Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Tegi ne piše na twitteru, a na instagramu je više puta prenosio vijesti vezane za Partizan i Evroligu koje su drugi izjavljivali (što je valjda i posao sportskog novinara), no u komentarima koje je lično iznosio ispod uvijek je bio veoma skeptičan.

Inače mislim, kako za vas tako i za nas, da smo za ovaj animozitet krivi uglavnom mi sami, uzimanjem “screenshotova” izvan konteksta, fabrikovanjem polarizovanih istina i uvažavanjem stavova kojekakvih opskurnih portala i foruma kao aksioma istine.

Nije Sloba kriv, mi smo govna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Tegi ne piše na twitteru, a na instagramu je više puta prenosio vijesti vezane za Partizan i Evroligu koje su drugi izjavljivali (što je valjda i posao sportskog novinara), no u komentarima koje je lično iznosio ispod uvijek je bio veoma skeptičan.

Inače mislim, kako za vas tako i za nas, da smo za ovaj animozitet krivi uglavnom mi sami, uzimanjem “screenshotova” izvan konteksta, fabrikovanjem polarizovanih istina i uvažavanjem stavova kojekakvih opskurnih portala i foruma kao aksioma istine.

Nije Sloba kriv, mi smo govna.

Ima i Twiter nalog koliko ja znam, ne verujem da bi dosta puta prenosili njegove tvitove ako ih ne pise on..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor028 said:

Ostoja je krenuo jos krajem prosle godine sa izjavama kako Partizan juri licencu Eurolige, i tad je vec krenulo lozenje mase, pa slede naslovi ,kada se vec sve prekinulo zbog korone, Partizan igra Euroligu ukoliko se Aba ne nastavi, Partizan i Virtus favoriti za ulazak u EL.. Pa se javljaju razni sportski radnici sa izjavama "Pravi se kampanja da Zvezda dobije Wild kartu" i kao tresnjica na vrhu u celu pricu se ukljucuje veliki tegi i lozi vas do krajnjeg nivoa konstantnim upisima gde Euroligu i Partizan pominje koa vec zavrsenu stvar, te Treinkieru obezbedjen ogroman budzet za EL, te Ostoja nas vratio tamo gde pripadamo. 

I na kraju od svega umesto #Devotion ispade #Demotion u EK 😂

 

Nije me mrzelo da nadjem linkove kao pojasnjenje price:

-   11.03.2020  Predsednik Partizana: Odložiti početak ABA plej-ofa ili da budemo šampion!

-   13.03.2020  https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1295376/WABA-zavrsila-sezonu-ne-igra-se-plej-of-sampion-Buducnost-strah-od-korona-virus.html

-   14.3.2020.  Trener Igokee "za" da Partizan bude šampion: Prekinite ABA, plasman neka odluči
-   19.3. 2020.  ANDREA TRINKIJERI: U SVAKOM TAKMIČENJU BILI SMO PRVI! KRAJ PRIČE
-   20.3. 2020.  https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/novica-iz-izolacije-tesko-bi-nas-neko-zaustavio/353534

-   21.3.2020.   Partizan ima najbolje uslove u Evropi, zaslužujemo EL
-   22.3.2020.  https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/mihajlo-andric-gledam-partizan-cak-i-kada-sam-na-gostovanjima-zasluzio-je/353613

(evo cela vest ako neko hoce da procita sta je izjavio Andric...posto je mocart zamenio svoj intervju: Mihajlo Andrić)
-   25.3.2020. https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3169993-lukovic-o-aba-raspletu-fer-bi-bilo-da-partizanu-pripadne-titula

-   28.3.2020. https://kosarka.hotsport.rs/2020/03/28/edo-muric-partizan-je-zasluzio-da-dobije-titulu-dominirao-je-ligom/

-     2.4.2020. http://sportklub.rs/Kosarka/ABA-League/a328348-Nije-pravedno-ali-je-jedino-realno-Partizanu-pehar.html
-    4.4. 2020.  https://www.sportskacentrala.com/2020/04/04/sasa-pavlovic-sigurno-bi-bili-prvi-ako-je-iko-zasluzio-titule-to-je-partizan-video/

Namerno sam ostavio linkove za mozzartsport iako su oni svaku ovu vest zamenili sa drugom. Ali linkove nisu promenili :). Molim lepo sve crno na belo 😄

Za kraj vrh fora od 5.4.2020: 

 

Edited by ivan9 aka Laki
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja potcenjivao ovo sto pise krle stolica - direktor sa osnovnom skolom. On je kosarkaski lazar markovic
Vama pored Ostoje poprilično smeta i KSS, el tako?
Još kad PSD izleti sa člankom o krađi kkPa, a cooper ga zalepi na pdf, ima da se registruje 20 novih članova da ga linčuju
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, uini said:

 

 

onda u danima raspleta ispade da je čović preko valjda vučićevog burazera organizovao koronu, ubedio i el i klubove koji se nešto pitaju da ne igraju takmičenja ove sezone i last but not the least, izlobirao da sastav timova bude isti kao ove godine.

 

eto i to je neka teorija koja partizanovcima možda zvuči logično - ali je zaista preterano očekivati da ovakve stvari ulaze u džentlmenski sporazum koji pominješ, nekako je teško ignorisati takve teme i stavove.

 

 

Au al si nas nacrnio ovde. Ne znam da l stvarno mislis da vecinska grobarska populacija ovde u tom flat earth fazonu.

 

Sto se tice kupera, nejgov ceo nastup na ovom forumu je jedan performans, nesto slicno je i sprivel furao ranije.

 

I meni je npr to Sprivelovo bilo iritantno dok nisam uhvatio sta je fora.

 

Ima nas ovde koji smo vec dosta dugo na ovom forumu i secamo se kakav picvajz je znao da ispadne na forumu za najbanalnije stvari, kao kad je Partizan pobedio Mornar, cini mi se, nakon par dikutabilnih odluka u nasu korist u samoj zavrsnici, ili nakon tekme sa Cedevitom i stizanja - 7 za 70 sekundi itd. 

 

I uvek je bilo izgovora, prvo je bio Dule, pa nesto drugo pa sad Cooper itd. 

 

A ono sto meni deluje kao razlog je upravo ono sto je Arsenije rekao. Grobarska ekipa koja je ovde ostala je prilicno pitoma, dok je u masovnijem zvezdaskom delu foruma atmosfera na nekih 0.75 Avangarde, samo sto ljudi tripuju neki high ground. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

 

Au al si nas nacrnio ovde. Ne znam da l stvarno mislis da vecinska grobarska populacija ovde u tom flat earth fazonu.

 

Sto se tice kupera, nejgov ceo nastup na ovom forumu je jedan performans, nesto slicno je i sprivel furao ranije.

 

I meni je npr to Sprivelovo bilo iritantno dok nisam uhvatio sta je fora.

 

Ima nas ovde koji smo vec dosta dugo na ovom forumu i secamo se kakav picvajz je znao da ispadne na forumu za najbanalnije stvari, kao kad je Partizan pobedio Mornar, cini mi se, nakon par dikutabilnih odluka u nasu korist u samoj zavrsnici, ili nakon tekme sa Cedevitom i stizanja - 7 za 70 sekundi itd. 

 

I uvek je bilo izgovora, prvo je bio Dule, pa nesto drugo pa sad Cooper itd. 

 

A ono sto meni deluje kao razlog je upravo ono sto je Arsenije rekao. Grobarska ekipa koja je ovde ostala je prilicno pitoma, dok je u masovnijem zvezdaskom delu foruma atmosfera na nekih 0.75 Avangarde, samo sto ljudi tripuju neki high ground. 

 

ajde i ako sam se zajebo u startu pa morao dodatno i eksplicitno da pojašnjavam u više navrata da nemam ništa protiv coopera, al kako sad opet da nađem nov način da isto kažem (:

 

-> ne vidim kao legit pozive za provetravanje topika ako je već sadržaj + narativ prisutan 

 

ili da imate nekog požarnog na temi ili je možda zaista najbolje rešenje neki tata 3.0, pa onda nema drame oko vanrednog luftiranja jer će svaki diskutabilan sadržaj ići tamo. ili sadržaj nije diskutabilan već jedino što se reaguje komentarima 

 

verovatno je bolje da bude na nekoj levoj temi nego da se pitam da li je primereno smejati se nečemu, da li je okej ili nije protiviti se nekom uglu gledanja, koliko je okej toga napisati a kada postaje neumesno. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Isiah said:

Nije me briga sto uini misli, ako misli, da ne postoji nepravda u tretmanu blizanaca, ali me jeste briga kada se stav o nepravdi karakterise kao ravnozemljaski. Ja jos nisam sreo navijaca Partizana koji u nekoj meri ne misli ovo sto ja pisem o nepravednom tretmanu, koliko god da je "korektan". Nismo svi mi zajedno idioti i, obzirom da je ovo javni prostor, necemo ni da dozvolimo da se tako tretiramo.

 

Dobro, mozda je uini preterao kada se posluzio primerom verovanja u ravnu zemlju, mozda je mogao da uzme zilotizam bilo kakve vrste, svejedno se radi samo o stepenu poredjenja.

 

Konkretno, kod Tegeltije i njegovih sledbenika na internetu ne postoji ni najmanja sansa da oni mozda prihvate da u necemu nisu u pravu. Kod njih je sve crno - belo (ne mislim na klupske boje!) i sa takvim stavovima ima smisla voditi diskusiju koliko i sa stavovima da je samo odredjena grupa ljudi bliska Bogu, a da su svi drugi otpadnici nedostojni da se sa njima polemise.

Forum je, ipak, mesto na kojem se ocekuje diskusija i otvoreno je za svakoga ko postuje neka pravila oko kojih smo se unapred dogovorili. To vazi i za klupske teme.

 

15 hours ago, Isiah said:

U vezi kriterijuma za finansiranje problem je nedostatak kriterijuma. Da se ne pravimo nevesti bezveze, nema neki random klub vise para od drugih nego jedan konkretan od dva blizanca. Ova zemlja zivi taj duopol decenijama i sve se u sportu posmatra kroz tu prizmu, tako da je potrebno odrzati makar neki priblizan paritet dok se ne odluci drugacije. Praviti se da to nije tako je disingenuous i sa takvima ne zelim da debatujem. Moze i sve da se revidira pa da svaki klub u drzavi dobije isto, od Mladosti iz Zemuna do KKCZ. Ali to onda tako treba prvo da se odluci, pa onda i da se javno kaze. Ili sta god drugo da bude novi "sistem".

 

Pa poceo si da debatujes, ispravno si napisao u cemu je problem i ja se sa tobom potpuno slazem.

 

Nije cak problem ni u budzetima koliko u sudbinama klubova koji iz godine u godinu prave dugove. Svaki klub koji se ne zove Partizan ili Crvena zvezda, a trosio je vise nego sto je zaradjivao je zavrsavao na dnu (Metalac, Radnicki, Vojvodina, videcemo sta ce biti sa Borcem).

 

Ako vec drzava finansira klubove, neka to radi transparentno i neka bar taj drzavni deo sponsorstva bude isti za sve nase klubove koji se takmice u EC, EL, ABA ligi, superligi Srbije. Isto tako, ne moze drzava neke klubove da puste niz vodu, a druge da stalno finansira i vraca im dugove nekim fiktivnim sponzorstvima.

 

Taj nacin finansiranja je postao problem i u regionu, ne samo u Srbiji. Da nema Djukanovica koji ubacuje pare u Buducnost, imali bi Partizan i Crvenu zvezdu na jednoj strani i Borac, Split, Cibonu, Krku, Zadar, Igokeu na drugoj. Ocigledno je trend da se u Srbiji i Crnoj Gori razbacuju sa parama, a u drzavama EU za klubove para nema.

 

Sumiranje svega sto sam napisao - uopste nisam za jednakost budzeta niti mislim da je to prirodno i normalno stanje. Klubovi treba da imaju odredjene sanse da osvoje takmicenja u kojima ucestvuju (znaci, da ne budu Mega ili FMP), a meni je sasvim prirodno da klub koji igra EL ima veci budzet od kluba koji igra EC. Buducnost je svih godina kada nije igrala EL imala znatno manji budzet od Zvezde, a onda su imali najveci budzet kada su izborili EL.

 

15 hours ago, Isiah said:

I molim da mi se ne prisivaju etikete tipa "svi koji misle drugacije su ljubitelji Covica" i slicno. Ovde je glavni problem Vucic a ne Slobin potrcko. Covic je najobicniji lowlife koji najbolje prelazi sa jednog zgarista na drugo i, da nema ovog prvog, ne bi bio nikakva posebna tema od znacaja osim mozda za navijace Zvezde koje je nesumnjivo zaduzio.

 

 

6 hours ago, Son_of_a_gun said:

Znači Ostoja je u kampanji a Čovke brani srpsku nejač. Ok.

 

Covic se na Pinku obicno bavi najprizemnijim populizmom tipa "sta ima veze sto je Amerikanac u Grckoj umro od batina, naravno da smo na strani nasih", sto se ne razlikuje mnogo od njegovih uobicajenih nastupa.

 

Moram da priznam da nisam pratio sta je izjavljivao u vreme prekida takmicenja, ali stav da nece da se bavi takmicenjem dok je situacija takva kakva jeste u zemlji i citavom svetu nije primer negativnosti.

 

Sad, sto njemu odgovara da to izjavljuje, a razni Murici, Lukovici i Pavlovici moraju da se zalazu za nesto drugo u ovom slucaju nije njegov problem.

 

Nisam mnogo pratio ni sta su oni izjavljivali - ako je stav bio da je grehota da se Partizanu oduzima sansa u ABA ligi i EC podrzavam, ali stav da se prekida takmicenje i proglasava Partizan za ucesnikom EL mi je nerazumljiv i ne moze da se opravda.

Link to comment
Share on other sites

apsolutno. stoji od četvrtka ujutru, valjda je tri dana dosta da se obriše.

 

 

On 5/28/2020 at 8:47 AM, Stiletto said:

 

Znači, postavljanje slike ubice Zorana Đinđića koji se cereka na topik KK Partizan je "nema sad kme-kme"? Upamtiću to prilikom mojih sledećih postova na temi KK Crvena Zvezda i citiraću pri tom ovaj tvoj post, majke mi moje mile.

 

Link to comment
Share on other sites

Isto tako kao što na KKP temi stoji ono da se "uhvatimo za uši i igramo", oduševljeno prihvaćeno od Zvezdaških drugara, dok nam ti i još poneko objašnjavate da je sve to deo diskusije, da smo mi crno-beli to zaslužili i još svašta nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizanova tema je uvek shvatana kao autonomna gde navijači u svoja četiri zida što bi se reklo mogu malo da se opuste, a svako sa strane kad dođe da odgovori na to ima neku agendu i znaju svi ko ga je poslao. Dok je meni bilo zanimljivo da se mačujem tamo (istini za volju, mnogi od tih više ne pišu ovde), bila je pričica kako ja zapravo navijam za Zvezdu i da sam u dosluhu sa viđenijim zvezdašima a pod plaštom tobože neutralnosti došao da treniram živce grobarima. Zato se verovatno i pominje ravna zemlja, jer kreiranje neverovatne teorije da bi se objasnila očigledna stvar grobarima ovde nije (bilo) strano.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odnos postova zvezdaša na KKP topiku je neuporedivo veći nego odnos postova paritizanovaca na topiku KKCZ.

Takođe, na topiku KKCZ se neuporedivo više u negativnoj i provokativnoj konotaciji piše o KKP i svemu vezanog za njega, nego o KKCZ na KKP topiku.

Ko ne veruje može da ostavi opkladu i prebroji.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...