Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

8 minutes ago, freethrow said:

A jbg ispade sad Željko najgori i jedini najgori u celoj priči...

 

Ne, ne, ne razumeš - 'Čović je najgori' je free ulaznica za 'studije o lošem čoveku Željku'.

Edited by fillam
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

A jbg ispade sad Željko najgori i jedini najgori u celoj priči...

Naravno da nije najgori, ali nije ni svetac kao sto se plasira prica sa vase strane. 
 

Elem, da mu odgovorim na pitanje sta se desilo ljudima od ‘87 do sada. Pa, desio se rat i sve posle rata. Ne znam da li je to dovoljno ili mora sa se obrazlozi.

Edited by Pacino
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Gospodin se pita kakvi smo to postali...

Bolje neka sam sebi kaze: " Kakav sam ja to postao"

1. Šta mi se desilo pa moji igraci nece da se pozdrave pre pocetka utakmice sa Zvezdinim?

2.  Zašti moji igraci Lesor, Panter, Ledej i Naneli provociraju stalno?

3. Kako sam dozvolio da je moj igrac Ledej  najpodliji igrac koji se ikada pojavio?

4. Kako mi se desilo to da dvojica od te cetvorice igrajuci za Zvezdu nisu bili ovakvi?

5. Kakav sam ja to postao kada pominjem srednji prst deteta a ja pokazujem taj isti srednji prst na utakmici?

6. Kakav sam ja to postao kada mi reprezentativac Srbije peva pesmu o kurvi ciganskoj?

7. Kako sam sebi dozvolio da optuzujem protivnicki klub da je njegov igrac namerno povredio mog igraca?

8. Šta trazi pored mene neko ko simulira oralni sex?

9. Kakav sam ja to kada u utakmicama koje dobijam moje fokusiranje je samo na teren, a kada izgubim čujem i vidim sve?

10. Kalav sam ja to čovek koje kritikujue drustvo pitajuci se gde smo stigli, a danasnji KPP( kao i CZ) je projekat tog nakaradnog drustva.?

 

Da, Zeljko, kako si sve ovo dozvolio, kako si takav postao?

Ili si mozda, kada se setimo konferencije za stampu posle debakla na EP, oduvek bio problematičan?

 

Kao neko ko je imao prilike da licno bude pored njega, doduse pre 30 + god i na kratko, da izjavim za javnost da goreg gubitnika video nisam ... a to moze poprlicno da oslika karakter osobe

To kako mu se ponasaju igraci je njegovo ogledalo ... i nimalo me ne cudi sto je tako. Uostalom sto neko rece, par njjih je igralo u Zvezdi bez ikakvih ispada. Moze biti da je i to slucajnost ... ahaaaa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, freethrow said:

A jbg ispade sad Željko najgori i jedini najgori u celoj priči...

 

Bio je tako i Dule najgori, pa ce biti bolje kad on ode, pa je onda Bokan bio najveci zlikovac, pa slatkorecivi Italijan i sada Zeljko. 

Ono sto je najvise porazavajuce je sto normalni ljudi prate taj narativ koji Covic crta u poslednjih 10 godina, svakom protivniku koji im pripreti. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, neka neko objasni transformaciju Pantera i Lesora uporedjujuci njihovo ponasanje u Zvezdi i u KKP. Hajde nekom magijom neka se objasni krivica Čovica u tome, kao i u ponasanju Ledeja.

Da je DV kriv, da li Željko kriv? Nemam pojma, samo se vidi kontinuitet. Od Pavlovica i Murica, pa do Ledeja, Lesora, Pantera i Nanelija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, berti said:

Pa dobro, neka neko objasni transformaciju Pantera i Lesora uporedjujuci njihovo ponasanje u Zvezdi i u KKP. Hajde nekom magijom neka se objasni krivica Čovica u tome, kao i u ponasanju Ledeja.

Da je DV kriv, da li Željko kriv? Nemam pojma, samo se vidi kontinuitet. Od Pavlovica i Murica, pa do Ledeja, Lesora, Pantera i Nanelija

 

Nema transformacije. Ni Punter ni Lessort dok su igrali kod nas nisu targetirani od strane navijaca Partizana, bili su "just another foreign player".

 

Kad su presli u Partizan, a to se pre svega odnosi na Puntera posto nam je Lessort i sad nudjen a nismo ga hteli, navijaci Zvezde su postali salty i krenuli u "izdaja narode" mod. Nesto slicno kao sto su navijacu Partizana vredjali Kinseya samo sto je njega boleo penko.

Edited by John Terry
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas, ali nama je definitivno bilo bolje kada je Dule otisao, a on je bio najgori i pre nego sto je Covic dosao u KK, samo eto podiglo se level vise nakon toga. 

Zasto taj narativ nije bio protiv Cedevite? 

Verovatno zato sto Cedevita nema navijacku bazu, pa nije moglo da se vredja jer su za tango potrebne dve navijacke grupe. 

Opet kazem, svi nabrojani su koliko toliko da prostite sranja od ljudi i bave se stvarima koje nisu u njihovim opisu posla.  Kada bi se ljudi bavili svojim poslom, znaci igraci da igraju, treneri da treniraju, uprava da vodi organizaciju, security uz eventualnu pomoc policije da izbacuje i navijaci da navijaju kao u NBA, sve bi bilo drugacije. Ne svidja vam se navijanje kao u NBA? Pa onda se naviknite na sranja i bljuvotine je drugacije nece stati jer je linija jako tanka i cesto se prelazi da bi se najbrutalnije vredjalo.

Ako je neko slucajno shvatio iz ovog mog da opravdavam taj Covicev narativ, neka me obidje.

Link to comment
Share on other sites

Kao građanku ove zemlje, mene lično zabole u šta se to pretvaraju igrači kad obuku dres određenog kluba. Nadam se samo da će se svi koji se danas bave misterioznim ponašanjem Lessorta, Ledaya, Puntera ili bilo kog igrača (stvar je vrlo prosta, seljačko ponašanje uz poneku jeftinu provokaciju) time baviti i sutra, kad više ne budu igrači KKP. Ali neće se baviti, kao što se nisu interesovali za njihovo ponašanje ni pre nego što su potpisali za KKP.

 

Mene mnogo više zanima kako se MI ponašamo, svi koji ostajemo ovde. Ponoviću - svi oni su promenljive figure, mi smo konstanta i ako se ništa ne menja decenijama, ko je odgovoran? Ribnikar nam se desio pre mesec i po dana, a već kao da se nije desio. Blago nama ako je najveći problem Leday koji ironično briše suze, KP koji imitira policijsku sirenu i Madar koji pokazuje srednji prst. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Nema transformacije. Ni Punter ni Lessort dok su igrali kod nas nisu targetirani od strane navijaca Partizana, bili su "just another foreign player".

 

Kad su presli u Partizan, a to se pre svega odnosi na Puntera posto nam je Lessort i sad nudjen a nismo ga hteli, navijaci Zvezde su postali salty i krenuli u "izdaja narode" mod. Nesto slicno kao sto su navijacu Partizana vredjali Kinseya samo sto je njega boleo penko.

Naneli i Ledej su deo famozne cetvorke. Niti ih je neko vredjao pa su postali ovakvi kakvi jesu. Pavlovica i Murica takodje.

A gde je tu trener da utice na Pantera i Lesora. Pa dve reci da im kaze, da ih par puta raspali po dzepu...

Ako neko moze stvarno da pomisli da je klub nemocan da ista ucini povodom ponasanja svojih igraca, da KKP nista ne noze da ucini povodom Ledejovog masakriranja po terenu, onda sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da probam ovako. Kada se trudite da analizirate ponašanje igrača koji su igrali za Partizan poslednjih deset godina, potrebno je:

 

1. Razumeti zeitgeist u kojem su igrali Pavlović i Murić, ali i objektivno protumačiti njihove poteze. Pavlović je došao u trenutku kada je drama visoko, od njega se očekuje da odbrani tron kao najiskusniji igrač, a protivnik koji je sastavio šampionski tim se nalazi u naletu. U plej-of seriji koja je bila tenzična, imali smo klasičnu LeBrankotm odbranu u meso koja nikome od napadača nije prijatna, a imali smo i sportsku, dozvoljenu drskost u vidu flasterovanja Pavlovića prilikom izvođenja lopte i slično (znajući da je ovaj klizaviji sa živcima). Dogodio se onaj udarac u mošnice, opet flaster LeBrankatm na našoj polovini daleko od lopte i nesportski potez Pavlovića. Osim toga, desila se ona ružna gestikulacija prema Kaliniću (ne sećam se da li je ista serija ili je KLS serija, nebitno).

Dakle, Pavlović je imao dva nedopustiva ispada, prvi kao produkt frustracije jer mu naloženi, mlađi def. specijalac ulazi u dres i serija ide nizbrdo, kao i onu gestikulaciju za koju se ne sećam da li ima bilo kakvu pozadinu, svakako je nedopustiva. Pavlović je veliki navijač Partizana ali i hothead tokom perioda koji je proveo kod nas, koji se loše poneo u kritičnim trenucima.

 

Murić je imao ono ramencetom Dženkinsu na kraju tekme što je opet klasičan potez iz frustracije ali ne možemo reći da je imalo bilo kakvu strašnu tendenciju. Ne sećam se da li je imao još neki ispad? Osim što je bio antipatičan protivničkim navijačima. Ako ima nešto, dodajte.

2. Pogledati dublje od sedam sekundi isečka utakmice, odnosno dublje od pikselizovane fotografije srednjaka. Panter je kao bivši igrač Partizanovog najvećeg rivala razumljivo omražen kod komšiluka, a jedini ispad so to say je bio srednjak prošle sezone. Srednjak koji je bio reakcija na dobacivanja navijača prilikom zagrevanja. Prekjuče mu je nakalemljeno da se nije pozdravio nego nastavio da šutira tokom zagrevanja. Čovek je u majstorici sa Realom u crunch time-u potapšao Ljulja sa osmehom tokom nekog duela, pored toga što se i obratio pomirljivim tonom ali ajde to može biti i PR.


Naneli je generalno flegma, tokom ove serije je imao propust ala Panter što je nastavio da šutira na koš tokom zagrevanja umesto da se pljasne rukom sa protivnicima. Degenerici u prvim redovima su mu se unosili u facu i fleksali stolice nakon čega je jednog od njih poslao po burek i za to mogu samo da kažem da je ispao car.

Lesor je već hothead x100 što smo znali i pre Partizana, samo je došao u sredinu gde je izgradio simbiozu sa navijačima Partizana, a pritom je i omražen u komšiluku kao njihov bivši igrač. Nema opravdanja za mnoge njegove ispade, tako da ne bih dužio sa njim.

Dakle, 10 godina vremena ili ti 3650 dana, dva igrača koja ne možemo da opravdamo ali možemo da kontekstualizujemo zašto su njihove loše odluke u dresu Partizana došle do izražaja. Trpanje Pantera i Nanelija u taj omraženi bucket mi je smehotresno, a konstrukcija da je do jednog kluba, jednog, dvojice ili trojice trenera... može da prospe samo Čoksov sledbenik par excellance ili neko ko uopšte ne uspeva da pređe preko navijačkog slepila.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Ovde se priča o košarci i finalnoj seriji između KKCZ i KKP. Ribnikar nije tema ovde. Drugo, ko je odavde sa foruma vikao "Yabusele", šta pričaš ti? Projektuješ skandiranje maloumnika na forumaše ovde. To nije lepo.

 

Što se mene tiče, nasilje je tema, a pošto mesec dana+ šetamo protiv nasilja, čisto da podsetim šta nas je poteralo na to. A čime se bavimo ovde na forumu. Drugo, apsolutno nigde nisam napisala da neko sa foruma skandira Jabuseleu, tako da ako se već nakačinješ, get your facts straight. Mada, kad sam osudila to skandiranje bilo je i par forumaša kojima je to bilo smešno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lesor je inače bio uvek gospodin, ne znam gde je naučio srpski jezik na taj način da može da nasisava nekoga iz Budućnosti u dresu Monaka. Tad je opšti narativ bio: hehe, legendica, dajte mu pasoš.

O svim tim navedenim igračima u principu ne znate ništa, seciranje twitter brigade počinje od trenutka kada zaigraju za Partizan, pa su se pre srednjih prstiju brojala i fleksovanja i grimase.

 

Nije poenta ni da neko brani postupke, nego je svima šatro gadan Čovke, a ovo čime se kosntantno bavite je najveći vetar u leđa njegovom načinu funkcionisanja, klasično kontinuirano targetiranje sudija, trenera i igrača. 

 

22 minutes ago, Plant said:

... jel ovde ne sme da se kritikuje mentalno stanje nacije ?

 

Ako si Željko Obradović, ne sme, pisaće se strane o licemerstvu. A ako već to tako funkcioniše, uz dužno poštovanje, ne bi smeli ni neki forumaši da pišu o tome.

Edited by fillam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Naneli i Ledej su deo famozne cetvorke. Niti ih je neko vredjao pa su postali ovakvi kakvi jesu. Pavlovica i Murica takodje.

A gde je tu trener da utice na Pantera i Lesora. Pa dve reci da im kaze, da ih par puta raspali po dzepu...

Ako neko moze stvarno da pomisli da je klub nemocan da ista ucini povodom ponasanja svojih igraca, da KKP nista ne noze da ucini povodom Ledejovog masakriranja po terenu, onda sve ok.

 

Ja nemam problem kada neko kritikuje ponasanje igraca nekog kluba. Imam problem sa narativom da igraci postaju govna iskljucivo dosavasi u jedan klub, KKP. Taj narativ je pustila severna sipka i gospodin gost na Pink televiziji.

 

Drugo, u drugim sredinama igraci i ne dolaze u situaciju da ispoljavaju tu svoju stranu jer nigde nema ovako bolesne tribine koja te uhvati na zub pa te vredja, pa gadja sudije posle prve odluke koja ne pase.

 

Da, ponasanje Puntera i Nanelija je bilo bezvezno jer niti jedan igrac Zvezde nije ovde nista kriv. I to je to. Sta sad, treba se mesec dana sablaznjavamo jer pobogu neki tamo kosarkas se nije ponasao po Bontonu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTime said:

Meni je super ova relativizacija i bavljenje prevaspitavanjem igrača KKP, dok su se pre jedno mesec dana glorifikovali pojedini igrači Real Madrida, a i danas se skandira Jabuseleu. First things first. 

 

Ovo je napisano na ovom forumu, prema tome obraćaš se forumašima a ne nekim mentolima sa tribine. Od igrača Reala glorifikovali su se oni koji su to zaslužili svojom košarkaškom veštinom. O Yabuseleovom potezu se bukvalno niko nije pohvalno izrazio na forumu, bukvalno niko.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

Meni je super ova relativizacija i bavljenje prevaspitavanjem igrača KKP, dok su se pre jedno mesec dana glorifikovali pojedini igrači Real Madrida, a i danas se skandira Jabuseleu. First things first. 

Kakva relativizacija kad porodica igrača nosi majice treba im jebati majku a igrači se slikaju sa #poFaci zastavom. Valjda je prvi preduslov da se popravi stanje na tribinama da se igrači ne ponašaju kao najveći idioti sa tribina.  Ako je veći problem skandiranje Jabusele od treba im jebati majku onda ne vidimo isto stvari.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 

Ovo je napisano na ovom forumu, prema tome obraćaš se forumašima a ne nekim mentolima sa tribine. Od igrača Reala glorifikovali su se oni koji su to zaslužili svojom košarkaškom veštinom. O Yabuseleovom potezu se bukvalno niko nije pohvalno izrazio na forumu, bukvalno niko.

 

Napisano je na ovom forumu, ali smo valjda svi dovoljno funkcionalno pismeni da razumemo napisano, pogotovo ako se zna iz koje pozicije neko piše. Ako ćeš da se fokusiraš na to, a ne na suštinu mog upisa, be my guest, ali neću da ulazim u takve igrice.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Magia said:

 

Bio je tako i Dule najgori, pa ce biti bolje kad on ode, pa je onda Bokan bio najveci zlikovac, pa slatkorecivi Italijan i sada Zeljko. 

Ono sto je najvise porazavajuce je sto normalni ljudi prate taj narativ koji Covic crta u poslednjih 10 godina, svakom protivniku koji im pripreti. 

 

Cooper je juče bacio jedan tejk koji je brzo obrisan, ali jeste na mestu. Čoks kao blatotaktičar koji je na sve moguće načine blatio protivnike/suparnike a siguran sam i uživa u blefiranju sa fiokama i dojavama ko je gde sa kime ručao i šta se iza brda valja, nekada više, nekada manje vešto napada iste u cilju upper hand-a, za to smo verujem 99.9% nas ovde složni. Naravno da je iz njegove perspektive bolje ono što je Dropkick napisao u šali pre neki dan, da konkurencija nema trenerskog GOAT-a i kvalitetne igrače, a taj trenerski GOAT je garant da će Čoksov konkurent biti više nego konkurentan. Iako je sa Duletom imao neke repove, Željko Obradović mu je najveća pretnja i kao takav najbolje bi bilo da ga se reši. Tako da, jedna od njegovih misija i jeste da zagadi sve oko sebe, ako mora da povuče i sebe i svoje u govna zajedno sa Željkom ne bi li ovaj rešio da ne želi u poznim trenerskim godinama da se prlja i srozava višedecenijsku reputaciju koju ima svuda u Evropi, sem u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ja nemam problem kada neko kritikuje ponasanje igraca nekog kluba. Imam problem sa narativom da igraci postaju govna iskljucivo dosavasi u jedan klub, KKP. Taj narativ je pustila severna sipka i gospodin gost na Pink televiziji.

 

Drugo, u drugim sredinama igraci i ne dolaze u situaciju da ispoljavaju tu svoju stranu jer nigde nema ovako bolesne tribine koja te uhvati na zub pa te vredja, pa gadja sudije posle prve odluke koja ne pase.

 

Da, ponasanje Puntera i Nanelija je bilo bezvezno jer niti jedan igrac Zvezde nije ovde nista kriv. I to je to. Sta sad, treba se mesec dana sablaznjavamo jer pobogu neki tamo kosarkas se nije ponasao po Bontonu.

Sve ok, samo je simptomaticno da tesko moze da se nadje u celom ovom periodu ogromnih tenzija koji traje dugo  jedan igrac  Zvezde koji se ovako ponasao. Ako je Branko Lazic taj neko, onda jbg. Pogledaj samo Radonju i ostale nase trenere. Pa ruznu rec nisu rekli nikada.

Zakljucak neka svako izvede sam, bez uticaja te šipke i stalne postavke jutarnjih programa

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...