Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

@Luchifer89 A sto to? Okej, nije morao Zeljko na sred utakmice da se cirkuzira, al je mogao bar na kraju da apeluje da se ne vredja nicija porodica, a ne da se pravi da nije cuo? Jel nije cuo ni ono skandiranje Petrusevu da umre? 

 

Ne tatisem, boli me kurac za to, Partizan je zasluzeno pobedio i danas i prekjuce, ali prilicno bedan potez od nekog ko toliko potencira na tom "good boy koji smiruje tenzije" stavu.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

S druge strane, Željko direktno pozove navijače na korektno navijanje pre svake utakmice.

A dobro Barkli, moze i posle utakmice da kaze, ono sto navijaci rade nije uredu i voleo bih da prestane.Da jos jednom apeluje.

 

Mada slazem se donekle da ako trebas 1000x da apelujes za istu stvar... Ovde treba nesto drugo da se radi, da liga i klubovi nekako sprovede mere, kazne. A znamo da nece toga biti.Zasto, ne znam.

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

Rekao je da je čuo, da je vjerovatno bilo još stvari koje su rečene a da ih nije čuo, da je apsolutno protiv bilo kakvih vulgarnosti i ugrožavanja aktera (i verbalnog i fizičkog). Da je i ranije, i da će uvijek, pozivati navijače na fer i sportsko navijanje, ali da tokom utakmice to nije njegov posao, i da se taj problem generalno mora rješavati na višim instancama.

 

Zaista ne vidim nikakav problem u ovoj izjavi, i ne kapiram zašto ljudi imaju potrebu da izmišljaju stvari. Odnosno, kapiram zašto to rade, ali takve se stvari mogu provjeriti u par klikova, a svakako nije lijepo lagati. 🙂 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dule je na utakmici sto puta uzimao mikrofon i tražio da prestane vređanje pa nikad zo niko nije pohvalio. Željko svaki put traži da nema pogrdnog skandiranja i slično, pa opet ni to nije dovoljno da ne bude nazvan najvećim zlom i slično.

 

Ni jedan od njih dvojice nije patrijarh Pavle nego imaju xyz mana ali je interesantno kako su samo njihova loša dela u fokusu ili čak se potencira zašto nešto nisu uradili što forumaši misle da treba (i zbog čega ih psuju) a opušteno se preskoči i kad urade nešto dobro.

 

Uostalom, sudije su krive što dopuštaju vređanje žena, dece i slično. Ne sećam se da se neko bunio kad zbog toga prekinu meč.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barkley#34 said:

S druge strane, Željko direktno pozove navijače na korektno navijanje pre svake utakmice.

 

Lepo, al bi bilo jos lepse da se na kzs ne pravi lud, kad se jasno culo da grobari misle da je Nedoviceva zena kurva i da Petrusev treba da umre. Dovoljno je da opet uljudno kaze da to nije lepo i sve 5, ne mora da glumi Dalaj Lamu. 

 

Mislim, ne mora, ali posto toliko prodaje taj narativ da je on dosao u srpsku kosarku, tako cist i posten, da nauci nas ovde kako se navija i kako se smiruju tenzije, onda bi bilo lepo da to izgura do kraja, a ne samo kada mu odgovara. 

Edited by Markoss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Dusko said:

moze i posle utakmice da kaze, ono sto navijaci rade nije uredu i voleo bih da prestane.Da jos jednom apeluje.

 

Takodje je rekao da to (umiravanje publike) nije "njegov posao" (sto je ok da nije ranije imao drugacije izjave), da se to na "mnogo visem nivou resava", i pominjao je Zakon o sportu, a onda bacio i teoriju zavere da to neko provocira. Ja bih bas voleo da znam kako su Petrusev i Nedovic ovo isprovocirali, ili je to neko u njihovo ime uradio pa oni treba da budu target? 

 

Najjaci deo mi je bio kada pita novinare "Da li sam ja nekad ovde besneo" 😄 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Markoss said:

 

Lepo, al bi bilo jos lepse da se na kzs ne pravi lud, kad se jasno culo da grobari misle da je Nedoviceva zena kurva i da Petrusev treba da umre. Dovoljno je da opet uljudno kaze da to nije lepo i sve 5, ne mora da glumi Dalaj Lamu. 

 

Mislim, ne mora, ali posto toliko prodaje taj narativ da je on dosao u srpsku kosarku, tako cist i posten, da nauci nas ovde kako se navija i kako se smiruju tenzije, onda bi bilo lepo da to izgura do kraja, a ne samo kada mu odgovara. 

To bi se desilo da gospodin ima ljudske kvalitete u srazmeri sa trenerskim.

Ali doticni pored "coveka" prosao nije, da ne koristim teze reci, posto je moderacija "on fire".

Ne tako davno, isti taj demagog rece, kako bi on odmah zaustavio igru i intervenisao kada bi njegovi navijaci vredjali porodicu igracima protivnika.

Videsmo veceras, kako to u praksi izgleda kad je "Nedovicu zena kurva, a Petrusev " treba da umre". Pogodilo ga bas, ali jbga, ne moze on "da utice na navijace".

Nit veceg trenera, nit manjeg coveka

Edited by Gudura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zeljko izgleda jedino sto je cuo je to sto se njemu skandiralo protiv Fenera iako to niko zivi nije cuo, niti ima video snimak toga. Mozda je bilo dobacivanje, ali ne horsko skandiranje kako je on naveo. Ali eto vredjanje zene koja je pre par dana rodila dete kosarkasu koji nicim to nije zasluzio je nista, ne cuje se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jel ti nemas sta da mu zameris, pa je bitno kakav je covek?

 

jel ti drugar, brat, kum pa ti je bitno kakav je covek?

 

nego ne znate sta da izmislite pa ajmo kakav je covek… kao da ste sa njim zivot prozivel

I elem…

 

ovo je verovatno jedino mesto u Evropi gde se ovaj covek doceka ovako…

 

Ukljucujuci i  Split i Zadar

 

i manite me tih prica ko je kakav cove i moralisanaja…treba dzak soli da pojedes sa nekim da bi ga upoznao, ali vi svi znate da je on kao covek nula…

 

sto ovde naravno potpuno irelevantno

IMG_6606.jpeg

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Markoss said:

 

Lepo, al bi bilo jos lepse da se na kzs ne pravi lud, kad se jasno culo da grobari misle da je Nedoviceva zena kurva i da Petrusev treba da umre. Dovoljno je da opet uljudno kaze da to nije lepo i sve 5, ne mora da glumi Dalaj Lamu. 

 

Mislim, ne mora, ali posto toliko prodaje taj narativ da je on dosao u srpsku kosarku, tako cist i posten, da nauci nas ovde kako se navija i kako se smiruju tenzije, onda bi bilo lepo da to izgura do kraja, a ne samo kada mu odgovara. 

Pa rekao je da je protiv vređanja pojedinaca.

 

Njegova greška je što nije (dovoljno) uticao na Lesora i Ledeja, a sve ostalo je samo njegova dobra volja da li će i kada nešto da pokuša da smiri. I to važi ne samo kad je on u pitanju nego i drugi treneri.

 

16 minutes ago, Gudura said:

Ali doticni pored "coveka" prosao nije

Ako je već tako, što ga uopšte komentarišete i čemu se nadate od nekog takvog?

Link to comment
Share on other sites

Mogu da se složim sa time da je možda mogao da oštrije osudi skandiranje Nedoviću, ali sem te blage zamerke, ja ne vidim da je čovek bilo šta toliko strašno izjavio.

 

Niti je on vređao Nedu niti je ikada vređao bilo koga. Sve vreme je pozivao na to da se nada da će sve ostati samo na košarci. Vidim da mu ljudi ovde ne veruju da je to iskreno, ali ni tu ne vidim zašto mu ne veruju. Čak je ponovio poziv na fer navijanje pred finale.

 

To je sve što čovek može da uradi. On ne može niti je do njega da sprečava incidente i da kažnjava budale. Na kraju krajeva, na ove dve utakmice sve se završilo "samo" na skandiranju, što je za uslove naše nacije fantastično dobro. Neka se i u našoj hali sve završi samo na tome i bice ok.

 

Lepo je rekao, zakon o sportu pa ga sprovodite, braćo Srbi, a ne konstantna kuka i dreka o nekakvoj nekulturi a onda samo čekaš priliku da pokažeš svoju nekulturu.

 

Meni je mnogo mnogo veći skandal ovo što su dopustili da se na konferenciji za novinare Duška Ivanovića neki bolid sprda sa njim. To ne sme da se događa i očekujem reakciju Partizana kao kluba da taj više nema pristup sali za konferencije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dobro, došli smo do toga da je licemer, što je u očima nekih ovde = najveće zlo, nije prošao pored čoveka i još neke kvalifikacije, da ih ne citiram sad.

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

a onda bacio i teoriju zavere da to neko provocira. Ja bih bas voleo da znam kako su Petrusev i Nedovic ovo isprovocirali, ili je to neko u njihovo ime uradio pa oni treba da budu target? 

Ne volim to vađenje na provokacije, ali čisto priče radi, cenim da nije ciljao na provokacije na terenu nego na dizanje tenzija i prozivke saopštenjima i slično.

Edited by Barkley#34
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, СтелаРоса said:

Nije nista lose izjavio, nego je licemer. Plakao je na konferenciji kada je izgubio sa Fenerom samo zato sto ne ume da prihvati poraz, pa je svakakve gluposti izjavio, a sada kada treba da stane iza svojih reci pravi se lud.

 

 

Opet ću reći, čovek sve vreme poziva na fer navijanje. Meni ovo oko čega se vi ovde bunite, izvini, ali deluje kao kiselo grožđe. Izgubili smo utakmicu, čestitati protivniku i da probamo da dobijemo sledeću. Umesto toga, negativna energija i memmory lane o tome šta je Željko izjavljivao nekad a šta sad. Pa za svakog možeš da izvučeš kontradiktorne izjave, svi smo ljudi.

 

Ja hoću da vidim da moj klub poziva na fer navijanje pred treću utakmicu, ali bez "bez obzira na suđenje i bočne udare" jer to je pasivna agresija. 

 

Evo pišem već 15 minuta odgovor i napisao sam samo par rečenica. Zato što stvarno ne vidim ništa loše u izjavi Obradovića. Mogao je da osudi još jednom ali jel bi to zaista nešto promenilo?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne volim to vađenje na provokacije, ali čisto priče radi, cenim da nije ciljao na provokacije na terenu nego na dizanje tenzija i prozivke saopštenjima i slično.

 

Pa nema nista drugo. Ali kakve to veze ima sa vredjanjem igraca? Opleti po Covicu (ne i po njegovoj porodici), a ostavi reprezentativce na miru. To je poenta. 

 

Uostalom, i Savic je imao svoj doprinos u saopstenjima i tenzijama, ali to je onima koji skandiraju ok valjda. 

Link to comment
Share on other sites

Ako uzmemo tu imaginarnu skalu ljudskosti na kojoj je Majka Tereza 1, a Čović 0, Željko svakako nije 1 ali je bliže jedinici nego nuli.

 

Ta potreba da se on izjednači sa 0 da bi se kao pravile neke paralele ne može da prođe koliko god se ponavljali. Možete da trubite koliko hoćete o njegovom licemerju, lošim osobinama i sl. ali je on bukvalno otkad je stigao pokušavao da spusti tenzije u derbijima i nikad nijednu lošu reč nije rekao o Zvezdi niti ložio navijače da se prave neredi, a to je jedino važno. Da li je mogao još više - mogao je. I njega sigurno dotiču stvari koje gospodin s druge strane potura medijima i navijačima o njemu lično, a i o klubu koji vodi, preko svojih megafona, pa ne može da ostane skroz imun. Čovek koji je živa legenda evropske košarke i dočekuje se sa poštovanjem u svakom kutku košarkaške Evrope se samo ovde u Srbiji od jednog dela javnosti konstantno omalovažava, vređa, ponižava, traže mu se mane i greške u koracima i analiziraju se njegove ljudske osobine.  Problem je što izlazi u kafane, problem što grli devojke dosta mlađe od sebe..koga boli kurac? Nije svakako savršeno primeran čovek, ali i ne mora da bude. Njegov društveni i emotivni život, njegova stvar. Sad ćemo da se zgražavamo jer zaboga čovek u njegovim godinama sme samo da se ponaša po nekim zacrtanim normama. Između treninga treba da sedi kod kuće, čita Politiku, gleda Dnevnik, malo prošeta do parka da nahrani golubove, ode do pijace da kupi nešto...

 

S druge strane imamo gospodina koji je svojevremeno izbačen iz košarke jer je tukao sudiju (ali se to nekako uvek zaboravi), tukao novinara, fizički sukobio sa legendom fudbalskog kluba, izbacio ove godine 25 saopštenja, preko onog odvratnog tviter naloga i jednog od uposlenika u klubu plasira takve gadosti i onda će da se pitaju ljudi odakle ta mržnja, odakle vređanje sa tribina, zašto Željko više ne reaguje, zašto još više ne spusti tenzije...

 

Ne znam drugari..ide malo teže sa spuštanjem tenzija kada preko puta imaš lika koji malo malo pa gostuje po nacionalnim televizijama gde truje javnost na sve moguće načine, ali hej to je Čova na njega smo navikli, jbg on je takav, pustite to...ali Željko licemer, Željko dobar trener, a užasan čovek...važi

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je Majka Tereza 1, a Čović 0, Željko bi bio nekih 0,3. Ne dočekuju njega s poštovanjem zato što je moralna gromada (jer nije), nego zato što je izrazito uspešan u poslu kojim se bavi. Da je licemer - jeste, pokazao mnogo puta do sada. Da to sad treba nešto apostrofirati na svakom koraku i praviti neku priču od toga - ne treba. Nisam btw video da ga iko izjednačava sa moralnom nularicom jednog NČ.

  • Like 13
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno niko ne poredi Obradović i Čovića.

 

Ne znam kako se formira skala od 0 do 1 ako se u slučaju Čovića uključuju njegove lične osobine u skalu a u slučaju Obradovića ne.

 

Ne patetišite previše, svi smo mi grešni ljudi, i svi mi ovde imamo poštovanje ka uspesima Željka Obradovića. Ima Partizan puno likova u i oko kluba koji bi se bolje uklopili u poređenje sa Čovićem.

Link to comment
Share on other sites

Ali zato Partizan ima Zokija koji druka druge klubove po EL i Spaniji, docekuje sudije i nasrce na njih ispred svlacionice ako mu smeta kako sude. To sto Partizanovi funkcioneri i sportski radnici tokom sezone cute je zato sto su konkretni van terena i postigli su rezultate, Covic je manje vise postao nemocan i otuda i proizilaze njegova prazna balezganja po tv i saopstenja na koja su vec svi oguglali.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

 

Pa nema nista drugo. Ali kakve to veze ima sa vredjanjem igraca? Opleti po Covicu (ne i po njegovoj porodici), a ostavi reprezentativce na miru. To je poenta. 

 

Uostalom, i Savic je imao svoj doprinos u saopstenjima i tenzijama, ali to je onima koji skandiraju ok valjda. 

Znaci mogu da se vredjaju oni koji ne nastupaju za reprezentaciju? Pretpostavljam ovi sto ne nastupaju za reprezentaciju Srbije narocito?

 

A ovo provlacenje doprinosa Savica sa 2 saopstenja (a ne bih racunao one gde pozivamo na manje tenzije) nasuprot 25 Covica prolazi samo na RSBu rekao bih

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wrach said:

Znaci mogu da se vredjaju oni koji ne nastupaju za reprezentaciju? Pretpostavljam ovi sto ne nastupaju za reprezentaciju Srbije narocito?

Sta lupetas, gde sam to rekao? Nemoj da izvrces. Smatram sramotnim da se vredja bilo koji igrac, a posebno jos i licemernim da vredjas nekoga za koga ces tokom leta navijati u repki... zato akcenat na "reprezentativce", jer su sticajem okolnosti oba vredjanja upravo reprezentativci.

 

 

1 hour ago, wrach said:

A ovo provlacenje doprinosa Savica sa 2 saopstenja (a ne bih racunao one gde pozivamo na manje tenzije) nasuprot 25 Covica prolazi samo na RSBu rekao bih

Eh da je samo Savic, lako bi bilo. Ali necu da se spustam u tatisanje u koje me uvlacis. Uzivaj sa avangardnim PRTZN.net i ostalim budalastinama. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kooineeperk said:

Sta lupetas, gde sam to rekao? Nemoj da izvrces. Smatram sramotnim da se vredja bilo koji igrac, a posebno jos i licemernim da vredjas nekoga za koga ces tokom leta navijati u repki... zato akcenat na "reprezentativce", jer su sticajem okolnosti oba vredjanja upravo reprezentativci.

Eh da je samo Savic, lako bi bilo. Ali necu da se spustam u tatisanje u koje me uvlacis. Uzivaj sa avangardnim PRTZN.net i ostalim budalastinama. 

 

Ja smatram da niko ne treba da se vredja na nacin na koji se kod nas vredja i to je to. Nema tu posebnih pa da sam zbog toga sto su reprezentativci dodatno pogodjen.

 

Ja bih po broju upisa na temu rekao da ces ipak ti ostati da tatises a ja odoh nesto drugo da radim.

 

Osim ako si spreman argumentovano da dokazes da je broj problematicnih saopstenja dve strane istog reda velicine.

 

Pozz

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...