwiddie. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Clash said:

Covek igra sasvim suprotno od NBA mejnstrima gde se skace po 6 metara i gde su svaki misic mora ocrtatavati.

Covek postavi igru da se igra kako njemu odgovara.

Covek do prstena dovede igrace  koji ne bi prosli ni na Zvezdinoj temi prelazni rok .

Meh, ne utice dovoljno na igru.

Koji su to kriterijumi uticaja na igru?  

 

Normalno je da igrač koji je Evropski centar, sa tim gabaritima, neće skakati i trčati kao freak of the nature Ameri (I još samo poneki stranac), nego će se IQ-om i celokupnim skillsetom izboriti najpre za svoje mesto, a onda i za uspehe u ligi. Jokića vidim kao kulminaciju generalnog tier1 big man igračkog profila sa ove strane bare: Efikasnost, statistika, veličina itd, ga izdvajaju od prethodnika, ali je taj put već određen ranije, ne toliko sa prvim nba Euro gorostasima iz '90-ih (Mada ima generalnih sličnosti), koliko sa Dirkom i braćom Gasol. Fizikalije tu nisu bitne kao što rekoh, osim jedne: Visine. Zato tradicionalno ni nemaš toliko uspešne, uticajne Euro bekove&krila u ligi, uprkos bezbroj high iq evropljana na pozicijama 1-3, kao što si imao i imaš uspešne centre (Ako ne baš centre, onda svakako visoke. Lakše je ako si toranj/međed da malo karikiram, a tek ako još imaš iq kao NJ...). U tom smislu, sa čisto košarkaške strane, eventualni naredni Dončićev generalni uspeh, pa i titula možda, će mi biti mnogo interesantniji nego ovo Jokićevo: Luka igra beka, i jes' 2m i preko 100kg, ali ako uspe da odvede Mavse do titule, to će mi biti najimpresivnije nešto od stranaca yet (Živi bili pa videli).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Marko said:

 

Normalno je da igrač koji je Evropski centar, sa tim gabaritima, neće skakati i trčati kao freak of the nature Ameri (I još samo poneki stranac), nego će se IQ-om i celokupnim skillsetom izboriti najpre za svoje mesto, a onda i za uspehe u ligi. Jokića vidim kao kulminaciju generalnog tier1 big man igračkog profila sa ove strane bare: Efikasnost, statistika, veličina itd, ga izdvajaju od prethodnika, ali je taj put već određen ranije, ne toliko sa prvim nba Euro gorostasima iz '90-ih (Mada ima generalnih sličnosti), koliko sa Dirkom i braćom Gasol. Fizikalije tu nisu bitne kao što rekoh, osim jedne: Visine. Zato tradicionalno ni nemaš toliko uspešne, uticajne Euro bekove&krila u ligi, uprkos bezbroj high iq evropljana na pozicijama 1-3, kao što si imao i imaš uspešne centre (Ako ne baš centre, onda svakako visoke. Lakše je ako si toranj/međed da malo karikiram, a tek ako još imaš iq kao NJ...). U tom smislu, sa čisto košarkaške strane, eventualni naredni Dončićev generalni uspeh, pa i titula možda, će mi biti mnogo interesantniji nego ovo Jokićevo: Luka igra beka, i jes' 2m i preko 100kg, ali ako uspe da odvede Mavse do titule, to će mi biti najimpresivnije nešto od stranaca yet (Živi bili pa videli).

Slažem se.

Ono što ja hoću da kažem je taj uticaj na igru.

Jokić je doveo tim do titule totalno drugacijom igrom od ostatka NBA i ostalih NBA zvezda.

Naravno, imao je podršku od strane cele franšize da dodje do toga ali je ipak tu on glavni baja.

Ako to nije uticaj na igru ne znam sta je. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...