Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

23 minutes ago, John Terry said:

Imam predlog koji nije uopste upucen na konto nekog licno, vec jedan miroljubivi generalni predlog.

 

Da se zabrani pisanje o tome ko je od nasa dva najveca kluba vise ostecen od sudija. Na bilo kojoj temi. Razlog je taj sto se tim pisanjem nikad nista nije postiglo, cak i kad je nesto ocigledno, neces dobiti potvrdu od nekoga kome to direktno ne ide u prilog. Prema tome, zasto trebiti praznu slamu?

Što ne zabraniti da se na forumu piše o bilo čemu?

Jer šta je pisanje na forumu još ispravilo? Ništa.

Samo mlaćenje prazne slame.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pavijan2 said:

Što ne zabraniti da se na forumu piše o bilo čemu?

Jer šta je pisanje na forumu još ispravilo? Ništa.

Samo mlaćenje prazne slame.

 

 

Ne mora biti. Rasprava moze biti i konstruktivna. A kada se Zvezdasi javljaju na KKP temi da objasne kako je sudjenje lose, a onda im Kuper kontrira kako su sudile najbolje evroligaske sudije, jer je njegov tim pobedio inace bi bile najgore, jasno je sta je namera. Kiselo grozdje i ozlojedjenost. @Instinkt pita ima li nekog Zvezdasa da nekad posteno cestita pobedu bez kukanja na sudije, a sebe i svoje ne vidi. A isti su.

 

Prema tome, cisto tupljenje gluposti. Jer se, gle cuda, diskutuje tendenciozno i samo onda kada izgubis. Kada pobedis, sve je kul.

 

Ne. Cestitas pobedu i teraj dalje. Jer sudije su gresile, grese i uvek ce gresiti.

Link to comment
Share on other sites

Nađi mi jedan moj upis gde sam kukao na suđenje nakon bilo kog poraza KKP, od bilo koga. Protiv vas tek nikad nisam spomenuo sudije a bilo je poraza, bilo je grešaka. Za čitav moj boravak ovde, jednom sam bio izrevoltiran suđenjem, i to pre godinu ipo dana kada sam banovan za mizoginiju i Anu Panter. Da rezimiramo, od mojih 1500 upisa, jedan, slovima jedan je bio vezan za suđenje.

 

Malo, malo pa plačete na suđenje, svaki poraz pola otpišete na krađu. 

U tom univerzumu vi ste manje više uvek oštećeni. 

 

Ima još 13 kola do kraja grupne faze. U pare ti i ja da će te biti pokradeni bar 10 puta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, John Terry said:

Imam predlog koji nije uopste upucen na konto nekog licno, vec jedan miroljubivi generalni predlog.

 

Da se zabrani pisanje o tome ko je od nasa dva najveca kluba vise ostecen od sudija. Na bilo kojoj temi. Razlog je taj sto se tim pisanjem nikad nista nije postiglo, cak i kad je nesto ocigledno, neces dobiti potvrdu od nekoga kome to direktno ne ide u prilog. Prema tome, zasto trebiti praznu slamu?

 

Malo utopijski predlog. Eventualno da se to usvoji za maticne teme a ostavi prostor na tati, ali teska spika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Horium said:

 

Malo utopijski predlog. Eventualno da se to usvoji za maticne teme a ostavi prostor na tati, ali teska spika.

 

Sa ovim vec mogu da se slozim. Shvatam da je malo nerealno to ocekivati, ali me zaista nervira navika ljudi da odu na komsijsku temu da im kvare osecaj pobede pricom o sudijama. Tesko da ce ikada biti idealno odsudjene utakmice, i u fudbalu smo svedoci da i pored sve tehnologije opet neko uvek bude ostecen bar malo. U kosarci je to tek vidljivo jer je po definiciji igra koja trpi minimalni kontakt.

 

Ali opet, bezveze mi je da sad odem na KKP temu i da im pricam da su pobedili zbog sudija. Ruzno je. Izgubili smo, cestitamo i sto kaze Dusko "ceracemo se jos". A ta prica o tome da li je Drobnjak u autu ili je Beron napravio korake...koja je poenta? Samo da se ponizi pobeda protivnika. Jer utakmica se nece ponoviti nikako.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Instinkt said:

Nađi mi jedan moj upis gde sam kukao na suđenje nakon bilo kog poraza KKP, od bilo koga. Protiv vas tek nikad nisam spomenuo sudije a bilo je poraza, bilo je grešaka. Za čitav moj boravak ovde, jednom sam bio izrevoltiran suđenjem, i to pre godinu ipo dana kada sam banovan za mizoginiju i Anu Panter. Da rezimiramo, od mojih 1500 upisa, jedan, slovima jedan je bio vezan za suđenje.

 

Malo, malo pa plačete na suđenje, svaki poraz pola otpišete na krađu. 

U tom univerzumu vi ste manje više uvek oštećeni. 

 

Ima još 13 kola do kraja grupne faze. U pare ti i ja da će te biti pokradeni bar 10 puta. 

Ni tada nisi komentarisao suđenje.

Nego Anu Panter.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Imam predlog koji nije uopste upucen na konto nekog licno, vec jedan miroljubivi generalni predlog.

 

Da se zabrani pisanje o tome ko je od nasa dva najveca kluba vise ostecen od sudija. Na bilo kojoj temi. Razlog je taj sto se tim pisanjem nikad nista nije postiglo, cak i kad je nesto ocigledno, neces dobiti potvrdu od nekoga kome to direktno ne ide u prilog. Prema tome, zasto trebiti praznu slamu?

 

3 hours ago, John Terry said:

Kampaco juce bio bar 10 puta fauliran bez sviranog faula. Zato se iznervirao. Onda napravio ocigledan nesportski faul, koji su sudije okarakterisale kao obican faul. Toliko o kvalitetu sudija. Prvo ne vide ili se prave da ne vide hokejaske faulove na Kampacu, onda nemaju muda da sviraju nameran faul Kampacu. Smesno.

 

😐

  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Instinkt said:

Nađi mi jedan moj upis gde sam kukao na suđenje nakon bilo kog poraza KKP, od bilo koga. Protiv vas tek nikad nisam spomenuo sudije a bilo je poraza, bilo je grešaka. Za čitav moj boravak ovde, jednom sam bio izrevoltiran suđenjem, i to pre godinu ipo dana kada sam banovan za mizoginiju i Anu Panter. Da rezimiramo, od mojih 1500 upisa, jedan, slovima jedan je bio vezan za suđenje.

 

Malo, malo pa plačete na suđenje, svaki poraz pola otpišete na krađu. 

U tom univerzumu vi ste manje više uvek oštećeni. 

 

Ima još 13 kola do kraja grupne faze. U pare ti i ja da će te biti pokradeni bar 10 puta. 

 

Ne moras biti konkretno ti. Ali kukanje svojih ne vidis, vidis samo kukanje Zvezdasa. To je licemerno. Ja kazem batelite kukanje, svi. To je nekonstruktivno. Imate temu o tome, pa moze tamo, ali uvek a ne samo kada ti odgovara. Na svakoj utakmici ima gresaka. Deal with it.

2 minutes ago, uini said:

 

 

😐

 

Na temi o KKCZ povodom utakmice KKCZ. I pri tome nisam pisao da smo osteceni vec da sudije nemaju muda da sude po pravilima. Sta je tu nejasno?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

više mi je bilo smešno nego nejasno. pošto je tvoja sugestija bila da se zabrani pisanje o suđenju na bilo kojoj temi a par sati pre toga si pisao o suđenju

 

Zavisi kakva je namera pisanja. Ja nisam pisao da je ta sudijska odluka donela Zvezdi pobedu, a ovde se cesto bas to potencira, pa tako recimo da je svirano 8 sekundi Partizanu, Zvezda bi pobedila itd. To je sve glupo i nepotrebno, cak i da je sve tacno, neces promeniti situaciju.

 

A ovo od juce je bila apsolutno nepotrebna budalastina sudija. Kampaca budkvalno bodichekuju iz FMP-a, ovaj dize ruke 5 minuta...nista. Sledeci napad on bodychekuje igraca FMP-a, ocigledan nesportski faul, a oni sviraju obican. To nije greska sudija, da nisu videli. GLEDALI SU SNIMAK i nije nesportski. Znaci vade se. Budale.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

ma dobro, zavitlavam se, nisam ništa ozbiljno mislio

 

Ja se i ne ljutim, ali mislim da je korektno objasniti razliku, iz mog ugla barem.

6 minutes ago, Knipex said:

Pisao je, prošlo vreme, neće više, časna pionirska :s_d:

 

Necu da idem i da prduckam komsijama, jer ne bih voleo da oni nase pobede omalovazavaju pricom o sudijama. Bilo, proslo...teraj dalje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Ne moras biti konkretno ti. Ali kukanje svojih ne vidis, vidis samo kukanje Zvezdasa. To je licemerno. Ja kazem batelite kukanje, svi. To je nekonstruktivno. Imate temu o tome, pa moze tamo, ali uvek a ne samo kada ti odgovara. Na svakoj utakmici ima gresaka. Deal with it

 

To je toliko retko kada su navijači KKP na ovom forumu u pitanju, da te upise moraš baš da se pomučiš da bi našao. Ako ne računaš sporadična podjebavanja Kenija i Kupera na tati, a i to se može podvesti pod raritet jer im to nije sfera interesovanja; ne baziraju se na to koliko na druge stvari. 

Usporedi to sa navijačima KKCZ na ovom forumu - čast izuzecima. Svakom porazu su manje više kumovale sudije, gubite li vi nekad - pošteno? Uvek neke teorije zavere protiv Zvezde. Otud moj inicijalni upis na konto kojeg si me označio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Procentualno, broj navijaca Partizana koji kukaju na sudjenje verovatno je veci od procenta navijaca Zvezde. Tebi je to takav utisak sad jer ste pobedili pa te nerviraju takva kukanja, sto je legitimno i sto razumem. Ostaje da se dogovorimo da ovu temu odlozimo za prvu sledecu pobedu Zvezde, pa ako si u pravu, ja cu to da priznam. 

 

Posteno?

 

Drugo, i sto ne treba zanemariti, kod nas se skoro prelio poprilican broj RSB-ovaca sa tim diskursom o sudijama. Imamo dosta likova sa manje od sto upisa koji se tek tako pojave i lupe glupost. Tako da je tesko kontrolisati kakvi se sve likovi tamo pojavljuju. Ja za vase malte ne sve mogu da znam sta mogu da napisu, poznajem im stil pisanja. Za svoje nemam pojma.

Edited by John Terry
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Terry said:

Procentualno, broj navijaca Partizana koji kukaju na sudjenje verovatno je veci od procenta navijaca Zvezde. Tebi je to takav utisak sad jer ste pobedili pa te nerviraju takva kukanja, sto je legitimno i sto razumem. Ostaje da se dogovorimo da ovu temu odlozimo za prvu sledecu pobedu Zvezde, pa ako si u pravu, ja cu to da priznam. 

 

Posteno?

Najmanji problem je komentarisanje sudija i kukanje na greške, svačije greške se komentarišu, od trenera, preko igrača, pa tako i sudijske. To je sastavni deo svake košarkaške utakmice, i logično je da bude priče o tome.

 

Problem je što se večito naginje ka tome da je svaka sudijska greška rezultat neke tendencije, te je voljeni klub žrtva konstantnog sputavanja. 

Određeni broj ljudi doživljava svaku situaciju koja ne ide klubu na vodenicu kao deo agende, a suđenje je tu samo jedna stavka.

 

Nema potrebe defanzivno reagovati na činjenicu da KKCZ teme na ovom forumu prednjače sa tim, jer razni faktori utiču na to, od same brojnosti na forumu, pa do narativa NČ, koji određeni procenat ljudi usvaja. Na kraju krajeva, to dođe kao alibi za svaki neuspeh, a u slučaju uspeha, još bolje, jer je uprkos svima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fillam said:

Problem je što se večito naginje ka tome da je svaka sudijska greška rezultat neke tendencije, te je voljeni klub žrtva konstantnog sputavanja. 

 

Tako je. Zato sam i predlozio ono inicijalno.

 

2 minutes ago, fillam said:

Nema potrebe defanzivno reagovati na činjenicu da KKCZ teme na ovom forumu prednjače sa tim

 

Pa i nisam reagovao defanzivno, ali sam napisao da tamo ima puno novajlija i upada sa sumnjivim motivima, dok se kod vas manje vise zna ko pise. Otuda je i normalno da se kod nas prednjaci sa time jer se dosta puta desilo da neko upadne, napise neko vredjanje i izleti u roku od pet minuta. Ali kod nas i pise bas mnogo vise ljudi, pa i ne mozes ocekivati drugacije. U svakom slucaju ruzno je vaditi se na sudije, pokazuje nepostovanje prema takmicenju.

 

Ima puno nasih koji su vam odmah cestitali i to je to. Sutra je opet izaslo sunce a nova utakmica je iza coska. Sta ima sad da palamudimo u bezdan o tome. Siguran sam da se slazes.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, John Terry said:

Na temi o KKCZ povodom utakmice KKCZ. I pri tome nisam pisao da smo osteceni vec da sudije nemaju muda da sude po pravilima. Sta je tu nejasno?

 

Ko će i na koji način odrediti kriterijum koji vid komentarisanja suđenja je okayish a koji nije? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Pa zanima me jer si pokrenuo temu i zabranjivao bi po forumu a prvi komentarišeš sudjenje. 

 

Ne vidis razliku u mom komentarisanju i ovome o cemu sam pricao?

 

I ja sam ozbiljan kad kazem ti. Definitivno zelis da to radis, nekoliko puta si navela, moderacija te postuje, imas neutralan stav. Zasto da ne?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ne vidis razliku u mom komentarisanju i ovome o cemu sam pricao?

 

I ja sam ozbiljan kad kazem ti. Definitivno zelis da to radis, nekoliko puta si navela, moderacija te postuje, imas neutralan stav. Zasto da ne?

 

Utopistička je tvoja namera da se zabrani kukanje na sudjenje, svakako plemenito i primamljivo zvuči, ali u praksi bi bilo teško podvući razliku izmedju toga i onog tvog pisanja koje je vini kvotovao. Iliti, granica bi se relativno brzo zamutila. Onda bismo na ovoj temi imali još par strana nakon svakog bana da li je neko "zaslužio" ili ne, nikad kraja.

 

Ja ne bih da držim "pendrek" po forumu, pre ću kao forumašica da pišem ovde ako smatram da je nešto (ne)pravedno i da će doprineti boljem kvalitetu PDF-a. Laskaš mi ali veruj da sam ja suviše laka na obaraču za takav posao.

Link to comment
Share on other sites

Ne da se zabrani kukanje. Nego da se ne tolerise upadanje na temu komsija kada pobede kako bi im se "strucno" objasnilo da nisu pobedili zaslugom svojih igraca vec zbog sudija. Mozda to niko drugi nije primetio, ali ja jesam. I ruzno je. Cestitas i teras dalje.

 

U svakom slucaju, ocito predlog nece biti ni razmatran jer ga niko ne smatra dobrim sem mene, tako da nema poente insistirati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...