Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

@Brat od Korneta Kao neko ko je isto prošao bullying većine na jednoj KKCZ temi, očekivala sam da imaš više razumevanja i empatije. Sad mi je žao što sam ikad zauzimala neku stranu tebi u korist.

 

Valjda si to radila jer ti se to cinilo ispravnim tada, bez obzira ko je u pitanju vec sta je u pitanju, a ne da bi ti kasnije bilo zao. Onda to nije bilo iskreno.

 

Kao sto je dobro delo kada ucinis nekom dobro delo, ne ocekivajuci ista zauzvrat, u suprotnom je to interes. Cak i kad bi ti taj neko ucinio lose sto si ti njemu dobro pre toga, opet ne zalis jer si ucinio dobro delo.

 

Tako bar ja smatram da je pravedno.

 

Sto se tice tog bulinga, svi smo odrasli ljudi da se branimo, nema niko ovde 12 godina pa da prozivljava nekakvo vrsnjacko nasilje u skoli. Nemam problem s tim ni da se 500 ljudi okomilo na mene. Kao sto rekoh uglavnom su time vise govorili o sebi no o meni, jer ja njih nisam prvi dirao. A vremenom sam i oguglao na sve to. Ionako je ovo internet a ne stvaran zivot pride ovde i nisu stvarni identiteti.

 

Da je sutera neko napadao na privatnom profilu drustvenih mreza gde se zna identitet, onda bi imalo smisla pricati o bulingu, ovako i nema previse. Pritom je covek otkrio identitet drugog forumasa a njegov nije niko, sto je jos veci prekrsaj od floodinga. I moj identitet je pokusao da otkrije i to lazno, mozda nisi ispratila pa bi i ti sad imala manje empatije prema njemu.

 

I kao sto vidis i sad i ranije sam pisao da nemam problem s njim i sto se mene tice je mogao da pise do mile volje, sto ipak znaci zrno empatije, niti sam ja ikad napadao za duzinu i kolicinu postova cak sam ga i odbranio jednom na tu temu mozda nisi ispratila a sad sam mu zamerio to koju je sliku drzao na profilu. Za mene licno je to uvreda jer drzis sliku da ti je Zvezda zivot a pljujes o svemu mogucem o svom klubu svaki dan i to 30 puta dnevno.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Brat od Korneta said:

Valjda si to radila jer ti se to cinilo ispravnim tada, bez obzira ko je u pitanju vec sta je u pitanju, a ne da bi ti kasnije bilo zao. Onda to nije bilo iskreno.

 

Kao sto je dobro delo kada ucinis nekom dobro delo, ne ocekivajuci ista zauzvrat, u suprotnom je to interes. Cak i kad bi ti taj neko ucinio lose sto si ti njemu dobro pre toga, opet ne zalis jer si ucinio dobro delo.

 

Tako bar ja smatram da je pravedno.

 

Da, baš sam imala interes. 

 

9 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sto se tice tog bulinga, svi smo odrasli ljudi da se branimo, nema niko ovde 12 godina pa da prozivljava nekakvo vrsnjacko nasilje u skoli. Nemam problem s tim ni da se 500 ljudi okomilo na mene. Kao sto rekoh uglavnom su time vise govorili o sebi no o meni, jer ja njih nisam prvi dirao. A vremenom sam i oguglao na sve to. Ionako je ovo internet a ne stvaran zivot pride ovde i nisu stvarni identiteti.

 

Da je sutera neko napadao na privatnom profilu drustvenih mreza gde se zna identitet, onda bi imalo smisla pricati o bulingu, ovako i nema previse. Pritom je covek otkrio identitet drugog forumasa a njegov nije niko, sto je jos veci prekrsaj od floodinga. I moj identitet je pokusao da otkrije i to lazno, mozda nisi ispratila pa bi i ti sad imala manje empatije prema njemu.

 

I kao sto vidis i sad i ranije sam pisao da nemam problem s njim i sto se mene tice je mogao da pise do mile volje, sto ipak znaci zrno empatije, niti sam ja ikad napadao za duzinu i kolicinu postova cak sam ga i odbranio jednom na tu temu mozda nisi ispratila a sad sam mu zamerio to koju je sliku drzao na profilu. Za mene licno je to uvreda jer drzis sliku da ti je Zvezda zivot a pljujes o svemu mogucem o svom klubu svaki dan i to 30 puta dnevno.

 

Pisao si i ovde više puta o tome kako se ljudi ponašaju prema tvom pisanju, koliko se sećam čak nisi ni bio aktivan na KKCZ temi dobar deo vremena zbog toga. Ili se pogrešno sećam? Takođe i sad malo malo pa napišeš "iako će neko ovde da napiše to i to, iako vi smatrate moje pisanje takvim i takvim" i slične fraze.

 

Potpuno je prirodno da nekom nije prijatno da se okome na njega, pa čak iako "nema 12 godina". Cyber bullying nije rezervisan samo za decu i tinejdžere. Ne znam ništa o tome vezano za RL identitete, nisam konstantno na forumu pa da sve ispratim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Da, baš sam imala interes. 

 

Znaci i dalje se kajes sto si bila na mojoj strani? Razmisli jos jednom.

 

Ja bih bio na tvoj strani ako smatram da je to ispravno, pa makar i ako si stvarno mislila da ti je zao sto si bila na mojoj strani a mislim da nisi.

 

4 minutes ago, DameTime said:

Pisao si i ovde više puta o tome kako se ljudi ponašaju prema tvom pisanju, koliko se sećam čak nisi ni bio aktivan na KKCZ temi dobar deo vremena zbog toga. Ili se pogrešno sećam? Takođe i sad malo malo pa napišeš "iako će neko ovde da napiše to i to, iako vi smatrate moje pisanje takvim i takvim" i slične fraze.

 

Nisam pravio pauzu zbog toga no zbog previse mracenja zbog proslog prelaznog roka.

 

Pa nisu fraze, zaista malo malo pa neko napise to i to povodom mog pisanja.

 

Valjda je dobro sto se ne svadjam vise s ljudima povodom toga nego uglavom ih iskuliram ili napisem nesto na svoj racun povodom toga.

 

Umesto da me pohvalis sto sam se popravio ti bi da me vratis na staro. Pih...

 

8 minutes ago, DameTime said:

Potpuno je prirodno da nekom nije prijatno da se okome na njega, pa čak iako "nema 12 godina". Cyber bullying nije rezervisan samo za decu i tinejdžere. Ne znam ništa o tome vezano za RL identitete, nisam konstantno na forumu pa da sve ispratim.

 

Sto se tice rl identiteta za drugog forumasa, evo napisao ti je Guru na stranici nazad. Sad znas.

 

Na mene je uleteo djonom ovde da niko ne cita moje upise, bez da sam mu ista uvredljivo napisao. Mozda ni to nisi videla...

 

Da sam osetio neku veliku nepravdu prema coveku ja bi stao za njega a jednom sam to uradio i za njega. Pa ja sam se i za Kendrikov ban bunio i to kad je dobio ban zbog mene kad mi je napisao 'Corny' a ja vadio da to ima i druga znacenja. Zatim sam se za Lakijeve banove bunio vise puta kad sam mislio da su bili previsoki. A dobro znam da Kenija bas ne mirise Zvezdin deo administracije a Lakija Partizanov. Te stavljam sebe u ne bas najbolju poziciju kad i ako budem dobijao neki naredni ban i kapiram da ce im biti lakse lakse da se sloze oko mene. Ali sam smatrao to ispravnim tada. Isto bi i za bilo koga drugog bez obzira za koga navijao, kao sto sto sam za jos nekoliko ljudi koji su dobili trajne banove u poslednjih nekoliko meseci jer sam smatrao da su te kazne bile previsoke.

 

Jedino sto sam zamerio admnistraciji je Cooperova poruka koji je napisao za ban mog brata: 'nulta tolerancija za klon naloge', odnosno za mene. Dok je sam sve vreme imao isti sto su otkrili na kraju. Zamisli koliko nepravedan treba da budes da prizeljkujes nekom trajni ban i nultu toleranciju za kloniranje naloga, dok sam sve vreme imas isti. Cak ni njemu nisam to zamerio licno, nego sam se naljutio jer nisu hteli da vrate nalog od mog brata koji je iskljucivo imao za cilj da pise duhovite komtare koji su se dopali ljudima bili u solidnoj meri. I dalje mu odgovorim normalno sta god da me ikad pitao iako on meni skoro nikad na moja pitanja, iako ne zna da ceni to posto mu maltene i jedini repliciram ako nisi primetila osim Sectora koji ga gotivi, od nasih. Sa istim postovanjem pisem i Cooper-u i administraciji, smatram da treba biti manje vise isti prema svim ljudima, to vidim kao pravedno. Ponekad se iznerviram pa budem malo ostriji, svi mi gresimo... Ali svakako neuporedivo manje nego u pocetku, slozices se.

 

Tako da u sustini nisam zlopamtilo i generalno oprastam ljudima. Evo sto se mene tice nek vrate sutera iz bloka, samo nek promeni sliku.

 

Ipak Guru je dokazao slikovito da je krsio pravila vise puta i nije hteo da popravi to. Ja sam nakon nekoliko svojih banova prihvatio savete i promenio i nisam nikad dobio isti ban odnosno dva bana za dve iste stvari, no je svaki bio drugaciji. Sve sam to promenio i uklopio se. Pravila su jasna, pisi po pravilima, ili neces moci da pises ako te 5 puta kazne za istu stvar. To moraju svi da razumeju. Ko nas pita jel se slazemo sa pravilima ili ne a i da se pitamo svi nastao bi dzumbus, zato neka hijerarhija mora da postoji. Ni meni se ne svidja sve pa sta sad.

 

Evo jedan predlog: da nakon kazni od 30 dana koje su valjda maksimalne pre trajnog bana, uvedu od 60 dana, pa ako ni tad se neko ne promeni, onda jebiga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja na internet forume uglavnom dolazim da vređam i da budem vređan. Ovde je to zabranjeno pa slabije i pišem.

 

Nije mi jasan taj koncept bullyinga, to su samo slova na nekom serveru.

 

Što se tiče Šutera , nisam nešto čitao njegove postove, video sam samo da ih štancuje na industrijskom nivou i da komšije nisu zadovoljne.

 

Ali ako van toga nije prekšio nijedno pravilo, suludo je banovati nekoga zato što druge mrzi da ga stave na ignore.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Brat od Korneta said:

Nisam pravio pauzu zbog toga no zbog previse mracenja zbog proslog prelaznog roka.

 

Ne bih rekla da je baš tako bilo, ali nije isključeno ja pogrešno pamtim.

 

6 hours ago, Brat od Korneta said:

Valjda je dobro sto se ne svadjam vise s ljudima povodom toga nego uglavom ih iskuliram ili napisem nesto na svoj racun povodom toga.

 

Umesto da me pohvalis sto sam se popravio ti bi da me vratis na staro. Pih...

 

Ne treba ti da kuliraš, već da se ljudima povremeno skrene pažnja da to podbadanje jer smo u "masi" nije lepo ni pristojno ponašanje. Apsolutno se u tvom i Šuterovom slučaju svodi na isto - nekoj imaginarnoj većini se ne sviđa nešto u pisanju pa to javno iznose i traže sankcije jer ih mrzi da nekog stave na IL. 

Edited by DameTime
typo
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

Ne bih rekla da je baš tako bilo, ali nije isključeno ja pogrešno pamtim.

 

 

To je bio glavni razlog a provukao sam i taj deo oko mojih upisa i tad mi je to smetalo, sad manje. A i kapiram da su videli ljudi da sam korektan nakon tog upisa pa je deo ljudi odustao da podbada jer su uvideli da smeta.

 

18 minutes ago, DameTime said:

Ne treba ti da kuliraš, već da se ljudima povremeno skrene pažnja da to podbadanje jer smo u "masi" nije lepo ni pristojno ponašanje.

 

Ovo je deo za administraciju, ne mogu ja da im skrecem paznju. Ja mogu da iskuliram ili da im odgovorim ako se osecam prozvanim.

 

19 minutes ago, DameTime said:

Apsolutno se u tvom i Šuterovom slučaju svodi na isto - nekoj imaginarnoj većini se ne sviđa nešto u pisanju pa to javno iznose i traže sankcije jer ih mrzi da nekog stave na IL. 

 

Ne bih rekao da se svodi na isto. U toj sustini da pisemo cesto i duze upise je isto, ali ja se ne ponavljam u nedogled (plus narocito izrazito negativno o svemu zivom) i ne pisem iste recenice po 30 puta dnevno (95% upisa su mu bili negativni), to je bila zamerka od vecine ljudi za Sutera a za mene takvih zamerki nije bilo nikad jer to ne radim vec samo za duzinu upisa. Uostalom videla si koliko ljudi javno je smetalo to njegovo i na koji nacin, dok ovo moje i ne smeta ljudima rekao bih uopste jedino sto imaju potrebu da napisu ''ala smara burazer sa dugim upisima'' ili neki duhovit u pokusaju komentar. Retko kad sam video zamerke na sta pise u tim upisima a narocito ne od velikog dela ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

Apsolutno se u tvom i Šuterovom slučaju svodi na isto - nekoj imaginarnoj većini se ne sviđa nešto u pisanju pa to javno iznose i traže sankcije jer ih mrzi da nekog stave na IL. 

 

Nema šansone da je isto, @Brat od Korneta piše traktate ali iznosi statistiku, spisak slobodnih agenata, nepravedno je i nepošteno stavljati ga uz šutera koji vrti jedne te iste postove i ponavlja ih u rekordnom roku. 

 

Stoji da su teme glede prelaznog roka KKCZ džumbus ali ok, to je tako jos sa B92 foruma pa i neki vid tradicije. Red smislenih stvari, vrhunskih analiza, red plakanja, red loženja i sve u krug. 

Međutim to ne abolira šutera, ne toliko za sadržaj koji postuje, već što je preaktivan u smislu da pravi hiperprodukciju postova i fluduje a kad citira druge minimalno se osvrne na kvotovano, tek da sebi da šlagvort da bi napisao isto što je napisao pre dva minuta.

 

Bilo je na temi ljudi koji mrače ali nikad niko nije dobio ban zbog toga i oko toga treba da se zapita šuter sam a ne moderacija.

 

Što se mene tiče možda bih mu dao još jednu šansu premda ne mogu a da ne podržim moderaciju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Holivud said:

Nema šansone da je isto, @Brat od Korneta piše traktate ali iznosi statistiku, spisak slobodnih agenata, nepravedno je i nepošteno stavljati ga uz šutera koji vrti jedne te iste postove i ponavlja ih u rekordnom roku. 

 

Da li si pročitao moj post? Nisam rekla da njih dvojica pišu na isti način, već da smo imali isti problem na forumu u oba slučaja - "imaginarnoj većini" se ne dopada nečije pisanje i stoga traže sankcije i(li) da više ne postuje na forumu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DameTime said:

 

Da li si pročitao moj post? Nisam rekla da njih dvojica pišu na isti način, već da smo imali isti problem na forumu u oba slučaja - "imaginarnoj većini" se ne dopada nečije pisanje i stoga traže sankcije i(li) da više ne postuje na forumu.

 

Jesam i lepo sam ti odgovorio da nije sporan sadržaj i da li se isti nekom dopada ili ne već da šuter krši pravila foruma za razliku od Koneta, što je napisala i moderacija.

 

Pročitaj još jednom šta sam napisao.

 

Ne postoje tu "oba sluaja" Kornet je Kornet a Šuter je Šuter, nema znaka jednakosti između njih dvojice i smatram da duguješ Kornetu izvinjenje. To je do tebe.

 

Naposletku, zbog čega bi se xy ljudi ovde prilagođavalo korisniku koji krši pravila foruma?

Ok, da ga svi stavimo na ignore a on da fluduje koliko mu je volja?

Onda nema potrebe kažnjavati ni za tatisanje, ni za vređanje igrača/funcionera, jer pobogu imaginarnoj ili realnoj većini se ne dopada, možeš misliti, nek tog nekog stave na ignore a moderacija da služi za ukras.

 

 

Edited by Holivud
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako si pročitao, zašto misliš da stavljam znak jednakosti između njih dvojice? Ne radi se o odnosu moderacije, već forumaša jednih prema drugima i atmosfera koja se stvori na temama kad se nekom nešto ne dopada. I daleko od toga da su ovo bili usamljeni slučajevi.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

Ako si pročitao, zašto misliš da stavljam znak jednakosti između njih dvojice? Ne radi se o odnosu moderacije, već forumaša jednih prema drugima i atmosfera koja se stvori na temama kad se nekom nešto ne dopada. I daleko od toga da su ovo bili usamljeni slučajevi.

 

 

Pa kako ne, više puta si napisala da je u pitanju "ista situacija" i da su obojica prošli "isti" tretman.

 

Jel' je "isto" zapravo jednako ili svako ima svoj slučaj? Ako je u pitanju potonje to znači da nije isto. 

I nije.

Razlika je i u tome što se Kornet ljudima obraća sa poštovanjem i referiše na kvotovano, dok se Šuter jednostavno breca u svaokom obraćanju. Svaki Šuterov odgovor bilo kome je na granici bezobrazluka, bez ikakvog uvažavanja napisanog od strane sagovornika.

 

Koji su još slučajevi u pitanju?

Edited by Holivud
Link to comment
Share on other sites

U oba slučaja smo imali targetiranje forumaša kao "nepoželjnog" na temi i predmet nekakvog podbadanja i podsmeha. Ja nisam zaboravila na šta je ličila matična KKCZ tema kad se na svaki Kornetov upis pisalo "tl;dr, zar očekuješ odgovor na ovaj sastav" i tome slično. 

 

Još tad sam drvila upravo ovde da se radi o vrsti cyber bullyinga i zamolila da se prestane sa tim. Prema tome, isto mislim i za Šutera i meni je potpuno nebitno da četvorim dlaku oko sadržaja nečijeg pisanja. 

 

P.S. Što se bezobrazluka u pisanju tiče, ima ovde još forumaša koji ne praktikuju poštovanje sagovornika 😄 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Još tad sam drvila upravo ovde da se radi o vrsti cyber bullyinga i zamolila da se prestane sa tim. Prema tome, isto mislim i za Šutera i meni je potpuno nebitno da četvorim dlaku oko sadržaja nečijeg pisanja. 

 

 

 

Sajberbuling ovde može biti prisutan jedino u slučaju kad neko otkrije identitet forumaša.

 

Gde ti ode jbt :D

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Holivud said:

 

 

Sajberbuling ovde može biti prisutan jedino u slučaju kad neko otkrije identitet forumaša.

 

Gde ti ode jbt 😄

 

može biti prisutan i kada 15ak korisnika redovno pominje, podjebava na neprijateljski način ili ga pominje u kontekstu treba li nam zbog njega ovakav i onakav smajli. 

ili ono čuveno "gde je ovde opcija ignore" umesto da ga lepo staviš na ignore.

 

to je konstantan pritisak, koji, ukoliko nije sankcionisan, samo ohrabruje tih 15ak juzera da nastave u istom ritmu.

siguran sam da ni tebi, niti bilo kome drugom, ne bi bilo okej da ti se to dešava na dnevnom nivou x xy dana.

takođe sam siguran da bi, u slučaju nereagovanja moderacije, ti sam imao nekakvu reakciju, ispoljavanje na ono što se dešava i shodno tome upao u još veče probleme, pošto tebe sankcionišu po pravilima a njih 15ak jok.

 

o tome se radi u suštini. ja nemam lepo mišljenje o njegovom pisanju ili manirima, nije da će mi nedostajati. ali principijelno nije dobro razrešenje situacije.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Holivud said:

Sajberbuling ovde može biti prisutan jedino u slučaju kad neko otkrije identitet forumaša.

 

Gde ti ode jbt 😄

 

uini brži, ovo što je napisao je suština. Upravo činjenica da smo ovde anonimno pruža plodno tlo za cyber bullying, jer dolazi do decentracije od našeg ličnog identiteta i deindividualizacije sagovornika. Prosto jedni druge ovde posmatramo kao nick koji prate neki avatar i određeno pisanje, pa je lako pomisliti - ma šta se on(a) vređa, nema 12 godina?!

 

Da ne pričam o osećaju moći i "pravednosti" koji pruža činjenica da te još 10-15 korisnika podržava u tom ponašanju prema nekome, pa to ispada potpuno ispravno. Jer on eto piše na određeni način koji svima smeta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

može biti prisutan i kada 15ak korisnika redovno pominje, podjebava na neprijateljski način ili ga pominje u kontekstu treba li nam zbog njega ovakav i onakav smajli. 

ili ono čuveno "gde je ovde opcija ignore" umesto da ga lepo staviš na ignore.

 

to je konstantan pritisak, koji, ukoliko nije sankcionisan, samo ohrabruje tih 15ak juzera da nastave u istom ritmu.

siguran sam da ni tebi, niti bilo kome drugom, ne bi bilo okej da ti se to dešava na dnevnom nivou x xy dana.

takođe sam siguran da bi. u slučaju nereagovanja moderacije, ti samimao nekakvu reakciju, ispoljavanje na ono što se dešava i shodno tome upao u još veče probleme, pošto tebe sankcionišu po pravilima a njih 15ak jok.

 

o tome se radi u suštini. ja nemam lepo mišljenje o njegovom pisanju ili manirima, nije da će mi nedostajati. ali principijelno nije dobro razrešenje situacije.

 

Stoji poenta Uini ali ide i vice versa, može Šuter ili bilo ko da takve stavlja  na ignore, ne mora moderacija da reaguje. 

Naposletku neslaganje sa nečijim načinom pisanja je legitimno, ne slažu se ljudi uvek ni sa pisanjem forumaša koji su ovde još sa B92, npr. koliko puta su Lakiju odgovarali u fazonu da mnogo mrači ali on čovek niti stavlja na ignore niti prijavljuje buling već objasni svoj stav, zašto tako misli referišući na koncepciju tima, mane i manjkavosti itd. 

 

Šuter se jbg samo brecne i nastavi da gusla :D 

 

Naposletku moderacija je pokušavala i javno i privatno da razgovara sa Šuterom i nisu uspeli da nađu zajednički jezik, nije da su odmah iz prve topuzom u glavu. 

1 minute ago, DameTime said:

 

uini brži, ovo što je napisao je suština. Upravo činjenica da smo ovde anonimno pruža plodno tlo za cyber bullying, jer dolazi do decentracije od našeg ličnog identiteta i deindividualizacije sagovornika. Prosto jedni druge ovde posmatramo kao nick koji prate neki avatar i određeno pisanje, pa je lako pomisliti - ma šta se on(a) vređa, nema 12 godina?!

 

Da ne pričam o osećaju moći i "pravednosti" koji pruža činjenica da te još 10-15 korisnika podržava u tom ponašanju prema nekome, pa to ispada potpuno ispravno. Jer on eto piše na određeni način koji svima smeta.

 

Prestrogi ste prema moderaciji, ispada da dozvoljavaju i ne samo dozvoljavaju već i ohrabruju sajber buling na forumu, što nije istina niti je pošteno prema njima. Nije moderacija bezgrešna ali se ne može poreći da su pokušali da razgovaraju sa Šuterom i nađu rešenje. On nije hteo da uvaži njihove sugestije i dobio je ban. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Holivud said:

 

Stoji poenta Uini ali ide i vice versa, može Šuter ili bilo ko da takve stavlja  na ignore, ne mora moderacija da reaguje. 

 

nismo se razumeli.

on ne ide po zvezdinoj ili ovoj temi i bogoradi jao majko mila šta ovaj čovek piše, kakva glupost, ima li dostupnog smajlija za ovo da se uvede, hhahahah sa'će da se javi ovaj da ti kaže, nemoj brate da mu repliciraš...i još gomila toga.

 

daklem, to što flooduje i gusla je jedan aspekt koji je moderacija sankcionisala na razne načine.

to što ljudi idu za njim ili ga podjebavaju nevezano da li se uopšte javio, je takođe bilo za sankcionisanje ali se nažalost, nije desilo, iako je jako dugo trajalo.

 

a pošto je on jedan (a nas 15ak glasnih i verovatno još puno onih koji se ne javljaju ali im smeta), staviš ga lepo na ignore i ne čitaš ništa što ti je zasmetalo.

 

nije rešenje da šuter iz bloka stavlja na ignore svakoga ko bi da se obračunava s'njim na ovaj ili onaj način, jer, kakav je onda to forum? većini nešto ne prija, pa ćemo da ga isteramo joint effortom? nije lepo a nije ni ispravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Holivud said:

Prestrogi ste prema moderaciji, ispada da dozvoljavaju i ne samo dozvoljavaju već i ohrabruju sajber buling na forumu, što nije istina niti je pošteno prema njima.

 

Ako neko nije prestrog prema moderaciji ovog PDF-a to sam ja, generalno mislim da rade dobar posao i podržavam ih u tome. Nisam sigurna da ponašanje koje uini i ja opisujemo spada u neku kategoriju kršenja pravila prema pravilniku (nije da ga znam napamet).

 

Radi se o pisanju gde nije bilo otvorene uvrede upućene njemu, ali zato jeste podjebavanja, podsmeha, peckanja i kad piše i kad ne piše i generalno širenja atmosfere kako je taj forumaš nepoželjan na forumu.

 

Ako postoji nešto što ne mogu da podnesem na ovom virtuelnom mestu koje mi je inače skroz cool, jeste teranje sa topika, foruma, pod parolom jao šta pišeš, majko moja kakve gluposti, ovo-ono. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

nismo se razumeli.

on ne ide po zvezdinoj ili ovoj temi i bogoradi jao majko mila šta ovaj čovek piše, kakva glupost, ima li dostupnog smajlija za ovo da se uvede, hhahahah sa'će da se javi ovaj da ti kaže, nemoj brate da mu repliciraš...i još gomila toga.

 

daklem, to što flooduje i gusla je jedan aspekt koji je moderacija sankcionisala na razne načine.

to što ljudi idu za njim ili ga podjebavaju nevezano da li se uopšte javio, je takođe bilo za sankcionisanje ali se nažalost, nije desilo, iako je jako dugo trajalo.

 

a pošto je on jedan (a nas 15ak glasnih i verovatno još puno onih koji se ne javljaju ali im smeta), staviš ga lepo na ignore i ne čitaš ništa što ti je zasmetalo.

 

nije rešenje da šuter iz bloka stavlja na ignore svakoga ko bi da se obračunava s'njim na ovaj ili onaj način, jer, kakav je onda to forum? većini nešto ne prija, pa ćemo da ga isteramo joint effortom? nije lepo a nije ni ispravno.

 

Boldovano stoji, možda je trebala moderacija da ukaže na to (ako nije), ne podržavam takvo potprckivanje. Premda, skoro je Kornet napisao traktat a neko odgovorio da piše Ilijadu na šta sam se nadovezao sa "gnev mi boginjo pevaj Korneta" ali ne mislim da je to sajber buling, plus što Kornet zna da ga gotivim i da sam se zauzeo za njega kad su ga pojedini drilali zbog dugih postova. 

 

Bold 2 nije, ali upravo zato nije rešenje ni da drugi njega stavljaju na ignore nego da Šuter nađe neki svoj optimum u postovima, uvaži sugestije moderacije i malo povuče ručnu. Otišao sam na pdf. fudbal posle 100 godina a on i tamo tera istu priču, od 10 upisa 5 su njegova. Treba nekad imati meru jbg. bez i da neko mora da i eksplicitno kaže. 

 

Nisam pro za ban Šuteru, napisah da bih mu lično pružio još jednu šansu ali opet ne mogu da krivim moderaciju jer je uložila napor u razgovoru sa njim, dakle nije samo do forumaša već i do toga što nije imao sluha za konstruktivne predloge moderacije. Kad bi se nama dvojici obratila moderacija na PP u fazonu nemoj to i to moraćemo da banujemo smatram da bismo razmislili i uvažili apel. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda da se razmisli o ideji da kontent foruma vide samo clanovi, a ne i gosti, lurkeri. Nema nista protiv istih, ali mislim da bi to oborilo saobracaj i sprecilo padanje foruma svaki put kad se objavi neko zvucnije pojacanje ili generalno dogodi nesto sto je interesantno sirokom krugu ljudi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

 

Ako neko nije prestrog prema moderaciji ovog PDF-a to sam ja, generalno mislim da rade dobar posao i podržavam ih u tome. Nisam sigurna da ponašanje koje uini i ja opisujemo spada u neku kategoriju kršenja pravila prema pravilniku (nije da ga znam napamet).

 

Radi se o pisanju gde nije bilo otvorene uvrede upućene njemu, ali zato jeste podjebavanja, podsmeha, peckanja i kad piše i kad ne piše i generalno širenja atmosfere kako je taj forumaš nepoželjan na forumu.

 

Ako postoji nešto što ne mogu da podnesem na ovom virtuelnom mestu koje mi je inače skroz cool, jeste teranje sa topika, foruma, pod parolom jao šta pišeš, majko moja kakve gluposti, ovo-ono. 

 

Bold, nije u redu slažem se, premda ima tu i Šuterove odgovornosti. Mnogi forumaši su pokušali da konstruktivno polemišu sa njim a on je samo guslao svoju priču, često se činilo i da ne pročita šta je napisano. Nije se ni on ubio od uvažavanja kolega forumaša. 

 

Teranje sa topika podleže sankciji moderacije ja mislim. 

Edited by Holivud
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Holivud said:

Bold, nije u redu slažem se, premda ima tu i Šuterove odgovornosti. Mnogi forumaši su pokušali da konstruktivno polemišu sa njim a on je samo guslao svoju priču, često se činilo i da ne pročita šta je napisano. Nije se ni on ubio od uvažavanja kolega forumaša. 

 

Teranje sa topika podleže sankciji moderacije ja mislim. 

 

U ovakvim situacijama sam uvek u fazonu odgovornost je na onom ko napiše. Ne znam šta je mogao da uradi da to izazove, moš misliti, pisao 20x dnevno negativno o Čoviću i "poltronima" xD Imaš isto tako i forumaše koji su nastavili da kulturno polemišu s njim, što se kaže, on gusla svoje - oni svoje 😄 

 

Mislim, znaš koliko na ovom PDF-u ima likova s kojima sam pokušala da razgovaram konstruktivno ali ćorak. Neću sigurno da krenem sad da ih prozivam, već sam ih metnula na IL. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

U ovakvim situacijama sam uvek u fazonu odgovornost je na onom ko napiše. Ne znam šta je mogao da uradi da to izazove, moš misliti, pisao 20x dnevno negativno o Čoviću i "poltronima" xD Imaš isto tako i forumaše koji su nastavili da kulturno polemišu s njim, što se kaže, on gusla svoje - oni svoje 😄 

 

Mislim, znaš koliko na ovom PDF-u ima likova s kojima sam pokušala da razgovaram konstruktivno ali ćorak. Neću sigurno da krenem sad da ih prozivam, već sam ih metnula na IL. 

 

 

Da je 20x dnevno to bi bilo sasvim OK. Probaj 20x u sat vremena :D

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Mozda da se razmisli o ideji da kontent foruma vide samo clanovi, a ne i gosti, lurkeri. Nema nista protiv istih, ali mislim da bi to oborilo saobracaj i sprecilo padanje foruma svaki put kad se objavi neko zvucnije pojacanje ili generalno dogodi nesto sto je interesantno sirokom krugu ljudi.

To je @MetalHeaduveo za vreme derbija i to samo za pdf košarka. Pokazalo se odlično tako da bi mogao da uvede za stalno tu opciju za ovaj pdf.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...