Jump to content

InteR


HAMMER

Recommended Posts

cudna sezona. bas los pocetak i krah u ligi sampiona izazvao je u meni kljucanje krvi predaka pa sam kao posledicu toga hteo krv i konteovu glavu. niti krvi niti konteove glave. bas sam bio razocaran ali kako je sezona odmicala poceli smo da rutiniramo i dobijamo ove male utakmice gde se obicno gube prvenstva. posle punjenja penaltusa na meaci jasno je bilo da je to to. nekako je i ispunjena kosmicka pravda da ih bas mi resetujemo ko u drugoj polovini 2000ih kad su zaplovili ka irelevantnosti velicine napretka iz krusevca. nadam se da ce to opet biti slucaj. da nisu otimali i delegirali svoje sudije ne bi ni bili u situaciji da igraju za ligu sampiona vec bi svoje penaltine zabavljali u ligi uefa ili super ligi sa barsom i realnom x 9.

 

elem, tim je bas porastao i realno imamo odlicnu osnovu za nadogradju ako ispod meace pronadjemo naftu ili i nama utrce neki arapi, rusi , singapurcani. treba razmisljati o levom beku ili verovatno dva leva beka jer perisic 99% ide a jang me bas lose deluje po levoj strani a i on je otpisan. verovatno vracamo dimarka iz verone i verujem da cemo da pojurimo neko vece ime za startera. trebace nam jos jedan spic jer pijenamonti je karina i verovatno veci tondela od zvezdinog tondele iz bolonje. tu ce verovatno da se parkira neki veteran koji ce da menja lukakua. cenim da ce bar pola igraca iz sredine da prodaju ili barem da pokusaju da uvale nekom. vecino, sensi, vidal, radja, galjardini su tezak balast ovog tima i imaju ukupno 0 ucinak u ovoj tituli. bilo bi lepo da ih tapnemo ili barem da ih se ratosiljamo i dovedemo par veznjaka koji ce konkurisati za prvi tim. treca obavezna kupovina mora biti golman jer je handu stigla kilometraza i poceo je da pravi bas ucestale greske. tu nam vec treba kvalitet u roku od odmah. ne sme da bude greska (vratislava). sve ostalo st se dovodi trebalo bi da se dovodi samo u slucaju prodaje kao zamena ili popuna rostera zbog ratosiljanja (kolarov, dambrozio, brozovic). stavih brozovica u grupu igraca kojih bi se ratosiljao jer mu uopste ne verujem i probao bih tu da iskopam bolje resenje. on mi je bas tempirana bomba.

 

ono sto ne bi dirao to je odbrana skrinijar - de fraj - bastoni. barela - eriksen u sredine, hakimi na desnoj strani, lukaku, martinez u napadu. 3 kupovine za prvi tim (golman, levi bek i zadnji vezni) i rezerve za ove igrace u rotaciji. dal je realno jebem li ga. po pisanju stampe se raspadamo i dugujemo ko zvezda ali cenim da nije sve toliko lose. dobili smo ovu pozajmicu pa mozemo malo da kalkulisemo i planiramo. nadam se da morata ostaje pod obavezno. konteov ostanak znaci da se tim nece slabiti. u slucaju da ode verovatno idemo sa jeftinijim timom u sledece prvenstvo.

 

videh sesire za sledecu ligu sampiona i mi se nalazimo medju nosiocima. dal je greska ili nije nisam siguran ali bilo bi lepo da jesmo i dobijemo malo lakse protivnike za plasman u 16/finala. moji pikovi za ove igrace za prvi tim su donaruma, pjanic i kostic, rezervni spic beloti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Haha,kakva sprdnja.
DayWalker na aparatima :classic_biggrin:

lijte kise ladne vode, konte ode, konte ode...

 

dejvoker preziveo kanua, bergkampa; panceva, farinosa, helvega, greska, georgatosa, trampu pirlo i zedorf za umita davalu i gulija, preziveo obe povrede ronalda, prezivo sok u rimu, kradju i otimacinu u torinu, razne kuzmanovice, dzonatane, selote, marige, belfodile... jos jedan dan u raju.

 

pirlo slobodan. bilo bi vrh da ga dovedemo.

pored puta. nije mi jasno kako je konte uspeo da iskuka 7kk eura a hoce da ide. po nekoj logici on bi trebao da plati interu a ne obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi on platiti Interu u slučaju da ga je Inter htio zadržati. Očito ne žele dati 12M godišnje nezadovoljnom  treneru. Conte želi ulaganja i napad na CL, Inter očito želi štednju i borbu za vrh Serie A. Ostankom Contea bi se i teže riješili navedenih igrača jer ih je dosta on doveo. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Trebao bi on platiti Interu u slučaju da ga je Inter htio zadržati. Očito ne žele dati 12M godišnje nezadovoljnom  treneru. Conte želi ulaganja i napad na CL, Inter očito želi štednju i borbu za vrh Serie A. Ostankom Contea bi se i teže riješili navedenih igrača jer ih je dosta on doveo. 

nema logike. ako su njemu dali 7 kk da ode i ocekuju da nadju dobrog trenera za manje od 5kk onda pije vodu. evo alegriju nudili 10kk po sezoni, sto znaci da nisu hteli da ustede na njemu. igraci koje je konte dovodio mahom su pozajmice ili su im istekli ugovori, a cisto sumnjam da zele da prodaju lukakua. znaci od konteovih igraca samo su lukaku i vidal tu a lukaku je nedodirljiv. vidala ce bas bas tesko da se rese jer ima ogroman ugovor. eriksen je dosao posle kontea ali nije bio njegov tip i verujem da bi ga rado tapnuli ako se ukaze prilika. sancez je poslednji u ovoj grupi igraca sa masnim ugovorima i verujem da gledaju i njega da se rese. ostali igraci imaju koliko toliko normalna primanja dok neke ceka obnova i veliko povecanje (bastoni, lautaro, skrinijar).

moguce da je kinezima prekipelo jer je non stop kukao.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si Hakimija. I on je Konteov igrac, eksplicitno doveden na njegov zahtev i nagovor.

Licno bih se radi zarade najlakse odrekao Lautara, Perisica, Eriksena, Brozovica pa cak i Skrinjara. Sensija samo ako bude bas dobra ponuda, u njega jos uvek verujem jer sam lud. Naravno, idealno bi bilo otarasiti se Vidala i Sanceza, radi smanjenja balasta. Na scenu ce ipak stupiti realnost pa ce se ustvari prodati Lukaku i Hakimi. Licno mislim da ce Hakimi skoro sigurno da ide, sto zbog ovog dila s Konteom, sto zbog trzisne cene. Nadam se da gresim, radije bih bio srecan nego u pravu, ali ovo je ipak Inter.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AmerickiMen said:

Zaboravio si Hakimija. I on je Konteov igrac, eksplicitno doveden na njegov zahtev i nagovor.

Licno bih se radi zarade najlakse odrekao Lautara, Perisica, Eriksena, Brozovica pa cak i Skrinjara. Sensija samo ako bude bas dobra ponuda, u njega jos uvek verujem jer sam lud. Naravno, idealno bi bilo otarasiti se Vidala i Sanceza, radi smanjenja balasta. Na scenu ce ipak stupiti realnost pa ce se ustvari prodati Lukaku i Hakimi. Licno mislim da ce Hakimi skoro sigurno da ide, sto zbog ovog dila s Konteom, sto zbog trzisne cene. Nadam se da gresim, radije bih bio srecan nego u pravu, ali ovo je ipak Inter.

nisam zaboravio hakimija. dosao je pre kontea, nije njegov igrac. ausilio je insistirao na njemu.

perisica, eriksena, brozovica, sensija mozemo lako da zamenimo. lautara, skrinijara, hakimija nikako. nadam se da ostaju.

sensi je bivsi igrac a kolarov je terzin problem.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, HAMMER said:

nisam zaboravio hakimija. dosao je pre kontea, nije njegov igrac. ausilio je insistirao na njemu.

perisica, eriksena, brozovica, sensija mozemo lako da zamenimo. lautara, skrinijara, hakimija nikako. nadam se da ostaju.

sensi je bivsi igrac a kolarov je terzin problem.

Hmm, prilicno sam siguran da nije. Ako se ne varam, Konte je dosao 2019, a Hakimi tek negde u julu 2020.

Stavise, secam se da sam vise puta citao intervjue u kojima je Hakimi naglasavao kako ga je Konte nagovorio da dodje u Inter.  Evo, cak sam nasao jedan primer: https://football-italia.net/hakimi-conte-convinced-me-to-join-inter/

 

U svakom slucaju, on je jedan od igraca koje nikako ne bih pustio da odu sad, ali po navici ocekujem da ce upravo takvi igraci da napuste klub.

Edited by AmerickiMen
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, HAMMER said:

pirlo slobodan. bilo bi vrh da ga dovedemo.


Pa jedino da vam igra, bolje bi prosli tako nego da vam bude trener. 


Po meni je bolje sto ste se rastali sa Konteom, uz da dodam dok nije kasno. Jer imam utisak da njega jedino interesuje njegovo dupe a klub je sporedna stvar, naravno dok je trener on ce gledati da napravi rezultate, sto je dobro, ali kod njega je to po svaku i cenu i odmah a sta ostane nakon njega ga ne interesu. Tako je Celsi nakrcao relativno skupim igracima koji ce momentalno da daju rezultat a buducnost Celsija nije bila bitna.
Iz Juventusa je davno otisao, i to u trenutku kad nisu mogli da imaju konkurenta u bilo kakvoj buli da ih je ostavio. 
Na kraju covek je bio debelo skuplji od svih igraca, po meni je to u neku ruku i bezobrazno. 
 

Link to comment
Share on other sites

inzagi i zvanicno. jebem li ga. hteli su verovatno trenera koji ce najmanje da talasa i pravi promene jer i on gura 3-5-2. nekako mi uopste ne izgleda kao trener sav mi je kao devojcica doduse ima dobre rezultate. voleo bih da cujem sta andus misli o tome 😄

 

napravili smo 2 izlazna transfera. padeli je novi golman udinezea. andjeli sa njima. grozan golman. pravi krs, ne bi mogao ni u partizanu da bude rezerva. portugalac zoao mario ili kako vec je za 8kk eura potpisao za sporting. ozbiljan bust prethodne uprave jer je placen 42kk. nagovestaj jos jednog transfera je radja u kaljari za skromnih 5 do 6 kk. moguce da cemo da prebijemo neke bonuse za barelu uz ovaj novac.

esli jangu je istekao ugovor i nije mu ponudjen novi dok je kolarov sada doktor terzin problem. ozbiljan krs od igraca i zlatna kanta upravo zavrsene sezone. nek je zvezdi milosrdni alah u pomoci sa njim.

dobra vest bastoni produzio ugovor na 3 sezone, lautaro najavio potpisivanje novog ugovora. 

losa vest, izgleda da cemo da tapnemo hakimija za ozbiljan novac. 

sto se dolazaka tice apsolutno nista se ne desava. moguce da cemo da pojurimo igrace bez ugovora.

Link to comment
Share on other sites

Laziova igra je imala jasnu fizionomiju pod Inzagijem.

Obzirom na kvalitet ekipe,mislim da su imali i sasvim dobre rezultate tokom njegovog visegodisnjeg boravka u Rimu. Ne vidim trenutno nijednog boljeg italijanskog trenera njegovih godina..ne znaci to da ce u Interu biti uspesan,ali ja ne bih bio ni skeptican.

Mislim da su vama veci problemi na drugoj strani.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad je Konte vec otisao, meni je Inzagi solidna/ logicna zamena - zvuci perspektivno i posle 5 godina u Laciju zasluzio je sansu za nesto vise. Svakako mi je draze to, nego da opet recikliramo neko od "proverenih" trenerskih imena a nije da takvih mina manjka na trzistu: Spaleti, Macari, Ranijeri, ili ne-d'o-bog-nikom-nikad-vise Benitez... Sto se mene tice, Simone ima pokrice i ima barem fifti-fifti sansu da bude pukovnik/ pokojnik. Pitanje samo sta ce mu ostati od ekipe. Skudeto ne ocekujem, ali LS ne bi smela da se dovodi u pitanje.

 

A kad smo vec kod ekipe, da se ja pitam ima samo 3 igraca sto ih ne bi pustao ni po koju cenu: Lukaku, Barela i Hakimi. Sto se mene tice, njih trojica su nenadoknadivi i kad se (bar se nadam) stabilizujemo kroz par sezona, necemo moci da  ih dovucemo nazad, niti neki ekvivalent njima. Naravno, Hakimi je vec prakticno prodat a ni sezona nije propisno zavrsena. Eh kad samo pomislim da sam pred kraj sezone mastao da se na ovo nekim cudom dovede Teo Ernandez za levu stranu kao protivteza Hakimiju, i jedan dobar, cvrst box-to-box, pa to bi za par sezona bio tim sa potencijalnom da se opet osvoji LS. Umesto toga naravno sledi (polu)raspad.

 

Edited by AmerickiMen
Link to comment
Share on other sites

Obo bi bilo skroz OK. Ja mislim ds je Juventus napravio zestok zajeb sa Ronaldom i da je ugusio Dibalu, morali su da ga prodaju ovako su zestok novac izhubili na njemu.
Inace srecna titula svim navijacima Intera. Konacno jedna solidna eezona.
Po meni dobro je i sto ide Konte, nije mi ee svidjala iskreno njegiva transfer politika. Jako je lose upotrebio neke skupo placene igrace, dovodjenje Kolarova i sl da ne pominjem. Inzagi je logicno resenje, ali mu se mora malo dati vremena, zadrzati zdravu osnovu ,osloboditi se jakih ugovora i mozda i zrtvovati seledecu sezonu zarad dugorocnog planiranja. Moraju se dovesti neki igraci ispod radara pa da se proba malo i pametnim transferima ojacati tim.
Inzagi je dokazao da zna, ali nece ovo profunkcionisati preko noci. Za pocetak trampa Dibala Eriksen bila bi ok. Eriksen nam ne treba, a krilo kao Dibala preko potrebno. Akonhdje u 70% forme bio bi premija za nas.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Posle skoro 10 godina sporedne uloge u Kalču gde je uspeh bio sam plasman u LŠ, treneru koji je u prvoj sezoni za jedan bod ostao kratak za titulu, dok je u drugoj razvalio se rado zahvaljuješ na saradnji. Interesantno razmišljanje. Očigledno je potrebno još 10 sezona poput onih pre Kontea da bi se malo više cenio postignut uspeh. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovo je bas uprosceno receno. da odmah pojasnim, konte je vrhunski trener i tu nema rasprave niti sumnje. problem je sto je konte bas tezak covek za saradnju. bukvalno gde god je radio nije vise dobrodosao. od barija, sijene preko penaltusa, celzija a verujem da ni u interu vise ni ne razmisljaju o njemu. ja razumem da covek moze biti arogantan a posebno uspesan covek ali ovo sto konte radi kosi se sa zdravim razumom. ako pogledamo proslu sezonu za koju baros kaze da je konte izgubio za bod, treba podsetiti da je penaltus imao 8 ili bese 9 bodova prednosti 4 kola pre kraja i onda su odlucili da probaju rezerviste i mladunce. ja nemam ni najmanju sumnju da bi u slucaju da je bilo stani pani oni dobili sve utakmice do kraja. ono sto je bitno reci da je konte prosle i upravo zavrsene sezone imao prakticno isti tim. jedino je perisic tu bio kao neki dodatak jer je prethodne sezone bio na pozajmici u bajernu a realno ni ove nije bio neki x faktor. znaci imao je isti tim a opet izgubio je ne samo titulu od penaltusa vec bukvalno svaku bitnu utakmicu inter je izgubio. (protiv barse kuci za prolaz u ligi sampiona, od borusije tamo opet za prolaz u ligi sampiona, u kupu od napolija u prvenstvu od penaltusa na praznom stadionu u torinu, ligu uefa od sevilje). da me neko pitao data ja bih bez razmisljanja nasutirao coveka iz kluba a posebno posle onog napusavanja kluba posle utakmice protiv atalante koja nije nista odlucivala i bila je prakticno revijalnog karaktera. ono sto su mu svi zamerali je forsiranje dva italijanska balvana (galjardinija i dambrozija) i sikaniranje skrinijara i eriksena. kad je pogubio sve trofeje kako je pogubio i kada mu je reputacija bila ozbiljno ugrozena jer svi se slozili da konte veliki klub vise videti nece on je mudro prestao da se inati sa novinarima i navijacima i konacno sklonio jebenog galjardinija (koji mu je sezonu pre toga promasio skudeto na meaci. bukvalno pogodio stativu sa 7-8 metara a gol prazan i nigde nikoga nema) i dambrozija. od tog trenutka pocinje interova labudova pesma. novinari su iskopali da je negde posle ispadanja iz lige sampiona konteu definitivno doslo iz dupeta u glavu i sezona je spasena. da podsetim do tog trenutka je bio u debelom minusu iza milana i atalante. pitanje je kako bi se zavrsila prethodna sezona da konte nije izigravao budalu i pokusao da dokaze svima da je u pravu sa ovom dvojicom.

druga stvar zasta je debelo kritikovan je slepo drzanje 3-5-2 taktike ili cak mozda 5-3-2. zavisi dal se posmatra tokom napada ili odbrane. ludilo je islo toliko daleko da kada smo na pocetku sezone bili poseceni koronom on nije zeleo da promeni formaciju i iako je imao samo 2 stopera na raspolaganju car se odlucio da odigra 3-5-2 sa bekovima na mestu stopera (dambrozio kao desni stoper, kolarov kao levi stoper). nije mi jasno kako ga tada nisu najurili iz kluba pogotovu posle kolarovljeve brilijatne partije. 

treca stvar je povezana sa taktickom tvrdoglavoscu. naime godinu dana nije mogao da ukomponuje eriksena i skrinijara tako da smo hronicno igrali sa slabijim timom. 

transfer politika mu se svodi na konstantno kukanje novinarima tokom pres konferencija. cak i sad kad je otisao izboksovao je ogromnu otpremninu. nije mi jasno kako ako je on zeleo da ode.

tako da masio je dosta konte. pogotovo prosle sezone dok mu je liga sampiona ogroman minus. ja sam ga video kao trenera reala i bas sam se iznenadio kad su pokupili karlita. vidim ne svidja mu se totenhemov projekat i kako stvari stoje ako se ne otvori mesto u pesezeu ladno ce sezonu da pocne kod kuce zaslepljen svojim nerealnim zahtevima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2021 at 9:04 PM, Baros said:

Posle skoro 10 godina sporedne uloge u Kalču gde je uspeh bio sam plasman u LŠ, treneru koji je u prvoj sezoni za jedan bod ostao kratak za titulu, dok je u drugoj razvalio se rado zahvaljuješ na saradnji. Interesantno razmišljanje. Očigledno je potrebno još 10 sezona poput onih pre Kontea da bi se malo više cenio postignut uspeh. 

On je potrosio gomilu novca i izmasio zestoko na nekoliko transfera, za te dve sezone je uspeo da osvoji skudeto i da dva puta zestoko zajebe LS. Meni je to neki granicni ucinak, obzirom da mu je uprava obezbedila sta je hteo bukvalno. Meni se licno nikako nije svidjala ta njegova kuknjava iako je za ITA uslove dobio odlican tim i budzet.

Hvala mu za skudeto, ali mislim da je najbolje i za njega i za Inter da ide dalje. Previse je tu bilo trzavica izmedju njega i kluba, ta neka negativna atmosfera  mi je iskreno bila nepotrebna to su neke stvari koje se resavaju unutar kluba. On sam je imao ogromnu platu, za sam klub je bolje da se ne nateze previse i uvaljuje u dugove, sa nekoliko pametnih transfera i solidnog trenera kakav je Inzagi mislim da uz malo strpljenja moze Inter da se bori opet za skudeto. Ne znam kako ce Juventus da reaguje, ali i njima predstoji velika rekonstrukcija ekipe tako da nije sigurno koliko ce bas biti dominantni sledece godine.

Link to comment
Share on other sites

Meni je kod Kontea problem sta on ostavlja za sobom. Prrakticno iz svakog kluba odakle je otisao ostavio je matoru, preplacenu ekipu koja nije vise ni za sta. 
Mislim da se Inter razisao u poslednji cas sa njim, jer da je ostao ne sumnjam da bi imao zahteve da nakrca ekipu dodatno sa skupim igracima koji su vec u zenitu, ili na zalasku karijere. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

s bitnom razlikom sto je marota u klubu tako da postoji neka vrsta demidz kontrola. vecina igraca koje je dovodio su bile pozajmice ili ugovori na godinu dana. problem pretstavljaju vidal, sancez i perisic koji imaju visegodisnje ugovore, ogromne plate a u sustini su rezervisti i ne uticu toliko na igru. jednostavnije receno zamenljivi su. vidal i sancez imaju faraonske ugovore i nemam predstavu kako ce oni da se rese. perisic je iz perioda pre kontea i realno je vukao inter u onim sezonama lutanja pa otuda i takav ugovor.kolarov, esli jang, viktor mozes su bili na jednogodisnjem ugovoru. sensi isto moze biti problem jer ima solidan ugovor a u stavri je karina teska.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...