Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Presudio je ofanzivni skok, deca brljaju u ovom uzrastu, pa greske i ne cude. Trener kao po obicaju brljao, vadio neke igrace posle svake greske, neke je previse drzao u igri . Sve u svemu lepa je prilika propustena za plasman na u17 SP, ni ovi litvanci nisu nista posebno. Spanija se danas izvukla protiv Slovenaca kao litvanija protiv nas, mada oni i jesu jedan od tri najveca favorita za osvajanje EP, imaju tuce crnih igraca u ekipama.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Bice i od Marjanovica nesto. Verovatno ima jos kvalitetnijih igraca u 2007 godistu ali to cemo videti kada pocne domaca kadetska liga. Ovde bi dosta pomogli Backo,Lucic i Montuk, koji se meni dosta dopada, odlican u odbrani, odlican prvi korak i ume da proigra saigrace. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Pa ne moze kada pajac od trenera ne trpi greske pojedinih igraca , jedna greska i izlazis napolje. Ovo sto radi sa Srzenticem je kriminal. U cetvrtoj cetvrtini ovaj ubaci vaznu trojku i slobodno bacanje posle tehnicke greske i u jednom napadu posle izgubi loptu ili biva izblokiran, ovaj ga vadi iz igre i tek ga vraca pred kraj utakmice i to samo na desetak sekundi i opet ga vadi napolje . Umesto da mu igra 30+ minuta u utakmici koja se igra za polufinale , posto moze da iskreira poene i za sebe i za saigrace, on ga ubacuje i izbacuje iz igre kao da je u pitanju hokejaska utakmica. I Marjanovic je mogao da pruzi mnogo vise na ovom prvenstvu da ima tretman mnogo manje talentovanog Sijarica, jos ovaj radi u Vojvodini gde Marjanovic igra. Goljovic je klupiran posle lose partije na otvaranju prvenstva, ulazio je samo jos jednom u igru u  garbidz tajmu  na utakmici protiv Poljske, ako se ne varam. Uzasno vodi ekipu, nacin kako se ponasa, tretira pojedine igrace  i samo vodjenje utakmice. Bolje da su ovaj posao dali nekom treneru koji je vodio neku ekipu mladjih kategorija u nasoj ligi, trener  koji je upoznat sa ovim igracima.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ali kad u MK vidim centra od 196cm zeludac mi se prevrne. Ako uzmemo da Brankovic nema zamenu u u20 ovo sa Sijaricem je bas nepotrebno. 

 

Sto se trenera tice…Jbg, seniori koje Milos vodi i kadeti se ne vode na isti nacin. 

Ako se kod seniora sve podrazumeva, kod kadeta osnovni element moze da bude sporan i prouzrokuje gresku. Zbog toga se igraci u tom godistu ne menjaju.


Srzentic i Bjelic su bas lep potencijal. Srzentic je onaj tip kod kojeg mora da postoji prostor za gresku veci od ostalih, jer je sa tom visinom (a deluje da ce jos rasti) i bekovskom pozicijom neko koga treba gajiti…a ja nisam video razliku u odnosu na ostale.

 

Sve u svemu, kako smo krenuli protiv Grcke dobro smo i zavrsili. 

 

Link to comment
Share on other sites

Siajric je fizicki jak i bio je koristan na nekim utakmicama ali je nepotrebno da guli veliku minutazu na ustrb Marjanovica koji je dosta perpsektivniji centar i koji moze da pruzi vise u napadu. Selektor je noon stop grdio njega, za svaku gresku i odmah ga slao na kluou dok je Sijaricu prasto greske. Tako je i sa igracima spoljne linijne. Igraci mu imaju razlicit tretman. Nekima prasta sve i svasta a ostale salje na klupu polse jedne napravljene greske.

Link to comment
Share on other sites

Rano je proglasavati dete od 13,14  godina svetskom klasom. Valjda smo naucili lekciju, bilo je toliko dece za koju smo mislili da ce postati vrhunski igraci na kraju nista od njih. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je protiv Litvanaca Isakov najodgovorniji. Neiskusni vodjenje utakmice i sklanjanje Srzentića sa pozicije lidera ove ekipe dovelo je do loših rešenja na kraju. Kako je krenulo sa onim pripremnim turnirom u Francuskoj smatram da je ovo dobar rezultat 5. ili 6. mesto. Čekamo naplatu sledeće godine od 08 godišta za koje verujem da će uzeti kadetski šampionat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pustis decka da igra kroz greske, opet ga je izvukao posle jedne greske koja i nije bila njegova, onu loptu nije mogao bog da zagradi, to je vise greska njegovih saigraca sto nisu skocili za njom kada ga je preletela, ne slazem se da je  toliko mekan, a mogao je da pomogne mnogo vise na ovom turniru. Danas je ubacio trojku i odmah posle nje ga vadi napolje, menja ga kao na hokeju, ne moze decko ni da stekne neku rutinu kada ga vadi iz igre posle svakih davdesetak sekundi . Utakmicu je poceo bez Srzentica, nismo mogli da postignemo kos pet minuta u prvoj cetvrtini dok ovaj nije usao u igru. Onda ga je opet drzao na klupi 4,5 minuta  u zadnoj cetvrtini kada su Slovenci pravili razliku. Raicevic mu uopste nije igrao ceo turnir a danas mu igra skoro celu utakmicu, gde pravi neke greske koje su ubijale momentum u nasoj igri. Ova ekipa je mogla barem da se plasira na SP sa malo normalnijim trenerom, ovaj je smehoteka. Po ponasanju prema igracima i samom vodjenju utakmice.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazar Djokovic otisao u ameriku na koledz, u CZ ga pre godinu dana najavili kao veliku buducnost kluba. Isto ocekujem i od Gacica. Niko iz ove generacije  2004/2005 nikada nece videti seniorski tim. Ostace samo zabelezen Topic, mesec i nesto dana prosle sezone ali zato Lazic provede ceo vek u klubu🙂

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki8 said:

Lazar Djokovic otisao u ameriku na koledz, u CZ ga pre godinu dana najavili kao veliku buducnost kluba. Isto ocekujem i od Gacica. Niko iz ove generacije  2004/2005 nikada nece videti seniorski tim. Ostace samo zabelezen Topic, mesec i nesto dana prosle sezone ali zato Lazic provede ceo vek u klubu🙂

Evo šta reče Čović u istom intervjuu gde je opleo po KSS:

 

Quote

Reprezentacija i državni grb bi trebalo da budu svetinja, ali to više nisu. Ima puno propusta. Svaka čast juniorima koji su osvojili zlato, ali tu nema potencijala za seniorske igrače i klubove koji igraju Evroligu"

 

Možda se nije pravilno izrazio, ali ako jeste - pa to je omaložavanje mlađih kategorija i samog igrača Zvezde Topića. 

 

Čović je jedan, ako ne i najveći grobar sprske košarke. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bukvalno prestao da se interesujem za blizance iako sam u osnovi navijač Zvezde otkad znam za sebe.

 

Sa našim parama koje im udeli Psiho dovede se stranci i traže se instant rezultati.

 

Mada sam to već i prežalio iskren da budem. Ove godine ću malo ispratiti Megu koja je opet Miškova prćija.

 

 

Najgore od svega su mi stranci u KLS, na takvom nivou košarke ti imaš strance koji dolaze iz opskurnih košarkaških liga i vode se kao nekakva pojačanja a u klubu i na tržištu imaš domaće talente koji su već na tom nivou.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...