Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 hours ago, Son_of_a_gun said:

Meni nedostaje Dravot. Greška prirode je što je završio na vašoj strani. 🙄

Dravot je isto, cini mi se, nesto bio ispizdio, pa izrevoltiran sve napustio. Tezak lik sa jakim karakterom (sta god to znacilo)..ali svakako biH valjalo da je ovdje. P.S.  Ovo biH kao omaz njemu.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, K.Dot said:

Ako se već prisećamo meni fale Kinik i onaj drugi, ne mogu da se setim, sto je pekao sam svoj hleb i pravio sir.

 

Ti Kinik fali zbog upisa na gastronomskim temama ili celokupnog pisanja? U slučaju da je ovo prvo - Ok. Ako je ovo drugo, moram ti reći da još nisam video nekog takvog na forumu 😃 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Marko said:

 

Ti Kinik fali zbog upisa na gastronomskim temama ili celokupnog pisanja? U slučaju da je ovo prvo - Ok. Ako je ovo drugo, moram ti reći da još nisam video nekog takvog na forumu 😃 

Zbog celokupnog naravno, mada zanimljivo mi je bilo da posmatram kako ovi što se trenutno šire gore po politici, prinose kafu i novine kad on udje na topik. A i moglo se šta pametno pročitati kod njega, u svakom slučaju zanimljivije nego upisi BB.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, K.Dot said:

Zbog celokupnog naravno, mada zanimljivo mi je bilo da posmatram kako ovi što se trenutno šire gore po politici, prinose kafu i novine kad on udje na topik. A i moglo se šta pametno pročitati kod njega, u svakom slučaju zanimljivije nego upisi BB.

 

Hmm, ok, priznajem da ovako nešto prvi put čujem za njega. Znam da se moglo štošta pametno pročitati, ali koliko je to bilo od ukupne monolog mase? A da se ne lažemo, umeo je da solira za ceo forum, i da napiše istu stvar u bezbroj često identičnih postova, pogotovo kad mu dođe inspiracija. Meni lično nije smetao, ali meni nikada niko ni nije smetao na forumu, jer izbegavam da pišem na politici, čak i kad vidim nešto, i po zilioniti put, sa čime se ne slažem uopšte i što ne j***m pet posto na bilo koji način. Jednostavno znam da ne vredi ni probati, i zbog odrednica i moderacije (Da mene pitaš, na forumu bi bile zabranjene ružne reči, vređanja, sve mržnje i netrpeljivosti, eksplicitne fotografije itd, + neke druge bazične stvari koje sad zaboravljam, a sve ostalo bi mi bilo ok radi slobode rasprave. Ovako, sa nekim smernicama koje nisu ni blizu ovim osnovnim pomenutim kriterijumima, te sa nekim slobodnim tumačenjima ko je, kako i koliko prešao liniju... Ne hvala, tu su sportski, zabavni, kulturni topici za lagano bivstvovanje na forumu... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Marko said:

Ovako, sa nekim smernicama koje nisu ni blizu ovim osnovnim pomenutim kriterijumima, te sa nekim slobodnim tumačenjima ko je, kako i koliko prešao liniju... Ne hvala

Zelim da reagujem na ovaj deo posta.

On,jednostavno,nije tacan. I ti (i mnogi drugi forumasi) prenabregavate cinjenicu da je VOX92 nastavljac FB92. Ili je to trebao da bude.
Forum B92 je bio deo internet portala,stranice ove medijske kuce. Ta medijska kuca je od svojih pocetaka (od radija,preko portala do tv) bastinila,promovisala neke drustvene vrednosti. Na tim vrednostima je nastao i pocivao i sam Forum.
To nisu bila "slobodna tumacenja moderacije",vec smernice koje su pratile politiku kuce. A greske moderacije na PDF Politici su se nalazile u davanju privilegovanog statusa pojedinim forumasima,a ne u pravilima foruma.

Po preseljenju na ovaj Forum,postignut je jedan interni dogovor prvobitnog mod tima, da se ne skrece sa kursa onoga sto je nekada predstavljala B92,pa i sam Forum. U vrednosnom smislu i pogledu. Bilo je gresaka u koracima,pogresnih procena,ali to nema veze sa sustinom ovog posta. Da li si,kao forumas,zadovoljan pravcem u kojem je VOX poveden - drugo je pitanje..mozda cak ni ja nisam,ali iz drugog ugla..

Mislim da sam izneo poentu. Zeleo sam da to ucinim bas na ovom PDF jer je najposeceniji. Da se novi clanovi sa ovim upoznaju,a stariji (ocito) podsete.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

 

 

Razumemo se. Ja naravno govorim iz svog ugla: Meni bi leta 2022-e slobodna rasprava, bila iznad nekih statuta/odredbi prethodnog foruma, (A koji možda vuku korene od pre 20,25 god), ili nekog internog dogovora modova od pre nekoliko god... A pogotovo ako se, držanjem politike kuće, i tih nekih smernica, to rezultira time da na pdf politici redovno obitava zanemarljiv broj od ukupnog članstva/aktivnih učesnika foruma (Za taj broj manjina je pogrešna i prejaka reč čini mi se). Na taj način, osim toga, se i postiže određeno jednoglasje. Hipotetički, da sam ja neko, zapitao bi se okle takav mali odziv na inače vrućim političkim temama (Ne živimo mi u Norveškoj ili Švajcarskoj, pa da nas po defaultu politika ne dotiče previše) i da li baš svako ko je sigurno u datim smernicama, doprinosi tom pdfu i smisleno, ne samo kvantitativno... Doduše, izgleda da je na tim stranim/međunarodnim temama, taj unison efekat znatno manji. Kako god... Ono što bi ja uradio je pravilnik, jasno i glasno. Pre pravilnika za ceo forum, da se napravi za gornje spratove. Velika tabla takoreći, da ne može da se promaši, da te odmah sačeka tamo gore, iscrpno objašnjeno, detaljno napisano, pa ko hoće nek izvoli... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...