Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Na kraju je moguće da će se ispostaviti da nam najveću uslugu čini Zvezda 😂 

 

Prvo pobeđuju ditektne konkurente a zatim pobede i Oli koji sad mora da juri pobedu protiv Baskonije (mada i to je pitanje, tako sebi mogu da izaberu Žalgiris...). Lepo sam ja rekao davnijeh dana da nas sistem može naterati da njima naše a nama njihove pobede čiste put.

 

Elem, nemam neke prevelike nade od večerašnje utakmice. Em mrzim onu fiskulturnu salu, em sam siguran da će se James raspucati protiv nas... Ali nek me demantuju sad i to je to 😃

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

Em mrzim onu fiskulturnu salu

 

Interesantno je da u Evroligi postoje pravila za minimalni kapacitet dvorane, a koja, iz nekog nepoznatog razloga, ne vaze kada je Monako u pitanju.

 

Ili, sto bi ovi moji juznjaci ovde rekli, "Sto ne mozes s pare, mozes s mnogo pare."

 

Ili, let me be even more frank...zasto Krka ne bi igrala Evroligu?

Edited by John Terry
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Play off, kažeš, za budale je
Da istina nije, ubijediću te.
Tako lako, o-o-o

Taj Monako, o-o-o
Tako lako, o-o-o
Moje srce, zapaljivo je.

Tako je lako plasirati se,
Tako je lako osvojiti sve!

 

Ideeeemooo!!!

 

Spoiler

Ubi me radna sedmica, jedva sam i ovo smislio. 🤪

 

22:26:44_2023031322263181822_original_am

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Play off, kažeš, za budale je
Da istina nije, ubijediću te.
Tako lako, o-o-o

Taj Monako, o-o-o
Tako lako, o-o-o
Moje srce, zapaljivo je.

Tako je lako plasirati se,
Tako je lako osvojiti sve!

 

Ideeeemooo!!!

 

  Reveal hidden contents

Ubi me radna sedmica, jedva sam i ovo smislio. 🤪

 

22:26:44_2023031322263181822_original_am

 

giphy.gif

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najebasmo veceras, sumnje skoro nema,

Lojd postaje Majkl, pakao se sprema,

 

Drugi Majkl njihov, mora fleke da pere,

Posprd u Areni, ali veceras ce ga sere,

 

Zeljku suvo grlo, 100x ista prica,

skacu kao ludi, a Smajli ko neki cica,

 

 

e sad...

 

Kevine ti macko, pokazi im sta umes,

Trpaj u po' Knezevine, sa 7.25 da zunes,

 

Nanulo ti brate, macko number two,

Pocepaj im mrezicu, we're counting on you,

 

Krugovi su pakla, kad Dante loptu ima,

Kucaj je kroz obruc, nek se Vox sa daljine prima, 

 

Neiznudjene prodate, najgora su mora, 

Nemojte to ciniti, starno nije fora.🖤

 

 

Edited by Alex_Serbia
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alex_Serbia said:

Najebasmo veceras, sumnje skoro nema,

Lojd postaje Majkl, pakao se sprema,

 

Drugi Majkl njihov, mora fleke da pere,

Posprd u Areni, ali veceras ce ga sere,

 

Zeljku suvo grlo, 100x ista prica,

skacu kao ludi, a Smajli ko neki cica,

 

 

e sad...

 

Kevine ti macko, pokazi im sta umes,

Trpaj u po' Knezevine, sa 7.25 da zunes,

 

Nanulo ti brate, macko number two,

Pocepaj im mrezicu, we're counting on you,

 

Krugovi su pakla, kad Dante loptu ima,

Kucaj je kroz obruc, nek se Vox sa daljine prima, 

 

Neiznudjene prodate, najgora su mora, 

Nemojte to ciniti, starno nije fora.🖤

 

 

ckVUizz.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad se lomi 🙂

 

Igramo protiv tima koji je izgubio samo tri utakmice kod kuće i to od Reala, Barse i Fenera. Dakle, tim koji izuzetno brani domaći teren. Sad se pokazuju zubi i za eventualne duele u plejofu na gostujućim terenima, protiv kogakod igrali.

 

Par zanimljivosti..u eri mnogo šutnutih trojki, gde se nemilosrdno pripaljuje kad god si u poziciji Partizan je tim sa najvećim ofanzivnim rejtingom u celoj EL uz najmanje uzetih trojki (drugi najbolji procenat realizovanih trojki). Željko još jednom objašnjava kolegama da ne moraju nužno da prate sve trendove. Partizan igra sa vrlo malo asistencija (bar po evropskim merilima, o čemu je Realni već pisao) ali se stalno stvaraju povoljni dueli kretnjama i blokovima, kako bi određeni igrač odigrao jedan na jedan. Iz toga proizilazi veliki broj slobodnih bacanja i uzetih dvojki sa poludistance (šut okarakterisan po mnogim stručnjacima u NBA kao loš i prevaziđen). Došli smo u fazu da lopta kruži li kruži dok se ne nađe najpovoljniji mečap. Nekad se u tome i pretera, ali je uglavnom produktivno i vidi se da je timska hemija na nivou, nema sujete, nema hero-balla osim kad nema drugog rešenja. Rezultat toga je da Partizan ima drugi najbolji procenat šuta iz igre, odmah iza Olimpijakosa. Zanimljivo je da ćemo sa druge strane imati protivnika koji ima sličnu logiku. Monako je tim sa najviše uzetih dvojki i slobodnih bacanja u takmičenju i i najmanje uzetih trojki posle Partizana. Ono gde su dosta lošiji od nas su procenat datih slobodnih (tu su 16. od 18 timova) i procenat ubačenih trojki (poslednji). Oni nas "šiju" u ofanzivnim skokovima u kojima vode po statistici u celoj ligi što im omogućava dosta popravnih. I jedni i drugi smo po defanzivnim skokovima na dnu lige. Takođe nešto su bolji u asistencijama od nas, dok po ukradenim loptama vode u ligi, a mi smo bliže začelju. Bitna razlika između nas i njih je što su oni tim koji je uspeo da napravi balans u napadu i odbrani pa su tako i po ofanzivnom i po defanzivnom rejtingu otprilike u sredini (uz to 6. po datim poenima i 4. po dozvoljenim poenima protivniku) dok smo mi najbolji po ofanzivnom, a drugi najgori po defanzivnom rejtingu (uz to 3. po datim poenima i 14. po primljenim) te tu verovatno i leži ključ trenutnog skora jednih i drugih i putokaz šta mi moramo da popravimo za još ozbiljniji iskorak.

 

Panter igra košarku života, rekao bih. Mislim da je i njemu jasno koliko u prilog njegovoj efikasnosti ide ovakva igra sa mnogo racionalnijim šutevima. Moram da ga pohvalim i za mnogo bolji pregled igre i asistencije. Iskreno nisam to video u njemu. I dalje nam je najslabija karika u odbrani (od ovih najjačih igrača) i često nas protivnici napadaju preko njega ali uspe Željko to da koriguje u toku utakmice i da ga sakrije rotacijama na nekom igraču od čijih poena možemo da živimo. Naneli je u vrhunskoj šuterskoj formi. Ima one njegove momente kada zabaguje i ima problema u driblingu ili zaspi u odbrani ali napadački izvlači baš neverovatne šuteve. Mnogo će nam značiti za ovu završnicu. Egzuma, Lesora i LEdeja smo dovoljno hvalili pa nema potrebe da ih ističem. Papapetru je izgledao u nekom trenutku kao da se resetovao i kao da su on i Naneli zamenili mesta u potpunosti ali se i on vraća. Ubacio je neke trojke i nazidao ono njegovo pod košem. Mnogo znači u odbrani i skoku. Avram, Smajli i Trifa odrađuju svoje kao pomoćno osoblje. Trifa se profiliše kao zahvalan 3&D igrač i vidim ga kao dugoročno rešenje sa klupe u narednim godinama ako nastavi ovako i zadrži dobar šut. Madara ste već "obradili". Ja bih se samo osvrnuo još na Anđušića - dečko, isključi sve društvene mreže do kraja sezone i fokusiraj se na teren.

 

Ajmo Partizane da dobijemo ovo pa da onda pravimo te kalkulacije za nešto više 😉

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Verujem da bi svako pre početka sezone bio oduševljen idejom da imamo sve u svojim rukama i to čak dve šanse. Tako da sam s te strane miran, sve kombinatorike su ipak treća, četvrta opcija.

 

Nadam se da smo se odmorili i da nismo zaboravili kako se igra u gostima. Samo da odigramo pametno i borbeno, pa šta bude.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Terry said:

 

Daj metodu proračuna.

 

Bob Ross se ne pita za metodu kada ga dune inspiracija za sliku (prosto zna da je to to), a Anthony Kiedis kad pise tekst pesme. 

 

Dobro, lazem za potonjeg. Metod je da se napise California na papir, pa se odatle širi.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...