Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

12 minutes ago, realno *w said:

veći fond igrača

Klinac od 18 godina im je bio član petorke.

Večeras smo izgubili zato što smo na 14-15 razlike mi pogodili nekoliko trojki (Punter i Exum) i onda pomislili da nam ne treba odbrana, da sve možemo šutom da riješimo. Tek tada su se razigrali Rodrigez i Ljulj koji su već drugu ili treću sezonu minus faktori za svoje ekipe.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Tačno se vidi ko ovde ne prati fuzbal i nije naviknut na ovakve situacije sa FKP.

 

Teško je. Vrteće se i igračima i nama mnogo puta poslednjih 11 i po minuta kao i cela ova serija. Jeste, sjebali smo. Iz ovog ili onog razloga manje je bitno. Ali, ako je glup krsj, ne znači da je ceo film bio loš. A još nije ni završen. Idemo dalje.

 

Samo treba još više voleti Partizan.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Sramota za sve koji su učestvovali u večerašnjoj utakmici, od Željka pa do Trife.

Ovo je jedan od gorih i pičkastijih poraza u istoriji Partizana, imajući u vidu situaciju početkom drugog poluvremena. Zapravo, ne sjećam se kad je Partizan na ovaj način izgubio eliminacionu utakmicu, ovo mi od svega što sam gledao najviše liči na čuvenu utakmicu Zvezda - Mash Verona.

Da su nas rutinirali 15-20 od početka do kraja bilo bi mi lakše, mislio bih da im prosto ne možemo ništa.

Mi smo noćas imali utakmicu, dok nismo stavili ruke u džepove i krenuli da šetamo po terenu.


Sljedece godine je nova sansa, siguran sam. Zao mi je sto je ova serija bila u playoffu, fakat sam zelio obje ekipe na F4. Sljedece godine finale EL Real-Partizan nadam se. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Imaju 15-16 igrača u ekipi. Ovu zadnju u ACB im nisu igrali pola igrača. Danas im je 10 igrača igralo, samo Hezonja 30 min. To je jako puno rotacija.

 

I na sve to, 3 bitna naša igrača sa 4 lične celu 4. četvrtinu. Nema tu odbrane.

 

Nije baš tako, previše je mlako i izgubljeno Partizan odigrao, bez bilo kakve zaštite reketa i pritiska na ball handlere. Ovo je PO i očekivano je da se igra sa cca 8 igrača. Exum i Lessort su naročito podbacili, a nisu nimalo bili opterećeni minutažom - pre svega energetski i defanzivno, iako su nabili neku statistiku. Pritom, Real ima siroku rotaciju, ali ljudima su falile druga, treća i četvrta opcija u frontkurtu i utakmicu im je započeo igrač koji je ove sezone odigrao 55 minuta.

 

Respekt za sezonu, za ponižavanje Reala u dve i po utakmice u gostima; ali ozbiljan razpad u drugom poluvremenu. Igra bez odbrane, i oslanjanje na šut za 3 u napadu, gde je Panteru upadalo sve i svašta. I pored toga što je odlican igrač, mislim da to nije baš toliko pametno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se niko ne uvredi, dragi ste mi mnogi sa ovog foruma koji ste navijači KKP... Ali opet je na delu uvijanje poraza u šareni papir i stavljanje mašnice, valjda da se on lakše podnese. Razumem sentiment, ali to neće doneti boljitak i sledeća sezona neće biti uspešnija, sem ako se porazu ne pogleda u oči. Jedini način da naredne sezone odete stepenik više - to je daklem F4 - je da se večeras realno svi igrači i Željko pogledaju u ogledalo i shvate da samo u njima leži razlog poraza. Nema to veze sa kratkom rotacijom ili (nešto malo) dužom rotacijom Reala. Tri propuštene meč-lopte protiv bilo koje ekipe, u bilo kom takmičenju, su za ozbiljnu analizu i to su čisti porazi ekipe.

Da dodam, meni je ova ekipa KKP veoma draga, Žoca svi verovatno znaju da obožavam, i zaista sam vas videla kao učesnika F4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SamoFlacko said:

Natrpali su nas starci klase jer smo se bukvalno usrali od pobjede.

 

Verujem da bi se puno EL trenera složilo sa tobom i izabralo da u nekoj bitnoj tekmi imaju Madara i Trifunovića, a ne Ćaća Rodrigeza i Hangu recimo.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, medobrundo said:

 

Nije baš tako, previše je mlako i izgubljeno Partizan odigrao, bez bilo kakve zaštite reketa i pritiska na ball handlere. Ovo je PO i očekivano je da se igra sa cca 8 igrača. Exum i Lessort su naročito podbacili, a nisu nimalo bili opterećeni minutažom - pre svega energetski i defanzivno, iako su nabili neku statistiku. Pritom, Real ima siroku rotaciju, ali ljudima su falile druga, treća i četvrta opcija u frontkurtu i utakmicu im je započeo igrač koji je ove sezone odigrao 55 minuta.

 

 

Treća četvrtina kada je najveća razlika izgubljena, Ledej igrao peticu, ova dvojica imala po 4 već tada. O kakvo zaštiti reketa pričamo sa Ledejom na 5 i Janisom na 4?

 

Naročito mi je smešno pričati o Egzumovom podbacivanju, dečko pola tekme poskakuje jer je jasno koliko mu smeta ta povreda i koliko ga to boli. Iako je imao dobar učinak i sa njime smo bili u plusu, vidi se da to nije ni pola one enegrije sa kojom je igrao pre povrede.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta pametno reći. Imali smo sve na našoj strani i samo prestali igrati.

I nije prvi put.

Nismo zaslužili F4 i to je to.

Pre početka sezone bih rekao da je top 8 i 5 utakmica veliki uspeh. I jeste, ali način kako smo izgubili je nedopustiv. Protivnik je više želeo pobedu od nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Sljedece godine je nova sansa, siguran sam. Zao mi je sto je ova serija bila u playoffu, fakat sam zelio obje ekipe na F4. Sljedece godine finale EL Real-Partizan nadam se. 

Nije ovo adresa za sledećesezonašenje 😛

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Da se niko ne uvredi, dragi ste mi mnogi sa ovog foruma koji ste navijači KKP... Ali opet je na delu uvijanje poraza u šareni papir i stavljanje mašnice, valjda da se on lakše podnese. Razumem sentiment, ali to neće doneti boljitak i sledeća sezona neće biti uspešnija, sem ako se porazu ne pogleda u oči. Jedini način da naredne sezone odete stepenik više - to je daklem F4 - je da se večeras realno svi igrači i Željko pogledaju u ogledalo i shvate da samo u njima leži razlog poraza. Nema to veze sa kratkom rotacijom ili (nešto malo) dužom rotacijom Reala. Tri propuštene meč-lopte protiv bilo koje ekipe, u bilo kom takmičenju, su za ozbiljnu analizu i to su čisti porazi ekipe.

Da dodam, meni je ova ekipa KKP veoma draga, Žoca svi verovatno znaju da obožavam, i zaista sam vas videla kao učesnika F4.

 

Da kljucno je da mi random navijaci sa random foruma pogledamo istini u oci i budemo svesni svega...

 

Zeljko je rekao u izjavi sta se desilo sa kosarkaske strane i gde je utakmica izgubljena.

 

A mi ovde mozemo da pisemo sta god hocemo ako ce nam tako biti lakse.

 

U svakom slucaju odgledali smo celu sezonu ovog tima i ovo je bilo preslikan nacin na koji smo gubili utakmice u prvom delu sezone gde je falilo rotacije.

 

Svakako da je pobeda ispustena kada imas toliku razliku, ali drago mi je da vidim da ovde ljudi ne zameraju igracima koji su odigrali herojsku sezonu u El.

 

Treba sada naci nacina da se oporavimo za Abu, Partizan je jako dugo bez teofeja i osvajanje lige mora da bude ogroman motiv

 

A bice ultra zajebano i tu nas twk cekaju opasne utqkmice sa Zvezdom

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SamoFlacko said:
5 minutes ago, realno *w said:
 
Verujem da bi se puno EL trenera složilo sa tobom i izabralo da u nekoj bitnoj tekmi imaju Madara i Trifunovića, a ne Ćaća Rodrigeza i Hangu recimo.

kako ih onda dobismo prva dva meca, siri roster od njihovog bio tada?

 

Prvi smo dobili trojkom u zadnjoj sekundi, nema tu prevelike razlike. Drugi jednostavno bio savršen meč.

Uz to, imali smo Aleksu koji je naročito u prvom meču bio odličan, a u oba igrao dobru odbranu.

 

I na kraju, jedna od ključnih stvari što se u ta 2 meča Lesor uspeo sačuvati ličnih, za razliku od večeras.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mfmilan said:

Pričamo o klupi? Njima su Goss i Musa dali 30 poena zajedno a celu 4/4 su presedeli na klupi. Da smo mi nešto slično uradili, ko bi nam igrao? Anđušić i Trifa?

 

Mogao je Koprivica da igra par minuta na onog klinca Elija Ndiajea. Pogotovo zato sto su Lesort i Smajlagic bili optereceni faulovima. 

 

Andjusic je opusteno mogao da odigra nesto umesto Nanelija. Mozda bi se i zapalio...

 

 

Lako je sada reci, ali na +18 mogao je Zoc da rotira, makar da pokusa da uvede neku cvrstinu u odbrani na taj nacin, neki faul na starcima... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Treća četvrtina kada je najveća razlika izgubljena, Ledej igrao peticu, ova dvojica imala po 4 već tada. O kakvo zaštiti reketa pričamo sa Ledejom na 5 i Janisom na 4?

 

Naročito mi je smešno pričati o Egzumovom podbacivanju, dečko pola tekme poskakuje jer je jasno koliko mu smeta ta povreda i koliko ga to boli. Iako je imao dobar učinak i sa njime smo bili u plusu, vidi se da to nije ni pola one enegrije sa kojom je igrao pre povrede.

 

Bilo je 15 razlike na minut do kraja treće četvrtine (75-60).

 

U narednih 6 minuta je Real napravio seriju 28-8.

 

Lessort i Smailagic su većinu tih minuta bili na parketu. Lessort je bukvalno bio čunj u odbrani. Jasno je da nije imao faul da da, ali nije valjda faul jedini način za igranje odbrane.

 

Tih 6-7 minuta nema toliko veze sa rotacijom, koliko sa pogresnim odlukama na obe strane i nesposobnoscu da se bilo šta odbrani. I sam si svestan da se retko desi da neko primi 30ak poena za 6 i kusur minuta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Carl Johnson said:

Pitao sam i na lajvu, kako je mogao Rudi da se vrati u igru kada je usao Musa da izvede bacanja umesto njega na kraju 3/4?

 

3 minutes ago, Barkley#34 said:

I mene to zanima.

 

Mislim da se to pravilo odnosi samo na NBa ligu

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Mogao je Koprivica da igra par minuta na onog klinca Elija Ndiajea. Pogotovo zato sto su Lesort i Smajlagic bili optereceni faulovima. 

 

Andjusic je opusteno mogao da odigra nesto umesto Nanelija. Mozda bi se i zapalio...

 

 

Lako je sada reci, ali na +18 mogao je Zoc da rotira, makar da pokusa da uvede neku cvrstinu u odbrani na taj nacin, neki faul na starcima... 

Jeste, baš će Anđušić i Koprivica da unesu čvrstinu u odbrani. Falio je Aleksa za to, ali jbg falilo je i nika igrača, samo ih imaju milion.

 

Ako može neko stručniji meni da objasni kako to da nismo uspeli da napravimo prevagu sa Ledejem, kad su ostali bez krštenih četvorki?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...