Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Vojvodina pokupila Marjanovica,Kondica i Montoka iz KK Star. Mozda je se klub i raspao. Kondic odmah drugacije igra, ima loptu u rukama. Uveren sam da je decko bolji i talentovaniji igrac od 90% rostera nase kadetske reprezentacije sto je igrala Evropsko prvenstvo prosli mesec, isto vazi i za Markovica iz KK Joker a i Montok ima  dosta kosarke u sebi , sami sebi pucamo u noge kada su mladje kategorije u pitanju . Zanimljivu kadetsku reprezentaciju je sastavila Vojvodina, mogla bi da pomrsi racune beogradskim klubovima i cacanima ove sezone.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Jel zna neko kako se zove igrac u dresu sa brojem 24 u ekipi Dzokera, na ostalim mecevima je nosio broj 8 . Bas je zanimljiv igrac . Da smo samo u kadetsku reprezentaciju   pozvali 2,3 igraca sa ove utakmice , ne bi se grcevito borili za opstanak u Divizji A. Verovatno bi osvojili i neku medalju. Nesposobnjakovici iz saveza, verovatno pozivi idu preko veze.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, primetio sam na chat-u da se tako preziva. Steta sto 3,4 klinca iz tih vojvodjanskih klubova nisu otisli na EP. Za to je kriv KSS , jedan od razloga zasto ti ljudi moraju da napuste funkcije na kojima se nalaze.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2022 at 3:13 PM, Beonegro said:

Crni Andreje, kakav je ovo položaj nogu kod šuta? :cigar:

 

Sklonite ovo da ne vidi Freethrow, srce mu neće izdržati

Isti kao kod tate mu ili kod Dirka. Kolena na unutra kod spot up šuteva. To je inače patentirao Duci Simonović, poneo u Nemačku i ostalo je istorija.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Miki8 said:

Sta mislis o Nikoli Karalicu??? Izdominarao je na onom turniru u Zemunu. Odlicno je gradjen, ruke do poda , dobar sa loptom u rukama. Ima dosta zanimljivih klinaca  u godistima 2006-2008.

 Dobar je, ima baš dug korak kojim stvara prednost. Takodje ima i dobru ruku. 2008 baš obecava. 

 

 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Ima u Srbiji i dalje dosta kvalitetnih klinaca samo je problem gde ce naci sredinu da se razviju kada dodju do  tog prelaska u seniorsku kosarku. Noel Montock je takodje zanimljiv decak, njemu je tek 14 godina ali vec ima dobro telo, dobar je atleta,jak sa  loptom u rukama a ume da posalje odlicna dodavanja. Kako sto rekoh samo na onoj finalnoj utakmici Vojvodina-Dzoker je bilo dovoljno talenta da se popuni kadetska reprezentacija Srbije, uzeli bi medalju sigurno. U Dzokeru je zanimljiv i onaj centar sa brojem 7, ne znam mu ime.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bojdo said:

 Dobar je, ima baš dug korak kojim stvara prednost. Takodje ima i dobru ruku. 2008 baš obecava. 

 

 

Koliko je visok klinac? Izgleda baš dugačak. 

 

Inače, na ovom klipu je sve koševe dao na manje više isti način, polaganje od tablu desnom. Zanima me kako koristi levu ruku. Mislim da je ovde pokazan i problem naše struke, zar niko ne uči klince Zemuna kako da teraju igrača na levo?

 

1 hour ago, Miki8 said:

Noel Montock je takodje zanimljiv decak, njemu je tek 14 godina ali vec ima dobro telo, dobar je atleta,jak sa  loptom u rukama a ume da posalje odlicna dodavanja.

Ko je taj, neki imigrant ili dete imigranata?

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Nema sanse da izdrzi grind od 82 utakmice u NBA ligi a da se ne povredi sa onakvom cackalica gradjom a sa takvom visinom. Daj boze da gresim. Chet Holmgren je imao samo jedan sudar sa Lebronom i zavrsio je sezonu, a slicne su gradje samo sto je francuz jos visi za 5,6 cm. Svaki njegov pad ili sudar na utakmici  ce biti hvatanje za glavu ljudi koji vode klub.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Nema sanse da izdrzi grind od 82 utakmice u NBA ligi a da se ne povredi sa onakvom cackalica gradjom a sa takvom visinom. Daj boze da gresim. Chet Holmgren je imao samo jedan sudar sa Lebronom i zavrsio je sezonu, a slicne su gradje samo sto je francuz jos visi za 5,6 cm. Svaki njegov pad ili sudar na utakmici  ce biti hvatanje za glavu ljudi koji vode klub.

I meni se tako čini, iako je već za Holmgrena Švarceneger lično. Viktor bar ima nešto mase u sebi i bolji frame. Ne pamtim da sam video nekog tipa kao Holmgren, čak je i Pokuševskog nadmašio :classic_biggrin:

 

Sa svojih 220+ Viktor bi trebao da nauči neke poteze u reketu, da bude inside/outside threat a ne neki glorifikovani Porzingis. U svakom slučaju, takođe ne pamtim igrača koji je tako agilan za tu visinu. Način na koji je ispratio brze niske igrače i udarao im dandare je baš impresivno. Nadam se da će ga povrede zaobići u budućnosti, šteta bi bila da ne ispuni potencijal. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Darko said:

zar niko ne uči klince Zemuna kako da teraju igrača na levo?

 

Uči ih Tane, nego šta, stari je on lisac :thumbup: 

KK Zemun ima najbolju školu košarke kod nas, godinama deca do juniora rade sa najozbiljnijim trenerima...  šteta samo što je klub malih ambicija u starijim (juniori / seniori) selekcijama, već 2 godine nemaju sponzora, a Boško odlučno odbija da se veže za kurentne političke opcije (kao npr. komšije - Mladost) i tako obezbedi bolje finansiranje kluba.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Uči ih Tane, nego šta, stari je on lisac :thumbup:

I stand corrected, znaš ti mnogo bolje od mene :classic_biggrin: Na videu mi izgleda da neki igrači nisu baš najbolje savladali gradivo, ali ajde, ovo su samo highlights-i pa možda grešim. 

 

1 hour ago, fancy said:

Boško odlučno odbija da se veže za kurentne političke opcije (kao npr. komšije - Mladost) i tako obezbedi bolje finansiranje kluba

Ne znam ko je Boško, ali ako je tako lik je car. Da je više ljudi kao on, to jest manje bezobraznih dupelizaca, mnogo bi više uradili kao društvo. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Darko said:

ovo su samo highlights

 

Pa da, delimično je i zato što su ovde odabrani momenti.

A ipak je Zemun uzeo drugo mesto na tom turniru (dakle ipak nešto znaju :classic_biggrin:), izgubivši sa pola koša od Mege posle produžetaka (82:83).

 

38 minutes ago, Darko said:

Ne znam ko je Boško

 

Boško Adžić, predsednik (počasni zvanično, ali de facto jeste predsednik) kluba.

A usput je i predsednik KS Beograda.

 

Edited by fancy
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao bi da se u vojvodjanskom regionu najbolje individualno radi sa klincima a i najtalentovaniji igraci u polsednjih nekoliko godina  dolaze odatle. Lovu treba usmeravati na te zapostavljene regione , a ne samo na Beograd.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

@Miki8, možda će te zanimati:

 

https://www.eurohoops.net/en/nba-news/1393467/victor-wembanyama-its-better-to-be-2nd-3rd-or-20th-in-the-draft-if-you-have-a-better-career/

 

Ovaj zadnji pasus, pogotovo boldovani deo (izvini ako ti razumevanje engleskog nije jača strana, mogu da prevedem ako treba):

Quote

Unlike the previous season where he could compete in both the EuroLeague and the French League with ASVEL, Wembanayma will now play only on a domestic level. This contributed greatly to his decision to join a team like Metropolitans since he’ll have fewer games and trips and thus more time for individual practices, working on his body and conditioning.

“One match a week is really the ideal format,” Wembanayama commented. “I don’t need to take risks playing more than that. Frankly, for development, there is none better. I want to start doing what I was doing in the past and I had less time to do. That is to say an individual work with different coaches and bodybuilding with Guillaume Alquier, who has also just signed in Boulogne-Levallois.”

Mislim da je to pametna odluka, mora da vodi računa o telu. 

Link to comment
Share on other sites

Videcemo koliko mase je dovoljno a da ne izgubi agilnost ili da  i ne optererti telo . On ce sigurno biti prvi pick an draftu ali videcemo akko ce sve to izgledati u NBA ligi.

 

 

 

Onako  na prvi pogled , CZ opet ima veoma slab tim,  ne deluje da tu ima mnogo talenta. Andrej Lucic izgleda najbolje , ne znam zasto pocinje sa klupe. Igrac sa brojem 14, sto igra na petici je lepo gradjen  ali nije nista pokazao zasada, pokupio dve licne greske.  Za Beko igra Sojic, njega forsiraju, uglavnoim ista igra koju je igrao u reprezentaciji. Vojvodina i Dzoker mi izgledaju mnogo bolje, imaju vise talentovanijih igraca u ekipama.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...