Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Topic je Udonis Haslem ovog turnira tesko mi je da se sjetim zadnjeg na kojem NIJE BIO. U odnosu na sve ostale ima previše iskustva i pored svog talenta nemam pojma sto on radi odje uopste. Ekvivalentno kad bi Mega gurnula ove svoje sto ABA igraju da i odje bace koju utakmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Filip Jovic mi se svidja kao igrac izuzetno. Malo deluje drven ali ce to doci na svoje.
Venecijanska deca deluje losije nego ikada, stoji konstatacija da su nase ekipe slabije no lani ali Boga mi to vazi i za ostale do sada.

Mega ubija ove jadne goste na odvratan uptempo kao sto je to radila zvezda sa kojekakvim fenerima i efesima sa generacijom Voje Stojanovica i Borise Simanica. Neprijatno za gledanje.

I da, Asim Djulovic mozda nije top prospekt ali moze tu ispast u nekim odlicnim okolnostima i neki borderline reprezentativni materijal.

...i da ne zaboravim. Videti meku ruku igraca sa prezimenom Savanovic je throwback u najlepse dane Teove dominacije SPa 2010 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2023 at 5:21 PM, Troteri said:

 

Odlično. Mada je Miljenović iz OKK odneo show (39 poena)

 

Miljenovic 2001 iz Nijagare,sjajan mladi bek, niko ga ne spominje, zasto da trebao je biti pozvan i za kvalifikacije... Barem 4,5 igraca su bolji od Uskokovica, ocigledno Pesic gleda samo vecite i Megu

Doduse u Fmp i Borcu nema sta da vidi

 

Steta sto vise ne iga Jovic  2005 u Kls(to sto malo igra-igra odlicno), pa i Asim Djulovic 2005

Logicno je da nasa deca igraju,i  mladji, ali guraju se stranci Jelavic i Malovec svim silama

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Filip Jovic mi se svidja kao igrac izuzetno. Malo deluje drven ali ce to doci na svoje.
Venecijanska deca deluje losije nego ikada, stoji konstatacija da su nase ekipe slabije no lani ali Boga mi to vazi i za ostale do sada.

Mega ubija ove jadne goste na odvratan uptempo kao sto je to radila zvezda sa kojekakvim fenerima i efesima sa generacijom Voje Stojanovica i Borise Simanica. Neprijatno za gledanje.

I da, Asim Djulovic mozda nije top prospekt ali moze tu ispast u nekim odlicnim okolnostima i neki borderline reprezentativni materijal.

...i da ne zaboravim. Videti meku ruku igraca sa prezimenom Savanovic je throwback u najlepse dane Teove dominacije SPa 2010 🙂

 

Filip Jovic je skraceni centar i imace mnogo problema u prelazu u seniorsku kosarku. Steta je sto nema barem nekih 208 cm na onakvu skocnost. U Megi je najbolji prospekt Bogoljub Markovic, mislim najbolji prospekt na turniru verovatno .

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ne znam meni licno je on igrac koji ima najvecu sansu da zavrsi u NBA ligi. Kombinacija visine i vestine. U domacoj juniorskoj ligi je ubedljivo najbolji igrac , izdominirao je i na onom intrenacionalnom klubskom turniru pre dve sedmice, imao ravopravan duel sa Samodurovim koji je jedan od vodecih igraca u 2005-om godistu. Ja licno ocrkujem mnogo od njega u buducnosti. Svidja se meni i Topic, cekam da vidim kako ce da se nosi protiv fizikalnijih ekipa posto je protiv njih imao problema u proslosti ali tu je uvek bio jedan od mladjih igraca, "jurry is out" sto bi rekli amerikanci.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

 

Filip Jovic je skraceni centar i imace mnogo problema u prelazu u seniorsku kosarku. Steta je sto nema barem nekih 208 cm na onakvu skocnost. U Megi je najbolji prospekt Bogoljub Markovic, mislim najbolji prospekt na turniru verovatno .


Pa to, da li ce sada biti Luka Mitrovic za bogate ili siromasne cemo videti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kankkunen said:

 

 

 

Stefanovic upropastio mlade u Fmp, vise ni loptu ne mogu da uhvate kako treba

 

Saranovic i Manojlovic(koji je jako dobar) stoje u cosku i igraju jako malo

 

Pavicevic jedva da ulazi, Vujicic, Matovic i Vukovic ulaze po sekundu

 

Najureni najbolji klinac Vudragovic 

 

Igra sa 6 stranaca,u nekada razvojnoj ekipi, pre je Fmp igra sa svojom decom i imao mnogo bolje rezultate kao sad

 

A on u svakom podcastu ili areni prica kako igraju mladi...

Kad neki trener ili direktor,puno pricaju o mladima, to znaci da u njihovom klubu ne igraju

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki8 said:

Ne znam meni licno je on igrac koji ima najvecu sansu da zavrsi u NBA ligi. Kombinacija visine i vestine. U domacoj juniorskoj ligi je ubedljivo najbolji igrac , izdominirao je i na onom intrenacionalnom klubskom turniru pre dve sedmice, imao ravopravan duel sa Samodurovim koji je jedan od vodecih igraca u 2005-om godistu. Ja licno ocrkujem mnogo od njega u buducnosti. Svidja se meni i Topic, cekam da vidim kako ce da se nosi protiv fizikalnijih ekipa posto je protiv njih imao problema u proslosti ali tu je uvek bio jedan od mladjih igraca, "jurry is out" sto bi rekli amerikanci.

Jedino što me brine kod njega je telo, malčice podseća na Pokuševskog. Mada mislim da će se popuniti više od njega i da će biti bolji igrač. Takođe, nisam ga video kako igra u seniorskoj konkurenciji. Ruku na srce nisam ga gledao od svetskog, baš ću danas da pogledam kako je izgledao na prvoj utakmici. Imam vellka očekivanja od njega, kao i ti.

 

Što se tiče Topića ... dug je, brz i atletičan, plus sjajan šuter. Atipičan igrač za našu košarku, ne znam kada smo zadnji put imali takav tip igrača i legao bi nam kao budali šamar. Da ga nisam video u seniorskoj konkurenciji, ne bih bio siguran da li dominira zbog atletike i tela, ali kada dominiraš sa 17 godija protiv odraslih (makar i to bila KLS), sigurno nije samo zbog atletike i tela. Zato baš mislim da je on naš najveći potencijal, čini mi se da ima sve atribute koje su potrebne modernim bekovima za NBA. Baš ću da ga odgledam na ovom turniru, da vidim način na koji igra. Nisam ni njega gledao sem par highlights-a. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste igrali su dve utakmice. Markovic je po meni dosta cvrsci igrac od Pokusevskog u istom uzrastu, ima nesto malo i misicne mase i slazem se sa tobom da ce on lakse da se popuni od Pokusevskog a evo gledam Oklahomu sada i lepo su doterali Pokusevskog dok je bio povredjen.  Meni se Topic takodje mnogo dopada, samo mislim da je  nasim plejevima i bekovim mnogo  teze da se probiju na najvisi moguci nivo profesionalne kosarke. Pa sam zbog toga malo skeptican ali verujem u njega. Svidja mi se kliker koji poseduje za kosarku, kako brzo donosi uglavnom dobre odluke na terenu , voleo bi da su u Crvenoj Zvezdi imali strpljenja i hrabrosti i nastavili da mu pruzaju priliku u seniorskoj ekipi ove sezone. Mislim da je svaku sansu dobro iskoristio.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put na novo se najezim na rad Efesa i Fenera u mladjim kategorijama. Imaju manje kosarkaske centre koji im spasavaju zivot a i pored toga u Istanbulu barem Besiktas koji je zadnjih godina barem nakupio gomilu talentovane dece ako ih vec ne zna sam napraviti, najprominentniji su bili Sengun i Hazer. Ali ovo sto se u Istanbulu radi, ako se uzme u obzir koliko je basket tamo popularan i koliko dece to trenira, je frapantno. Retko los trenerski kadar. Da sam Turcin bih se pojeo koliko se lose radi. 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Svaki put na novo se najezim na rad Efesa i Fenera u mladjim kategorijama. Imaju manje kosarkaske centre koji im spasavaju zivot a i pored toga u Istanbulu barem Besiktas koji je zadnjih godina barem nakupio gomilu talentovane dece ako ih vec ne zna sam napraviti, najprominentniji su bili Sengun i Hazer. Ali ovo sto se u Istanbulu radi, ako se uzme u obzir koliko je basket tamo popularan i koliko dece to trenira, je frapantno. Retko los trenerski kadar. Da sam Turcin bih se pojeo koliko se lose radi. 

Shvataju u oni sami to pa polako dovode strane trenere, npr Miloš Obrenović je u Darušafaki...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki8 said:

Jeste igrali su dve utakmice. Markovic je po meni dosta cvrsci igrac od Pokusevskog u istom uzrastu, ima nesto malo i misicne mase i slazem se sa tobom da ce on lakse da se popuni od Pokusevskog a evo gledam Oklahomu sada i lepo su doterali Pokusevskog dok je bio povredjen.  Meni se Topic takodje mnogo dopada, samo mislim da je  nasim plejevima i bekovim mnogo  teze da se probiju na najvisi moguci nivo profesionalne kosarke. Pa sam zbog toga malo skeptican ali verujem u njega. Svidja mi se kliker koji poseduje za kosarku, kako brzo donosi uglavnom dobre odluke na terenu , voleo bi da su u Crvenoj Zvezdi imali strpljenja i hrabrosti i nastavili da mu pruzaju priliku u seniorskoj ekipi ove sezone. Mislim da je svaku sansu dobro iskoristio.

Odgledao sam poveći deo prvog dana, pa da sumiram utiske.

 

Topić me mnogo impresionirao, kao što neko iznad reče Dončić u poređenju sa ostalima. Igra u nekom svom ritmu ali takođe ne siluje loptu, inteligentno igra. Imam utisak da se i nije mnogo cimao, ubacio je "tihih" 31 poena, ala Dankan/Jokić. Mogao je i ladno da ima 10+ asistencija da su mu saigrači bili precizniji, bilo je podosta promašenih otvorenih šuteva i žicera. Ima baš fantastičan ulaz, ili se završava poentiranjem ili faulom. Koristi svoju atletiku i brzinu, ali daleko da je samo to u pitanju - ima dobar tajming kada da izbaci loptu i kako da napadne koš. Samo da ga povrede zaobiđu, biće paklen igrač. 

 

Zapazio sam i Lučića (broj 10), ima štofa za plejmejkera. Trudi se i ne plaši se, dobro razigrava. Samo treba da dostigne bar 190. Vidim da ga i Topić ceni.

 

Što se tiče Markovića, ima sjajnu kontrolu lopte za svoju visinu. Jedino što mi je smetalo je sebičnost, par puta je išao coast to coast a da nikome nije dao loptu iako je bio žicer. Doduše, ili je dao koš ili je bio fauliran, ali opet. Takođe, čini mi se da nije toliko dugačak koliko sam očekivao. U svakom slučaju, talenat se vidi, samo mi smeta taj način igre kod Mege. Kada smo kod sebičnosti, Kroflić je dva uzastopna napada za redom odlučio da dribla 24 sekunde ko Will Smith u intro za Fresh Prince of Bel Air, uputi šut i naravno promaši. Pravac klupa prva sledeća pauza :lol_2: Što se tiče ostalih, Musicki mi je bio smešan u dobrom smislu, dva napada zaredom je ukrao loptu onom njihovom plejmejkeru i poentirao, valjda je imao 6 ukradenih za meč. Siby je OGROMAN, ne samo visok nego još i ekstremno dugačak. I naravno "sirov".

 

Zapao mi je za oko i onaj sa brojem 32 iz kombinovanog tima, ogroman a sjajno barata loptom. Ne znam zašto je igrao samo pet minuta protiv Partizana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Darko said:

 

Zapazio sam i Lučića (broj 10), ima štofa za plejmejkera. Trudi se i ne plaši se, dobro razigrava. Samo treba da dostigne bar 190. Vidim da ga i Topić ceni.

 

I da dodam samo da je Lučić 2007. godište, znači 2 godine mlađi od većine. 

 

Interesantan svakako, iako ne postoji "hajp" oko njega... za sada. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...