Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

@moderacija ja prijavljujem uinija da me zloupotrebljava u svom pravednickom pohodu zato sto koristi sadrzaj koji nisam postavio za svoje primere.

Sve ovo ne pisem zato sto hocu ban, vec zato sto hocu da vidim nultu toleranciju za ovakvo podmetanje.

:default_coffee:

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

@uini ja se generalno slazem sa tvojim kulturoloskim stavovima, ispravni su i tu valjda nema potrebe da diskutujemo. Slazem se da je nebitno sto su romi. To sto sam pomenuo njihovu nacionalnost, ponavljam njihovu, dakle ne generalizovano, nego konkretno misleci na dva decka koja vidjam u kraju, nije imalo nikakvu svrhu etiketiranja cele romske populacije niti ta dva decka zato sto su romi.  

 

 

Osvrnuo bih se samo na ovo boldovano:

 

39 minutes ago, uini said:

elem, nemam ništa protiv kooineeperka, niti mislim da je zbog ovog upisa onakav ili ovakav čovek, samo smatram da takvim postovima ne bi trebalo da bude mesta na forumu. on je u uverenju da mu nešto pakujem, pojašnjavao sinoć kako misli na te neke specifične otimače belog kontejnera, koje je on lično video (prva lajna u postu ga demantuje ali ujedno ni ne menja suštinu zahteva);

 

 

Da sam ja napisao samo tu prvu recenicu, to bi bila generalizacija i sam bih sebe banovao (bez obzira sta je zapravo pisac mislio). To je tako kad se stvari izvuku iz konteksta (i to nije prvi put da mi se radi). Ali postoji ceo ostatak posta koji objasnjava uzu sliku, konkretan primer, te nema govora o generalizaciji i svime onim sto onda iz te generalizacije moze da sledi. 

 

Mogu cak i da prihvatim da je konstrukcija posta losa. Te da kad se izolovano gleda moze da se donese zakljucak koji nije u skladu sa onim sto mislim, ali da mi se pakuje neki rasizam, sovinizam i priziva ban zbog toga, je sramotno. Ako post nije OK, brisite, radite sta hocete, ali da me etiketirate kao rasistu, sovinistu, necu dopustiti jer to nisam. 

 

Link to comment
Share on other sites

upravo u deliću posta koji si citirao napominjem da ne mislim zbog toga da si ovakav & onakav (aka rasista & šovinista) ali to ne čini izjavu legitimnom i treba da se obriše i sankcioniše - ne zato što ćeš je ti ponoviti ili ti treba bog-zna-kako opravljati stav, već zato što je takav upis propusnica za likove koji jesu šovinisti i/ili rasisti.

 

nevezano do kraja za ovu diskusiju, mislim da sam baš na forumu video screenshot sa nekog šitka portala, par dana nakon masakra u ribnikaru, gde je naslov tipa "dečak rom pravio spisak po ugledu na ubicu iz ribnikara".

 

mi smo kao društvu u teškom kamenom dobu i umesto da se branimo i apelujemo na svoju ispravnost i prava, trebalo bi da uključimo empatiju za koji stepen više i pokušamo da razumemo situaciju u kojoj se nalaze oni koji su u našem društvu zaista obespravljeni.

 

ja bih juče nakon moje opaske (a da sam na tvom mestu), obrisao post i bio u fazonu, okej, nisam želeo tako da ispadne, cepamo dalje

al eto tebe i dana drugog, objašnjavaš kako odbijaš da ti se učitava rasizam i šovinizam, iako eksplicitno pišem kako mislim da si momak na mestu, samo da post nije na mestu.

 

al' sada me više zanima da moderacija nešto, bilo šta napiše, nije kao da sam došao 5mins od upisa i da dramim nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Necu (niti sam hteo) da brisem post jer si sam rekao da si prijavio i neka vide sta treba da se uradi. Ne znam kako to funkcionise sa brisanjem, znam da ima edit i hide, a da sam obrisao sta bi oni videli? Ko zna sta bi pomislili da sam napisao... 

 

Ovako, neka mi se presudi kako misle da treba.

 

Stojim uvek iza svojih reci, samo ne dozvoljavam da mi se izvlaci iz konteksta, a pogotovo ne da mi se recenica sece na pola (sto si mi i ti, izmedju ostalih, vec ranije radio). To stvarno nije ok, pogotovo kad takve osobe (ne mislim samo na tebe, vec generalno na situaciju na forumu) plasiraju neki imidz neke korektnosti i/ili neutralnosti. 

 

Prihvatam bilo kakvu sankciju ako ce kriterijum biti isti i za druge. 

Link to comment
Share on other sites

Kakva rasprava majko moja...

 

Obrisite Kooineperkov post gde spominje Rome, pustite mu poruku zbog cega mu je obrisano i kraj. Covek hteo malo da se nasali. Vrlo cesto covek moze nesto da shvati kao uvredu ako mu je takav mindset. Ja uvek krenem od toga da covek nije hteo nista lose cak i ako mi zvuci uvredljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Covek hteo malo da se nasali. Vrlo cesto covek moze nesto da shvati kao uvredu ako mu je takav mindset. 

 

valjda je jasno da mene lično ne vređa. takođe je jasno da je hteo da se našali, inače ne bih imao ovako blagougodan stav, pošto zaista ne pomišljam na to da je on zbog upisa nekakav naopak čovek.

 

a nije kakva rasprava majko moja, važnija je od toga koga je moderacija zakinula ili pogurala kod rasprave o zvezdi i partizanu.

problem je ako se to ne razume.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste big deal, i to baš u smislu koji uini navodi - nije poenta tražiti banove nego napraviti neku vrstu dogovora da se takve stvari ovde jednostavno ne pišu, bez obzira na kontekst i nameru. I to kažem kao neko ko je svojevremeno branio izraz 'ciganisanje' kao nešto što nije big deal, pa ipak shvatio da jeste.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Drustvo samo da vas pozdravim po povratku sa prinudnog odmora. 

Ujedno koristim priliku da se odjavim sa ovog mesta koje se pretvorilo u leglo lazne politicke korektnosti, fake elitizma i selektivne cenzure, koja tako poznato nastanjuje ove prostore poslednjih vise od 10 godina, gde se svako misljenje koje se ne dopada odredjenim krugovima, istice na stub srama, anatemizuje i cenzurise, ali se zato bahatost pojedinaca bliskih nasem esalonu, tolerise i uredno podstrekuje, jer smo svi jednaki, ali su neki jednakiji od drugih. Da uprostim, mesto gde produkt ljudskog metabolizma ne mogu da nazovem prostim narodskim terminom, iako taj produkt i izgleda, i ponasa se, a Bogami i oseca se kao gov.o, nije mesto za mene.

Svakodnevni zivot je suvise stresan, da bi mi i ovaj virtuelni prostor oduzimao energiju.

Za ovih mojih skoro 50 godina, drustvo oko mene, zivotno i poslovno iskustvo, a narocito otac i majka su uradili, rekao bih, sasvim solidan posao u mom vaspitavanju, tako da nema potrebe da se time bave neki @uvrnuto, @Guru, @Don Dusko ili ko je vec sve kolektivno zaduzen za uredjenje ovog, nekada divnog virtuelnog prostora, na kome na zalost vise apsolutno nemam zelju, ni potrebu, da aktivno egzistiram.

Pokojni forum je zbog ovakvih jednostranih, rigidnih i pre svega nedoslednih i selektivnih stavova uredjivacke politike i prestao da postoji, a gotovo sam ubedjen da i ovaj ide u tome smeru.

Hvala, ali bez mene.

Vama koji ostajete, zelim sve najbolje i uzivajte u ovoj "novoj normalnosti" i selektivnoj diktaturi. Sve najbolje!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

mozemo da pitamo nekoga romske nacionalnosti da li je big deal;

 

od ljudi koje to nisu, ocekujem tu neku bazicnu empatiju, ono, sposobnost da obuces tudje cipele i razumes zasto bi to bilo potencijalno uvredljivo.

 

al moze i ovako.

 

Ovo, što ću sad da navedem, od pre 2-3g, sam zapamtio zato što mi se urezalo kao moj prvi uklonjen post nakon 11-12g ukupno na forumu. Lična karta, slika lične karte onog lika, lika kome je zaista ime Brusli. Tu sliku ja okačim na kafani, ti skačeš, reportuješ, i kmečiš kako sam ja grozan, to odvratno itd (Kao da sam ja tu sliku leakovao, tj kao da ta slika nije predmet zajebancije po netu već neko duže vreme). I ok... Modovi uklone sliku. E sad, prođe možda godinu dana, i neko drugi tu sliku okači u aktuelnost meme kontekstu, i ti se lepo nasmeješ na to. Valjda ili nešto jeste ili nije za zajebanciju. A sama slika nije uvredljiva kao takva, ne ide na te stereotipe već je naprosto smešno kad tako nešto vidiš. Zato sam ja par puta pitao na gornjim spratovima da se mnogo preciznije odrede kriterijumi šta može a šta ne može, ili šta znam, što da ne - Da se otvori tema za humor bez ikakvih obaziranja na korektnost, senzitivnost i tako sve to. Jer jbg, ako nisi došao na forum u poslednjih par godina, nego si duže ovde, za mnoge stvari ispada što je prolazilo i bilo ok pre samo nekoliko god, sada je za banove...

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

mozemo da pitamo nekoga romske nacionalnosti da li je big deal;

 

od ljudi koje to nisu, ocekujem tu neku bazicnu empatiju, ono, sposobnost da obuces tudje cipele i razumes zasto bi to bilo potencijalno uvredljivo.

 

al moze i ovako.

Kad sam se već zeznuo da iščitam pisanja na temu i warn kolegi @Kooineeperk, ništa lično ni gos'n Uiniju ni ma kom drugom forumašu , predlog za moderaciju:  pokusajte da kriterijume, kad nije tema basket, prilagodite opštem teorijskom znanju na temu. I vašem i svih nas običnih forumaša. Ovo je košarkaški podforum, ne očekuje se da ljudi umeju da deklamuju definiciju rasizma, šovinizma i teorijske razlike izmeđju nacionalnosti, narodnosti i etniciteta. A siguran sam da ni osoblje nije birano u modove po tom kriterijumu. 

 

Nije ok kaznjavati ostro za loše formulisan ili pogresan stav samo zato sto se nekome cini da je po sredi nesto sto nije.

Mnogo je teška kvalifikacija optužiti nekog za rasizam itd.. 


Ako ja odgovorim na citat da Romi nemaju nacionalnost,niti narodnost,  već moze da zamiriše na netoleranciju u najmanju ruku - čak i onima koji znaju da je to što kažem tačno i da time nikoga ne nipodaštavam.  Jer to neko neće znati , zasmetaće mu i kreću igre bez granica..

Imate u osnovi dva rešenja ako želite da delujete preventivno a da vas niko ne optužuje za selektivnost:

 

Jedno , radikalnije resenje je da se zabrani diskusija van košarkaških tema, ali to će sigurno teme učiniti suvoparnim i nezanimljivim bez juicy  off-ova. 

Drugo rešenje je mnogo relaksiraniji stav prema "prekršajima" takve vrste i kažnjavati samo otvorene izjave mržnje i netrpeljivosti (prema ma kome)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@uini Meni ces onako potpuno iskreno, s ljubavlju. BraCki. 

 

 

@Kenozoik jedna stvar koju si napisao mi odzvanja i hteo bih da je dopunim - rekao si "Nije ok kaznjavati ostro za loše formulisan ili pogresan stav samo zato sto se nekome cini da je po sredi nesto sto nije. Mnogo je teška kvalifikacija optužiti nekog za rasizam itd.. " i apsolutno se slazem, a tako nekih teskih ucitavanja ima sirom foruma. Da ne poverujes. Ja nisam mogao da verujem. Do te mere da jednu prostoprosirenu recenicu ne samo da istrgnu iz konteksta, vec je skrate na prostu, pa jos ubace rec koja nije upotrebljena. 


E za takve stvari treba kaznjavati. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...