Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Vidim digla se kuka i motika, cak se i finale pratilo.

 

Ja nisam, ali nema veze, da cestitam Izraelu na uzastopnoj tituli. Prosle godine Zosman, sada Avdija MVP.

 

Sto se tice nasih nesumnjivo debakl, ali treba biti racionalan u zakljuccima. Nije ova generacija toliko losija od nekih ranijih, ali je ispracena uz zanemarivanje i neke pogresne poteze, sto se uz splet okolnosti na takmicenju pokazalo kobnim.

 

Prva stvar, nama je kljucno bilo U19 SP, na njemu je bio fokus, a ova ekipa je poslata sastavljena samo od svog godista sto je bio veliki zalogaj.  Treba znati da vec dugo na takmicenje saljemo kombinaciju dva godista. Tako je i ova generacija kombinovana sa mladjom 2000 generacijom, koja je dosta talentovanija, pa su vec odranije uz Miskovica glavni igraci ove ekipe postali Pecarski, Petrusev i Paunovic. Fakticki, nosioci ove godine su uglavnom ranije bili pomocno osoblje.

 

Druga stvar, sama selekcija. Ovo godiste nikada nije imalo centra. Nikada nije imalo ekstra talenta. I taj Miskovic sto je isplivao kao MVP U18 prvenstva nikada nije bio talenat Avdije, nikada nije bio ni blizu najtalentovanijih u svom godistu: Doncica koji je miljama daleko, ali ni Muse, Bitadzea, Samanica, Horda ako se sjecam dobro. Iako je odlicno gradjen nije fizicki spesimen tog formata kao Borisa. Moze se reci da je i to U18 uzeto zato sto je jedan broj najtalentovanijih igraca vec izostao. 

Ali na stranu to, ovo vjerovatno nije ni najbolje iz godista sto smo poslali. Stariji Tanaskovic npr je imao ranije doprinos, a sada ga nema. Tu je i Nikolic iz Italije. Nije to neka sreca ali bi znacilo.

 

Dalje, trener. Ocigledno je da je i pored svega najveci propust u izvedbi. I to sto je otislo debelo je podbacilo. Miskovic i Uskokovic mogu neuporedivo bolje. Ko zna koliko je prikljucivanje Pecarskog uticalo na atmosferu. Kad su kola krenula nizbrdo Popovic nije imao sanse da zaustavi pad onako metiljav i bez stava. 

 

Bilo bi dobro da bude za nauk da se moze garantovati da ce se iduce godine vratiti u A diviziju. Pitanje je ko ce htjeti igrati. I tu ce se vidjeti sta je patriotizam.

Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte ne razumem dramljenje u vezi ovoga. Jedino što im zameram je pogrešan izbor sleketora, mada se ni meni to nije činilo kao tako loš potez tada.

 

Generacija je jednostavno netalentovana i to je to. Ni prva, ni poslednja, samo se ovima desio taj težak kiks protiv Engleza i to je bilo to. Izgubićemo jednu godinu, vratićemo se nazad dogodine. Da su zaebali ovo 2000. godište, jesu, al jbg.

Link to comment
Share on other sites

Nema veze, U20 je ionako uvek bilo u senci U19. Ne samo da je EP, a ne SP, nego su najveći talenti u tim godinama već formirani igrači i skoro uvek su preskakali to takmičenje i pripremali se za nastupe u seniorskoj selekciji. 

 

Ništa strašno. 

Link to comment
Share on other sites

Oh Deni Avdija, shooby doo
I'm in love with you, Deni Avdija shooby doo
I'm in love with you, Deni Avdija shooby doo
I'm in love with you
 
Deni, Deni, oh, with your eyes so brown (?) 
Deni, Deni, I've got a crush on you
Deni, Deni, I'm so in love with you
Link to comment
Share on other sites

Cuj generacija nije talentovana. Bili prvi pre 2 godine, doduse bez Petruseva i Jovanovica kao selektora. U prvom kolu smo razvalili prvaka i domacina turnira. Nemoj te bre da zezate.

Velika je ovo sramota,ispasti u B diviziju je bas tuga i neprihvatljivo i to dosta ubedljivo. Koji je to nas igracod 20 i nize vec izbacen kao igrac? 

 

Gledao sam turniri neverovatno mi ovo,nista epohalno lose,ali rezultat je sramotan. Ajde biti 8-10, ali predzadnji i b divizija 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pavaroti said:

Cuj generacija nije talentovana. Bili prvi pre 2 godine, doduse bez Petruseva i Jovanovica kao selektora. U prvom kolu smo razvalili prvaka i domacina turnira. Nemoj te bre da zezate.

Velika je ovo sramota,ispasti u B diviziju je bas tuga i neprihvatljivo i to dosta ubedljivo. Koji je to nas igracod 20 i nize vec izbacen kao igrac? 

 

Gledao sam turniri neverovatno mi ovo,nista epohalno lose,ali rezultat je sramotan. Ajde biti 8-10, ali predzadnji i b divizija 🙂

 

 

Gledao sam tada ceo turnir, ali između 18. i 20. godine je čitav jedan "world of difference". Na U18 može da se igra sa bukvalno jednim talentom i 101 manom u igri. Već sa 20 godina, kada jako puno momaka stekne neko osnovno seniorsko iskustvo, taj talenat mora da se maksimalno izbrusi, a mane da se u najmanju ruku koriguju. 

 

Mišković je odigrao finu sezonu u Megi, ali nije uspeo da tempira formu za ovo takmičenja i ja mu to ne mogu zameriti. 

Uskoković mi se nikad nije sviđao. 

 

A i tada je jedan od glavnih igrača bio Pecarski.

 

Ovi ostali momci, tipa Simović, Momirov, Vulikić, svi mi nekako staju u isti kalup. Deluju kao školovani igrač, dobro građeni, ima tu osnove, ali nijedan da pokaže jedan neki ektra talenat, neki potez u napadu, pa makar taj spot up šut, ako ništa drugo. Kamenjar do kamenjara, Momirov sa 35% im dođe kao Rej Alen. I ne samo šut, generalno kruti na obruču, na pasovima, sve nekako bez preteranog osećaja.

 

Link to comment
Share on other sites

Imali smo mi losijih generacija od ove, nisu ovi klinci bas tako losi, ali ovde je razliku napravio jedan poraz u nokaut fazi nakon prvog mesta u grupi (npr. meni je u mecu protiv Izraela ocigledno bilo da smo bolja ekipa). I nakon tog poraza su potpuno potonuli, pa se desilo sta se desilo. Inace slican problem ima i A reprezentacija od Dudinog drugog mandata, maltene uvek sledi raspad nakon poraza u nokaut fazi.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

I za kraj pitanje koje najviše interesuje navijače u Srbiji: zta je sa reprezentacijom?

– Šta bi bilo? Čekam poziv selektora i vrlo rado ću se odazvati… Igrao sam na Evropskom prvenstvu za kadete u Poljskoj, moja generacija su Pecarski, Petrušev i ostali. Ovog leta nisam mogao da se odazovem zbog obaveza prema NBA, ali ubuduće stojim na raspolaganju selektoru. Imam samo srpski pasoš i Srbija je moja jedina opcija.

 

Deo iz intervjua sa  Smailagicem. Inace u ovom intervju kaze da je visok 209 cm bos i 211  cm u patikama, meni licno ne deluje da ima toliko  onako na oko  ali  on najbolje  zna svoje dimenzije ,valjda zbog pognutog stava mi deluje tako ,to je Jokiceva  visina , uopste nije lose za cetvorku.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

 

 

Gledao sam tada ceo turnir, ali između 18. i 20. godine je čitav jedan "world of difference". Na U18 može da se igra sa bukvalno jednim talentom i 101 manom u igri. Već sa 20 godina, kada jako puno momaka stekne neko osnovno seniorsko iskustvo, taj talenat mora da se maksimalno izbrusi, a mane da se u najmanju ruku koriguju. 

 

Mišković je odigrao finu sezonu u Megi, ali nije uspeo da tempira formu za ovo takmičenja i ja mu to ne mogu zameriti. 

Uskoković mi se nikad nije sviđao. 

 

A i tada je jedan od glavnih igrača bio Pecarski.

 

Ovi ostali momci, tipa Simović, Momirov, Vulikić, svi mi nekako staju u isti kalup. Deluju kao školovani igrač, dobro građeni, ima tu osnove, ali nijedan da pokaže jedan neki ektra talenat, neki potez u napadu, pa makar taj spot up šut, ako ništa drugo. Kamenjar do kamenjara, Momirov sa 35% im dođe kao Rej Alen. I ne samo šut, generalno kruti na obruču, na pasovima, sve nekako bez preteranog osećaja.

 

Pa i na tom prvenstvu su mi Petrusev i Pecarski u limitiranoj ulozi delovali da najvise mogu u toj ekipi , Miskovic je i na tom prvenstvu igrao uglavnom lose i pravio je slicne gluposti kao na ovom  ali   je imao nekoliko dobrih partija  pogotovo onu u finalu protiv Spanije pa je proglasen i mvp-ijem turnira  ali uopste mi se nije svideo kao igrac. Inace   ova generacija je ocajno izgledala i na kadetskom prvenstvu, samo su potvrdili svoj nekvalitet  na poslednjem takmicenju mladjih kategorija.

 

Samanic je 2000 godiste.

 

Inace ove sedmice pocinje juniorsko EP, pa da vidimo koliko nasi mogu ,Pokusevski je najveci nas prospekt ovde , dugorocno, mozda sada fizicki nije najspremniji , treba da popuni frame,ali ima dosta elementa  u njegovoj igri koji su veoma  zanimljivi. Pavicevic mi je delovao kao najstabilniji igrac na ovim pipremnim mecevima, izgleda da je  izrastao , tu je  negde oko 210 cm, ima dobar osecaj za igru ali mu fali eksplozivnost , Popovic propusta  ovaj turnir zbog povrede. Nadam se da mogu barem do polufinala i naravno da ne ispadnu iz divizije kao sto je to ucinila mlada reprezentacija.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Kako je samo Klipa loše vodio njih na prošlom SPu, je l on i dalje trener?

 

Pokuševski u prvih par kola korišćen kao teška petica, samo je pravio blokove i dobijao loptu dole. Tek kad su nas Turci uništili u 1/8 finala, pustio malo Pokuševskog da igra kako hoće i ovaj odigrao par dobrih partija.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

Kako je samo Klipa loše vodio njih na prošlom SPu, je l on i dalje trener?

 

Pokuševski u prvih par kola korišćen kao teška petica, samo je pravio blokove i dobijao loptu dole. Tek kad su nas Turci uništili u 1/8 finala, pustio malo Pokuševskog da igra kako hoće i ovaj odigrao par dobrih partija.

On je selektor . Pokusevski je na cetvorci, rekao bi da ima vecu slobodu u igri sada nego li  prosle godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za dva dana počinje EP do 18 godina. Igramo bez trojice bitnih igrača, a to su: Tanaskovic, Popovic i Živanovic. No, uprkos toj činjenici, mislim da ova ekipa može da napravi solidan rezultat. 

 

Pripremni period je protekao relativno dobro, od jačih reprezentacija deklasirali smo Španiju (Pokusevski nadigrao Garubu), zatim smo pobjedili Njemačku(egal utakmica) i Sloveniju(egal utakmice).  Jedino sa kim imamo negativan skor jeste Francuska, dva poraza i jedna pobjeda. Treba naglasiti da nas je prvu utakmicu Francuska sokirala presingom, na koji se nismo brzo snasli, što je rezurtiralo njihovom laksom pobjedom. Vec sljedece dvije utakmice smo igrali egal zahvaljujuci mnogo boljem odgovoru na presing što je rezutrtiralo i jednom pobjedom.

 

Falice nam čvrstine pod kosem, jer sem Langovica, fizički jakog igrača dolje nemamo, tako da bi nam Tanaskovic  dobro dosao, ali sta je tu je. Pavicevic (207cm) je odigrao odlicno pripreme,dobro se kreće, ima solidan sut sa poludistance i neke finese u igri, ali mora poraditi na snazi, jos uvijek je mekan. Langovic standardno, čvrst i jak u duelu, ide u ljevu stranu često, ponekad opali trojku. Jako bitan u odbrani.

 

Pokusevski i Pažin ce nam biti glavne uzdanice na prvenstvu. Pokusevski igra trojku i četvorku, uglavnom voli da bazira igru sa tehnikom koja je karakteristična za spoljne igrače. Lako se diže na sut iz svih pozicija, a vrlo je opasan iz tranzicije kada vuče kontru, jer ima fantastičan pregled igre a ne fali mu ni driblinga. 

 

Pažin standarno voli da prangija iz svih pozicija i naginje solo igri, što ne prolazi lako. Morace Klipa da ga usmjeri vise na kolektivnu kosarku jer je zaista upadljivo njegovo "ignorisanje" nekih otovrenih pozicija. Generalno, morace malo da povuče ručnu.

 

Bekovi su vrlo problematični kad se igra prema njima presing. Karpandzic izlazi iz povrede pa se njegovo lose izdanje na pripremeama moze donekle gledati i kroz tu prizmu, ali sto se tiče Vasica, on je totalno nazadovao u Zvedi. Vrlo tanko izdanje na pripremama i nadam se da nece počinjati kao starter. Najbolji ili najmanje los na tim pozicijama se pokazao Andric(2002), mnogo je bolji na prenosu lopte od pomenutog dvojca, vise vica u igri i bolji pregled igre. Mana je sto je sklon indijanskoj kosarci pa se nekad zaigra, ali mislim da ce Klipa moci to da iskontrolise.

 

Sve u svemu, solidna ekipa imajuci u vidu situaciju.

 

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A sve je to izgledalo čak i bolje nego na statsima, nekoliko puta probiju, više njega, okret u vazduhu i lopta napolje. Plus dosta iskreiranih otvorenih šuteva koje nismo pogodili. JJ Pažin takodje kako dobar jer kako sebi iskreira poziciju za poentiranje.

Danas u 15 do 4, osveta Britancima za u20 ... (uzdah)

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...