Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Svako, bio to Sale ili bilo ko drugi ko drugi ko ne bi poveo Bobija na takmičenje je preispoljna budala i nemač pojma. Uopšte ne bih ulazio u priču ko i umesto koga, jer ako treba betonorati dve pizicije na 5 to su Jokić i Marjanović. Čovek je u toj meri dominantan u napadu da to zavređuje svaku zamislivu muku njegovog skrivanja u odbrani.

Njegovo izostavljanje bi po stepenu gluposti bilo makar dva koraka iznad onog o otpusivanju Kalinića.

  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Prvenstvo traje 15 dana, gro minuta na pet uzimace dvije petice, nesto sitno prilike imace treca opcija. Meni su bez dileme prve dvije opcije Jokic i Milutinov, ko ce biti ta treca uglavnom je manje bitno, a cisti luksuz je racunati da ce ti treca opcija donositi neku prevagu. Tako da ce i Bobijeva i Raduletova uloga biti znatno manja nego ranije.  Bobi ce ici, isuvise je on dobar da se ne bi smislio bar neki specijal za njega i u napadu i u odbrani. To naravno nece znaciti da ce imati 20 minuta svaki mec ma koliko Mek galamio da treba.

 

Sto se tice Raduleta, Chaos je dobro primjetio da je time sto se stesao izgubio mnoge prednosti sto je imao, on vise ne moze biti prvi centar ozbiljnog dometa. Ali vidim da se radi na tome da njegova igra u napadu bude sire u polju, ne striktno do kosa. On je bez dileme izuzetno pametan igrac, uvijek je napadacka igra preko njega dobro tekla, tako da mislim da je on vise opcija da ove godine odigra nesto sto je Macvan igrao. U napadu iz drugog plana, a  odbrani da igra na cvrstinu, pamet. Naravno u mikrociklusima. Mislim da ce to biti podjela uloga, cetiri nominalna centra, od kojih dva mogu da ucestvuju u igri dalje od kosa sa loptom u rukama.

Ako ostane situacija sa Teom takvs da nece moci igrati, onda je Birca navjerovatnije aut.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

Ja od Milutinova nisam video NIKADA do sada bilo šta smisleno i upotrebljivo u reprezentaciji.

 

Ima li nekog ovde da jeste?

 

Da, šta više, ovo u Areni je bio prvi put da ga vidim nemoćnog. Ali jbg, igrao protiv dva jaka centra, a asistencije od plejmejkera nisu postojale.

Link to comment
Share on other sites

@Del Piero Slazem se, pick Jokica & Bogija ce biti bas enigma za protivnike. Prvu utakmicu se bas nisu kontali, Bogi je isao od bloka, zurili su malo sa odlukom, nisu cekali reakciju odbrane. Par puta nije ni ocekivao loptu, a sada vec poslije par dana druga prica. Ocekujem isto dobru saradnju sa Jovicem, njemu je pick igra bread&butter, jednostavno osjeca prostor i cita dobro reakciju odbrane. U ovoj drugoj utakmici se nije stidio ni da pripali, 3x su mu otisli ispod bloka, jednom je kaznio, ali dobar je to mindset, volim da vidim. Bjelica cim ustane iz zimskog sna bi mogao takodje da bude za'ebana opcija. Par puta su odigrali centralni pik, i izgledalo je zastrasujice. Onoliki ljudi, a onako se brzo krecu, obojica mogu da pogode iz vana, imaju dobar pregled terena, nesebicni uf.. Ma samo daj loptu u ruke!

 

@medobrundo Ne treba zaboraviti da su ovi momci vec u trenaznom procesu neko vrijeme, da su dosta njih tek nedavno zavrsili fizicke pripreme. Ovi malo veci momci, njima treba duze vremena da se oporave, da prodju upale, misici vrate u normalu. Radulja je izgubio i dosta na tezini, treba i njemu neko vrijeme da se tijelo vrati u homeostazu. Trenutno to tako izgleda, kao da glumi, ali u stvari mozak hoce, ali tijelo ne prati kretnje. Vazno je da timska ideja odbrane postoji, vremenom ce i brzina da se vrati, pa cemo onda ocijeniti kako to u stvari izgleda. Raduljica ima kliker, razumije kosarku, ima tu dobru anticipaciju kretnje igraca, i zbog toga zna da uposli igraca u pravom trenutku. On je bio u nasem napadu Jokic prije Jokica, fino se skapirao sa Teom, i njih dvojica su bili glavni razlog zasto je nasa igra izgledala kao podmazana masina. Takvih igraca u ekipi nikad nije dosta, s toga ne bih se ja bunio da on bude nas peti visoki.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

Da, šta više, ovo u Areni je bio prvi put da ga vidim nemoćnog. Ali jbg, igrao protiv dva jaka centra, a asistencije od plejmejkera nisu postojale.

Niti su  nasi odigrali nesto  za Milutinova u napadu, niti   se Valancunas  nesto naigrao pored njega, ubacio je  neke teske poene  ali njemu su gurali loptu pod kos za razliku od Milutinova,u  najmanju ruku su neutralisali jedan drugoga, nije ga ovaj bas nesto nadigrao.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

I meni je Bobi ispred Milutinova. Čovek godinama igra u najjačem takmičenju, posle Jokića je ubedljivo druga opcija na 5.
Jokić samo i isključivo treba da igra na 5 svoju prepoznatljivu igru sa gomilom backdoor, pnp i pnr asistencija sa perimetra, niskog posta, ma gde god da se nalazi na terenu, njegov court vision je zapanjujući.
Kako se ne zapitate bar jednom kako to ista grupa igrača ne isporučuje ni delić onoga što pružaju u klubovima? Da li je moguće da je u svima njima problem ili je problem u nekom drugom?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekkard said:

Kako se ne zapitate bar jednom kako to ista grupa igrača ne isporučuje ni delić onoga što pružaju u klubovima? Da li je moguće da je u svima njima problem ili je problem u nekom drugom?

 

Realno, treba da uzmemo zlato a da svi igraci imaju 20ppg.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

 

Da, šta više, ovo u Areni je bio prvi put da ga vidim nemoćnog. Ali jbg, igrao protiv dva jaka centra, a asistencije od plejmejkera nisu postojale.

 

Hajde budi ljubazan pa me podseti na neku njegovu zapaženu partiju u reprezentaciji, gde si mogao da kažeš "Eto odigrao je odličnu partiju".

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dekkard said:

I meni je Bobi ispred Milutinova. Čovek godinama igra u najjačem takmičenju, posle Jokića je ubedljivo druga opcija na 5.
Jokić samo i isključivo treba da igra na 5 svoju prepoznatljivu igru sa gomilom backdoor, pnp i pnr asistencija sa perimetra, niskog posta, ma gde god da se nalazi na terenu, njegov court vision je zapanjujući.
Kako se ne zapitate bar jednom kako to ista grupa igrača ne isporučuje ni delić onoga što pružaju u klubovima? Da li je moguće da je u svima njima problem ili je problem u nekom drugom?

 

Ta ista grupa igraca po klubovima igra u totalno drugacijem sistemu. Sta treba jokic da ima TD prosek na SP?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wook said:

Jedno 2x bolji od Kaline 😁

 

Kontam zajebanciju, ali da odgovorim. Nije mi bila poenta da sad pravim od Birce nekog igracinu. Svi znamo njegove igracke sposobnosti, nije on neki novi igrac, pa sad mozda krene da radi nesto nesvakidasnje, nas skriveni adut. Bezveze je sto se pljuju neki igraci, kao on, po defoltu. On je u ovoj utakmici odigrao mozda najkvalitetnijih 10-ak minuta odbrane u svom zivotu, imao dobar pristup igri, nije se stedio, usao sa puno zara u duele, iako i on zna da je 14. igrac i da ce vjerovatno ispasti sa spiska za SP. Zato kazem, nije lose pohvaliti nekada, ili makar prestati sa pljuvanjem u trenutcima kada igraci kao on odigraju bas dobru rolu.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

Hajde budi ljubazan pa me podseti na neku njegovu zapaženu partiju u reprezentaciji, gde si mogao da kažeš "Eto odigrao je odličnu partiju".

 

Svaku koju je igrao u kvalifikacijama. Nisu to ne znam kakvi protivnici, ali su jedini protiv kojih je i imao priliku da igra.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:
4 minutes ago, stefan81888 said:
 
Realno, treba da uzmemo zlato a da svi igraci imaju 20ppg.

Srebro je realno, imamo samo jednog igrača vrhunskog kvaliteta, najboljeg centra NBA lige.

 

Ja ih necu cekati pred skupstinom ako ne budu imali 20ppg.

Edited by stefan81888
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim ni za shodno objasnjavati zasto Milutinov. Sta znaci nije odigrao nista u reprezentaciji. Momak je izuzetan igrac, sa vrlinama koje nema nijedan nas drugi centar. Visok je, jak, odlican u skoku, napadackom posebno, dobar u odbrani, ne samo blizu kosa nego i u polju. Mislio sam da ubjedljivo bolje nego konkurenti moze da brani pik nogama, ali vidim da to i Jokic solidno radi. Jedini, ali jedini u timu ima zastitu obruca, ostali centri a i drugi unutrasnji igraci tu igru imaju u tragovima. 

U sustini jedini on moze da ponudi jos nesto pored onoga sto nudi Jokic. Ostali nude samo neke aspekte Jokiceve igre i to losije.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, realno *w said:

 

Svaku koju je igrao u kvalifikacijama. Nisu to ne znam kakvi protivnici, ali su jedini protiv kojih je i imao priliku da igra.

 

Ako je to što je igrao u kvalifikacijama odlično, onda se naše predstave o pojmu odličnog jako razlikuju. Čak i u tim kvalifakacijama protiv poprilično jadnih protivnika nije pravio razliku na parketu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pepe sancez said:

Ja ne vidim ni za shodno objasnjavati zasto Milutinov. Sta znaci nije odigrao nista u reprezentaciji. Momak je izuzetan igrac, sa vrlinama koje nema nijedan nas drugi centar. Visok je, jak, odlican u skoku, napadackom posebno, dobar u odbrani, ne samo blizu kosa nego i u polju. Mislio sam da ubjedljivo bolje nego konkurenti moze da brani pik nogama, ali vidim da to i Jokic solidno radi. Jedini, ali jedini u timu ima zastitu obruca, ostali centri a i drugi unutrasnji igraci tu igru imaju u tragovima. 

U sustini jedini on moze da ponudi jos nesto pored onoga sto nudi Jokic. Ostali nude samo neke aspekte Jokiceve igre i to losije.

 

Očito govoriš o igrama u Oliju. Gde je sve pomenuto kada obuče reprezentativni dres?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...